PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI

Go down 
+22
lujo
Cizak
dix1
diskus
pinka
kumca
bogdanik
Ivan_Nish
Gost
Danijelvr
belobradi
BOCKA
Миланче
gost1
Бане
sestoperac
Luckyboy
Steva
Laza
ticar
Zika
Milan
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
sestoperac
Član
Član
sestoperac


Број порука : 187
Join date : 03.03.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Montenegro

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 14 Sep 2009, 01:17

ok je, tvoj je digitalni i on ostaje na isto nastelovan i ako nestane struja jer ima bateriju.
Manuelni ima jedan kotur, i na njemu stelujes period ''off'' i period ''on'' on se okrece i tako kad naidje na te periode koje si mu ti zadao pali ili gasi. Medjutim, kad nestane struje kotur se ne okrece i za to vrijeme koliko je trajao nestanak struje on se pomjeri.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 14 Sep 2009, 19:45

Sestoperac, to je sve ok. sto si naveo, sto se tice mitarenja i mozda si ti licno veoma zadovoljan tom metodom u sto ne sumnjam, jer i odgaivaci koji skoluju kanarince pesme iste cuvaju u mraku da bi stekli uslovni refleks kad im se kasnije upali svetlo i oni odmah krenuli s pesmom.Ja licno imam dosta velike volijere i u njima mitarim ptice i dace bog da se vidimo pa da prokomentarisemo kako su izmitarene ptice.I da dodam jos jedno da ja isto radim sto i ti, sto se tice hranjenja ptica u toku mitarenja, jedino sto nemam morskog peska vec im stavljam Moravski. Uzeo sam bas dosta proizvoda iz kvikovog programa i dosad nisam imao problema ni sa jednom pticom u toku mitarenja na ovaj nacin za koji licno mislim da je zdraviji za pticu u smislu pravilnijeg razvoja.Razumeo sam sta si hteo da kazes,kod tebe je mozda problem prostor ali ako si nekad u mogucnosti da mitaris ptice na ovaj nacin,probaj pa ces videti. U svakom slucaju veliki pozdrav za brata iz Crne Gore. Cool
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyTue 06 Oct 2009, 23:20

Zika ::
Pre vise godina dpbio sam mnogo prakticnih saveta koji su mi puno pomagali u gajenju ptica od Slobodana Kulica naseg prinatog pticara i sudije,a sobzirom da isti ima siroku dusu kao gradski autobus nadam se da mi nece zameriti ako neka od tih znanja prenesem mladim pticarima na forumu sve u cilju popularizacije odgoja ptica u Srbiji:U vreme razmnozavanja ptica odgajivaci poklanjaju vecu paznju svojim ljubimcima i prate sva dogadjanja,kako bi,ako treba,pravovremeno pomogli buducim roditeljima.Jedan od poslova odgajivaca je povremena kontrola gnezda i oplodjenosti jaja.Ta kontrola je neophodna da bi se odstranila neoplodjena jaja i da bi se eventualno popravio oblik i udubljenje gnezda,kako bi jaja bila ravnomerno zagrevana.Da od ove kontrole nebi bilo vise stete no koristi,odgajivaci moraju posebno biti,pazljivi jer nije retka pojava,da se,zbog prejakog ili labavog stiska,jaje zgnjeci ili polupa usled ispadanja.Da bi se smanjio rizik od ovakve nezgode,pozeljno je da jaja iz gnezda vadimo kasicicom,koja treba da bude od plastike,presvucena tkaninom i dovoljno dugacka i duboka.Metalna kasicica nije pogodna,jer je metal dobar provodnik toplote,pa bi doslo do naglog hladjenja jaja ,sto moze biti pogubno za zametak.Iako je plastika slabuiji provodnik toplote,preporucuje se oblaganje kasicice nekom toplom tkaninom od prirodnog materijala-vuna ili pamuk.Ovo oblaganje potrebno jei zato da bi se izbeglo klizanje jaja. Plastika je glatka,pa usled najmanjeg trzanja jaje moze lako ispasti.......nastavak sledi.....
zivim inace 500metara od slobodana kulica bas sam bio prosle nedelje kod njega i tog coveka stvarno treba pohvaliti,sve sto zna reci ce nije bitno da li ga poznajes ili ne
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 17 Dec 2009, 15:14

Danas sam stavio štiglićima slaninu po jedno veliko parče u svaku letilicu napolje, Odmah su pokazali interesovanje za nju i počeli da jedu. da li još neko koristi slaninu i što je ona bitna ?
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 17 Dec 2009, 15:44

Milan ::
Danas sam stavio štiglićima slaninu po jedno veliko parče u svaku letilicu napolje, Odmah su pokazali interesovanje za nju i počeli da jedu. da li još neko koristi slaninu i što je ona bitna ?

nije bitna,ali dobra je za salmonelu
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 17 Dec 2009, 15:47

U pozitivnom ili negativnom smislu, pojasni malo
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyThu 17 Dec 2009, 16:08

U dobrom. Slanina je dobra kao peventiva salmoneli, ali ima dosta masnoce i treba je izbegavati u toplim periodima
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyFri 02 Apr 2010, 12:13

Ovu mašinu sam snimio kod Diskusa pa će bolje on da objasni kako fonkcioniše, služi za otvaranje semena suncokreta.


PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010003b.th

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010.th

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010001r.th
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyFri 02 Apr 2010, 23:03

Milan ::
Ovu mašinu sam snimio kod Diskusa pa će bolje on da objasni kako fonkcioniše, služi za otvaranje semena suncokreta.


PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010003b.th

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010.th

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 18032010001r.th

Ova masina sluzi da bi slomila seme suncokreta ,a moze i seme konoplja i mesavine ako se stavi ulozak od lima.Ulozak se moze prema potrebi vaditi.

Neko od vas mozda ima ili je sam napravio ili kupio,ovakva masina kod nas u leskovcu kosta 50e.

Evo primer kako bi sami mogli da napravite masinu,naravno ako imate potrebe za tim,znanja,volje i pri tome ustedite novac.!

Prvo sto treba je da nnadjete dva izgorela rotora od anlasera po mogucstvu od zastavinih vozila.Verujem da svako od vas ima prijatelja mehanicara koji to posle baca.
Prvo izbijete osovine od rotora,posle prema duzini osovine navlacite cev od pola coli koji varite na krajevima.
Pri tome vodite racuna da ostavite dovoljno mesta sa strane gde dolazi konstrukcija.
Kada ste zavarili cevi onda sa brusilicom vadite savove po duzinu na svakih 5mm,pri tome voditi racuna da ne idete mnogo duboko da nebi izbusili cev.Kda ste to zavrsili onda osovine stavite na ravnu podlogu i merite rastojanje izmedju osovina i prema tome pravite konstrukciju rastojanje vam diktira zupcanici koji su na osovini.
Kada ste to sve izbusili onada ide sklapanje kons.Za konstrukciju najbolje je sparing od 5mm,konstrukciju varite u vinkli
,dok na jednoj strani rupu sirite 5mm ne kruzno da prosirite nego u jednoj strani da osovina ne gubi svoj pravac.!!
Tu posle stavljate sraf koji sluzi za stelovanje valjaka.Kada ste sklopili konstrukciju onda stavljate rucku ili el.motor ako imate odgovarajuci i na kraju levak de dolazi seme levak mora da bude pasent da seme nebi ispadalo sa strane.
Nadam se da sam na neki nacin uspeo da Vam pomognem oko pravljenje lomilice za seme.Pozdrav. cheers Basketball
Prvo sto treba je da nabavite
Назад на врх Go down
dix1
Član
Član
dix1


Број порука : 33
Join date : 21.11.2009
Age : 63
Локација : Tivat-Crna Gora

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: praktične stvari koje treba znati   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 03 Apr 2010, 09:59

Možeš li nacrtati šemu ugrubo,nisam baš najbolje razumio.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 03 Apr 2010, 17:04

pinka ::
Milan ::
Danas sam stavio štiglićima slaninu po jedno veliko parče u svaku letilicu napolje, Odmah su pokazali interesovanje za nju i počeli da jedu. da li još neko koristi slaninu i što je ona bitna ?

nije bitna,ali dobra je za salmonelu

Milane, samo da pipneš slaninu i da dirneš nešto u kavezu ili volieri buđa, salmonela i bakterija će da počne da raste, a ti ih učiš da daju slaninu Štiglicama??? Gde si to video?
Samo ih tako uči Milane i sve ptice će da im pocrkaju, ja čuvam ptice već godinama a od toga se najviše plašim, a za to još nisam čuo!
Nikako to! Perite ruke pre i posle diranja kaveza, menjajte vodu i meku hranu svaki dan, perite kavez i volieru barem jedared nedeljno, samo tako može da se uspe sa pticama.

To što oni u Americi zimi daju loj divljim pticama, nikako pticama u kavezu, Stiglicama se nedaju ni Mlinski crvi, samo suvo i zeleno seme, jedan list salate što češće to bolje, može malo keks i jaje i to je sve.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySat 03 Apr 2010, 22:32

dix1 ::
Možeš li nacrtati šemu ugrubo,nisam baš najbolje razumio.


Ja mislim da iz ove tri slike koje je Milan postavio moze da se ukapira,tu se vidi i sraf koji zateze osovinu.
Vidi se i nacin kako su osovine postavljene na konstrukciji.!
Posto nisam vest u crtanju ili skiciranju,onda cu rastaviti svoju masinu posto je montazna i slikati par slika kako bi mogo da ti pokazem kako bi to izgledalo.Ja mislim da ces ukapirati.Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 08:41

Cizak ::
pinka ::
Milan ::
Danas sam stavio štiglićima slaninu po jedno veliko parče u svaku letilicu napolje, Odmah su pokazali interesovanje za nju i počeli da jedu. da li još neko koristi slaninu i što je ona bitna ?

nije bitna,ali dobra je za salmonelu

Milane, samo da pipneš slaninu i da dirneš nešto u kavezu ili volieri buđa, salmonela i bakterija će da počne da raste, a ti ih učiš da daju slaninu Štiglicama??? Gde si to video?
Samo ih tako uči Milane i sve ptice će da im pocrkaju, ja čuvam ptice već godinama a od toga se najviše plašim, a za to još nisam čuo!
Nikako to! Perite ruke pre i posle diranja kaveza, menjajte vodu i meku hranu svaki dan, perite kavez i volieru barem jedared nedeljno, samo tako može da se uspe sa pticama.

To što oni u Americi zimi daju loj divljim pticama, nikako pticama u kavezu, Stiglicama se nedaju ni Mlinski crvi, samo suvo i zeleno seme, jedan list salate što češće to bolje, može malo keks i jaje i to je sve.
To sa slaninom sam naučio ovde na forumu, kao što vidiš tog dana sam prvi put probao. Mogu da kažem da sam zadovoljan ne znam da li je zbog slanine ili nečeg drugog ali kanarinci i štiglići su mi uspešno preživeli zimu na -20 bez ikakve zaštite na terasi na 5 om spratu, čak je i sneg bio u kavezima.
Tačno je da treba voditi računa o higijeni i da je dosta bitna kod uzgoja ali nikako ne treba preterivati, eto čak i ljude vakcinišu, veruj mi i bebe zaraze polumrtvim virusom gripa i ko zna čega kako bi stvorile imunitet, lično smatram da se sa pticama dobijenim na takav način ( u sterilnim uslovima) ništa ne može postići.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 09:11

Milan ::
Cizak ::
pinka ::
Milan ::
Danas sam stavio štiglićima slaninu po jedno veliko parče u svaku letilicu napolje, Odmah su pokazali interesovanje za nju i počeli da jedu. da li još neko koristi slaninu i što je ona bitna ?

nije bitna,ali dobra je za salmonelu

Milane, samo da pipneš slaninu i da dirneš nešto u kavezu ili volieri buđa, salmonela i bakterija će da počne da raste, a ti ih učiš da daju slaninu Štiglicama??? Gde si to video?
Samo ih tako uči Milane i sve ptice će da im pocrkaju, ja čuvam ptice već godinama a od toga se najviše plašim, a za to još nisam čuo!
Nikako to! Perite ruke pre i posle diranja kaveza, menjajte vodu i meku hranu svaki dan, perite kavez i volieru barem jedared nedeljno, samo tako može da se uspe sa pticama.

To što oni u Americi zimi daju loj divljim pticama, nikako pticama u kavezu, Stiglicama se nedaju ni Mlinski crvi, samo suvo i zeleno seme, jedan list salate što češće to bolje, može malo keks i jaje i to je sve.
To sa slaninom sam naučio ovde na forumu, kao što vidiš tog dana sam prvi put probao. Mogu da kažem da sam zadovoljan ne znam da li je zbog slanine ili nečeg drugog ali kanarinci i štiglići su mi uspešno preživeli zimu na -20 bez ikakve zaštite na terasi na 5 om spratu, čak je i sneg bio u kavezima.
Tačno je da treba voditi računa o higijeni i da je dosta bitna kod uzgoja ali nikako ne treba preterivati, eto čak i ljude vakcinišu, veruj mi i bebe zaraze polumrtvim virusom gripa i ko zna čega kako bi stvorile imunitet, lično smatram da se sa pticama dobijenim na takav način ( u sterilnim uslovima) ništa ne može postići.


Samo da se nadovezem u vezi slanine i ja to dajem svojim pticama zimi kad su napolje u volijerama.I jos nesto da dodam o masnim stvarima,ja posto treniram slavujare u mraku i desi se da se cupaju za to je najbolji lek govedji loj okaci se na zici kaveza veoma malo,veoma dobra i korisna stvar.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 09:58

Slaninu dodajem kod kanarinke kada i ako počne da čupa mlade pre odvajanja i mogu reći da je veoma uspešno rešenje.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 13:29

E pa sad si ga " sinovac", stvarno preterao! Prekršio si mali milion osnovnih pravila foruma do sada i bio si tolerisan. Sada je stvarno DOSTA. A TO ŠTO SE TEBI NE SVIĐAJU NEKE STVARI KOJE SU SE U PRAKSI POKAZALE KAO DOBRE, to je tvoj lični problem. U ostalom, molim te da se sam isključiš sa ovog foruma i potražiš onaj koji tebi odgovara a ne da ovde praviš probleme i stvaraš napetu situaciju. Ti si jedan jedini od 1000 članova koji je našao zamerku na radu ovog foruma i po tome se vidi i iz aviona da ti nije mesto među nama. ZBOGOM.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 15:44

loj se ne daje u sezoni parenja ako hoćete imati mlade ptice jer se od loja ptice debljaju,loj ili lojne kugle koje se imaju za kupiti specijalno za ptice se daje samo u zimskim uvjetima kad su ptice na polju i kad je ispod nule.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 16:06

SAŠA ::
E pa sad si ga " sinovac", stvarno preterao! Prekršio si mali milion osnovnih pravila foruma do sada i bio si tolerisan. Sada je stvarno DOSTA. A TO ŠTO SE TEBI NE SVIĐAJU NEKE STVARI KOJE SU SE U PRAKSI POKAZALE KAO DOBRE, to je tvoj lični problem. U ostalom, molim te da se sam isključiš sa ovog foruma i potražiš onaj koji tebi odgovara a ne da ovde praviš probleme i stvaraš napetu situaciju. Ti si jedan jedini od 1000 članova koji je našao zamerku na radu ovog foruma i po tome se vidi i iz aviona da ti nije mesto među nama. ZBOGOM.

Dali je moguce da sam jedini od hiljade clanova da je primetio tu stvar? Pa jeste ja sam se juce rodio pa sad ce strucnaci da me uce.
A za da napustim forum to je sigono, nema smila da me uce oni koji znaju vise od mene Twisted Evil Nego ajde da pokusam da ih skrenem sa puta i da ih podsetim da ima ljudi koji su cuvali ptice godinama i znaju nesto o tome, i da ne bi smele usijane glavice da pisu svasta. Nego ne vredi. Sad
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 16:26

Ja licno nikad ne dajem slaninu ili loj pticama gledao sam kod pojedinih odgajivaca gdje visi komad loja ili slanine u sustinu sam cuo razlog da stavljaju zimi zbog niskih temoaratura a ujedno i zbog proteina u hrani.Medjutim vise sam pristalica proteinske hrane putem mlinskih crva ili preko Quikon plus jer ipak se pokazalo mnogo uspjesnije ali svako ima svoje metode.
Cizak svako ima pravo na svoju metodu ishrane i da iznese svoj stav ali niko nikog ne tjera da vjesa slanine i loj kroz kavez to je licno hoce li ko da prihvati nesto ili ne.Ovdje ima mnogo dobrih odgajivaca koji rade i postizu rezultate svidjalo se to tebi ili ne tako je ali niko od njih nema isti pristup samom odgoju svojih ljubimaca i sto se tice ishrane ,lijecenja, drzanja ili samog cina razmnozavanja.
Toliko od mene.
Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 17:10

lujo ::
loj se ne daje u sezoni parenja ako hoćete imati mlade ptice jer se od loja ptice debljaju,loj ili lojne kugle koje se imaju za kupiti specijalno za ptice se daje samo u zimskim uvjetima kad su ptice na polju i kad je ispod nule.

Nije da ja dvrdim da to nevalja ili nece da jedu, ja sam samo hteo da vas podsetim da na sve sto je masno bakterije se hrane na to, i razmnozavaju se, to znaci da ako danas ima 1000 bakterija sutra ce da bude 1 000 000 a preksutra jos vise. To je jedini razlog zasto kavez se ne dira sa masnim rukama, a kamo da im stavljas loj u kavezu.

U Americi, daju loj Sevama i Detlicima a moze da i neka Americka cajzle naleti a kad nema seme i to ce da kljuca. I tamo ima blesavih ljudi, ostave loj i ne skidaju ga sve dok se ne usmrdi, zato ima svakojakih problema sa divljim pticama i crkavaju po hiljade.

Bakterija moze da se razmnozi za 24 sata i da ubije sve ptice u kavezu ili volijeri.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 17:24

alann ::
Ja licno nikad ne dajem slaninu ili loj pticama gledao sam kod pojedinih odgajivaca gdje visi komad loja ili slanine u sustinu sam cuo razlog da stavljaju zimi zbog niskih temoaratura a ujedno i zbog proteina u hrani.Medjutim vise sam pristalica proteinske hrane putem mlinskih crva ili preko Quikon plus jer ipak se pokazalo mnogo uspjesnije ali svako ima svoje metode.
Cizak svako ima pravo na svoju metodu ishrane i da iznese svoj stav ali niko nikog ne tjera da vjesa slanine i loj kroz kavez to je licno hoce li ko da prihvati nesto ili ne.Ovdje ima mnogo dobrih odgajivaca koji rade i postizu rezultate svidjalo se to tebi ili ne tako je ali niko od njih nema isti pristup samom odgoju svojih ljubimaca i sto se tice ishrane ,lijecenja, drzanja ili samog cina razmnozavanja.
Toliko od mene.
Pozdrav!!!

Svaka ti cast alann, samo tako i nebi trebao imati problema sa pticama, pogotovu ako im dajes kad god imas poluzrelo seme raznih trava. Ja sam citao da po neki sakupljaju poluzeno mesano seme za Stiglice i zamrznu ga u plasticnim kutijama i hrane ptice sa time u zimi. Ali i to moze da bude opasno.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 21:30

ja objesim na volijeru samo kožu od slanine ali samo kad je stvarno hladno.inače ne dajem.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptySun 04 Apr 2010, 21:43

Cizak ::
lujo ::
loj se ne daje u sezoni parenja ako hoćete imati mlade ptice jer se od loja ptice debljaju,loj ili lojne kugle koje se imaju za kupiti specijalno za ptice se daje samo u zimskim uvjetima kad su ptice na polju i kad je ispod nule.

Nije da ja dvrdim da to nevalja ili nece da jedu, ja sam samo hteo da vas podsetim da na sve sto je masno bakterije se hrane na to, i razmnozavaju se, to znaci da ako danas ima 1000 bakterija sutra ce da bude 1 000 000 a preksutra jos vise. To je jedini razlog zasto kavez se ne dira sa masnim rukama, a kamo da im stavljas loj u kavezu.

U Americi, daju loj Sevama i Detlicima a moze da i neka Americka cajzle naleti a kad nema seme i to ce da kljuca. I tamo ima blesavih ljudi, ostave loj i ne skidaju ga sve dok se ne usmrdi, zato ima svakojakih problema sa divljim pticama i crkavaju po hiljade.

Bakterija moze da se razmnozi za 24 sata i da ubije sve ptice u kavezu ili volijeri, zao mi je da na ovom forumu vi to nevidite nego preporucujete loj u kavezu.
Isto to kažu i za jaje, vidim da si preporučio upotrebu jaja, situacija kod jaja i slanine ti je ista.... kao što je alan rekao svako ima svoje metode a kao što i sam vidiš loj il slanina se poodavno kod odgajivača koristi u uzgoju. Iskreno i ja sam prvi put sad čuo, probao sam i nisam imao nikakavu štetu, što se koristi tiče i za to nisam siguran zato sam i postavio pitanje kakvo iskustvo imaju ljudi sa tim.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 05 Apr 2010, 00:46

Milan ::
Cizak ::
lujo ::
loj se ne daje u sezoni parenja ako hoćete imati mlade ptice jer se od loja ptice debljaju,loj ili lojne kugle koje se imaju za kupiti specijalno za ptice se daje samo u zimskim uvjetima kad su ptice na polju i kad je ispod nule.

Nije da ja dvrdim da to nevalja ili nece da jedu, ja sam samo hteo da vas podsetim da na sve sto je masno bakterije se hrane na to, i razmnozavaju se, to znaci da ako danas ima 1000 bakterija sutra ce da bude 1 000 000 a preksutra jos vise. To je jedini razlog zasto kavez se ne dira sa masnim rukama, a kamo da im stavljas loj u kavezu.

U Americi, daju loj Sevama i Detlicima a moze da i neka Americka cajzle naleti a kad nema seme i to ce da kljuca. I tamo ima blesavih ljudi, ostave loj i ne skidaju ga sve dok se ne usmrdi, zato ima svakojakih problema sa divljim pticama i crkavaju po hiljade.

Bakterija moze da se razmnozi za 24 sata i da ubije sve ptice u kavezu ili volijeri, zao mi je da na ovom forumu vi to nevidite nego preporucujete loj u kavezu.
Isto to kažu i za jaje, vidim da si preporučio upotrebu jaja, situacija kod jaja i slanine ti je ista.... kao što je alan rekao svako ima svoje metode a kao što i sam vidiš loj il slanina se poodavno kod odgajivača koristi u uzgoju. Iskreno i ja sam prvi put sad čuo, probao sam i nisam imao nikakavu štetu, što se koristi tiče i za to nisam siguran zato sam i postavio pitanje kakvo iskustvo imaju ljudi sa tim.

koristi sigurno ima jer slanina daje mast koja štiti ptice tokom ledene zime.objesi se samo koža na kojoj ima još malo loja.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 EmptyMon 05 Apr 2010, 01:16

Evo kad smo se dohvatili teme ja sam prosle godine cuo da crvenim pticama ( lipohrom ) i crvenim lipohrom mozaicima nikako ne davati zumance u toku ishrane mladih.Sto se tice sjemena izbjegavati davanje uljane repice zbog luteina.Ja otkako drzim ptice dajem u toku podizanja mladih i tokom farbanja mladih jaja cak sto vise dva zumanca jedno bjelance.Niti mi kanarinci pozutise niti izgubise boju.Ja svoju metodu dokle je god funkcionalana i ima dobar procenat uspjeha necu mjenjati tako da mislim i kod svih ostalih odgajivaca da je tako zasto mjenjati nesto ako se dobro pokazalo.
Назад на врх Go down
Sponsored content





PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI
Назад на врх 
Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Pravilnik o uslovima koje treba da ispunjavaju odgajivači kanarinaca i drugih ptica koje nisu zaštićene
» Price o Vasim najboljim stiglicima koje cete pamtiti zauvek
» Furlan / Major

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: