PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next
АуторПорука
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyTue 30 Apr 2013, 12:23

Pozdrav ljudi imam jedan ako ga mogu nazvati problem. Naime vec sam pisao da su se stiglici parili zenka je pocela da pravi gnijezdo i sve ali je odjednom sav materijal izvadila iz gnijezda i potpunu je nezainteresovana , prije nedelju dana je cak lezala povremeno iako nije bilo jaja sad odjednom nista skroz je nezainteresovana , dal je to normalno i ako nije sta je uzrok . Inace to su proslogodisnji stiglici kojima ovo treba da bude prvo leglo .
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyTue 30 Apr 2013, 12:52

Danas mi je uginula mužjak štiglica Crying or Very sad
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyTue 30 Apr 2013, 18:43

Ivo39 ::
Danas mi je uginula mužjak štiglica Crying or Very sad

Baš mi je žao!

Na ovoj temi imaš sve objašnjeno https://pticefauneevrope.forumsc.net/t10-topic o gnijezdima.

Idemo dalje...

Danas je završeno i prvo gnijezdo u kaveznom uzgoju ove godine pa evo da predstavim nekoliko fotografija svojih parova.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 2013a

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 2013b

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 2013c

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 2013d

I jedna fotografija mladog para u volijeri.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 2013e

Kao što sam prije i pisao (za moj pojam) ne vidim neko zadovoljstvo u ovakvom uzgoju. Kao što je Mića pisao štiglić je prava volijerska ptica i svu svoju ljepotu može da iskaže jedino u takvim uvjetima. Evo i zadnja fotografija na kojoj prošlogodišnji mužjak izgleda u tom izdanju. Naravno različiti interesi traže i različita rješenja u pogledu uzgoja.

Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 09:31

carduel, imam kavez 100x50x100.Da li moze takav za uzgoj štiglića. :?
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 12:03

Ivo39 ::
carduel, imam kavez 100x50x100.Da li moze takav za uzgoj štiglića. :?

Naravno da može! Very Happy

Kod mene su parilice dizmenzije 80 x 40 x 27 (š, v, d), vidljivo manje od tog kaveza kojeg imaš. Idealno bi bilo 120x60x60 ali ne može se sve ugoditi.

U cijeloj priči je bitno da se parovi dobro pripreme jer bez toga nema ni rezultata. Prelistaj ovu temu i naći ćeš sve o pripremi parova i uzgoju štiglića. SRETNO!
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 12:34

Vredna ženka za 3-4 dana napravi gnezo. Zatim posmatra nekoliko dana da li je gnezdo na bezbednom mestu. Ako se ništa sumljivo ne događa, u ranim jutarnjim satima ,,pojavi,, se prvo jaje:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 01052013i
Po polaganju jajeta ženka odmah napusti gnezdo. U toku dana nekoliko puta dolazi do gnezda proveravajući da li je sve u redu. Svakog narednog jutra ,,pojaviće,, se novo jaje a ponašanje ženke je isto od prvog dana polagnja jaja. Odmah po polaganju jajeta napusti gnezdo koje će u togu dana nekoliko puta kontrolisati. Tek po polaganju četvrtog ili petog jajeta počinje da leži u gnezdu. Dobar mužjak hrani i poji ženku u toku ležanja u gnezdu.
Administracija odgojnog procesa fotografijom je od velike koristi odgajivaču. Pomaže odgajivaču da hronološki, vizuelno, otprati reproduktivni ciklus svakog para. Analizom fotografija na kraju reproduktivne sezone donosi veoma korisne zaključke o odgojnom procesu za svaki par posebno.
Na osnovu analiza foto dokumentacije, planira parove za narednu reproduktivnu sezonu.
Fotografija je informacija, dokument i dokaz. U savremenom ptičarstvu treba iskoristiti sve dobre strane fotografije. Zapravo loših strana i nema.
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 14:21

žako ::
Evo i kod mene danas prvo gnijezdo

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 01

Sada samo treba čekati jaja.


Ovo gnijezdo još uvijek zjapi prazno. Ne razumijem što se događa, ali vidim da se u stvari ništa ne događa. Evil or Very Mad
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 14:34

žako ::
Ovo gnijezdo još uvijek zjapi prazno. Ne razumijem što se događa, ali vidim da se u stvari ništa ne događa. Evil or Very Mad

Nema razloga za paniku! Ako u periodu od 10 i više dana ne snese onda nešto nije u redu a ovako budi bez brige. Koliko je dana prošlo otkada je napravljeno gnijezdo? Kako ženka izgleda, da li "otežano" leti, da li uzima minerale i sl. ? Sve su to pokazatelji da će vrlo brzo krenuti s nošenjem. SRETNO TI! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 17:20

carduel ::
žako ::
Ovo gnijezdo još uvijek zjapi prazno. Ne razumijem što se događa, ali vidim da se u stvari ništa ne događa. Evil or Very Mad

Nema razloga za paniku! Ako u periodu od 10 i više dana ne snese onda nešto nije u redu a ovako budi bez brige. Koliko je dana prošlo otkada je napravljeno gnijezdo? Kako ženka izgleda, da li "otežano" leti, da li uzima minerale i sl. ? Sve su to pokazatelji da će vrlo brzo krenuti s nošenjem. SRETNO TI! cheers

Gnezdo je sa toliko pažnje i pedantno napravljeno da je prosto neverovatno da ostane prazno. Po izgradnji gnezda, ženka određeni period okleva sa nošenjem jaja što je normalno. Koliki će to period biti zavisi od mnogih faktora. Pereid oklevanja će biti duži ako je gnezdo u veštačkom ambijentu. U mojoj praksi, samo jednom se dogodilo, da se ženka ne naleži u gnezdu.
Još jedan događaj je zamimljiv. Ženka je svila gnezdo koje je sasvim normalno izgledalo. Umesto da počne da polaže jaja, treceg dana po svijanju gnezda, za samo jedan dan, razrušila je celo gnezdo, do poslednjeg končića. Sutradan, na istom mestu, ponovo je počela da pravi gnezdo. U tom drugom gnezdu se nalega.
Mi zaista malo znamo o psihi ptica koje čuvamo. Ali kada ih duže posmatramo shvatiamo da su njihovi postupci puno više od običnog instinkta.
Ništa ne diraj. Budi strpljiv. Velika je verovatnoća da će u tom gnezdu uskoro osvanuti prvo jaje.
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 19:46

carduel ::
žako ::
Ovo gnijezdo još uvijek zjapi prazno. Ne razumijem što se događa, ali vidim da se u stvari ništa ne događa. Evil or Very Mad

Nema razloga za paniku! Ako u periodu od 10 i više dana ne snese onda nešto nije u redu a ovako budi bez brige. Koliko je dana prošlo otkada je napravljeno gnijezdo? Kako ženka izgleda, da li "otežano" leti, da li uzima minerale i sl. ? Sve su to pokazatelji da će vrlo brzo krenuti s nošenjem. SRETNO TI! cheers

Napravila je gnijezdo za jedan dan i to još 24.04. Čini mi se da je malo debja i ne skače toliko po štapićima kao prije.
Nema mi druge, nego čekati.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyWed 01 May 2013, 22:13

žako ::
carduel ::
žako ::
Ovo gnijezdo još uvijek zjapi prazno. Ne razumijem što se događa, ali vidim da se u stvari ništa ne događa. Evil or Very Mad

Nema razloga za paniku! Ako u periodu od 10 i više dana ne snese onda nešto nije u redu a ovako budi bez brige. Koliko je dana prošlo otkada je napravljeno gnijezdo? Kako ženka izgleda, da li "otežano" leti, da li uzima minerale i sl. ? Sve su to pokazatelji da će vrlo brzo krenuti s nošenjem. SRETNO TI! cheers

Napravila je gnijezdo za jedan dan i to još 24.04. Čini mi se da je malo debja i ne skače toliko po štapićima kao prije.
Nema mi druge, nego čekati.

U roku tri dana očekuj prvo jaje! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 11:39

idemo dalje... mladi par od prošle godine je krenuo s izradom gnijezda i to samo nekoliko dana nakon starog para. Trenutno od 4 para, za ovu godinu, rade 2 para. Jedna ženka od trećeg para pomalo čupka materijal na gnijezdu pa očekujem i nju da proradi u roku 10-ak dana.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Zenkamlada

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Muzjakmladi

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Muzjakmladi2
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 12:27

Re: carduel
Ponašanje ptica ukazuje da se neće dugo čekati na pojavu prvih jaja. Nadam se da ćeš slikati prvence i da nemaš stog stav da ne treba uznemiravati ptice slikanjem.
Ja moje štigliće maksimalno ,,uznemiravam,, slikanjem i nisam primetio da im to smeta.
Dan drugi, drugo jaje:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 0205i
Ako posle polaganja prvog jajeta sledećeg jutra ne ugledate drugo jaje u gnezdu, to nije dobar znak. Ili ženka više neće nositi jaja, ili će polaganje jaja biti neredovno. Najčešće, ako tako polaže jaja, bez kontinuiteta, ženka uopšte ne legna na njima i jaja propadnu. Ili počne da leži pa ih ostavi. U najboljem slučaju ipak izleži pile ili dva koje teško ili nikako ne odhrani.
Još jedno prazno gnezdo je danas počelo da se puni:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 0205ii
Gnezdo je u veštačkom enterieru za razlku od predhodnog za koje se može reći da je u ,,prirodnom,, okruženju. Gnezdo u Tuji ostavlja vizuelno prijatniji utisak, ali definitivno više volim kada se par naleži u veštačkom gnezdu i vetačkom enterieru.
Pamuk je idealan materijal za gnezda štiglića u veštačkom odgoju. Štiglići obilato koriste pamuk za izradu gnezda. Ako imaju dovoljno pamuka na raspolaganju oko 50% gradivnog materijala gnezda odpada na pamuk.
Naravno da je potrebno dati ženkama razna prirodna vlakna i končiće od prirodnih materijala, kako bi gnezda bila čvršća.




Последњи изменио mića дана Thu 02 May 2013, 18:52. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 13:47

Mica evo imam i ja slicnih problema. Znaci vec sam napisao da sam vidio kako muzijak gazi zenku. zenka je za jedan dan napravila gnijezdo od pamuka . Sjutra dan je svaki cas ulazila i namjestala ga lezala po pola minuta . Kada sam posle par dana provjerio da li ima jaja u gnijezdu nije bilo ni jaja ni materijala za gnijezdo sve je izbacila i prestala da se interesuje. Zaboravio sam i da napomenem da je zenka kada je napravila gnijezdo sjutra dan jela mnogo kalcijuma, na raspolaganju sam stavio koru od jajeta naravno malo je stavio u rernu da ubije salmonelu. Zenka je bila nekako kao spora i nakostrijesena i onda je proslo sve to i odjednom je prestala da se interesuje za gnijezdo. Juce sam ih posle desetak dana cekanja premjestio na drugo mjesto gdje ce se osjecati sigurnije . Stavio sam kavez u zivu ogradu skroz zamaskirao citav kavez, ima mjesto gdje oko cetiri sata popodne jako bije sunce i oni se obicno tada suncaju u tom malom prostoru. Sta sad da radim dal da ocekujem od nje da ponovo svije gnijezdo, dal da ih ponovo pripremam, il sta inace su im kljunovi skroz ali bas skroz bijeli.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 16:08

mića ::
Re: carduel
Ponašanje ptica ukazuje da se neće dugo čekati na pojavu prvih jaja. Nadam se da ćeš slikati prvence i da nemaš stog stav da ne treba uznemiravati ptice slikanjem.

Moj stav je izrazito strog! Ne pada mi na pamet slikati ptice dok su u fazi izrade gnijezda, nošenja jaja, stavljanju pologa, ležanja na jajima, izlijeganju mladih, othrani, i sl...

Nikad to nisam radio pa neću ni ove godine! hahahahaha Very Happy cheers

Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 17:14

carduel ::
mića ::
Re: carduel
Ponašanje ptica ukazuje da se neće dugo čekati na pojavu prvih jaja. Nadam se da ćeš slikati prvence i da nemaš stog stav da ne treba uznemiravati ptice slikanjem.

Moj stav je izrazito strog! Ne pada mi na pamet slikati ptice dok su u fazi izrade gnijezda, nošenja jaja, stavljanju pologa, ležanja na jajima, izlijeganju mladih, othrani, i sl...

Nikad to nisam radio pa neću ni ove godine! hahahahaha Very Happy cheers




cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 19:04

galeb ::
Mica evo imam i ja slicnih problema. Znaci vec sam napisao da sam vidio kako muzijak gazi zenku. zenka je za jedan dan napravila gnijezdo od pamuka . Sjutra dan je svaki cas ulazila i namjestala ga lezala po pola minuta . Kada sam posle par dana provjerio da li ima jaja u gnijezdu nije bilo ni jaja ni materijala za gnijezdo sve je izbacila i prestala da se interesuje. Zaboravio sam i da napomenem da je zenka kada je napravila gnijezdo sjutra dan jela mnogo kalcijuma, na raspolaganju sam stavio koru od jajeta naravno malo je stavio u rernu da ubije salmonelu. Zenka je bila nekako kao spora i nakostrijesena i onda je proslo sve to i odjednom je prestala da se interesuje za gnijezdo. Juce sam ih posle desetak dana cekanja premjestio na drugo mjesto gdje ce se osjecati sigurnije . Stavio sam kavez u zivu ogradu skroz zamaskirao citav kavez, ima mjesto gdje oko cetiri sata popodne jako bije sunce i oni se obicno tada suncaju u tom malom prostoru. Sta sad da radim dal da ocekujem od nje da ponovo svije gnijezdo, dal da ih ponovo pripremam, il sta inace su im kljunovi skroz ali bas skroz bijeli.

Sezona je tek počela. Ne budi nestrpljiv. Hrani ptice što raznovrsnijom hranom. Obavezno im daj svakodnevno maslačak i mišju travu. Klijalo semenje. Larve i crve brašnara. Rendano kuvano jaje. Postavi bar 2 gnezda. Neka je ženki materijal neprestano na raspolaganju. I čekaj.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyThu 02 May 2013, 20:14

...final... izgleda da se potvrđuje pravilo da od dobre ženke bude i dobra kćer! Jutros je bilo nekoliko končića a evo sada (19:10) oblaže se dno gnijezda sa pamukom. Mlada ženka je za jedan dan skoro pa završila izgradnju gnijezda. Ugodno sam iznenađen brzinom kojom je to odradila. A isto tako lijep je osjećaj kad stavljaš pamuk među žice a ženka ti ide u susret na nekih pola metra i čeka da se odmakneš koji metar da bi mogla uzeti pamuk. Želim svima ovaj osjećaj da dočekaju!!!

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Mladazenka
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 12:19

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 0305ii

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 0305ii
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 12:24

Nisam ni sumnjao ni u Miću ni u Carduela Very Happy , svaka čast i neka je sa srećom cheers

Kod mene nešto sporo i kilavo Mad , od tri para štiglica ni jedan još nije napravio gnezdo. Znaci su tu; razvlačenje materijala za gnezdo,međusobno dodirivanje kljunovima i hranjenje ali za sada ostaje na tome.
Prošle godine su mi štiglici izuzetno rano krenuli a sad kasne......
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 12:46

Prekjuče kad sam hranio ptice primetio sam da ženka štiglić nema desno krilo.Ali premestio sam je u kavez za hvatanje ptica.SADA MI JE OSTAO SAMO JEDAN CAJZLIĆ.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 13:11

drvetmed ::
Nisam ni sumnjao ni u Miću ni u Carduela Very Happy , svaka čast i neka je sa srećom cheers

Kod mene nešto sporo i kilavo Mad , od tri para štiglica ni jedan još nije napravio gnezdo. Znaci su tu; razvlačenje materijala za gnezdo,međusobno dodirivanje kljunovima i hranjenje ali za sada ostaje na tome.
Prošle godine su mi štiglici izuzetno rano krenuli a sad kasne......

Kada se pare štiglići u aktuelnoj sezoni prvi put, to znači da prošle godine nisu bili par, normalno je da taj proces ide sporije. Prošlogodišnji par ili par koji je više godina zajedno, naleži se odmah na početku sezone.
U principu kada se upari par štiglića ne traba ih više rasparivati. Štiglići su monogamni i ne raparuju se do kraja života.
Mukotrpno je svake naredne sezone formirati nove parove. Ja to najbolje znam jer iz sezone u sezonu uvek startujem sa sasvim novim parovima.
Budi strpljiv, iz nekih razloga ove godine pricama treba malo više vremena.
Назад на врх Go down
Ivo39
Posetilac
Posetilac
Ivo39


Број порука : 24
Join date : 26.04.2013

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 20:18

Da li štiglići mogu ostati na kiši?
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 23:51

Danas sam došao doma i evo konačno i kod mene pomaka.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 01



Jedino mi nije jasno zašto je ovoliko velika razlika u veličini jaja. Vjerojatno neće biti ništa od ovog minijaturnog. Možda je nedostatak kalcija......grit imaju stalno, ali sam odmah stavio i kalciji i u vodu.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 02
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 EmptyFri 03 May 2013, 23:55

žako ::
Danas sam došao doma i evo konačno i kod mene pomaka.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 01
Jedino mi nije jasno zašto je ovoliko velika razlika u veličini jaja. Vjerojatno neće biti ništa od ovog minijaturnog. Možda je nedostatak kalcija......grit imaju stalno, ali sam odmah stavio i kalciji i u vodu.

Žako, pogodio sam da će da snese u roku 3 dana! cheers Evo me ko vidoviti Milan. cheers

Mislim da od tog malog jajeta neće biti ništa. Sad
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 25 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 25 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: