PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica

Go down 
+22
Furla
Rasko
korbach
diskus
sasko
SxOne
zvrle
djoleml
NebojsaB
popicaBL
boris
robin
vladoal
Zika
Laza
Drle
ticar
saso78
Sokoly
sestoperac
BOCKA
Milan
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 00:17

Odmah jedno pitanje, Zašto mi ne jedu jabuku koja je ispod jute već samo onu koja je sa strane na otvorenom|
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 00:44

NA OTVORENO JABUKE JEDU BUBE, A JABUKE U LEGLO JEDU CRVI , MEDJUTIM MILANE JA SAM TI OBJASNIO DA JABUKE MORAJU BITI NA SAMOJ POVRSINI LEGLA.
LJUSPA OD JBUKE MORA BITI DOLE.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 11:00

Jabuka ili krompir se stavljaju u leglo zbog odrzhavanja vlage, a ne zbog ishrane crva. Crvi se hrane tricama i koncentratom. Zashto bi se onda nazivali "brashnarski crvi" ako jedu jabuke?????
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 13:48

DA CRVI JEDU JABUKE DOKAZAČU PRVOM PRILIKOM KADA NAPRAVIM FOTOGRAFIJE.
JA NIKADA NE PRIČAM NA PAMET, ONO ŠTA SAM DOSADA NAPISAO TO SAM I NA FOTOGRAFIJAMA POKAZAO.
MOLIM UJEDNO I PTIČARE KOJE ODGAJAJU BRAŠNARE DA SE PROIZNESU DALI KOD NJIH CRVI JEDU JABUKE.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 13:57

BOCKA, brashnarski crvi zhive ispod gnezda prljavih golubinjaka. Posetite golubare i sami che Vam to rechi. Ako crvi jedu jabuke onda koji golubar stavlja jabuke u svom golubarniku????
Crvi zhive ispod gnjezda golubova jer tamo ima dosta vlage od samog izmeta ptica. Jabuke mi stavljamo u domache kulture zbog odrzhavanje potrebne vlage. Krompir se isto stavlja zbog odrzhavanja vlazhnosti. Ja sam kod mene koristio krompire i crve sam razmnozhavao bez jabuke. Jabuka ima svoje prednosti da kultura bolje mirishe zbog blagoprijatnog mirisa jabuke.Ljushpa banane je isto na odregjenim sajtovima preporuchliva da se stava u kulturu kako bi drhzala vlazhnost.
Dajte da budemo malo parlamentarniji i da ne pravimo nesporazume zbog necheg shto je odavno dokazano.

Hvala na razumenju.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 14:14

Jer bash kao i ti i ja uvek govorim istinu i uvek prenosim svoja saznanja onakva kakva ih imam eto u prilog onome shto kazhem i podatke od renomiranih sajtova pa se i sami uverite dal je jabuka ishrana il neshto drugo u kulturi crva.

http://crawlies.tripod.com/index6.htm

Building a Mealworm Habitat
GETTING STARTED
Rearing Habitat
• A clear plastic cup with a cover, or a margarine tub or deli container.
• 1/8" wheat bran or crushed wheat flakes in bottom of container.
• A crumpled piece of paper, pinecone or empty film
canister and a piece of apple or potato
(replace before it becomes moldy).
• Small air holes in the lid, since a dry climate is important.
Food
Wheat bran, crushed wheat flakes, oatmeal
and a piece of apple or potato.
Water
Mealworms do not need water. They will obtain
all of the water they need from the
piece of potato or apple.
CARE AND HANDLING TECHNIQUES
Handling
To pick up a mealworm, use a plastic spoon or a folded 3”x5” card to scoop it up. If you choose to
pick it up with your fingers, use your thumb and forefinger on either side of the worm and gently
squeeze. Use a firm hold, since they are very smooth and may squirm and wiggle the tip of their
abdomens. When holding mealworms, keep your hand over the container or table to avoid dropping
the mealworm on the floor.
Raising Young
Mealworms are very easy to rear in the classroom. The larvae grow to 25 mm before pupating. After
pupating, the adults emerge in two to three weeks. In seven to ten days, the females may lay eggs. In
about fourteen days, the eggs hatch and the larvae begin to eat and develop.
Additional Information
Mealworms will not bite. Dead mealworms are stiff and dark brown and should be removed from
the container. Provide plenty of room for the large mealworms since they will eat each other in a
constrained container. Small mealworms can be stored in a container on a refrigerator door shelf for
several weeks to delay pupation or to extend their lives.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 11:36

A zasto dodaju u ishrani brasnarskih crva mrkve?
Zasto oni koji imaju brasnarske crve kazu da mozete hraniti crve prema potrebama za ptice sto treba da unesu u sebe?
Evo recimo kazu da dodaju mrkvu zbog karotina i daju takve crve koji pomazu kod karotiniranja ptica.
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 12:08

Sasha78 u zavisnoschu shta hochete dodati u ishranu ptica to dajete i crvima.
Umesto direktnog karotiniranja ptice Vi lepo dodate mrkvu koja sadrzhi karitinoide.
Mozhda i nisam bio jasan kad sam postirao moje poruke. Brashnarski crvi u prirodi ne jedu jabuke i mrkve, nego to se deshava u veshtachkim uslovima kako bi zadovoljili potrebu od vlage. Crvi ne piju vodu nego vech zamenjuju te potrebe sisajuchi vlazhnost od jabuke, krompire il mrkve. AL nikako ne im je to prirodna hrana kao shto i ranije rekoh.
Crvima sem karotin mozhete dodavati i razne medikamente koje zhelite preneti pticama. Ptice nekad nerado piju vodu s medikamentima, al crv je uvek sladak. Pa tako se brasnari koriste kao medium za karotiniranje il aplikaciju lekarstva.
Mislim da Vam Bocka mozhe vishe o tome jer on ima razvijenu sistematsku proizvodnju.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 12:20

Sokoly ::
Sasha78 u zavisnoschu shta hochete dodati u ishranu ptica to dajete i crvima.
Umesto direktnog karotiniranja ptice Vi lepo dodate mrkvu koja sadrzhi karitinoide.
Mozhda i nisam bio jasan kad sam postirao moje poruke. Brashnarski crvi u prirodi ne jedu jabuke i mrkve, nego to se deshava u veshtachkim uslovima kako bi zadovoljili potrebu od vlage. Crvi ne piju vodu nego vech zamenjuju te potrebe sisajuchi vlazhnost od jabuke, krompire il mrkve. AL nikako ne im je to prirodna hrana kao shto i ranije rekoh.
Crvima sem karotin mozhete dodavati i razne medikamente koje zhelite preneti pticama. Ptice nekad nerado piju vodu s medikamentima, al crv je uvek sladak. Pa tako se brasnari koriste kao medium za karotiniranje il aplikaciju lekarstva.
Mislim da Vam Bocka mozhe vishe o tome jer on ima razvijenu sistematsku proizvodnju.

Pa i na to sam mislio da preko crva dajemo to sto zelimo na pticama.Kao primer sto si posocio.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 20:02

napnite crve raznim biljem i on se vitaminizira što kasnije pojede naša ptica,ništa jednostavnije.
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 20:19

BOCKA ::
DA CRVI JEDU JABUKE DOKAZAČU PRVOM PRILIKOM KADA NAPRAVIM FOTOGRAFIJE.
JA NIKADA NE PRIČAM NA PAMET, ONO ŠTA SAM DOSADA NAPISAO TO SAM I NA FOTOGRAFIJAMA POKAZAO.
MOLIM UJEDNO I PTIČARE KOJE ODGAJAJU BRAŠNARE DA SE PROIZNESU DALI KOD NJIH CRVI JEDU JABUKE.


Pa to je i Bocka celo vreme govorio samo sto to neko nije hteo da prizna, da li crvi unesu vitamine ili karotin ili kakve lekove u sebe kroz jelo ili lucenjem tih preparata , voca ili povrca, znaci da oni to jedu
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 00:33

Drle jesi li pogledao sajtove koje sam postirao?
Brashnarski Crv u prirodi ne napada jabuke a ni mrkve.Crv se hrani tricama i koncentratom. Ako meni neverujete ondak stavite shaku crva u sad bez brashnarske prihrane a koko god hochete jabuka. Ochete da se kladimo kolko che vashi crvi prezhiveti???
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 00:40

JA SE KLADIM SA SVAKOGA DA ČU CRVE ČUVATI U ŽIVO STANJE BEZ HRANE NEKOLIKO MESECA, BAR KOLIKO SAM JA EKSPERIMENTIRAO.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 01:00

Sokoly ::
Drle jesi li pogledao sajtove koje sam postirao?
Brashnarski Crv u prirodi ne napada jabuke a ni mrkve.Crv se hrani tricama i koncentratom. Ako meni neverujete ondak stavite shaku crva u sad bez brashnarske prihrane a koko god hochete jabuka. Ochete da se kladimo kolko che vashi crvi prezhiveti???

Sokoly dolazim ovde jel ovaj sajt je na mom materinskom jeziku dosta mi je stranog jezika i preko glave da bi sad isao na sajtove sa Engleskim jezikom jer me i ne interesuju volim svoj jezik materinji
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 05:07

Drle ::
Sokoly ::
Drle jesi li pogledao sajtove koje sam postirao?
Brashnarski Crv u prirodi ne napada jabuke a ni mrkve.Crv se hrani tricama i koncentratom. Ako meni neverujete ondak stavite shaku crva u sad bez brashnarske prihrane a koko god hochete jabuka. Ochete da se kladimo kolko che vashi crvi prezhiveti???

Sokoly dolazim ovde jel ovaj sajt je na mom materinskom jeziku dosta mi je stranog jezika i preko glave da bi sad isao na sajtove sa Engleskim jezikom jer me i ne interesuju volim svoj jezik materinji

istina je da jede koncentrat,ali je zdraviji kad mu se ponudi i voće i povrće,

iako on mora imati koncentrat i kruh i takve stvari.
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 12:54

BOCKA ::
JA SE KLADIM SA SVAKOGA DA ČU CRVE ČUVATI U ŽIVO STANJE BEZ HRANE NEKOLIKO MESECA, BAR KOLIKO SAM JA EKSPERIMENTIRAO.
APSOLUTNO SE SLAZHEM S OVIM CRVI MOGU SE CHUVATI U FRIZHIDERU BEZ HRANE KAKO NE BI SE RAZVILI U KUKLE, A VI BI IMALI VISHE HRANE ZA VASE PTICE. CRVI CHE SE ODRZHAVATI U ZHIVOT AL NIKAD SE NECHE RAZMNOZHAVATI I PRELAZITI U RAZLICHITE CIKLUSE ZHIVOTA BEZ HRANE I BEZ VLAZHNOSTI. OVDE CHU PREKINUTI MOJE KOMENTARE O CRVIMA.


Последњи изменио Sokoly дана Sat 28 Mar 2009, 13:06. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 13:02

Drle ::
Sokoly ::
Drle jesi li pogledao sajtove koje sam postirao?
Brashnarski Crv u prirodi ne napada jabuke a ni mrkve.Crv se hrani tricama i koncentratom. Ako meni neverujete ondak stavite shaku crva u sad bez brashnarske prihrane a koko god hochete jabuka. Ochete da se kladimo kolko che vashi crvi prezhiveti???

Sokoly dolazim ovde jel ovaj sajt je na mom materinskom jeziku dosta mi je stranog jezika i preko glave da bi sad isao na sajtove sa Engleskim jezikom jer me i ne interesuju volim svoj jezik materinji

Ovo je veoma ogreanicheno mishlenje. Pa kad ne bi posechivali strane sajtove nikad ne bi postigliu znanje koje sad imamo. Na svetskim izlozhbama Drle sa svim respektom srpski nije maternji jezik. Mi smo ovde zbog toga jer su nas ptice spoile.Jezik pticharstva ne poznaje granice.Kako bi ti mogao prochitati ove informacije neko kao BOCKA, ja i puno drugih su morali surfati i kopati informavcije kako bi mogli ovde debatirati o metodama. Nit srpskom nit na makedonskom jeziku nisam pronashao ovoliko informacija o crvima, o divljim pticama, i o pesmi. Neki sajtovi su na shpanskom al meni to nepretstavlja problem kad NON STOP HOCHU nadogradgivati ono shto znam.
Kad bi ostao samo na knjigama koje su napisali nashi autori ne bi znao ni jednu trechinu onoga shto sad znam i shto se trudim iako srpski nije moj maternji jezik da spodelim ovde svama.
Drle iznanadujucha konstatacija moram priznati.Al ok to je tvoje pravo, ako Vam neko ponudi neshto Vashe je pravo uzeti il odbiti. Silom Vam mogu oduzeti, al nikad Vam niko nemozhe nishta dati.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 13:20

U redu je to, ima dosta dobrih postova na stranim jezicima i smatram da je poželjno da svako stavi link neke strane stranice koju mogu drugi da pregledaju. ja lično ne razumem engleski jezik i meni ništa ne znači bilo koji post napisan na engleskom jeziku. Šta ću kad sam u školi učio Nemački mada ne bi voleo ni na nemačkom da čitam postove.
U redu je da se postavi link na drugom jeziku ali bi po meni bilo pošteno prema drugim članovima da taj koji postavi taj link postom na srpskom jeziku objasni i o čemu se radi na tom linku ili postu. Tako bi svi mi mogli i da razumemo jer taj koji je postavio taj link sigurno razume o čemu se radi pa je fer da to podeli i sa nama ostalim ptičarima.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 20:27

Interesuje me to oko temperature i vlažnosti. kako ide u pojedinim fazama razvoja...
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 23:11

Milane želim ti puno uspeha u odgoj mlinskih crva.
Pozdrav
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyFri 03 Apr 2009, 23:17

Ma moraću nekako da napravim veću količinu a rećiću vam i zašto. taj mlinski crv ili tenebrija mnogo liči na jednog crve koga zovu (člankoviti crv iz mulja) njega su otkrili bosanci i koriste ga za lov mrena. Imaoo sam par puta prililike da nadjem ovog crva ( veoma se teško nalazi) i imao sam izutzetnih uspeha u ribolovu. Crv u potpunosti izgleda kao tenebrija i kada bi recimo hranio neko mesto tenebrijama milim da bi bilo uspeha u ribolovu. Sem toga dobro su se pokazali sa ishranu crvenouhih kornjača, imam 5 kom veće su od šake baš sam se mučio za hranu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyWed 08 Apr 2009, 22:03

Ima kod kineza da se kupi neka čašica ne znam zašta služi valjda se u njoj melje luk. kad pritiskaš poklopac unutra nožić pravi kašu. Mislim da je to dobra stvar sa spremanje crva idem ovih dana da potražim po radnjama.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 09 Apr 2009, 00:35

Milane ovo je interesantno, postavi sliku da vidimo sta je to.
Sestoperac, crve treba presecati na pola i tako ih davati stiglicama dok mekokljunci gutaju cele crve.
Za hvatanje crva ja koristim pincetu i odmah s malim nozicem presecem crva na pola ili odrezem mu samo glavu kako bi odmah prestao da se pokrece.
U pocetku stiglice se boje od pokreta crva ali kada se naviknu nema problema, medjutim cele crve ne prihvacaju.
Problem kod sumske ptice je koza, stiglice i ostale ptice sisaju iznutricu od crva i zato treba crve presecati.
Dobro bi bilo kad bi moglo sela iznutrica od crva da se iscedi i to pomesa shranom, ali na ovakav nacin nemozete ostale ptice nauciti na brasnare.
Zato ja praktikujem preko stiglica da naucim kanarije da jedu brasnare a to mi uspeva 100% kod bastriranja.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyThu 09 Apr 2009, 21:56

a malo su gadni Very Happy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 EmptyTue 21 Apr 2009, 23:28

Назад на врх Go down
Sponsored content





Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica
Назад на врх 
Страна 2 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Mlinski crvi (meal worms) tenebrije na prodaju
» :: Ziva Hrana - ponuda (Crvi Brasnari i Super Crvi) ::
» Prijava ptica izlegnutih u toku 2012 godine-legalizacija izlegnutih ptica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: