PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)

Go down 
+37
sempervivumsempervivum
tara
zoran ptice pjevice
drvetmed
Mica Vasic
korbach
StRaX
Fikus
sasko
diskus
Ivan Z
kumca
alann
Cikadeka
aca1309
ticar
ulicni hodac
misan
Santa
Steva
Бане
Furla
robin
Gost
raskokat
Laza
gost1
Zika
Petar
Luckyboy
sasha
milos0205
Sokoly
Drle
Ivan_Nish
Milan
BOCKA
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АуторПорука
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyTue 25 Aug 2009, 23:25

POŠTO JE DOŠLO DO INTERVENCIJE OD ADMINISTRATORA I OBRISANE SU NEKI POSTOVI A NA KONTU TOGA JA SAM DAO OBEČANJE DA ČU POSTAVITI SLAVUJARSKE PESME, EVO OVOM PRILIKOM DA I TO OBEČANJE ISPUNIM. ZATO SADA POSLUŠAJTE I UZIVAJTE U OVE PESME

http://ul.to/rw78nw
http://ul.to/55ofnb
http://ul.to/6spc27
http://ul.to/jrtl22
http://ul.to/oektep
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: SLAVUJ NA TERASI   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 26 Aug 2009, 00:26

Jutros sam na terasi među svojim kanarincima zatekao slavuja.Normalno, oduševio sam se.Kako ranije nikada nisam držao slavuja interesuje me da li može direktno da se navikne na kupovnu hranu za mekokljune ptice i da li je pametnije da ga za prvo vreme stavim u volijeru ili u neki veći kavez?
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 26 Aug 2009, 01:49

SAŠA, NISI NAPISAO ŠTA JE TO ŠTO TE ODUŠEVILO KOD SLAVUJA.
SADA NEMOJ HVATATI SLAVUJA JER NEZNAŠ DALI JE MUŠKI ILI ŽENSKI, ŠTO SE TIČE HRANE I OSTALO OKO ČUVANJA SLAVUJA IMA NAPISANO U PRETHODNIM POSTOVIMA.
SLAVUJ SE NE ČUVA SA OSTALIM PTICAMA U VOLIERU JER JE ON TERITORIJALAC.
PRETPOSTAVLJAM AKO JE NEKA VOLIERA OD PREKO 25 METRA KVADRATNIH DA BI MOGLO DA IZMEĐU OSTALIH PTICA BITI I SLAVUJ.
ALI NIKAKO NESMEJU BITI DVA MUŠKA SLAVUJA JER BIČE BORBE DO SMRTI.
SAŠA AKO TE INTERESIRAJU SLAVUJI I OSTALE MEKOKLJUNCE SLOBODNO PITAJ, SAMO PITANJA TREBAJU BITI KONKRETNA I JASNA.
KOLIKO MOGU ODGOVORIČUTI.
POZZ,
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyWed 26 Aug 2009, 18:15

Nisam ga ja ni hvatao, već je sam sleteo na moju terasu. Stavio sam ga samog u jedan veći kavez i dao mu da jede kupovnu hranu za mekokljune ptice, pomešanu sa granulama(isitnjenim). Za divno čudo odmah je prihvatio tu hranu i dosta je miran u kavezu. Doduše taj kavez sam odvoio da bude zaklonjen u kevino i ženino cveće, tako da je tu potpuno samostalan i ništa ga ne uznemirava. Imam utisak kao da je ova ptica već bila u kavezu, tako se ponaša! Videću šta će još biti sa njim. Ta sada je OK. Smile
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 27 Aug 2009, 00:52

PRETPOSTAVLJAM DA JE TO MLADI SLAVUJ JER SE ON BRŽE PRIVIKAVA HRANI.
SADA MORAŠ BAR JEDNOM NEDELJNO DA MU DAJEŠ KUVANO JAJE POMEŠANO SA TOM HRANOM, ISTO TAKO ODNOSNO OBAVEŽNO DA PRONAĐEŠ BRAŠNARSKE CRVE I SVAKOG DRUGOG DANA DA MU DAJEŠ PO 5 DO 10 CRVA.
AKO NEMAŠ CRVE ONDA GLEDAJ DA PRONAĐEŠ JUNEČE SRCE I SKUVANO ODNOSNO PASIRANO POMEŠAJ GA S HRANOM.
POKUŠAJ MISLIM U MOJIM POSTOVIMA DA SAM POSTAVIO JEDAN RECEPT ZA HRANU.
JOŠ OVO, IZRENDAJ MALO MORKOVA I STAVIMU DA JEDE, AKO ON TO POČE JESTI ONDA ZNAJ DA JE TO MLADI SLAVUJ.
POZDRAV
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 27 Aug 2009, 01:02

Najlepše ti hvala na savetima jer sam stvarno tanak kada su slavuji u pitanju. Ne znam šta ti je to MORKOV? Večeras su kod mene bili neki moji ptičari i prosto ne mogu da veruju da ovu pticu nisam negde nabavio, misle od nekog odgaivača.
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyThu 27 Aug 2009, 01:06

SAŠA MORKOV TI JE ŠARGAREPA ILI MRKVA KOJA IDE U SUPI I VEČINOM JELA.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Slavuj-uopsteno   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 25 Sep 2009, 02:17

mali slavuj(luscinia megarhynchos)SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Malislavujlusciniamegar
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 25 Sep 2009, 02:18

veliki slavuj(luscinia luscinia)SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Velikislavujluscinialus
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 25 Sep 2009, 02:27

Samo nekoliko napomena o dve vrste slavuja velikom i malom;
Vrlo tesko ih je razlikovati jer su skoro identicni maltene iste velicine pa ovaj naziv "veliki i mali"mozda i nije adekvatan.Veliki slavuj se razlikuje od malog jedino po duzini krila koja je izrazenija kod velikog slavuja.Razlikuje se i pesma ali to mogu da uoce samo vrsni znalci kao i spoljni izgled.Oba zimu provode u Africi ali na razlicitim mestima.Mali slavuj dolazi iz Afrike kod nas u Srbiju tokom aprila meseca gde se gnezdi i provodi sve vreme do povratka u Afriku.Veliki slavuj se gnezdi u severnim delovima Evrope,putuje ujesen na jug,takodje u Afriku i prolazi nasim krajevima kada se i moze videti.Nije gnezdarica Srbije mada ima nekih najava da u zoni reke Tise su navodno uocena gnezda ove ptice.
Napisano je dosta o slavuju ali i ovaj dodatak ce koristiti nasim clanovima kao i jos poneki tekst koji cu napisati o ovim divnim pticama..... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 25 Sep 2009, 12:12

Ima li nekih razlika u pesmi ?
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 25 Sep 2009, 12:48

Ima,blagih nijansi u pesmi ove dve prelepe ptice,se ocitavaju kao razlike,ali sveukupna lepota pesme oba slavuja zatice slusaoca zapanjenog,tako da to prolazi nezapazeno.Vrsni znalci i ljudi koji drze ovu pticu u kucnim uslovima mogu da uoce razlike u pesmi i spoljnom izgledu ali ce uvek pre coveka da opije pesma slavuja nego sto ce primetiti neke razlike i to pod uslovom,podrazumeva se da i jednog i drugog slavuja ima kao kucne ljubimce.Uobicajeno je inace da na prostorima nase lepe zemlje Srbije ljudi drze malog slavuja posto je on kod nas ptica gnezdarica a moje skromno misljenje ukazuje da kod svih ptica treba ici,pocinjati sa mladim pticama iz vise razloga,pa posto je mali slavuj nasa gnezdarica obicno se uzimaju mlade ptice koje se uvek pre adaptiraju na kavez.... Smile
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 23 Oct 2009, 19:15

...iako se kasno ukljucujem u ovu temu,moram da priznam da sam odusevljen i nemogu a da nedam neki komentar na konto ove inspirativne price o slavuju! o uzgoju mekokljunih ptica se,bar kod nas, josuvek malo zna.a i to sto se zna datira iz,nama vec,daleko proslog vremena,prenosi se sa kolena na koleno ali najvise u prici a iskustva ima jako malo,tako da od toga nema puno koristi u poredjenju sa savremenim nacinom uzgoja mekokljunaca u kojem su ljudi u svetu prilicno napredovali...ipak zahvaljuci ovom forumu i dobrim ljudima pruza nam se prilika za novim saznanjima da bolje upoznamo ovaj,za mene po svemu poseban svet ptica. pazljivo sam iscitao sve postove o mekokljuncima i moram da kazem da sam fasciniran iskustvima pojedinaca koja su zaista za respekt! ja takodje gajim mekokljune ptice,doduse nemam ih mnogo ali uzivam u njima.slavuj me jako interesuje ali o njemu sam jako malo znao pa nisam hto da ulazim u tu pricu.kada je rec o uzgoju slavuja, uz duzno postovanje svih,izdvojio bih a istovremeno zahvalio se na onako iscrpnim odgovorima koji su dali bocka i sokoly, vidi se da su ljudi od zanata.... hteo bih jos da vas sve zamolim,ako neko zna,dali se u ishrani mekokljunaca korist muvlji crv i skakavac, posto vidim da moji nisu bas odusevljeni kad im dam u kombinaciji sa drugom hranom? unaprd hvala i veliki pozdrav svima.....
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 08 Jan 2010, 12:31

Slavuj ili par slavuja mogu se drzati zajedno bez probljema sa stiglicima u istoj volijeri. S obzirom da nisu konkurenti sto se hrane tice. Kod mene su se parili i legli slavuji u istoj volijeri gde su se legli stiglici. Niko nikoga nije uznemiravao. Preko zime drzim slavuje u zimovniku. Termperatura u zimovniku je oko 10 stepeni. Moze se slobodno kretati od 5-10 stepani ali ne vise od toga. Kavezi u kojima drzim slavuje preko zime su dimenzija 80x50x50. Naravno svaka ptica je u svom kavezu.
Pocetkom marta meseca iznosim kaveze sa muzjacima i stavljam u svakom volijeru po jedan kavez. Za nekoliko dana, dok se slavuj malo prilagodi novom okruzenju, otvaram prednju stranu kaveza. Slavuj sam napusta kavez, izlazi u volijeru i upoznaje se sa svojim novim okruzenjem. To ide bez problema jer je u tom okruzenju boravio i ranijih godina. Zatim iznosim kavez sa zenkom i stavljag ga u volijeru u kome je predhodno pusten muzjak. Sacekam nekoliko dana da se muzjak privikne na zenku. Sledi otvaranje kaveza, pri cemu zenka napusta kavez i izlazi u volijeri. Posmatram. Ako se pristojno ponasaju, ne tuku se muzjak i zenka, onda ce se za nekoliko dana upariti. Dogadja se da muzjak tuce zenku. Dogadja se da zenka tuce muzjaka. I od parenja te sezone nema nista. Zenka se zatvara u kavez, a muzjak se ostavlja u volijeti do oktobra meseca. Tada se unosi kavez, u koji muzjak ulazi, zatvara se prednja strana kaveza i muzjak se premesta u zimovnik. NIKADA ne hvatam slavuje. Zato su moji slavuji pitomi i mirni. Jer mi veruju. Ako uhvatite slavuja makar na kratko, on se te godine nece pariti, a tesko i da ce pevati. To je zbog toga sto je doziveo STRES i izgubio poverenju u ruku koja ga hrani.
Slavuji su SEZONSKI pevaci. Ne ocekujte da pevaju preko cele godine kao BASTARDI (stiglicxkanarinka). Moji slavuji pocinju da pevaju krajem decembra meseca ( i to ne svi muzjaci) Pevaju dok su u kavezima preko zime. Nastavljalju da pevaju kada se puste u volijere. U aprilu mesecu su veoma glasni i cesto pevaju. U maju mesecu pevaju 24 sata dnevo. Uopste mi nije jaso kada spavaju. Question
Nastavljaju sa pesmom u junu, veoma intenzivno, bez obzira da li su se uparili ili ne. Pocetkom jula, najkasnije do sredine jula, svi prestaju sa pesmom. Neutral
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: slavuj   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 08 Jan 2010, 18:26

e pa mico jos jednom-svaka ti cast! znaci ipak i u decembru ti pevaju muzjaci...imao bih puno toga da pitam u vezi njih ali necu sad da dosadjujem...nestrpljivo cekam da napises nesto u vezi grmusa,ako si sa njima isto radio onda si bas maher! veliki pozdrav!!
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyFri 08 Jan 2010, 23:11

mico svaka ti cast za slavuje.ja sam do sad upoznao svega par ljudi koji izvode mlade mekokljunce u zarobljenistvu ali niko nije izlegao od njih slavuja...mozemo li da vidimo neku sliku ili jos bolje video....?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 09 Jan 2010, 11:49

Бане ::
mico svaka ti cast za slavuje.ja sam do sad upoznao svega par ljudi koji izvode mlade mekokljunce u zarobljenistvu ali niko nije izlegao od njih slavuja...mozemo li da vidimo neku sliku ili jos bolje video....?
BANE, imas u temi parenje i uzgoj stiglica dva moja, nazalost vrlo nekvalitetna video klipa. Video je sniman digitalnim fotoaparatom pa je zbog toga tako los.
Slavuji su veoma nepoverljive ptice. Raguju na svaku promenu u svom okruzenju. Da bi napravio video zapise vise od mesec dana sam, kad god bi hranio slavuje, ulazio sa fotoaparatom okacenim o ruku. Toliko je bilo potrebno vremena da se naviknu na fotoaparat i da se pri snimanju ponasaju spontano.
Ove godine cu pokusati da ih naucim da se ne boje kamere. Pa ce i klipovi biti kvalitetniji. Imam dosta slika. Ali iz nekog razloga, verovatno tehnicke prirode ( jer nemam odgovarajuce ikonice tamo gde stoji ,,telo poruke,,) Question nisam u mogucnosti da nalepim sike i jos neki video zapis.
Na YouTube ukucaj ,,common nightingale,, i ,,canary hybrids,, i naci ces video klipove koji su malo kvalitetniji, ali su takodje snimani foto aparatom. Moj account na YouTube je: micanesic.
P O Z D R A V Smile
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 09 Jan 2010, 13:10

robin ::
e pa mico jos jednom-svaka ti cast! znaci ipak i u decembru ti pevaju muzjaci...imao bih puno toga da pitam u vezi njih ali necu sad da dosadjujem...nestrpljivo cekam da napises nesto u vezi grmusa,ako si sa njima isto radio onda si bas maher! veliki pozdrav!!
Moracu da te razocaram. Nikada nisam pario crnoglave grmuse. Imao sam muzjaka dve godine i kako nisam uspeo da mu nadjem devojku, pustio sam ga. Ali sam za to vreme nesto naucio o grmusama. To je vrlo zivahna ptica koja trazi prostor. Neprestano je u pokretu, lovac je, lovi sve insekte koji udju u volijeru. Hrani se vrlo slicno kao slavuj. Mada vise voli jagodicasto voce, jubuku, zrele bobice zove.
Ako imas nameru da paris grmuse SADA je paravi momenat da ih navikavas na hranu koju ce dobijati u fazi razmnozavanja. Osim gotove smese za mekokljunce koju je lako nabaviti u svakoj prodavnici sitnih zivotinja, nauci ih da jedu mleveni lesnik i mleveno seme konoplje ( kratko mleveno u el. masinici za kafu, tek toliko da otpadne ljustura sa semenja).
Odlicno bi bilo ako bi prihvatile da jedu salamu za pse i/ili macke koju ces narendati i uporno im nuditi svakodnevno, 1/2 kafene kasicice po ptici uz ostalu hranu sve dok je ne prihvate. Ako prihvate ,,mesni obrok,, to moze biti kasnije kljucni momenat u ishrani maladunaca;
Sveze mravlje larve su OSNOVNA hrana za maldunce do 7 dana zivota. Bez mravljih larvi nece ni jedno maldo preziverti prvih sedam dana.
Pravilo je da se za uzgoj mladih mekokljunaca mora obezbediti ZIVA HRANA. Sto podrazumeva mravlje larve prvih nekoliko dana zivota a zatim se daju brasneni crvi. Sto su brasneni crvi sitniji to je bolje; Ako roditelji prihvata da hrane mladunce rendanom salamom za pse i/ili macke uz vec pomenutu zivu hranu, ETO USPAHA Very Happy
Nadam se da ce ti ovi saveti biti od koristi.
P o z d r a v cheers
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySat 09 Jan 2010, 13:53

...kako da ne! svaki savet mi je koristan,narocito kad su ovakve stvari u pitanju,i hvala ti na strpljenju... ovo za mravlja jaj nisam znao...bio sam ubedjen da to moze zameniti neka druga hrana...inace ih hranim kombinacijom gran pate insekt-gotovom hranom,claus-nemacka hrana za mekokljunce,cede premium univerzal softbil food i ubacujem Qviko-fauna.zrnasta hrana sa mravljim jajima),naravno povremeno dajem brasnare(kojima se najvise obraduju) i svaki drugi dan seckanu jabuku ili kuvano jaje pomesano sa keksom i sargarepom. nisam primetio da nesto odbijaju od ovoga sto sam naveo,jedino nesto im je omiljenije a nesto nije! mozda ces pomisliti da preterujem u kombinaciji tih nekoliko vrsta hrana ali to radim bas iz razloga kako bi sto bolje i lakse prihvatale razlicitu hranu. nego me brine muzjak,primetio sam da u zadnje vreme malo ubrzano dise,dali je mozda gojaznost u pitanju...? mada nebi trebalo obzirom na njihov metabolizam...primetio sam cak da nude hranu jedna drugoj,uzme rezanac kuvanog jajeta i stavi ga na stapic na kojem stoji i onda ona druga dodje i pojede. to rade ih muzjak i zenka....nego problem mi je sto nemam tako prostrane volijere,trenutno i drzim u platnenom kavezu(80x60x40). sta predlazes po tom pitanju? jer moracu nesto da improvizujem dok nenamestim nesto ozbiljnije.....u napred hvala...
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptySun 10 Jan 2010, 19:44

Hvala na savetima momci!! Very Happy
Ja imam crnokapu grmusu vec par meseci. Ja je hranim Padovanovom insect za mekokljunce, a od skoro sam i ja ubacio Claus hranu, koja je doduse malo krupnija ali ima svega i svacega u njoj.
Robin, interesuje me koju od ovih hrana tvoja grmuse najradije uzimaju? Kako jedu Quiko fauna?
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 11 Jan 2010, 00:19

..stevo izvini sto nisam ranije odgovorio...! pa znas kako,Qviko-faunu najslabije jedu,ali je ipak jedu...od svih navedenih najvise vole granpate-insekt,to je ta sto i ti koristis(padovan) e sad moguce zbog toga sto sam iz pocetka poceo prvo sa njom da ih hranim pa su navikli,ali vidim da i ovo ostalo tamane. iz klausove prvo povade ono suvo voce,to obozavaju,valda zbog secera....ali jes't sto kazes malo je krupnija...ja je sipam saku-dve u neku jacu kesu i izgnjecim flasom i onda je ok. jedino cena joj nije ok. Surprised
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 11 Jan 2010, 00:23

Jeste, i to sto kazes, nije bas jeftina. Very Happy Ja imam jednu grmusu, drzim je napolju u volijeri, tako da mi jedna kesa hrane traje dosta dugo. E vidis, i ja drobim claus i iscepkam na sitnije delove one krupne komadice voca.
Jel imas iskustva sa Versle laga hranom za mekokljunce? Moja je danas pevala, bilo je lepo vreme, prosto milina za usi. Very Happy
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 11 Jan 2010, 00:37

versle laga nisam koristio.....pazi,u principu, u vecini slucajeva osnova tih gotovih hrana je uvek ista (jaja),sve ostalo manje vise,mozda gresim ali mislim da je tu ukus i miris presudan,kad naviknu na jednu hranu onda kasnije uvek najpre jedu tu na koju su navikli. najvaznije je po meni,dodavati kad god si u prilici i prirodnu hranu,zato je stvarno dobro imati kulturu brasnara i povremeno dopunjavati sa tim. prednost je velika volijera gde ptica preko leta i sama moze da uhvati obrok,narocito ako je prostrana i puna zelenila,ali jbg..nemoze svako to da priusti... e a sto kazes lep dan je bio,i meni je kos pevao popodne...milina!
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 11 Jan 2010, 00:41

Jel ih drzis napolju?
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 EmptyMon 11 Jan 2010, 00:50

napolju mi je samo kos,nemam puno ptica pa ih preko zime unesem u radionicu,tu provodim svo slobodno vreme pa mi prave drustvo preko zime. inace cim otopli iznosim ih na terasu...
Назад на врх Go down
Sponsored content





SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)
Назад на врх 
Страна 3 of 10Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Na prodaju Slavuji (Luscinia Megarhynchos)
» kineski slavuj-leiothrix lutea

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: