PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
АуторПорука
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 16 Apr 2013, 16:00

Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 17 Apr 2013, 17:06

Mića::

Divota za pogledati kad se jato ženki spusti na posudu da uzmu materijal za gnijezdo. Sve pohvale na kvaliteti ovog videa. Nije mane da je National Geographic. Smile cheers

Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 17 Apr 2013, 17:38

idemo dalje... Uspio sam završiti s čišćenjem volijera i parilica pa uzgojna sezona može da počne. Sastavio sam dva mlada para iz prošle godine u vanjskoj volijeri i dva stara para u parilice dizmenzije 80 x 40 x 27 (š, v, d). U dopisivanju s kolegama na forumu primjetio sam da je za neke izazov izleći štigliće u kavezima. Meni osobno to ništa ne predstavlja i stvara mi samo problem jer ne mogu na najbolji način da multimedijalno dokumentiram svoj rad i uzgojnu sezonu. Ove godine ću to uraditi čisto kad me netko upita da li sam legao štigliće u kavezima da mogu reći da jesam. Very Happy

Naravno, u kavezima možete dobiti mirnije ptice! To je istina ali ako se radi s pticama u mini volijerama razlika u mirnoći je neznatna tako da i taj detalj nije od nekog značaja. Ne znam kako druge kolege razmišljaju ali sve što se dešava oko štiglića meni je zanimljivo. Uživam u svim detaljima koji se smjenjuju tokom godine a to je jedino moguće u volijernom načinu uzgoja. Ako želimo napraviti dobar video, dobru fotografiju to je najbolje raditi kada su ptice opuštene u prirodnom ambijentu. Tada se može dosta toga naučiti i o ponašanju ptica. Za mene je zadnji Mićin video prava uživancija. Kao da posmatram ptice u prirodi. Divota! Very Happy Naravno, svatko neka radi na način koji njemu predstavlja zadovoljstvo.

Postavljen je nosač gnijezda, par je tu pa ćemo da vidimo što će da bude. Very Happy

Sretno svima u uzgoju. Pozzz

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Nosacgnijezda

Mužjak::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Muzjak2013

Ženka::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Zenka2013
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 17 Apr 2013, 21:04

Re: carduel

Podržavam Te u nameri da ove sezone odgajaš Štigliće na dva načina u odnosu na prostor za odgoj. Bez obzir a što volijerski odgoj smatram idealnim načinom odgoja i što Štigliće smatram idealnim volijerskim pticama.
Nesumljivo je da će odgoj Štiglića u odnosu na prostor ići u tri pravca. Volijerski, kavezni i mešoviti. Svako će prema prostornim mogućnostima ili prema postavljenim ciljevima, preferirati onaj način koji mu odgovara.
Ako je cilj odgoja prvenstveno dobrobit ptica koje se odgajaju, tada volijerski način nema alternativu. Odnos odgajivač- ptice je kompleksan. Nekome će odgoj Štiglića biti cilj a nekom sredstvo. U velikoj meri zavisi od te relacije za koji će se prostorni način odgoja, odgajivač opredeliti.
Volijerski odgoj Štiglića predstavlja relaciju odgajivač - ptice u formi partnerstava i prijateljstva a kavezni odgoj je relacija nadređenosti(odgajuvač) i podređennosti (ptice).
Sa etičkog aspekta, meni lično je prva relacija (partnersta i prijateljstva prema pticama) apsolutni prioritet.
To je razlog da popularišem putem foruma volijerski odgoj Štiglića i da što više, prevashodno mladih ljudi usmerim u pravcu etičkog odnosa prema pticama.
Svet u kome živimo možemo sačuvati samo ako shvatimo da on ne pripada samo nama. Da ga delimo sa drugim živim bićima i da ćemo sebe sačuvati u tom svetu i opstati kao vrsta ako izgradimo partnerski i prijatljski odnos prema celokupnoj prirodi.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 22 Apr 2013, 19:32

Pozdrav ljudi odavno nisam ulazio imao nekih problema sa netom pa evo konacno dobre vijesti. Stiglici su ostali u manjem kavezu ali su se ipak parili 2 puta sam vidio kako muziajk gazi zenku prvo se nakostrijese oboje pa muziajka jako zapjeva , tjera zenku po kavezu i onda je na dno kaveza gazi. Stavio sam im gnijezdo i zamaskirao kolko tolko , gnijezdo je unutrasnje pleteno . Kao materijal sam stavio vatu , konce i zenka je 2 dana unosila i svaki cas ulazila u gnijezdo da namjesta. Evo par dana zenka samo povremeno ulazi u gnijezdo i lezi po pola minuta i izadje . Necu mnogo cackat oko gniejzda ali me zanima kad mogu ocekivat da zenka legne. Inace u poslednje vrijeme zenka unosi dosta kalcijuma pa reko da nije snijela. Ali kavez sam popeo visoko da bi se osjecali sigurnije , pa ne smijem ni provjeravat jer je zenka mlada i muzijak takodje , stari su oko godinu dana. dal zenka legne posle prvog snesenog jaja ili posle sadnjeg ?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 22 Apr 2013, 21:40

galeb ::
Pozdrav ljudi odavno nisam ulazio imao nekih problema sa netom pa evo konacno dobre vijesti. Stiglici su ostali u manjem kavezu ali su se ipak parili 2 puta sam vidio kako muziajk gazi zenku prvo se nakostrijese oboje pa muziajka jako zapjeva , tjera zenku po kavezu i onda je na dno kaveza gazi. Stavio sam im gnijezdo i zamaskirao kolko tolko , gnijezdo je unutrasnje pleteno . Kao materijal sam stavio vatu , konce i zenka je 2 dana unosila i svaki cas ulazila u gnijezdo da namjesta. Evo par dana zenka samo povremeno ulazi u gnijezdo i lezi po pola minuta i izadje . Necu mnogo cackat oko gniejzda ali me zanima kad mogu ocekivat da zenka legne. Inace u poslednje vrijeme zenka unosi dosta kalcijuma pa reko da nije snijela. Ali kavez sam popeo visoko da bi se osjecali sigurnije , pa ne smijem ni provjeravat jer je zenka mlada i muzijak takodje , stari su oko godinu dana. dal zenka legne posle prvog snesenog jaja ili posle sadnjeg ?

Po pravilu ženka snese prvo jaje u ranim jutarnjim satima i odmah napusti gnezdo. Svakog narednog jutra snese sledeće jaje i napusti gnezdo. Tako se ponaša sve dok ne snese poslednje jaje. Obično četvrto ili peto, kada legne na jaja i ne napušta više gnezdo. Dobar mužjak će hraniti i pojiti ženku dok leži na jajima kako ženka ne bi ustajala.
Ima i odstupanja od ovoga što nije dobro. Ženka može po polaganju prvog jajeta u gnezda da ne napušta gnezo u toku polaganja ostalih jaja. Kao rezultat takvog pnašanja ženke ispiliće se mladi različite starosti što umanjuje šansu za preživljavalje svih izleženih mladunaca.
U tom slučaju jedini spas je uzimati svako novopoloženo jaje i zameniti ga veštačkim. Kada ženka snese sva jaja, povade se surogati i vrate u gnezdu sva njena jaja.
Plašljivu ženku možeš na taj način trajno da oteraš iz gnezda, ako je nekoliko dana neprestano podižeš da bi zamenio jaja.
S obzirom da je par mlad, ne diraj ništa i ne uznemiravaj nepotrebno ptice. Čim si video da se pare biće i jaja. A verovatno i madih.
SREĆNO Exclamation
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 24 Apr 2013, 16:26

Evo i prvih gnezda kod mene.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0797

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0795

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0794

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0792

Ovde ima i jaje, samo se slabo vidi...

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0791

Jedna neformalna.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 IMAG0793
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 24 Apr 2013, 18:33

Slavishab::

Samo naprijed! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 12:34

Kako ide početak sezone Question Kako se ponašaju priplodni parovi Question Da li ima neko gnezdo sa prvim jajima ili se neka ženka ozbiljno nalegla Question Ako ima bilo bi lepo da vidimo slike.
Ko je počeo sa pojačanom ishranom priplodnih parova sredinom Aprila može očekivari prva jaja iza Prvog Maja. Naravno pod uslovom da se radi o starim pricama koje su se legle ranijih sezona i o starim parovima.
Prošlogodišnjim Štiglićima koji se prvi put pare trebaće malo više vremena. Ali i mladi parovi treba da se nalegu sredinom Maja meseca.
Kod novoformiranih parova koji se prvi put sparuju ove sezone može biti problema. Ne uspe svako novo parenje i s tim odgajivač mora da računa.
Ne treba zaboraviti da ženke moraju imati obilje materijala za gnezda. Takođe treba postaviti veći broj gnezda radi mogućnosti izbora mesta za gnezdo od strane ženki.
Dvogoda ženka (balkanika) u potrazi za materijalom:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 201304254110074
Kod mene još nema jaja u gnezdima. Čim se budu ,,pojavila,, prva jaja slikaću. Očekujem i od ostalih odgajivača slike. Moji favoriti, uspešnog odgoja Štiglića ove godine su carduel i Milan.
Bilo bi jako lepo da se pojave nova imena uspešnih odgajivača. To bi značilo da je forum imao uticaja na unapređenje odgoja Štiglića i da su znanja stečena na forumu, na najbolji način iskorišćena.
SVIM ODGAJIVAČIMA, SREĆAN POČETAK OVOGODIŠNJE ODGOJNE SEZONE


cheers
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 13:42

Mladi 2013 - stari 23 dana
https://2img.net/r/ihimizer/img694/4990/dsci0297gv.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img687/1106/dsci0299.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img841/8206/dsci0300i.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/9299/dsci0301m.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img534/1728/dsci0302h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img855/2180/dsci0303w.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img407/8748/dsci0304s.jpg
Назад на врх Go down
koce split
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 21.11.2012
Age : 58
Локација : SPLIT

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 14:01

Ivica ::
Mladi 2013 - stari 23 dana
https://2img.net/r/ihimizer/img694/4990/dsci0297gv.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img687/1106/dsci0299.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img841/8206/dsci0300i.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/9299/dsci0301m.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img534/1728/dsci0302h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img855/2180/dsci0303w.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img407/8748/dsci0304s.jpg


Svaka cast Exclamation
Назад на врх Go down
sphone
Član
Član



Број порука : 31
Join date : 12.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 14:40

Sta se desava ako se par (muzijak i zenka) stiglica razdvoje? Jednostavno nemam uslove za parenje ptica pa zbog toga pitam. Da li mozda muzijak prestane da peva ili tako nesto. Amater.
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 16:14

Imam cajzle, ali ne znam da li može da se drže sa štiglićima.I kavez imam 100x100x50 cm. Laughing
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 19:39

Evo i kod mene od jučer prvo gnijezdo

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 01

Sada samo treba čekati jaja, ali ima nade.

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 19:40

Ivica ::
Mladi 2013 - stari 23 dana
https://2img.net/r/ihimizer/img694/4990/dsci0297gv.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img687/1106/dsci0299.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img841/8206/dsci0300i.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/9299/dsci0301m.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img534/1728/dsci0302h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img855/2180/dsci0303w.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img407/8748/dsci0304s.jpg

Ako su fotografije zaista od ove godine to je za svaku pohvalu što se odgojnog uspeha tiče. Nije jednostavno rano odgajiti Štigliće. Ali je za svaku kritiku to što ti je ovo prvi post o odgoju Štiglića ove godine i što si generalno u celoj temi sa ovim postom imao samo još jedan. Ozbiljan odgajivač Štiglića mora puno ozbiljnije da prezentuje svoj odgajivački rad da bi stekao poverenje forimaša. Sebično je ne podeliti uskustva sa drugima. Mad
Dali je bilo teško predhodno slikati priplodni par ovih mališana Question Exclamation Da li je bilo teško slikati jaja i/ili ženku u gnezdu Question Exclamation Da li je bilo teško slikati mališane u gnezdu Question Exclamation Da si napravio po koju prethodnu fotografiju o svom odgajivačkom radu ove poslednje fotografije imale bi punu vrednost i značaj.
Tvojim retkim oglašavanjem na Forumu dovodiš u sumlju (koja je sasvim opravdana) svoj odgajivački rad.
Nema sumlje da su mališani starosti 23 dana, ali da li su uopšte izleženi ove ili ko zna koje predhodne godine Question Datum na slikama je lako napisati i ne predstavlja nikakav dokaz.
Nije kasno da se popraviš i da svoj odgajivački rad predtaviš na Forumu u kontinuitetu.
To će puna značiti pre svega Tebi kao odgajivaču, jer ćeš steći opravdani respekt za svoj rad i uspeh a takođe će puno značiti i za ovaj Forum. Imaćemo jednog ozbiljnog odgajivača Štigliča više.
Shvati ovu kritiku kao dobronamernu jer ona to i jeste.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 19:46

žako ::
Evo i kod mene od jučer prvo gnijezdo

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 01

Sada samo treba čekati jaja, ali ima nade.


ŽELIM TI DA OVO GNEZDO BUDE PUNE. PRVO SA JAJIMA A ZATIM SA MALIŠANIMA cheers cheers cheers
Gnezdi je lepo. Mala umetnička tvorevina. Čim ga je ženka tako strpljivo i pedantno napravila, biće dobra majka.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 21:10

mića ::
Prošlogodišnjim Štiglićima koji se prvi put pare trebaće malo više vremena. Ali i mladi parovi treba da se nalegu sredinom Maja meseca.
Kod novoformiranih parova koji se prvi put sparuju ove sezone može biti problema. Ne uspe svako novo parenje i s tim odgajivač mora da računa.

Ove godine mi je najranije krenuo par od prošlogodišnjih ptica i to me ugodno iznenadilo. Očekivao sam da će stari parovi prije krenuti ali evo i od ovog pravila ima izuzetaka. Mužjak neprestano ulijeće u gnijezdo i zaliježe u njega zoveći ženku da mu se pridruži. Ženka je prihvatila izbor gnijezda jer joj nisam dao izbora pošto sam stavio samo jedno gnijezdo radi lakše kontrole gnijezda. Jutros sam primjetio da je počela s unošenjem materijala u gnijezdo. Ovih dana ću znati da li će o tog biti nešto. Smile

Mužjak::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Muzjakmladi

Ženka::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Zenkamlada


mića ::
Kod mene još nema jaja u gnezdima. Čim se budu ,,pojavila,, prva jaja slikaću. Očekujem i od ostalih odgajivača slike. Moji favoriti, uspešnog odgoja Štiglića ove godine su carduel i Milan.
Bilo bi jako lepo da se pojave nova imena uspešnih odgajivača. To bi značilo da je forum imao uticaja na unapređenje odgoja Štiglića i da su znanja stečena na forumu, na najbolji način iskorišćena.

SVIM ODGAJIVAČIMA, SREĆAN POČETAK OVOGODIŠNJE ODGOJNE SEZONE



Hvala ti Mića na ovom komplimentu. cheers Naravno i sam bi volio da više uzgajivača zablista ove godine i da se uzgoj štiglića digne na jednu veću razinu a ne da ostane na tome: LAKO JE TO!!!

Pridružujem se čestitkama! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 26 Apr 2013, 23:46

mića ::
Ivica ::
Mladi 2013 - stari 23 dana
https://2img.net/r/ihimizer/img694/4990/dsci0297gv.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img687/1106/dsci0299.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img841/8206/dsci0300i.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/9299/dsci0301m.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img534/1728/dsci0302h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img855/2180/dsci0303w.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img407/8748/dsci0304s.jpg

Ako su fotografije zaista od ove godine to je za svaku pohvalu što se odgojnog uspeha tiče. Nije jednostavno rano odgajiti Štigliće. Ali je za svaku kritiku to što ti je ovo prvi post o odgoju Štiglića ove godine i što si generalno u celoj temi sa ovim postom imao samo još jedan. Ozbiljan odgajivač Štiglića mora puno ozbiljnije da prezentuje svoj odgajivački rad da bi stekao poverenje forimaša. Sebično je ne podeliti uskustva sa drugima. Mad
Dali je bilo teško predhodno slikati priplodni par ovih mališana Question Exclamation Da li je bilo teško slikati jaja i/ili ženku u gnezdu Question Exclamation Da li je bilo teško slikati mališane u gnezdu Question Exclamation Da si napravio po koju prethodnu fotografiju o svom odgajivačkom radu ove poslednje fotografije imale bi punu vrednost i značaj.
Tvojim retkim oglašavanjem na Forumu dovodiš u sumlju (koja je sasvim opravdana) svoj odgajivački rad.
Nema sumlje da su mališani starosti 23 dana, ali da li su uopšte izleženi ove ili ko zna koje predhodne godine Question Datum na slikama je lako napisati i ne predstavlja nikakav dokaz.
Nije kasno da se popraviš i da svoj odgajivački rad predtaviš na Forumu u kontinuitetu.
To će puna značiti pre svega Tebi kao odgajivaču, jer ćeš steći opravdani respekt za svoj rad i uspeh a takođe će puno značiti i za ovaj Forum. Imaćemo jednog ozbiljnog odgajivača Štigliča više.
Shvati ovu kritiku kao dobronamernu jer ona to i jeste.
Zdravo Mico,
mozda si u pravu sa ovom tvojom kritikom, ali ja sam veliki protivnik tome da uznemiravam zenku sa blicom dok lezi na jajima samo za da mi veruju, narocito ako nemam prethodno iskustvo sa tom zenkom. Inace ovu zenku sam dobio pre samo 2 meseca i nisam znao kako ce se ponasati. I mnogo bitnije mi je da uspem da ocuvam mlade nego da mi bilo ko veruje. Dosta mojih kolega pticara su bili kod mene u pticarniku i gledali kako zenka lezi i hrane mlade, pa to mi je dovoljno da mi je savest cista. A i ako se pogledaju alke, lepo se vidi da su ovogodisnje. Mozda ce neko reci da sam nataknuo alke siglicima izvedenih u prirodi, ali mislim da ih i tamo jos nema.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 03:03

Ivica ::
Mladi 2013 - stari 23 dana

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0297gv

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0299

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0300i

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0301m

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0302h

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0303w

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Dsci0304s

Čestitam Ivica! Mene ne moraš uvjeravati u ispravnost fotografija jer znam da su vjerodostojne. Nije lako u ova doba godine imati mlade štigliće. Smile Naravno ni Mića nije mislio ništa loše. Osobno kao veliki zaljubljenik u štigliće volim dokumentirati sve što se dešava oko njih. Nije me ni briga da li mi vjeruju ili ne. To radim radi svoga gušta.
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 09:24

Re: Ivica

Na Forumu, a pre svega, u ovoj temi smo, jer volimo Štigliće i trudimo se da ih odgajamo što uspešnije.
Forum od svog početka nastoji da izgradi određene relacije između ljudi bazirane na uzajamnom poštovanju, toleranciji, razumevanju i poverenju.
Nemožete nekoga naterati da svoja iskustva deli sa drugima. Ali svakako, kada je već na forumu nije lepo da je sebičan. Sebično je hvaliti se svojim rezultatima odgoja a nikada ništa ne pisati o svom iskustvu. Otvoreno, realno, kritički, detaljno, slikom, tekstom videom. Time se stiče i poverenje i poštovanje ostalih forumaša.

Re: cardiel

Da li je važno hoće li Ti ostali forumaši verovati ili ne Question Važno je.
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 11:41

mića ::

Na Forumu, a pre svega, u ovoj temi smo, jer volimo Štigliće i trudimo se da ih odgajamo što uspešnije.
Forum od svog početka nastoji da izgradi određene relacije između ljudi bazirane na uzajamnom poštovanju, toleranciji, razumevanju i poverenju.
Nemožete nekoga naterati da svoja iskustva deli sa drugima. Ali svakako, kada je već na forumu nije lepo da je sebičan. Sebično je hvaliti se svojim rezultatima odgoja a nikada ništa ne pisati o svom iskustvu. Otvoreno, realno, kritički, detaljno, slikom, tekstom videom. Time se stiče i poverenje i poštovanje ostalih forumaša.
Slike nisam postavio za da se hvalim, vec samo pottiknut od Micine recenice u prethodnom postu:
Kako ide početak sezone Question Kako se ponašaju priplodni parovi Question Da li ima neko gnezdo sa prvim jajima ili se neka ženka ozbiljno nalegla Question Ako ima bilo bi lepo da vidimo slike.
To sto ne pisem bas i ne dokumentarisem svoj rad nije do sebicnosti vec mozda nemanje bas slobodnog vremena, ajde nek bude i mala ljenost, neuznemiravanje ptica, nedostatak kvalitetne kamere (vidite da slike nisu bas nekog kvaliteta) i sl. A sto se tice postovanja, Vas Mica vrlo postujem, pratim sve sto napisete i smatram da ste vrhunski odgajivac faune, pre svega stiglica i sto je jos bitnije veliki zaljubljenik u njima. Postujem vrlo i Carduela i cenim i pratim i njegov rad.
Pozdravljam Vas obojica.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 12:28

mića ::
Re: carduel
Da li je važno hoće li Ti ostali forumaši verovati ili ne Question Važno je.

U mom uzgoju je sve transparentno, prijatelji me posjećuju i gledaju "u živo" situaciju. Za kolege s foruma su tu fotografije, video klipovi i tekstovi. Za mene je suvišno da li će netko vjerovati ili ne ako netko postavi na stotine fotografija, video klipova i tekstova na forum. Tko to ima toliko vremena da se zeza s ovim osim pravog zanesenjaka u ovaj hobi. cheers

Za mene je dokumentiranje uzgoja prava uživancija i to treba podijeliti s kolegama na forumu. Tu su usponi i padovi u toku uzgojne sezone. Iz svega toga možemo mnogo toga naučiti i smanjiti mogućnost greške za iduću godinu. Stoga dokumentirajte svoj rad i obavezno izlažite na ovom divnom forumu.
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 22:30

Kako da napravim gnezdo štiglićima scratch
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 27 Apr 2013, 22:36

Nemam iskustva sa štiglićima, ali ako mi vi možete malo pomoći.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySun 28 Apr 2013, 15:48

Ivo kupis u prodavnici za kucne ljubimce pleteno gnijezdo za stiglice zamaskiaj ga u kavezu da se osjecaju sigurnije ponudi im od maerijala vatu, konce od jutanog dzaka itd.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 24 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: