PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mutacije štiglića - Page 22 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mutacije štiglića

Go down 
+70
raskokat
boris
gocke
Damir
doctor 1
bric bric
Zokbok988
žako
Rilekson
pedjacure
valter
suljaga
ogic
dalibor vasic
drvetmed
Mica Vasic
nenad79
Drle
Ivan Z
lujo
vucjanacc
Furla
zoran ptice pjevice
Despot
drakceJA
božidar
Steva
gost1
goran
diskus
kumca
Sina BL
popBL
Dzemal_sa
stiglic
pinka
cajzla
sasha
kima
Dax BG
Gost
Danijelvr
Dejan79
Nikolasbc
alexandar
>>ACA<<
delux
milovan
ticar
IGOR 72
sasaznas
Petar
Laza
pticar nis
Rasko
Zika
alann
Миланче
ZOKICA
belobradi
bogdanik
Boban
BOCKA
slavishab
DjordjeVet
Vlada Nish
saso78
vlatko
Бане
Milan
74 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next
АуторПорука
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 15 Feb 2012, 22:57

žako ::
valter ::


Koristim komode, ali moze i u kavezima, ovo je kupatilo na slici...

Kolike su te komode? Možeš li staviti koju sliku?
Ima li koja slika?
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyFri 17 Feb 2012, 18:29

valter ::
Rilekson ::
Stvarno mi nije jasno, zašto neko juri, čitaj: lovi ili postiže ove mutacije, zbog čega su one poželjne? 'Ajde da kažemo da su interesantne, možda neko na njima i zaradi neku kintu. Da li su to bolje ptice? ni u kom pogledu to ne mogu biti, priroda i prirodna selekcija biraju šta je bolje za održanje vrste. Sa stanovišta prirodne selekcije to je otpad, slučaj sa malom verovatnoćom ponavljanja. Šta se očekuje od mutacije nova rasa, soj, veštačko multipliciranje. Zemljak, prosvetli me! (Rodjen u KŠ)
Ma ptice su ti divne, ali je meni oko naviklo na original na glavatom čičku, kad se ne vidi crvena tackica na belom i obrnuto od toga ne pravi "mutacija" ili šta već.
Pozdravljam te!
samo me posebne ptice zanimaju nista standardno zato i uzivam u tome....?











Zelim ti puno uspjeha momcino i nemoj se obazirati na ,,savjete,, od pojedinaca! Mnogi od njih sanjaju da imaju bjelobradog a kamoli mutaciju. pozz
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyFri 17 Feb 2012, 23:50

zoran ptice pjevice ::
valter ::
Rilekson ::
Stvarno mi nije jasno, zašto neko juri, čitaj: lovi ili postiže ove mutacije, zbog čega su one poželjne? 'Ajde da kažemo da su interesantne, možda neko na njima i zaradi neku kintu. Da li su to bolje ptice? ni u kom pogledu to ne mogu biti, priroda i prirodna selekcija biraju šta je bolje za održanje vrste. Sa stanovišta prirodne selekcije to je otpad, slučaj sa malom verovatnoćom ponavljanja. Šta se očekuje od mutacije nova rasa, soj, veštačko multipliciranje. Zemljak, prosvetli me! (Rodjen u KŠ)
Ma ptice su ti divne, ali je meni oko naviklo na original na glavatom čičku, kad se ne vidi crvena tackica na belom i obrnuto od toga ne pravi "mutacija" ili šta već.
Pozdravljam te!
samo me posebne ptice zanimaju nista standardno zato i uzivam u tome....?
hvala prijatelju i ja tebi zelim sve najbolje...










Zelim ti puno uspjeha momcino i nemoj se obazirati na ,,savjete,, od pojedinaca! Mnogi od njih sanjaju da imaju bjelobradog a kamoli mutaciju. pozz
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 11:29

Različiti ljudi, različite ljubavi. Ne vole svi ljubitelji Štiglića mutacije. Ne može se utvrditi brojnost onih koji vole normale. Ali ih ima, verujem, ne baš malo. I oni koji vole mutacije Štiglića ne vole svi mutacije Majora.
Veoma je dobra ta raznovrsnost afiniteteta, naklonosi, simpatije, ljubavi ili kako god nazvali, prema istoj vrsti ptice.
Ljubitelji Štiglića vole različite podvrste kada su normali u pitanju. Pod tim pojmom normal, podrazumeva se, izglerdom tipičan predstavnik svoje podvrste.
U mom okruženju veći je broj ljubitelja Balkanike nego nominalne podvrste Štiglića.
CCC je lepši od CCB ali to ne smeta mnogima da se ipak opredeljuju za Balkaniku.
Neki svoju simpatiju prema balkanskoj podvrsti baziraju na uverenju da je bolji pevač od nominalne podvrste. Nema ubedljivih dokaza za takvu tvrdnju.
Meni je Balkanika najdraža podrvsta Štiglića. Trenutno imam u ptičarniku obe podvrste. Ali i primerke nastale međusobnim parenjem dve podvrste.
Ne bi mi smetalo da imam među svojim pticama i Štigliće sa nekom posebnom eksteriernom karakteristikom. Sa ,,belegom,,. Nekim belim percetom, koje će pticu činiti interesantnijom. Makar to bilia i aberacija. Posebno mi je primavljiva ideja Balkanike u mutcijama. Recimo belogrli ili belobrad CCB. Ili Beloglavi CCB. Ili šareni CCB.
Nabrojane mutacije su vema retke kod Balkanike. Što je i razumljivo jer su Balkanike ptice jakog pigmenta. Dekolorizacija ili depigmentacija je u toj podvrsti raritet. Mada su i oni retkost ali se ipak daleko češće mogu videti CCC belogrli, belobradi, šarenoglavi nego CCB.
Mutacije su spontane i sporadične pojave među Štiglićima u prirodi. Kao veoma uočljive jedinke, mutacije su na meti predatora, životinjskih i ljudskih. Što je Štiglić šareniji to mu je život kraći. Bilo da nastrada od predatora iz prirode (kome zbog uočljivosti predstavlaja lak plen) ili od čoveka. Nikada se neće znati koliko je izvanredno retkih mutacija skončalo kod ,,odgaivača i ljubitelja,, Štiglića, a da pri tom nisu ostavili ni jednog potomka. ŠTETA. Ali to je univerzalna sudbina izizetnih i u svetu ptica i u ljudskoj zajednici.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 13:53

mića ::
.Što je Štiglić šareniji to mu je život kraći. Bilo da nastrada od predatora iz prirode (kome zbog uočljivosti predstavlaja lak plen) ili od čoveka. Nikada se neće znati koliko je izvanredno retkih mutacija skončalo kod ,,odgaivača i ljubitelja,, Štiglića, a da pri tom nisu ostavili ni jednog potomka. ŠTETA.

Gos'n Mico,

ko štoi rekoh SA STANOVIŠTA PRIRODNE SELEKCIJE, to su jedinke bez značaja- "Varijacije bez ponavljanja". Ljudska stanovišta i afiniteti formiraju se pod različitim okolnostima, duga priča, to smo učili u školama.
Pri tom ja štiglica ni nemam (imam samo tunjavog kanarinca), ali se sećam (odrastao sam u Kruševcu) "lokeraša", koji su lovili na stotine ptica, okretali ih po rukama, duvali u perje i neke ostavljali za sebe. Nama klincima su davali neki svoj "škart": štiglu sa sa dva špilera, aniflana bez crvenih grudi isl. E kad taj "škart" propeva, priznavali su da svi ti špileri (bilo ih je i sa Cool, crveni "znakovi" na furli (vidim sad se to tako zove), belo perce ispod kljuna nemaju veze sa pesmom, dakle čuvali su ih k'o ukrasnu živinu, ako je to cilj - tad se nije bastardiralo ili ja to nisam znao.
E sad, pošto je od vremena koje opisujem prošlo preko 30 godina mislio sam da je nauka napredovala, pa te, po nečem različite, ptice veštačkom selekciojom inkliniraju nekom novom soju, rasi ili šta već.

Pozdrav svim veselim pticima mutiranim i onim koje se tako osećju i narvano njihovim gazdama
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 14:29

mića ::

Nikada se neće znati koliko je izvanredno retkih mutacija skončalo kod ,,odgaivača i ljubitelja,, Štiglića, a da pri tom nisu ostavili ni jednog potomka. ŠTETA. Ali to je univerzalna sudbina izizetnih i u svetu ptica i u ljudskoj zajednici.
Potpisujem!
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 14:39

Čika Mićo i Rilekson, u potpunosti razumem šta hoćete da kažete, u pravu ste obojica!
Ja iskreno volim standard štiglića, da ima stas i pesmu, naravno da bude to krupna ptica. E sad ima nešto u nama mladima, uvek težimo ka nečem ,,boljem,, , novijem, nadam se da razumete, eto to je to, i ja iskreno volim da vidim neku neobičnu mutaciju iz prirode u kavezu. To je neko naše da kažem mlado ludilo. Ali lepo je videti takvu pticu da peva. Ee, što čika Mića kaže da te ptice u većini slučajeva ne ostavljaju svoje potpomstvo, u većini slučajeve jeste tako. Ljudi uhvate takvu pticu ne znajući da je to to. I čuvaju tek onako, posle nekog vremena ugine...
Valter je imao bastarde od belobradog štiglića, to su bili belobradi bastardi jasno se videlo belilo na bradi, lično sam i to video i slikao, moraću da potražim slike u pretrpanom kompu, jer ne verujem da on ima nešto, možda. Videću sa njim..

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 16:34

Dakle, apsovirasmo mutacije nisu od značaja u genetici štiglica. Ostaje da se pitamo šta dovodih do tih mutacija, makar i neznamo tačnu definiciju mutacije? Takodje, da li se zna da je tih mutacija bilo u prošlosti manje, više ili isto. U prošlosti nam je uzorak bio manji, svodio se na nekoliko osoba koje smo poznavali, koje su godišnje lovili neki broj divljih ptica i nisu se izvodile u kavezima. Sada nam Internet/forum značajno povećava uzorak a ima i bastradiranih ptica i ptica leženih u kavezima koje se nekim slučajem mogu naći u prirodi i po nekoj mada maloj verovatnoći imati potomstvo. Dalje, da li povećane doze kosmičkog zračenja, prirodene i vaštačke readijacije mogu dovesti do ovih mutacija. Pri postavljanju i umeravanju telekomunikacione FM i TV emisione opreme uverio sam se u velike energije zračenja na emisionim lokacijama i razne devijantne oblike, biljaka i njihovih plodova i insekata, za ptice ne mogu da kažem ništa jer ih nisam imao u rukama a i nisam orintolog. Čitajući postove nekako mi se čini da se mutacije više pojavljuju na jugu Srbije ili možda samo ima više forumaša sa juga. Tamo postoje tri jake emisione kote i konfiguracija terena je takva da kad se slože talasi, tzv "izbijanje" dobijamo jako el.magnetno polje u široko arealu. Blizinu dejstava NATO-a da i ne pominjemo. Da li postoje neka relevantna mišljenja na temu mutacije ptica u svetu?
Pozdravi svima
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 16:37

Zaboravih bugarski Kozloduj koji samo tako "duva" radon na jugoistok Srbije!
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 18 Feb 2012, 23:51

Rilekson ::
Dakle, apsovirasmo mutacije nisu od značaja u genetici štiglica. Ostaje da se pitamo šta dovodih do tih mutacija, makar i neznamo tačnu definiciju mutacije? Takodje, da li se zna da je tih mutacija bilo u prošlosti manje, više ili isto. U prošlosti nam je uzorak bio manji, svodio se na nekoliko osoba koje smo poznavali, koje su godišnje lovili neki broj divljih ptica i nisu se izvodile u kavezima. Sada nam Internet/forum značajno povećava uzorak a ima i bastradiranih ptica i ptica leženih u kavezima koje se nekim slučajem mogu naći u prirodi i po nekoj mada maloj verovatnoći imati potomstvo. Dalje, da li povećane doze kosmičkog zračenja, prirodene i vaštačke readijacije mogu dovesti do ovih mutacija. Pri postavljanju i umeravanju telekomunikacione FM i TV emisione opreme uverio sam se u velike energije zračenja na emisionim lokacijama i razne devijantne oblike, biljaka i njihovih plodova i insekata, za ptice ne mogu da kažem ništa jer ih nisam imao u rukama a i nisam orintolog. Čitajući postove nekako mi se čini da se mutacije više pojavljuju na jugu Srbije ili možda samo ima više forumaša sa juga. Tamo postoje tri jake emisione kote i konfiguracija terena je takva da kad se slože talasi, tzv "izbijanje" dobijamo jako el.magnetno polje u široko arealu. Blizinu dejstava NATO-a da i ne pominjemo. Da li postoje neka relevantna mišljenja na temu mutacije ptica u svetu?
Pozdravi svima
prijatelju ja necuvam belobrade ptice godinu dana nego godinama to mozete da pitate dalibora on zna nego nebitno je bastardi belobradi su bili ehtra i stiglici po meni ukusi su razliciti......
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 17:26

Mutacije štiglića - Page 22 20120108250010

Mutacije štiglića - Page 22 20120108250040

Mutacije štiglića - Page 22 20120108250042
Stručnjaci sa Foruma šta je ovo Question
Mutacija. Aberacija. Nedostatak vitamina. Bolest (metabolički poremećaj)
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 20:29

aberacija
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 20:45

Aberacije ima Fujinon Lens koji gleda ove ptice. Kako su i noge šarene - albinizam?
Назад на врх Go down
Damir
Član
Član
Damir


Број порука : 72
Join date : 11.03.2011
Age : 28
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 21:59

[quote="valter"]
Rilekson ::
Dakle, apsovirasmo mutacije nisu od značaja u genetici štiglica. Ostaje da se pitamo šta dovodih do tih mutacija, makar i neznamo tačnu definiciju mutacije? Takodje, da li se zna da je tih mutacija bilo u prošlosti manje, više ili isto. U prošlosti nam je uzorak bio manji, svodio se na nekoliko osoba koje smo poznavali, koje su godišnje lovili neki broj divljih ptica i nisu se izvodile u kavezima. Sada nam Internet/forum značajno povećava uzorak a ima i bastradiranih ptica i ptica leženih u kavezima koje se nekim slučajem mogu naći u prirodi i po nekoj mada maloj verovatnoći imati potomstvo. Dalje, da li povećane doze kosmičkog zračenja, prirodene i vaštačke readijacije mogu dovesti do ovih mutacija. Pri postavljanju i umeravanju telekomunikacione FM i TV emisione opreme uverio sam se u velike energije zračenja na emisionim lokacijama i razne devijantne oblike, biljaka i njihovih plodova i insekata, za ptice ne mogu da kažem ništa jer ih nisam imao u rukama a i nisam orintolog. Čitajući postove nekako mi se čini da se mutacije više pojavljuju na jugu Srbije ili možda samo ima više forumaša sa juga. Tamo postoje tri jake emisione kote i konfiguracija terena je takva da kad se slože talasi, tzv "izbijanje" dobijamo jako el.magnetno polje u široko arealu. Blizinu dejstava NATO-a da i ne pominjemo. Da li postoje neka relevantna mišljenja na temu mutacije ptica u svetu?
Pozdravi svima
prijatelju ja necuvam belobrade ptice godinu dana nego godinama to mozete da pitate dalibora on zna nego nebitno je bastardi belobradi su bili ehtra i stiglici po meni ukusi su razliciti......[/qu

Lazo uopste nisam zadovoljan sa ovim tvojim pticama...haha ... Rade Brica
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 23:35

mića ::
Mutacije štiglića - Page 22 20120108250042[/URL]


Ovoj ptici je ovo drugo mitarenje ( prsten iz 2010. ), da li je imala ovakve "fleke" i posle prvog mitarenja?
Moje skromno misljenje je da se radi o Aberaciji scratch
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 19 Feb 2012, 23:52

Mutacije štiglića - Page 22 Img0321vw
Mutacije štiglića - Page 22 Img0322s
Mutacije štiglića - Page 22 Img0325ov
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyMon 20 Feb 2012, 12:29

Re: valter
Lepo je videti fotografiju odgajivača sa mladuncima koje je odgajio. Svako voli da se pohvali svojim uspehom. To je sasvim u redu.
Fotografija je i dokaz i dokument. Ali da bi fotografija to zaista bila moraju se ispuniti neki bitni elementi.
Mora nositi jasnu poruku. Ne sme biti nedorečena. Tekstom koji prati fotografiju moraju biti otklonjene neke sumlje i dileme.
Ovde nema ni slova Question Exclamation
Sama fotografija mora biti tako odrađena da se jasno vidi da su ovi mališani iz odgoja a ne iz prirode.
Ne vide se alkice na mladuncima Question Question
Ove fotografije traba da idu ili u temi odgoj Štiglića ili u temi slike vaših Štiglića.
Mališani su normalni. Tipični predstavnici svije vrste. Možda će biti belogrli. Ali nemamo nikakvo obaveštenje o njihovom poreklu ili slike njihovih roditelja Question Exclamation
Forum mora da populariše ODGOJ zaštićenih i strogo zaštićenih vrsta. I ne sma da izaziva nikakvu sumlju ili dilemu u pogledu ispravnosti članova Fruma pred zakonom.
Nadam se da ćeš odkloniti nedostatke na koje sam ti ukazao, kako bi svi mogli, sa zadovoljstvom da pratimo Tvoj doprinos razvoju ptičarstva u Srbiji.

Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyMon 20 Feb 2012, 15:40

mića ::
Re: valter
Lepo je videti fotografiju odgajivača sa mladuncima koje je odgajio. Svako voli da se pohvali svojim uspehom. To je sasvim u redu.
Fotografija je i dokaz i dokument. Ali da bi fotografija to zaista bila moraju se ispuniti neki bitni elementi.
Mora nositi jasnu poruku. Ne sme biti nedorečena. Tekstom koji prati fotografiju moraju biti otklonjene neke sumlje i dileme.
Ovde nema ni slova Question Exclamation
Sama fotografija mora biti tako odrađena da se jasno vidi da su ovi mališani iz odgoja a ne iz prirode.
Ne vide se alkice na mladuncima Question Question
Ove fotografije traba da idu ili u temi odgoj Štiglića ili u temi slike vaših Štiglića.
Mališani su normalni. Tipični predstavnici svije vrste. Možda će biti belogrli. Ali nemamo nikakvo obaveštenje o njihovom poreklu ili slike njihovih roditelja Question Exclamation
Forum mora da populariše ODGOJ zaštićenih i strogo zaštićenih vrsta. I ne sma da izaziva nikakvu sumlju ili dilemu u pogledu ispravnosti članova Fruma pred zakonom.
Nadam se da ćeš odkloniti nedostatke na koje sam ti ukazao, kako bi svi mogli, sa zadovoljstvom da pratimo Tvoj doprinos razvoju ptičarstva u Srbiji.


Razumem Vas u potpunosti, mozda sam i trebao tamo slike da postavim ali dobro. Moje su ptice izvedene sto posto, izvadio sam ih iz komoda radi slikanja jer ne mogu sve da pohvatam aparatom u komodi nemirni su jako. Ptice su i dalje zive ko ne veruje moze da dodje licno da se uveri bez ikakih problema ugosticu ga. Alkice tada nisam imao jer nisam uclanjen u nijedno udruzenje...
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyWed 22 Feb 2012, 00:11

dalibor vasic ::
drvetmed ::
Da,da tako i ja mislim . U narednih par dana ću probati da ga iznesem napolje da vidim
hoće li početi da se javlja.



Ja tek sada ,,prečešljavam,, forum nisam odavno ulazio. I ima li noviteta, danas je bio lep dan. Je l' si ga iznosio da vidiš hoće li da peva ?


Pozdrav! cheers
to je zenka i tu je svakoj prici kraj....
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySun 27 May 2012, 19:44

Ženka sa defektom crnog polja na glavi. Izležena od oba raoditelja normala.
Mutacije štiglića - Page 22 201205271140013

Mutacije štiglića - Page 22 201205271140014

Mutacije štiglića - Page 22 201205271140021

Mutacije štiglića - Page 22 201205271140025
Ako imate mužjaka i ženku koji izgledom odstupaju od klasičnog izgleda Štiglića, parite takve dve ptice. Mada se najčešće radi o aberaciji, nenaslednom svojstvu koje se ne prenosi na potomke, ipak vredi probati.


Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyTue 14 Aug 2012, 21:02

Ovaj mališan je baš bio raspoložen za slikanje. Oba roditelja su belogrla. Dete je belogrlo/belobrado Question
Za konačan sud treba sačekati prvu izmenu perja:
Mutacije štiglića - Page 22 201208142310018

Mutacije štiglića - Page 22 201208142310021

Mutacije štiglića - Page 22 201208142310023

Mutacije štiglića - Page 22 201208142310019

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyTue 14 Aug 2012, 23:04

to je taj rad.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyThu 16 Aug 2012, 22:33

Ljudi koji se ozbiljno bave Štiglićima i proučavaju njihove nasledne osobine uglavnom su saglasni da se svaki Štiglić, manje ili više šarenog perja svrstava u šarene Štigliće. Bez obzira gde se belo perje nalazilo i u kojoj je meri zastupljeno. Šareni Štiglići su belogrli, belobradi, šarenoglavi, šarenorepi, šarenokroli i sve kombinacije šarenila na telu.
Ima lepih i manje lepih šarenih Štiglića. To zavisi od rasporeda belih pera. Ali su svi interesantni, samim tim što su takvog izgleda koji je različit od normalnog.
Mnogim ljubiteljima Štiglića se sviđaju šareni primerci. Jer su interesantni i neobični.
Nekoliko mladih izleženih od šarenih roditelja:
Mutacije štiglića - Page 22 201208162330005

Mutacije štiglića - Page 22 201208162330017

Mutacije štiglića - Page 22 201208172350002

Mutacije štiglića - Page 22 201208172350004

Mutacije štiglića - Page 22 201208172350010

Mutacije štiglića - Page 22 201208172350018
Ni jedno neće biti sa puno šarenila. Belo perje, kada se budu izmenjali imaće najviše na vratu i glavi.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptySat 25 Aug 2012, 12:53

Otac:
Mutacije štiglića - Page 22 201208252410016
Majka:
Mutacije štiglića - Page 22 201208252410019
Dete:
Mutacije štiglića - Page 22 201208252410022
Parenje šarenih Štiglića dalo je rezultate ove sezone. Skromne. Ali kako je je rad sa šarenim pticama skorijeg datuma ne treba biti nezadovoljan postignutim.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 EmptyTue 28 Aug 2012, 20:04

PORODICA:
Mutacije štiglića - Page 22 201208282460021

Mutacije štiglića - Page 22 201208282460019


Mutacije štiglića - Page 22 201208272440010

Назад на врх Go down
Sponsored content





Mutacije štiglića - Page 22 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 22 Empty

Назад на врх Go down
 
Mutacije štiglića
Назад на врх 
Страна 22 of 24Иди на страну : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» Zoran mutacije stiglica
» Mutacije Anefli
» mutacije florova

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: