PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
АуторПорука
koce split
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 21.11.2012
Age : 58
Локација : SPLIT

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 08 Jun 2013, 09:28

johngotti ::
Zokbok988 ::
Jedan skok moze da oplodi i 5 jaja, prvo jaje se snese 2 dana nakon skoka. Dok zenka nosi jaja, muzjak ne pusta muzjaka da je gazi jer su jaja vec zatvorena i nema mogucnosti za oplodnju. Ptice su vrlo racionalne po pitanju sexa Smile.
razumem ja to sve nego me interesuje da li postoji sansa da prvo bude oplodjeno s obzirom da je prosao jedan dan (od skoko koji sam ja video,mozda je i pre i onda je situacija jasna) ili recimo ako je prvo neplodno da li postoji sansa da sledeca koja ce doci u naredna 3-4 dana budu eventualno oplodjena..(onda imamo ta 2 dana) ako uopste njihov repr. sistem funkcionise kako ja mislim..ovako kako si ti rekao skok pa prvo jaje posle 2 dana ne ostavlja sansu da ova tura bude oplodjena??hvala


Nisam neki strucnjak ali iz mog iskustva ovako sam primjetio;

Ako mužjak pari npr. danas prvi put a ženka vec ujutro snese prvo jaje samo su mi dva zadnja bila oplođena.

Ovisi cak pari li ujutro ili navecer,jer kad mi je pario prvi put navecer ,a ona izlegla prvo prekosutra,

opet nisu sva bila oplođena (predpostavljam da prvo nije).

Isto tako,mužjaka vadim nakon što ženka snese dva jaja,baš ovih dana sam mužjaka koji je pario

nekoliko dana, izvadio cak vecer prije nego je snila prvo jaje (da provjerim),i svih 6 jaja je bilo oplođeno

Uvjerio sam se da sva jaja mogu biti oplođena (cak 6) ako mužjaka izvadimo i dan prije nego ženka

snese prvo jaje.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 08 Jun 2013, 17:26

Brižni otac:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520019copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520020copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520021copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520022copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520023copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520024copy

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306094520025copy

Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySat 08 Jun 2013, 22:21

carduel ::
Nisam se nešto detaljno zagledao ali mi se čini da su dvije cure i jedan dečko. Nek su živi i zdravi pa šta god da bili.

Možeš li malo objasniti za nas početnike kako razlikuješ mužjaka od ženke, kada su tako mali?
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySun 09 Jun 2013, 10:55

žako ::
Možeš li malo objasniti za nas početnike kako razlikuješ mužjaka od ženke, kada su tako mali?

Pisao sam o tome na 51 stranici. Smile

idemo dalje...mladi su danas već uveliko poboljšali svoje letačke sposobnosti. Svakim danom sve više napreduju.

Evo i par fotografija

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6090007

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6090015j
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySun 09 Jun 2013, 14:19

Re: carduel
O Tebi kao odgajivaču već sam pisao. Ti si jedan od najuspešnijih odgajivača Štiglića na Balkamu.
Ali kada sam video ove fotografije ostao sam bez teksta. Shocked
SUVI PROFESIONALIZAM cheers
Neviđena oštrina fotografija. BRAVO.

VAŽNA FOTO DOKUMENTACIJA:

Nasad slikan 25.05.2013:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 20130525v
Mladunci dva dana po izleganju-04.06.2013:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 0406v
Slikano sedmog dana po izleganju neposredno pre prstenovanja-09.06.2013:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Dsc03428copy
Dan prstenovanj-09.06.2013:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Dsc03430copy
Za svaki priplodni par treba napraviti fotografije u ključnim fazama reproduktivnog procesa. Time će te sprečiti neke maliciozne osobe da vas proglase prevarantom.
Sa ova 3 maldunca broj prstenovanih je 14. Nijedno mlado nije uginulo po prstenovanju za sada.
Sezona je lošija od prošlogodišnje i ako se nastavi ovim tempom produkcija će biti za oko 30% slabija nego prošle godine.
Primenio sam provereni proces ,,proizvodnje,, Nisam eksperimentiaso. Ne više nego obično. Mislim da klimatske promene(nagle promene temperature i vlažnosti) imaju nekog uticaja na slabiju reprodukciju. scratch Question Exclamation
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySun 09 Jun 2013, 17:32

mića ::
Re: carduel
O Tebi kao odgajivaču već sam pisao. Ti si jedan od najuspešnijih odgajivača Štiglića na Balkamu.
Ali kada sam video ove fotografije ostao sam bez teksta. Shocked
SUVI PROFESIONALIZAM cheers
Neviđena oštrina fotografija. BRAVO.

Mićo nemoj tako da se ne umislim! Smile

Lijepo je čuti svaku pohvalu, savjet i kritiku od pravog uzgajivača kao što si ti. cheers

Osobno, uspješnost je za mene kontinuitet u uzgoju. Znači, svake godine imamo mladih štiglića.
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptySun 09 Jun 2013, 21:07

...prošlogodišnji mladac - mužjak (otac ovog mališana na dnu), jako pitom, pjeva i jede od mene na udaljenosti od pola metra. Znam da ima i pitomijih ptica ali ovaj detalj je vrlo bitan u uzgoju. Moje ptice znaju da im čovjek od 100 i ohoho kila neće nauditi pa se tako slobodno i ponašaju. Very Happy cheers

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6090044t

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6090042

Pošto Mića voli mlade štigliće ova je fotografija samo za njega. Smile

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6090024
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 13:50

Velika korpica za svijanje gnezda je nepraktična. Zbog pomeranja mladih materijal se pomeri na jednu stranu i mladunci ostanu da leže na mreži korpice. Ovo je poslednja sezona da koristim veće korpice za gnezda.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 76089226

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 1535161737vi
U gnezdu je bilo četri jajeta. Iz svih su se ispilili mladunci. Danas sam prstenovao 3 mlada tako da je broj prstenovanih sa njima porastao na 17.
Četvrto mlado je jako zaostalo u rastu. Pitanje dana je kada bi uginulo ili kada bi ga majka izbacila iz gnezda. Odstranio sam kržljavca. Deluje surovo ali je neophodno. Ako je najmanje mlado u gnezdu uvek prazne gušice nema šanse da preživi. U koliko ima hrane u gušici, opstaćje i treba samo biti strpljiv da naraste do veličine kad se može prstenovati.
Godina neće biti na nivou prošle što se tiče broja novorođenih. Sa odgojem štiglića je slično kao sa poljoprivredom, jedna godina je rodna a sledeća podbaci.
Mada je suviše je rano za definitivne zaključke, mislim da se ne varam u prognoze što se tiče odgojnih rezultata za ovu sezonu.
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 14:25

RE: MIĆA

Svaka Vam čast majstore cheers

Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 16:04

Neko vreme nisma pisao, malo sam se razocarao sa praznim jajima ali danas sam pogledao jaja od zenke koja lezi na tri komada i sva tri su puna, nisam fotografisao da je bas toliko ne uznemiravam.Nemam iskustva sa razmnozavanjem stiglica pa cu pustiti da ide svojim tokom ! Ali ako sve bude kako treba fotografisacu i postaviti fotografije. A druga zenka je juce pocela da pravi svoje trece gnezdo i poslusacu savet da joj to bude poslednje ove godine pa kako bila prazna ili puna !
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 16:06

Zaboravi da cestitam svima koji su ove godine uspeli u tome i to sve lepo dokumentovali fotografijama,ali bi tu izdvojio cika Micu i carduel !!!
Veliki pozdrav za sve!!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 20:19

Zoran.C ::
Zaboravi da cestitam svima koji su ove godine uspeli u tome i to sve lepo dokumentovali fotografijama,ali bi tu izdvojio cika Micu i carduel !!!
Veliki pozdrav za sve!!!!!!!!!!!
evo i kod mene je zenka na 5 jaja u petak sam planirao da ih lampiram a kako cu ne znam ni sam,nepristupacno mi je gnezdo a ona slabo ustaje sa njega,ne znam sta da radim,da se kockam i cekam 2 nedelje a sa druge strane ako to budem radio rizikujem mozda jos jedno leglo u slucaju da su prazna jaja,bojim se perjanja kad vidim kako je ovo vreme promenljivo,ima li neko predlog?hvala
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 20:44

bortes ::
Zoran.C ::
Zaboravi da cestitam svima koji su ove godine uspeli u tome i to sve lepo dokumentovali fotografijama,ali bi tu izdvojio cika Micu i carduel !!!
Veliki pozdrav za sve!!!!!!!!!!!
evo i kod mene je zenka na 5 jaja u petak sam planirao da ih lampiram a kako cu ne znam ni sam,nepristupacno mi je gnezdo a ona slabo ustaje sa njega,ne znam sta da radim,da se kockam i cekam 2 nedelje a sa druge strane ako to budem radio rizikujem mozda jos jedno leglo u slucaju da su prazna jaja,bojim se perjanja kad vidim kako je ovo vreme promenljivo,ima li neko predlog?hvala

Ne diraj ništa i pričekaj ta nije upao šećer u vodu. Smile Sretno! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 21:21

carduel ::
bortes ::
Zoran.C ::
Zaboravi da cestitam svima koji su ove godine uspeli u tome i to sve lepo dokumentovali fotografijama,ali bi tu izdvojio cika Micu i carduel !!!
Veliki pozdrav za sve!!!!!!!!!!!
evo i kod mene je zenka na 5 jaja u petak sam planirao da ih lampiram a kako cu ne znam ni sam,nepristupacno mi je gnezdo a ona slabo ustaje sa njega,ne znam sta da radim,da se kockam i cekam 2 nedelje a sa druge strane ako to budem radio rizikujem mozda jos jedno leglo u slucaju da su prazna jaja,bojim se perjanja kad vidim kako je ovo vreme promenljivo,ima li neko predlog?hvala

Ne diraj ništa i pričekaj ta nije upao šećer u vodu. Smile Sretno! cheers
hvala,da znas da ce mi trebati srece Very Happy
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 21:44

bortes ::
hvala,da znas da ce mi trebati srece Very Happy

Nisam baš sve upratio, je li ti to prvo leglo od tog para? Sutra po danu uslikaj gnijezdo pa postavi na forum da vidimo kako izgleda. Brzi štrok i gotovo. Ako je to prvo gnijezdo ženki nemoj je uznemiravati, pusti je nek odradi svoje, da ne bi bježala s gnijezda.

Moja prošlogodišnja (mlada) ženka je snijela tri jaja, izlegla su se sva tri mlada 23.5. i uspješno su 16 dan 7.6. napustila gnijezdo. Volio bi da su ostali još koji dan u gnijezdu ali na to ne možemo uticati. Večeras sam joj stavio novo gnijezdo i materijal pa ćemo da vidimo šta će biti u drugoj turi. Morat ću malo pripaziti na mužjaka pošto je sklon izvlačenju končića pa da ne bi i koje jaje povukao s tim. Opreza nikad dosta.

Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 23:25

carduel ::
bortes ::
hvala,da znas da ce mi trebati srece Very Happy

Nisam baš sve upratio, je li ti to prvo leglo od tog para? Sutra po danu uslikaj gnijezdo pa postavi na forum da vidimo kako izgleda. Brzi štrok i gotovo. Ako je to prvo gnijezdo ženki nemoj je uznemiravati, pusti je nek odradi svoje, da ne bi bježala s gnijezda.

Moja prošlogodišnja (mlada) ženka je snijela tri jaja, izlegla su se sva tri mlada 23.5. i uspješno su 16 dan 7.6. napustila gnijezdo. Volio bi da su ostali još koji dan u gnijezdu ali na to ne možemo uticati. Večeras sam joj stavio novo gnijezdo i materijal pa ćemo da vidimo šta će biti u drugoj turi. Morat ću malo pripaziti na mužjaka pošto je sklon izvlačenju končića pa da ne bi i koje jaje povukao s tim. Opreza nikad dosta.

da,mlada je zenka,izvedena u kavezu i prvo joj je gnezdo,ona je bila spremna da se pari jos u aprilu nego sam imao problema sa muzjakom,inace mi ne jede jajcanu i slabo sta pa sam se ja uzdao u prirodu i lepo vreme...i klijano naravno ali me vreme izdalo Very Happy pa je malo zakasnio,sad je zapet kao puska pa se nadam i drugom gnezdu ako vreme posluzi,slikacu sve,zapravo slike vec imam nego ne mogu danas da ih postavim pisem sa posla a ovde upload katastrofa,sutra cu u toku dana,moj muzjak je cackao gnezdo pre parenja,ona ga zavrsila,finisira vatom on dodje cupne,ona popravi i tako u krug dok nije pocela da nosi,sad je ne dira,tu je uvek oko nje ali ne pipa gnezdo a ona je zakucala na njemu i ne ustaje,nisam se nadao da ce tako brizna biti cak nije gnezdo napravila u plasticnoj korpici nego po svom nahodjenju iznad na zici
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyMon 10 Jun 2013, 23:33

bortes ::
carduel ::
bortes ::
hvala,da znas da ce mi trebati srece Very Happy

Nisam baš sve upratio, je li ti to prvo leglo od tog para? Sutra po danu uslikaj gnijezdo pa postavi na forum da vidimo kako izgleda. Brzi štrok i gotovo. Ako je to prvo gnijezdo ženki nemoj je uznemiravati, pusti je nek odradi svoje, da ne bi bježala s gnijezda.

Moja prošlogodišnja (mlada) ženka je snijela tri jaja, izlegla su se sva tri mlada 23.5. i uspješno su 16 dan 7.6. napustila gnijezdo. Volio bi da su ostali još koji dan u gnijezdu ali na to ne možemo uticati. Večeras sam joj stavio novo gnijezdo i materijal pa ćemo da vidimo šta će biti u drugoj turi. Morat ću malo pripaziti na mužjaka pošto je sklon izvlačenju končića pa da ne bi i koje jaje povukao s tim. Opreza nikad dosta.

da,mlada je zenka,izvedena u kavezu i prvo joj je gnezdo,ona je bila spremna da se pari jos u aprilu nego sam imao problema sa muzjakom,inace mi ne jede jajcanu i slabo sta pa sam se ja uzdao u prirodu i lepo vreme...i klijano naravno ali me vreme izdalo Very Happy pa je malo zakasnio,sad je zapet kao puska pa se nadam i drugom gnezdu ako vreme posluzi,slikacu sve,zapravo slike vec imam nego ne mogu danas da ih postavim pisem sa posla a ovde upload katastrofa,sutra cu u toku dana,moj muzjak je cackao gnezdo pre parenja,ona ga zavrsila,finisira vatom on dodje cupne,ona popravi i tako u krug dok nije pocela da nosi,sad je ne dira,tu je uvek oko nje ali ne pipa gnezdo a ona je zakucala na njemu i ne ustaje,nisam se nadao da ce tako brizna biti cak nije gnezdo napravila u plasticnoj korpici nego po svom nahodjenju iznad na zici
za to sto ne mogu da dodjem do gnezda sad ja sam ustvari kriv nisam predvideo prilazak kad sam ubacivao vegetaciju,zapravo jesam ali sam racunao da ce praviti gnezdo u korpici kao i svaka normalna ptica Very Happy ,stanem ispred drveta ispruzim ruku i dohvatim korpicu ali nisam racunao na to da ce gnezdo biti fiksirano u zici Smile ,sad me od njega deli tuja od 2m i morao bih polomiti sve da dodjem tamo a to mi ne pada na pamet,necu da rizikujem
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyTue 11 Jun 2013, 10:28

Za sad ide dobro.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 945647_10200714688462689_1696006719_nParenje i uzgoj štiglića - Page 32 1006111_10200714688702695_965193525_nParenje i uzgoj štiglića - Page 32 954834_10200714688782697_1657367804_nParenje i uzgoj štiglića - Page 32 10540_10200714689062704_54845456_nParenje i uzgoj štiglića - Page 32 998898_10200714689222708_1465999461_n
Назад на врх Go down
DonBranko
Posetilac
Posetilac
DonBranko


Број порука : 9
Join date : 10.06.2013
Age : 40
Локација : Pancevo

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyTue 11 Jun 2013, 10:58

Yvek se obradujem kada vidim mlade ptice,bravo Milane samo napred
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyTue 11 Jun 2013, 19:55

Posle prstenovanja treba kontrolisati zdravstveno stanje mališana na drugi dan. Nije neophodno svakodnevno zavirivati u gnezdo. Ali ako posmatranje bude i svakodnevno, mladunci će biti pitomiji po napuštanju gnezda.
Evidentan porast i napredak u operjavanju od poslednje kontrole, pune gušice i dobro formirana stolica su pokazatelji da je sa mališanima sve u redu. U periodu od prstenovanja pa do iskakanja mladih iz gnezda uobičajeno je da nema velikih problema, jer je to relativno miran period bez neprijatnih iznenađenja. Ako u tom periodu mladunci obolevaju, zaostaju u rastu, imaju proliv, to je ozbiljan znak da su im roditelji kliconoše, ili u jatu ima latento obolelih ptica koje šire zarazu.
Dokumentacije radi, za foto administraciju i arhivu, kada ih već nadgledam, slikam malce:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306114580003

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306114580004
Forum je idealno mesto na kome odgajivač promoviše sebe i svoje rezultate rada sa određenom vrstom ptica. Tu mogućnost treba koristiti. Fotografije su korisno sredstvo prezentacije ali je odgovarajući tekst uz fotografije korisno sredstvo edukacije. Kada već odgajivač koristi forum radi prezentacije svog odgajivačkog rada, trebalo bi da pruži, putem teksta, uz fotografije, više informacija, koje će biti od koristi odgajivačima, sadašnjim ili onima koji će to tek biti.
Nikada ne treba zažaliti za vremenom koje smo utrošili pomažući drugima.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 12 Jun 2013, 17:01

Krenula je i druga tura. Mladunci su napunili 21 dan starosti i već uspješno lete po volijeri. Danas je iskočio iz gnijezda i moj prvi mladunac u kaveznom uzgoju čime sam postigao svoj cilj. Evo i nekoliko današnjih fotografija:

Mladi mužjak:: U zavodničkoj pozi dok se vrti na šipci lijevo desno. Ovih dana bio je stalno u pasivnoj ulozi pošto ga je ženka proganjala nemilosrdno po volijeri. Kako je krenula s pravljenjem drugog gnijezda uspostavila se ponovno ravnoteža među njima. Što bi mi rekli:"Treba joj!". Very Happy

 Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120058

Mlada ženka:: Ženka je danas skupljala pamuk po volijeri i pokazivala krilima znakove spremnosti za pravljenje drugog gnijezda. 

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120064

Mladunci::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120067

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120051

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120047b

Kavezni mladunac::

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120074

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 P6120072
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 12 Jun 2013, 18:47

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 10061173843212416894081
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 12 Jun 2013, 18:50

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 65233843207816894542929
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 12 Jun 2013, 18:53

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 18446538432101835609736
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 EmptyWed 12 Jun 2013, 19:42

Re: carduel
Mališani su zdravi, napredni, lepi, simpatični...  
Fotografije, poslovično kvalitetne. Očekivano. Primer za ugled.

Re: valter
Nije potreban za svaku fotografiju poseban post. U jednom postu mogže da stane bezbroj fotografija.
Najbolje dimenzije fotografija su 800 x 600 ako su manje ne mari. Pomenute dimenzije ispune ceo prozor posta.

Što je više fotografija forum je ne samo interesantniji nego i kvaliteniji. Fotografije pružaju bezbroj informacija o tome ko šta rada ali i kako to radi.
Većina mališana počinje samostalno da se hrani:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590016

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590009

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590007

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306104570019

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590023

Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 201306124590024


Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 32 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 32 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: