PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)

Go down 
+37
sempervivumsempervivum
tara
zoran ptice pjevice
drvetmed
Mica Vasic
korbach
StRaX
Fikus
sasko
diskus
Ivan Z
kumca
alann
Cikadeka
aca1309
ticar
ulicni hodac
misan
Santa
Steva
Бане
Furla
robin
Gost
raskokat
Laza
gost1
Zika
Petar
Luckyboy
sasha
milos0205
Sokoly
Drle
Ivan_Nish
Milan
BOCKA
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АуторПорука
Cikadeka
Posetilac
Posetilac
Cikadeka


Број порука : 4
Join date : 04.02.2010
Age : 48
Локација : Vranje

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 07 Apr 2010, 16:35

mića ::
Vodjenje evidencije u pticarstvu je od velike vaznosti. Evo jednog primera kako mozete da unapredite ,,administraciju,,

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Maticnilisti
Tako treba da izgleda post u temi SLIKE BASTARDA, a ne kao do sada PAPAZJANIJA!
Samo slike bez odgovora i komentara!
SVAKA ČAST MAJSTORE!
ALAL VERA!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 07 Apr 2010, 18:19

Profesore posto vidim razumijes se zamolio bih te da postavis slike svojih hibrida i njihgovih riditelja posto vidim da si doktor za sve na ovaj forum pa da nam malo to pojasnis kako se radi.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 15 Apr 2010, 21:01

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Copyofporeklonejakoguro
Ovaj maticni list je malo doteran. Par je uparen 2008 g. Kada se izlegao ovaj slavuj koji je na maticnoj listi, nisam vise imao prstenove iz 2008. Da zlo bude vece nisam imao ni jednu alkicu iz 2007. Ostala mi je samo jedna alkica iz 2006. Razmisljao sam da li da prstenujem mladunce. Ali bolje je da ima ikakvu oznaku nego nikakvu. Tako se dogodilo da otac i sin nose prstenove iz iste godine. Uostalom vidi se da lici na oca. Majka je do sada parena sa dva slavuja. Tako da je slavuj sa predhodne maticne liste polubrat Nejakom Urosu.. Nazvao sam ga Nejaki Uros jer je sav bio nekako stan kada je bio mladunac. Sada je stasao u lepu pticu.
Ove godine pocetkom maja paricu slavuje koji su izlezeni ranijih godina i pokusacu da dobijem drugu generaciju slavuja izlezenih u vestackim uslovima. Ishod tog poduhvata je neizvestan. U radu sa slavujima svakakva iznenadjenja su moguca.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyWed 21 Apr 2010, 19:32

Od srca ti zelim puno uspeha bounce
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyMon 03 May 2010, 20:45

kumca ::
Od srca ti zelim puno uspeha bounce
HVALA KUMCA Exclamation
Jutros sam snimio ovog slavuja. Pevao je dve slacne ali ipak razlicite pesme. Slavuj je majstor improvizacije. Smislja sta ce pevati u toku pesme. Nikada se ne moze znati redosled tura i kako ce izgledati same ture. Smatra se da moze napraviti oko 70 razlicitih kombinacija u pesmi. Mislim da je i vrhunski imitator zvukova koji ga okruzuju. U njegovoj pesmi mogu se cuti pesme mnogih ptica. Grmuse, Kosa, Zlatne Vuge ali i zubor vode, kreket zabe, imitira cvrcka...
Nije bio raspolozen da ga snimam izbliza. A zelja slavuja se postuje. Sreca da je u volijeru. Zamislite da u sobi peva ovako prodrnu i zvucnu pesmu. Sto ste dalje od slavuja sve je prijatnije slusati ga. Biti blizu raspevanog slavuja nije bas prijatno.


Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyTue 04 May 2010, 10:50

...sinoc sam slusao dva slavuja nadomak kuce,i oba su pevala punom parom Very Happy medjutim jedan je definitivno imao lepsu pesmu...mozda umisljam ali cini mi se da je ovaj sa lepsom pesmom pevao nekako" sporije" i nije imao tako odsecene tonove kao ovaj drugi..... mico dali je u pitanju mladji i stariji muzjak ili je to jednostavno tako? mada kad bi slusao posebno svakog od njih neverujem da bi primetio tu razliku...!
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyTue 04 May 2010, 15:55

Mico profesore! cheers
Назад на врх Go down
Ivan Z
Član
Član
Ivan Z


Број порука : 61
Join date : 27.04.2010
Age : 48
Локација : Sabac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyMon 17 May 2010, 13:58

Mogli bi Odgajivaci malo vise da napisu o drzanju u kavezu il volijeri kako se hrani i jesu obavezni brasneni crvi neku tablicu da se zna a vec svako ima svoj metod i zavisi od slicaja do slucaja malo za nas pocetnike u odgoju i drzanju Slavuja po meni sam vrh Pticarstva
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 01 Jul 2010, 16:18

Pozdrav MICO,pre desetak dana sam dobio od prijatelja SLAVUJA starosti 3 god,pa je izgleda poceo sa mitarenjem sta bi mogo sad i koliko ?da se daje od hrane da bi se lepo premitio.Imam crve brasnare i veliki sam ljubitelj mekokljunaca imam i tri sumske seve koje predivno pevaju drugom prilikom cu snimiti i postaviti.Pozdrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyThu 01 Jul 2010, 20:53

Evo i mog Slavuja starosti 3 godine.

MICKO
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyMon 05 Jul 2010, 22:55

Re: diskus
Cetiri brasnara dnevno, ne vise. Brasnari su odlican izvor belancevina ali su siromasni kalcijumom. Ako si ga naucio na neslan kravlji sir to ce mu biti odlicna hrana u miterenju. Kolicina-koliko slavuj zeli da pojede. Mleveno seme konoplje. Kratko mleveno u masinici za mlevenje kafe tek koliko da otpadne omotac zrna- 1/2 kafene kasicice. Tvrdo kuvano zumance jajeta, rendano -1/2 kafene kasicice. Ako imas vremena pretresi neki mravinjak proseji zemlju i izdvoji mravlje larve. Neka ih jede bar desetak dnevno. To ce biti dovoljno da se pravilno izmiti.
P O Z D R A V!
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyTue 06 Jul 2010, 08:01

mića ::
Re: diskus
Cetiri brasnara dnevno, ne vise. Brasnari su odlican izvor belancevina ali su siromasni kalcijumom. Ako si ga naucio na neslan kravlji sir to ce mu biti odlicna hrana u miterenju. Kolicina-koliko slavuj zeli da pojede. Mleveno seme konoplje. Kratko mleveno u masinici za mlevenje kafe tek koliko da otpadne omotac zrna- 1/2 kafene kasicice. Tvrdo kuvano zumance jajeta, rendano -1/2 kafene kasicice. Ako imas vremena pretresi neki mravinjak proseji zemlju i izdvoji mravlje larve. Neka ih jede bar desetak dnevno. To ce biti dovoljno da se pravilno izmiti.
P O Z D R A V!
Hvala Mico na pomoci,to mu sve dajem a i koziji sir sam nabavio davao sam i jaja mravlja.A moze li pupe od brasnara umesto mravlja jaja ili crva brasnara.Pozdrav
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 10 Jul 2010, 00:19

...mico jesu slavuji radili ove godine? kod mene u kraju ja josuvek cujem muzjake da pevaju,verovali ili ne...! znaci li to da se mozda nisu ni gnezdili.....? sasvim je izvesno,jer bas u periodu parenja vreme je bilo jako lose...kisa je predugo padala i bilo je hladno...uopste godina je losa cini mi se za sve.....
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 10 Jul 2010, 00:36

robin ::
...mico jesu slavuji radili ove godine? kod mene u kraju ja josuvek cujem muzjake da pevaju,verovali ili ne...! znaci li to da se mozda nisu ni gnezdili.....? sasvim je izvesno,jer bas u periodu parenja vreme je bilo jako lose...kisa je predugo padala i bilo je hladno...uopste godina je losa cini mi se za sve.....
Dva meseca sam pokusavao da uparim dva para slavuja. Menjao kombinacije, jer imam dve zenke kojima sam menjao muzjake. Slaviji su se parili prethodnih godina sa malo muke ali je uspevalo. Ove godine su bili jako tvrdoglavi. Ili su muzjaci tukli zenke ili zenke muzjake tako da sam morao da ih odvojim. Predpostavljam da je razlog neuspehu prepuna volijera raznih ptica. Ako hocu da reprodukujem slavuje morao bih da se odreknem ostalih ptica ili da drasticno smanjim njihov broj.
Pozdrav!
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 06 Aug 2010, 10:01

Cetiri godine stara zenka slavuja. Kako se nije parila ove godine rano je izmenjala perje. Evo nekoliko slika ove lepotice:
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 21921269

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 47364060

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 27850768





Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 06 Aug 2010, 21:41

savrseno izgleda,izmitarila je kao u prirodi.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ...   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 06 Aug 2010, 22:05

mico sta bi sa crvenorepkama,jesu radile ili...?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 07 Aug 2010, 00:01

robin ::
mico sta bi sa crvenorepkama,jesu radile ili...?
Uopste nisu pokazali ineresovanje jedno za drugo. Nisu se ni tukli ali se nisu ni voleli. Crvenorepke su kao i slavuji teritorijalci. Ako nemaju svoj prostor koji nece deliti ni sa jednom drugom pticom, nece se pariti. U volojeri gde su crvenorepke ima stiglica i zeba. To je sigurno bio razlog da ne se ne pare. Od svih ptica pevacica koje imam (slavuji, crvenorepke, zebe, stiglici i zimovke) jedino su se stiglici parili ove sezone i legli mladunce.
P o z d r a v!
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: SLAVUJ (Lucsinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 17 Sep 2010, 10:02

Pozdrav,Mico kada ubacujes slavuje u zimovnik i na koji nacin i sta i koliko dajes hrane tokom ubacivanja u zimovnik. Question
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 17 Sep 2010, 10:32

diskus ::
Pozdrav,Mico kada ubacujes slavuje u zimovnik i na koji nacin i sta i koliko dajes hrane tokom ubacivanja u zimovnik. Question
Od gotove hrane za mekokljunce koristim granpate insekt i insektpate orluks,koliko se daju crvi brasnari i da li jaje treba davati u zimskom periodu.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 17 Sep 2010, 12:08

Re: discus
Slavuje drzi van zimovnika sve dok jutarnje temperature ne pocnu da silaze ispod 5 stepeni. O ishrani slavuja je vec bilo reci. Zimska hrana se ne razlikuje puno od hrane u ostalom dobu godine. Brasnare mozes smanjiti u toku zime na 2-3 crva nedeljno.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptyFri 17 Sep 2010, 20:57

mića ::
Re: discus
Slavuje drzi van zimovnika sve dok jutarnje temperature ne pocnu da silaze ispod 5 stepeni. O ishrani slavuja je vec bilo reci. Zimska hrana se ne razlikuje puno od hrane u ostalom dobu godine. Brasnare mozes smanjiti u toku zime na 2-3 crva nedeljno.
Hvala,Mico na pomoci.
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySun 27 Feb 2011, 10:25

Mica, zasto smanjujes crve na dva do tri kom. nedeljno ?
A koliko onda nedeljno dajes crva preko ostale sezone ?
Moze li preku zima slavuj da jede vestacki odgojane sturce ?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySun 27 Feb 2011, 11:31

sasko ::
Mica, zasto smanjujes crve na dva do tri kom. nedeljno ?
A koliko onda nedeljno dajes crva preko ostale sezone ?
Moze li preku zima slavuj da jede vestacki odgojane sturce ?
Brašnari su koncentrat živih belančevina. Zimi nema potrebe davati puno brašnara jer su slavuji tada neaktivni. Veća količina brašnara može dovesti do pojačanog polnog nagona kod slavuja što je zimi nepotrebno, čak i štetno.
Ni leti količina brašnara ne sme biti neograničena. Slavuj je sklon tada da se hrani isključivo brašnarima, što može dovesti do naglog, iznenadnog uginuđa ptice. Razlog ovoj pojavi je nepoznat. Ma koliko brašnari bili dobra slavujska hrana nisu idealna hrana. Siromašni su kalcujumom. Kao i kod drugih ptica što je ishrana raznovrsnija ptica je zdravija. Leti broj datih brašnara srednje veličine ne treba da bude veći od 5-6 po ptici.
Ovi ne važi za ženku koja othranjuje maldunce gde broj brašnara može biti i predko 10 zavisno od broja mladih koje ženka odhranjuje.
Šta su sturce Question
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 EmptySat 19 Mar 2011, 18:27

Osobina svojstvena Slavujima. Ako steknete poverenje kod Slavuja, Slavuj postaje jako pitoma ptica:

Ovaj trogodišnji mužjak, kad god me ugleda traži brašnara.
Назад на врх Go down
Sponsored content





SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)   SLAVUJ (Luscinia megrahynchos) - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
SLAVUJ (Luscinia megrahynchos)
Назад на врх 
Страна 6 of 10Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Na prodaju Slavuji (Luscinia Megarhynchos)
» kineski slavuj-leiothrix lutea

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: