PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 TIGRICE - Melopsittacus Undulatus

Go down 
+14
korbach
dalibor vasic
nine97petrovic
veljokv
blackhunter
tole
farmacy
pticar_amater
Karolina
Igor
IgorSO
Danijelvr
saša vr
Milan
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АуторПорука
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 03 Nov 2011, 00:30

Lepo samo sto je kod mene problem sto moji papagaji cim me vide odmah beze (fenomen) Very Happy .
Daj neki savet dal da pokusam da im dam iz ruke ko Ivana ili neznam.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 03 Nov 2011, 11:06

Ostavi je na jenom mestu, nemoj da je hvataš rukama i dopusti da ptica stekne poverenje u tebe. Onda joj jednog dana samo otvori kavez i čekaj da sama izadje i udje u njega. Sigurno će ući kad ogladni. Za sve treba vremena i strpljenja.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 03 Nov 2011, 15:47

korbach ::
Stavi ptice na prometno mesto i provodi sto vise vremena sa njima. Nemoj ih nasilno hvatati rukom ni seljakati okolo. Najbitnije je da ptice steknu poverenje. Inace, ako se zeli sasvim pitoma ptica, nabavlja se mlado iz gnezda pa se odhranjuje, ili bar poletarac koji je poceo samostalno da jede

Milan
Thu 03 Nov 2011, 09:06
Ostavi je na jenom mestu, nemoj da je hvataš rukama i dopusti da ptica stekne poverenje u tebe. Onda joj jednog dana samo otvori kavez i čekaj da sama izadje i udje u njega. Sigurno će ući kad ogladni. Za sve treba vremena i strpljenja.

Ponovicemo jos ako treba cheers
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 03 Nov 2011, 22:17

AHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA
Ako ako ponavljaj.
Vazi ali nemam jednu tigricu vec 2 ali pokusacu to da ih pustim.
Hvala.
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyTue 08 Nov 2011, 18:48

ljudi ...moje tigrice se već 2 nedelje ljube i tepaju jedno drugom ... znači li to da su spremne za parenje ... i ako neko može da mi detaljnije objasni kako se usiljavaju i šta to znači ... POČETNIK SAM ... Smile Smile Smile
molim vas da mi objasnite sve detalje oko parenja ... hteo bih da proširim porodicu ... Exclamation Exclamation Exclamation
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySun 06 Jan 2013, 14:34

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 268677_578205252193396_1970074371_nTIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 531321_578204195526835_1359779448_nTIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 524832_578205725526682_510688448_nTIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 58233_578205585526696_2031341999_nTIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 537175_578205488860039_1033716819_n
Назад на врх Go down
SimonSu
Posetilac
Posetilac
SimonSu


Број порука : 12
Join date : 05.03.2013
Age : 35
Локација : Subotica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 09 Mar 2013, 00:21

Pozdrav prijatelji, jos sam nov u svetu ptica, pa sam malo zbunjen. citao sam malo ove postove oko tigrica i pise da zenka snese po jedno jaje svaki drugi dan.
Moja zenka snese svaki treci cetvrti dan, bude jadna kao bure dok ga ne snese. pa sam hteo da pitam dali je to normalno Question Hvala unapred
Назад на врх Go down
http://sinisakopunovic.daportfolio.com/
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySat 09 Mar 2013, 00:45

Trebalo bi da jeste,valjda ce se javiti neko ko je strucniji za tigrice. Shocked
Назад на врх Go down
SimonSu
Posetilac
Posetilac
SimonSu


Број порука : 12
Join date : 05.03.2013
Age : 35
Локација : Subotica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyFri 15 Mar 2013, 22:11

Pao sam u zestoku dilemu, dobio sam par tigrica od jednog prijatelja jedno je zrela zenka a drugo navodno mladi septembarski muzijak. sad sam ih nesto premestao i zapazio da kod navodnog muzijaka vostanica postepeno gubi plavicastu boju i polako poprima boju koze. jos je belicasta pa ne mogu da ustanovim tacno sta je. primetio sam da bezi od zenki a danas je poceo da napada muzijaka, kao da hoce da ga hrani. ponasa se pomalo kao muzijak ali mi je sumljiv... treba mi necija pomoc [img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Mg3414 [/img]
Назад на врх Go down
http://sinisakopunovic.daportfolio.com/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptySun 17 Mar 2013, 20:06

Ptica je mlada sigurno i trebalo bi da je mužjak. Kod čistoplavih tigrica nema greške u boji. Sačekaj da izmitari šare na čelu i onda ćeš lako da odrediš pol.
Назад на врх Go down
SimonSu
Posetilac
Posetilac
SimonSu


Број порука : 12
Join date : 05.03.2013
Age : 35
Локација : Subotica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyTue 19 Mar 2013, 00:04

hvala... juce sam dobio od jednog prijatelja tamno plavu tigricu sa tamno plavom vostanicom, kaze da je zenka i da je vec izvodila mlade... prvi put sam se sreo sa tako necim i tek sad ne znam koja mi je tigrica sta Very Happy znam sigurno da su 3 zenke i 1 muzijak. a ostale 4 nemam pojma vise sta su... u svakom slucaju vreme ce pokazati...
Назад на врх Go down
http://sinisakopunovic.daportfolio.com/
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 28 Mar 2013, 16:33

pozdrav svima kako i kojo hranao da usilim par tigrica hvala svima na pomoci Very Happy
Назад на врх Go down
SimonSu
Posetilac
Posetilac
SimonSu


Број порука : 12
Join date : 05.03.2013
Age : 35
Локација : Subotica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Problem   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyMon 01 Apr 2013, 20:41

Dragi prijatelji imam problem, jos nemam iskustva, ove godine sam poceo da se bavim pticama.
elem imao sam 4 jajeta kod jednog para s tim da su se 2 misteriozno zalepila za zenku i ispala iz kućice i razbila se.
sad problem jedan, ne znam kada je koje sneseno posto 2 fale... problem dva, poslednje jaje je sneseno 12.03. sto bi po prvom postu iz ove teme trebalo da se izlegne 30.03 ali danas je vec 01.04. i nista se ne desava, zenka lepo lezi na jajima ali nista. prosli vikend sam imao problem, nestalo mi je hrane i bili su bez hrane od subote ujutro do nedelje ujutro kada sam kupio hranu na berzi, od subote popodne dok nisu dobili hranu zenka nije lezala na jajima... dali to moze da bude problem? danas sam uhvatio momenat da pogledam jaja dok zenka nije bila na njima, gledao sam ih na lampi, jedno jaje je providno i ima taloga dole, kada ga okrenem talog se okrene dole, drugo jaje je nesto tamnije, ima jako jako malu rupicu tj kao da je kljucnuto ali nije otvorena rupa, ima unutra neku flekicu koja stoji na mestu kako god da okrenem jaje. dali je moguce da je probijen termin i da ce se jaja izleci ili su propala? ne znam sta da radim, razmisljam da im dam jos nedelju dana fore, pa ako se ne izlegnu da ih bacim, da bi mogli ponovo da zapocnu sa parenjem...
Назад на врх Go down
http://sinisakopunovic.daportfolio.com/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23

Назад на врх Go down
Sponsored content





TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Назад на врх 
Страна 5 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Parenje tigrice
» Prodajem ili menjam nimfu za tigrice ili zebe
» Sopljni paraziti

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: PAPAGAJI-
Скочи на: