PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)

Go down 
+37
sempervivumsempervivum
tara
zoran ptice pjevice
drvetmed
Mica Vasic
korbach
StRaX
Fikus
sasko
diskus
Ivan Z
kumca
alann
Cikadeka
aca1309
ticar
ulicni hodac
misan
Santa
Steva
Бане
Furla
robin
Gost
raskokat
Laza
gost1
Zika
Petar
Luckyboy
sasha
milos0205
Sokoly
Drle
Ivan_Nish
Milan
BOCKA
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АуторПорука
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 06:36

Hvala Zorane Very Happy
Moj slavuj je posebna priča.
To nije obična ptica to je član porodice.
Kada takva fantastična ptica jednom stekne poverenje u čoveka koji je čuva to je
nešto što treba doživeti.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 11:20

A reci mi jel propjevao bolje i glasnije
?
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 11:53

Još nije u potpunosti, pesma se menja ali nije to ona pesma koju čujemo u prirodi.
Ptica je mlada i ja se nadam da će propevati u punom glasu vremenom.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 18:41

Nedavno sam cuo jedan podatak da slavuj od godinu dana ni u prirodi ne pjeva svom snagom! Kazem da sam cuo, mada iskreno ovo meni zvuci pomalo nevjerovatno!
Ispada da je slavuj izuzetak u pticijem svijetu sto se tice pjesme.Malo je dostupnih informacija vezano za pjev i uzgoj slavuja. Ja planiram ovu godinu nabaviti mladi par, pa da krenem sa njihovim uzgojem...
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 18:50

Slično sam i ja čuo mada nisam u to siguran, mislim da je to individualno od ptice do ptice.
Planiraš uzgoj? Svaka čast na entuzijazmu i ambicioznosti cheers
Mislim da ih je Mića uspeo raznožiti.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 08 May 2012, 19:04

Hvala na podrsci!
Stvarno imam ozbiljne namjere da se bavim i uzgojem slavuja pored stiglica.
Ipak po meni je pjesma slavuja br 1, pa tri prazna mjesta, pa pjesma stiglica itd...
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 18 Jun 2012, 20:26

Odavno ih nisam slikao. Mužjak i ženka:
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201206171380010

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201206171380006
Jutros sam u volijeru kod mužjaka ubacio ženku. Jurnjava je trajala samo nekoliko minuta. Mužjak je morao da pokaže ko je glavni na njegovoj teritoriji. Inače su od proleća u susednim vollijerima. Mogli su samo da se gledaju kroz mrežu. Kako su u top formi za parenje što se procenjije po izgledu ptica, nisam odoleo a da ne pokušam. Bez obzira na obostranu naklonost koja se primećuje među njima, šanse za uspešno sparivanje su minimalne. Ovaj par slavuja deli volijeru sa 8 parova Štiglića, jednim parom Zeba i jednim parom Zimovki.
To je suviše velika gužva da di se ženka upustila u avanturu podizanja potomstva. Da je ovaj par sam u toj volijeri, postojale bi realne šanse za uspečno parenje i reprodukciju.
Nemoguće je samo ono što čovek ne pokuša da uradi. Vredi pokušati.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyThu 21 Jun 2012, 22:12

Danas, posle podne:
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 02 Jul 2012, 21:41

Svako se štiti od vrućine kako zna:
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201207021620004


Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyTue 18 Sep 2012, 23:13

U prorodi je nemoguće u Septembru čuti pesmu Slavuja. Ove godine pesma Slavuja je dosta rano prestala. U mom kraju već početkom Jula nije se mogao čuti ni jedan mužjak. Većina Slavija kreće na jug u prvoj dekadi Septembra. U trećoj dekadi meseca gotovo da nema više ni jednog Slavuja u našim krajevima.
Ponašanje Slavuja izleženih u veštačkim uslovima je neprdvidljivo. Definitivno ptice iz odgoja menjaju navike. Ne samo da pevaju drugačije od Slavuja u prirodi, već menjaju tajming pesme. Primer za to je pesma ovog mužjaka snimljena većeras:
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 22 Sep 2012, 20:34

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201209222660021

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201209222660030

Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySun 23 Sep 2012, 19:30

[quote="mića"]

Šta reći nego svaka čast i ptici i vlasniku cheers

Vrlo zanimljiva pesma, ima tura koje do sada nisam čuo kod slavuja.
Slažem se sa Vam Mićo da se pesma pa i ponašanje slavuja iz prirode i ovih "naših" koje čuvamo u mnogome razlikuje. Veoma je teško postići da slavuj ovako intezivno peva u veštačkim uslovima. Retko kome to polazi za rukom. Pošto sam imao čast da se u pevačke sposobnosti ovog lepotana i uživo uverim, mogu samo reći da sam fasciniran kako slavuj u volijeri na manje od jednog metra od čoveka peva u punom glasu i pokazuje da je pevač bez premca u ptičijem svetu.

Još jednom svaka čast majstore!




Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Odgovor   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyFri 05 Oct 2012, 21:26

Od prijatelja sam cuo da me prozivaju na ovom forumu kako nisam spodelijo informacije o razmnozhavanju slavuja.

Kratko i jasno : bez uspeha

Razlozi: Agresivnost muzhjaka, nikada dovoljno raznolike zhive hrane... Slavuj je posebna ptica i ne sme se uporegjivatim nichim drugim.

Bocka vidim da si me citirao i pokusavash da me ubedish u nechemu niz sto ti sada prolazis gde sam ja josh odavno prosho....

Slavuj oche pevati i zimi al STA? Nikada nece Vam slavej Zimi pjevati sa istim intenzitetom kao u proleche.
Nema nikakve potrebe da ti mene u nichim ubegjujes, ono sto sam sam prosao je najbolji reper u mom pticharskom iskustvu.

Za ostale,
Slavuj kojeg ste uzeli iz prirode nikada ne propeva kao divlji! Jes on ce svakako pevati al nikada kao u prirodi. Pokushajte chuvajte pa se sami uverite.
Kao sto rekoh MOJA su LICHNA zapazhanja da je NAJbolje slavuja sachuvati samo par meseci dok peva i u prirodi, Pochetkom il sredinom JUla ga opet pustite natrag u prirodi. KRATKO ALI SLATKO.

Pitanje do sve VAs:
DALI STE IKADA CHULI SLAVUJA KAKO PEVA U AFRICI???
Ja sam zadnjih 20 godina pred TV-u kad god ima neku emisiju o lavovima, gepardima, Nosoroga, zmije i shto li ne al NIKADA do sad nisam chuo Pesmu slavuja u Africi. MOLIM ZA VAS odgovor ako znate dali Slavuj peva zimi dok je u africi?

Logika se trazi u prirodi, a ne u odgovoru nekog clana foruma....

Pozdrav
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySun 07 Oct 2012, 15:36

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 201210072860002
Burjan je biljka čijim se bobicama hrane Slavuji, Zimovke i po nekad Zebe. Verovatno je to bilja čije bobice jedu mnoge ptice, jer je jako rasprostranjena u prirodi.
Jedan ,,grozd,, ovih plodova obradovaće vaše Slavuje. Ptice ih pojedu onoliko koliko im je potrebno. Ne plašite se da će ptice pojesvi više bobica i da će im pozliti od toga. Neumerenost i neodmerenost u ishrani (proždrljivost) je svojstvo čoveka.
Назад на врх Go down
tara
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 17.05.2011

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 13 Oct 2012, 20:40

Sokoly mozes li nam pokazati slike tvojih slavuja, sigurno su jako lepi pozdrav od Tare!!!
Назад на врх Go down
sempervivumsempervivum
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 19.10.2012

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Pitanje iz Panceva   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 22 Oct 2012, 09:48

BOCKA ::
SLAVUJ JE PTICA KOJA VRLO LAK SE HVATA, ALI KOJA SE JAKO TEŠKO ČUVA I TO SVE ZBOG HRANE.
ŽIKA VIDIM DA DAJEŠ UPUTSTVA DA JE LAKO NAVIKNUTI SLAVUJA NA PRIPREMLJENU HRANU, RADI UPOREDBE MENI POCETKOM APRILA UMRLI SU MI TRI SLAVUJA KOJE SAM UHVATIO I ČUVAO PO NEDELJU DANA.
DA JE BILO LAKO ČUVATI SLAVUJE NIKO NE BI ČUVAO KANARIJE I SUMSKE PTICE.
ZATO MOLIM VAS DAJTE KOMENTARE ALI ONI KOJE ČUVAJU SLAVUJE NEKA POKAŽU NA SLICI DA VIDIMO KAKO I GDE IH ČUVAJU.
JA NIKADA NE ČUVAM VIŠE OD DVA SLAVUJA A ZAŠTO IMA RAZLOGA SAMO TO U DRUGOM PRILIKOM PISAČU.
ONAJ KO JE UHVATIO 14 SLAVUJA TAJ JE NAPRAVIO NEVIĐENI GREH.
O SLAVUJIMA SAM PISAO KADA SE LOVE I KAKO, SADA SLAVUJI UMIRU OD JADI ZA SVOJE ŽENKE JER SU VEČ UPARENI.
Molim Vas za informaciju o registrovanim odgajivacima Slavuja u Srbiji.Na nezgodnom mestu postavljam pitanje u sred diskusije ali .....
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 22 Oct 2012, 11:59

Re: sempervivumsempervivum
Molim Vas za informaciju o registrovanim odgajivacima Slavuja u Srbiji.Na nezgodnom mestu postavljam pitanje u sred diskusije ali .....
Nema ni JEDNOG REGISTROVANOG ODGAJIVAČA SLAVUJA U SRBIJI.
Da si pažljivije pogledao Forum, naročito teme oko legalizacije odgoja faune Evrope bila bi Ti jasna sva problematika i komplikovanos problema.
Još jednom, po ka zna koji put MOLIM nove članove, da pre nego postave bilo koje pitanje, PAŽLJIVO PROČIAJU ranije napisane teme.
Назад на врх Go down
sempervivumsempervivum
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 19.10.2012

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Ovde bas i ne prsti od ljubaznosti i podrske   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 22 Oct 2012, 12:58

mića ::
Re: sempervivumsempervivum
Molim Vas za informaciju o registrovanim odgajivacima Slavuja u Srbiji.Na nezgodnom mestu postavljam pitanje u sred diskusije ali .....
Nema ni JEDNOG REGISTROVANOG ODGAJIVAČA SLAVUJA U SRBIJI.
Da si pažljivije pogledao Forum, naročito teme oko legalizacije odgoja faune Evrope bila bi Ti jasna sva problematika i komplikovanos problema.
Još jednom, po ka zna koji put MOLIM nove članove, da pre nego postave bilo koje pitanje, PAŽLJIVO PROČIAJU ranije napisane teme.
Mozda i nisam video nesto sto sam trebao..ali sam sigurno neke podatke procitao po deset puta jer se ponavljaju.Razumeo sam da se odgajivaci registruju i prijavljuju prstenovane ptice pa onda nije nemoguce vrsiti odgoj.
P.S. Dzabe odgovor ako nista nije odgovoreno.

Nadam se da cemo nastaviti druzenje srecnije nego sto smo ga zapoceli!
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySun 07 Apr 2013, 22:24

Evo ga moj maleni solira,a u pozadini mu crvendac drzi patos... lol!

Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 08 Apr 2013, 01:17

I u mraku ne odustaje! Sleep

Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyFri 12 Apr 2013, 14:41

Slavuj pile,ne poj rano... Wink

Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySat 13 Apr 2013, 00:15

Evo ga mali svako jutro skokne do prodavnice i odmah kuci, a u grad (vrsljanje po sobi) tek tamo posle 12h...ima covek svoj dnevni red. Razz

Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptySun 14 Apr 2013, 00:34

"Otvori vrata kaveza,da bi se ptica vratila." (stara kineska izreka) Wink

Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 15 Apr 2013, 21:03

Slavuj uživa, to se vidi i po njegovom ponašanju i po pesmi koju ti peva.
Bravo cheers
Kavez je fenomenalan,ovakav skoro nisam video.
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 EmptyMon 15 Apr 2013, 23:52

Cuti prava banda,nocas sam ga oko 4,30h. vracao u kavez Rolling Eyes ,jer je po mraku sisao u dnevnu sobu i nesto caprkao po tepihu,..dok jos malo otopli pa ce na terasu, da uziva u suncu i sumskom ambijentu. Toliko jako peva da u kuci ne mozes da razgovaras na tel. vec moras da izadjes napolje...ali zato da se istopis svaki put. I love you
Kavez je inace iz madjarske, savrsen brak lepote i prakticnosti , dimenzije sa krovom 180cm x 90cm , na snimku se vidi da krov koji je takodje sestougaoni nije montiran, vec je samo stavljen odozgo ravno carsav. Sklapa se za 5min. ima fioku, namenjen za dvoriste, moze odozgo najlon pa trska ili sl...jako lep zaista.
Назад на врх Go down
Sponsored content





SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)
Назад на врх 
Страна 8 of 10Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Na prodaju Slavuji (Luscinia Megarhynchos)
» kineski slavuj-leiothrix lutea

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: