PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
АуторПорука
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 16 Jul 2013, 14:13

mića ::

Velika većina ženki uzetih iz prirode pokazuje apsolutno nepoverenje u novo okruženje. Možete hraniti ženku  najkvalitetnijom mogućom hranom to neće promeniti njenu odluku što se prostora tiče. Ni vreme provedeno u tom prostoru neće promeniti njenu odluku. Godinama ženka može živeti u prostoru u kome se neće reprodukovati. Nije retko da provede ceo život u jednom kavezu ili volijeru a da se ni jednom ne reprodukuje, bez obzira što je izabrala partnera.

Mico ovaj post mi se dopada i potpuno si u pravu ...namerno sam ti repliciro na tvoj post da bi jedan TVOJ najdrazi clan ovde na forumu procitao ovo jer on neveruje ..a kako da vjeruje kad je poceo da uzgaja stiglice ovih dve do tri godine i CINI MU SE DA JE POSTIGAO VRH:sleep: Sleep Sleep 

POZ I SVAKO DOBRO
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 16 Jul 2013, 19:47

Kao što sam juče predpostavio veći mladunci su napustili gnezdo.  Najzad celo gnezdo pripada najmanjem.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Aqff

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 S0rn
Ostaće u gnezdu dan ili dva, sve dok roditelji dolaze da ga hrane. Čim prestanu da ga hrane u gnezdu, primoraće ga da napusti gnezdo i da ih juri roditelje po volijeru tražeći da ga hrane.
Koliko god da se ispili mladih, drag mi je svaki mladunac, kao da je jedini u ptičarniku.
Jena stvar je ipak odlučujuća, primarna, za uspeh u odgoju štiglića. Svako ko voli više ciku mladunaca koji traže hranu od svojih roditelja, od pesme odraslih mužjakja, imaće uspeha u odgoju štiglića.  Ali verovatno neće imati uspeha u  pesmi. Ništa strašno. Neka prepusti drugima, zaljubljenicima u pesmu, da se posvete radu na pesmi štiglića.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 16 Jul 2013, 20:56

danas je izasao i peti mladunac,jos jedno jaje ostaje za sutra,koliko bih voleo da izadje i on toliko i ne bih voleo da je plodno,stradace zenku,zao mi je da je gledam samu a kako oni polako rastu apetiti su im sve veci,od muzjaka nema vajde,on bi opet da pari,velika mi je greska sto nisam uspeo da ga odvojim,sad je kasno,ali bar ne dira mlade,za sada,poz
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 16 Jul 2013, 22:17

bortes ::
danas je izasao i peti mladunac,jos jedno jaje ostaje za sutra,koliko bih voleo da izadje i on toliko i ne bih voleo da je plodno,stradace zenku,zao mi je da je gledam samu a kako oni polako rastu apetiti su im sve veci,od muzjaka nema vajde,on bi opet da pari,velika mi je greska sto nisam uspeo da ga odvojim,sad je kasno,ali bar ne dira mlade,za sada,poz

Bravo. PETARDA. cheers 
Najiskrenije navijam za Tebe i mališane da sve prođe u najboljem redu.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 16 Jul 2013, 22:38

hvala veliko,ziveli
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 17 Jul 2013, 17:29

jutros je izaslo i 6.pile,ukupan skor je 6/6,bice vrlo interesantno videti hoce li zenka uspeti da izgura sve,jos koji dan da malo ojacaju da podignu svi glave pa cu da ih slikam i postavim,ziveli
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 17 Jul 2013, 21:28

bortes ::
jutros je izaslo i 6.pile,ukupan skor je 6/6,bice vrlo interesantno videti hoce li zenka uspeti da izgura sve,jos koji dan da malo ojacaju da podignu svi glave pa cu da ih slikam i postavim,ziveli

Raritet je da se izlegu  6  mladunca.  Još veća ratkost  je da štiglići odhrane svih 6 mališana. Bilo bi jako lepo kada bi to uspeli. Pomozi ženki maksimalno, sa kvalitetnom hranom, da se izbori sa tim izazovom i odhrani sve mladunce. Jedva čekam da ih vidim.
SREĆNO.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 17 Jul 2013, 22:02

mislim i ja da ce biti tesko da izgura to,danas su mi u poseti bile kolege pticari i misljenja su podeljena,ja mislim da nece uspeti iako bih voleo,oni ipak misle,na osnovu onoga sto su videli kako je vredna i kako su pune gusice da nece biti problema,ipak smo sami sebi najveci kriticari i pesimisti,samo kad bi muzjak pripomogao malo narednih dana,mislim da nece,inace sam primetio da jako lepo kombinuje hranu,kad bih imao vremena cini mi se da bi mogao sablon da se napravi kojim redosledom sve uzima i nosi im,a prvi su joj mladi,nagon je cudo,do samog mraka ih hrani,sto se mene tice satisfakcija mi je i da samo posmatram malo iz hlada porodican zivot ptica sa kolegama uz pice,a ako se othrane zadovoljstvo jos vece,ja cu pomoci maksimalno,slike mozda i sutra,ziveli
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 18 Jul 2013, 21:29

Četvrti pokušaj ovog para - dva mlada.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Internet-18072013-4-tura
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 18 Jul 2013, 21:34

Iza mene je 8 godina  rada sa štiglićima.  Taj period dao je neke rezultate. Kakve takve. Teško je procenjivati  njihov značaj na proces domestifikacije štiglića.  Rad nekolicine odgajivača  na  domestifikaciji autohtonih štiglića ne može dati veliki doprinos samom procesu  ako se  ne  omasovi.  Rad jednog odgajivača je tek kap u moru.  
Određeni  jasno definisani i vidljivi rezultati u odgojnom procesu štiglića daju mi kredibilitet  da  pišem o svojim iskustvima  stečenim  tokom  višegodišnjeg perioda odgoja.
Ima  na ovim prostorima još nekoliko ozbiljnih  odgajivača,  čija bi znanja i iskustva bila dragocena  za mnoge ljubitelje štiglića koji  počinju  proces njihovod odgoja.  Ali  na žalost nemaju volju,  da svoja iskustva i znanja dele sa  drugima.
Koliko god  moje znanje  ima značaja  jer je bazirano na iskustvu, objektivnoj proceni i prezentaciji tog iskustva,  činjenica da se radi o jednom  iskustvu, jednog odgajivača,  ogradičava njegov realni domet.  Na osnovu jednog iskustva ne mogu se  zasnivati  pravila i zakonitosti  što znatno umanjuje opšti značaj tog iskustva.  Tek u sklopu  zbira istih ili sličnih iskustava  pojedinačno iskustvo dobija na značaju i vrednosti.
To nije razlog  da prestanem da  pišem o odgoju štiglića  bez obzira što me neko može kritikovati  da svoje lične stavove pokušavam da nametnem kao opštevažeća pravila.
Voleo bih da  pročitam i neka druga  i drugačija iskustva,  ali njih   nema.   Pojavi se ,,stidljivo,, po koji kratak tekst,  ponekad  i to je sve.
Slika je snažna podrška  tekstu,  zbog toga  uvek koristim fotografije  kao  potvrdu onoga što je napisano.

*
Različita veličina mladih štiglića u gnezdu ne treba da brine odgajivača.  To je normalna pojava.  Kada napuste gnezdo i nauče samostalno da se hrane razlika u veličini se gotovo  ne primećuje. Posle prvog mitarenja, nije moguće prepoznati mladunaca u gnezdu koji je bio najsitniji, jer se veličinom izjednači sa ostalim pticama.
Razlog ovoj pojavi  nije jednostavan.  S obzirom da nema praktičmnog značaja,  nema potrebe  raspravljati o tome.
Od puno većeg značaja je zdravstveno stanje mladih štiglića u gnezdu.  Svakodnevna kontrola mladunaca u gnezdu je neophodna. Pogotovu ako se radu  o pticama koje se reprodukuju  po tipu kolonije. Više parova u jednom volijeru.  Evidentan rast i operjavanje pilića, koje se primećuje svakodnevno,  uvek je znak dobrog zdravlja.  Mladi štiglići rasu i operjavaju velikom brzinom. Ako  ste ih kontrolisali juče, danas već vidite napredak u rasu i operjavanju.
Posmatranje izgleda izmeta mališana daje podatke o zdravstvenom stanju  pilića.  Srećom nije potrebna nikakva   komplikovana analiza stolice, već samo kratak letimičan pogled. Nema odgajivača koji nemože da po izgledu stolice proceni zdravlje pilića.
Na slici je gnezdo sa mladuncima različite veličine i dobrog zdravlja:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 89lg
Zdravi i siti maladunci nisu zainteresovani za odgajivača.  Pri pregledu gnezda oni ili spavaju ili se prave da spavaju. Gušice  dobro hranjenih mališana su uvek pune.
Retka stolica, nije isključivo znak bolesti. Češće je znak  slabe i loše izbalansirane ishrane.  To nije greška štiglića – roditelja, već najpre odgajivača, koji priplodnom paru nije obezbedio dovoljnu količinu raznovrsne i kvalitetne hrane.
Ako odgajivač hitno ne koriguje način ishrane priplodnih štiglića koji hrane mladunce, gladni mladunci će se ubrzo razboleti i uginuti.  Svaki pad imuniteta pilića, usled loše ishrane završava fatalno po mališane.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyThu 18 Jul 2013, 21:50

kod mene je za sada svi 6 pilica zivo,napreduju,zenka ih uredno i raznovrsno hrani,prva 3 vec dobro drze glavice visoko,do sutra ce i 4.i 5. da ojacaju jedino se zadnji bori koliko moze,vidim da je i njemu puna gusica samo sto jos ,,roni,, po gnezdu...ziveli
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 20 Jul 2013, 11:13

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 T7vp

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 H0ab
Nekoliko dana od napuštanju gnezda  poslednjeg mladuca (dve slike gore) ženka je gnezdo očistila, prepravila i  
položila prvo jaje.  Energija je dragocena i treba je racionalno koristiti.  Nije uludo rasipala energiju praveći novo gnezdo. Energiju će utrošiti na polaganju novog nasada jaja.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 80cd
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 20 Jul 2013, 13:02

https://2img.net/r/ihimg/a/img844/3548/a7xf.jpg
https://2img.net/r/ihimg/a/img593/7564/o48h.jpg
evo i prvih slika,svih 6 pilica je zivo i zdravo za sada,muzjak bi danas ili sutra trebalo da pocne da ih hrani,ako je normalan,ali izgleda da nema nista od toga...slike nisu nikakve,ne mogu da pridjem gnezdu sa unutrasnje strane,a spolja evo kako izgleda...od koga je dobro je:D ,ziveli
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 20 Jul 2013, 13:04

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 A7xf
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 O48h
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 20 Jul 2013, 20:08

bortes ::
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 A7xf
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 O48h

Ne brini za fotografije. Bebe su važne.  Pokazao si da su mladunci izleženi u Tvom volijeru i to je dovoljno. Kada napuste gnezdo i razmile se po volijeru slikaćeš i bolje fotografije.
Nije forum takmičenje u kvalitetu fotografija. Ne treba ga  shvatiti kao takmičenje u bilo čemu. Na forumu smo da jedni od drugih učimo i da jedni drugima pomognemo.
Siguran sam da će mališani biti dobro. Ako svih 6 napuste gnezdo to je SUPER. Ako gnezdo napusti  5 mališana to je ODLIČNO.
U svakom slučaju si postao odgajivač štiglića cheers
Prstenuj mladunce. OBAVEZNO.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySat 20 Jul 2013, 21:33

e tu oko prstenovanja je problem,jako tesko mogu da pridjem gnezdu i za taj posao mi treba dobrih 15ak min zbog guste vegetacije a bojim se da ce to biti previse stresno za zenku tako da ne verujem da cu staviti 2.7 alku,najverovatnije cu im staviti sklapajuce kad izlete cisto zbog moje neke evidencije,inace kad smo vec kod sklapajucih alkica,imate li iskustva kako ptice reaguju na njih,ja sam prosle godine stavljao jednoj ptici i htela je sebi nogu otkinuti,naravno bila je odrasla ptica,kako li ce reagovati mladunac?hvala
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySun 21 Jul 2013, 11:22

jutros se najmladje 6. pile ujedinilo sa bogom,nema ga,sad ce joj valjda biti lakse da ih hrani a i manja je guzva,inace preziveli pilici su dobro,izmet im je cvrst,nego nema mi sapcanina,sta je sa njegovim pilicima?ziveli
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySun 21 Jul 2013, 21:20

Samo napred Borko Very Happy  svaka čast cheers  .

Kod mene su samo dva malca dočekala alkiranje, majka nije kriva već ja. Iz straha da ženka nedovoljno dobro hrani sam sam ih dohranjivao i očiglecno u tome preterao, dva najveća i najnaprednija mališana sam prehranio tako da nisu mogli da hranu iz voljke iskoriste i našao sam ih uginule sa punim gušicama Sad  , to mi je za nauk da više ne jedem g---a Evil or Very Mad  već da pustim prirodu da radi svoje. Razočarao sam sebe samog svojom glupošću ali šta da se radi neka to bar bude drugima za nauk.

Ovo su slike od pre 2 dana kada sam ih alkirao.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Bdfy
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 L7og
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptySun 21 Jul 2013, 21:55

drvetmed ::
Samo napred Borko Very Happy  svaka čast cheers  .

Kod mene su samo dva malca dočekala alkiranje, majka nije kriva već ja. Iz straha da ženka nedovoljno dobro hrani sam sam ih dohranjivao i očiglecno u tome preterao, dva najveća i najnaprednija mališana sam prehranio tako da nisu mogli da hranu iz voljke iskoriste i našao sam ih uginule sa punim gušicama Sad  , to mi je za nauk da više ne jedem g---a Evil or Very Mad  već da pustim prirodu da radi svoje. Razočarao sam sebe samog svojom glupošću ali šta da se radi neka to bar bude drugima za nauk.

Ovo su slike od pre 2 dana kada sam ih alkirao.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Bdfy
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 L7og

Nema mesta razočaranju i malodušnosti. SRTPLJIVO. UPORNO. HRABRO.  Početak odgoja autohtonih štiglića nije jednostavan ni lak. Svako se suočavao sa brojnim problemima na početku odgoja štiglića. USPELI SU SAMO ONI KOJI NISU ODUSTALI.
Ovi mališani su dragoceni. Pre svega Tebi, za dalji rad.  
I ove sezone mnogi su pokušali da odgajaju štigliće našeg podnevlja. Malo je onih koji će držati u ruci mladunce koje su upravo prstenovali.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyMon 22 Jul 2013, 11:18

ja sam ipak resio da ih ne prstenujem 2.7 alkom u gnezdu,ne mogu im prici,danas im je osmi dan,sacekacu pred izletanje kad zenka ne bude vise cistila gnezdo pa cu probati sa sklapajucom alkom,inace othranjuje ih za sada samo hranom biljnog porekla,jedini zivotinjski protein je kuvano jaje,odustao sam od brasnara uz male konsultacije sa drvetmed,za sad guraju dobro,ziveli
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 23 Jul 2013, 13:09

poz,je l pratio neko do kog dana zenka spava na gnezdu sa pilicima?jasno mi je da to nije do izletanja,a moja je nocas zanocila tamo gde i obicno spava,van gnezda,pilici su juce imali 8 i 7 dana,hvala
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 23 Jul 2013, 20:02

bortes ::
poz,je l pratio neko do kog dana zenka spava na gnezdu sa pilicima?jasno mi je da to nije do izletanja,a moja je nocas zanocila tamo gde i obicno spava,van gnezda,pilici su juce imali 8 i 7 dana,hvala

U gnezdu ima 5 mališana starosti 7-8 dana. Gnezdo je puno. Sve i da hoće da spava sa mladuncima nema gde. Mladunci su već sa ,,četkicama,, poluoperjali, tako da im nije hladno. Nemaš razloga za brigu. Normalno je da majka više ne spava sa tako velikom decom.
Назад на врх Go down
bortes
Član
Član
bortes


Број порука : 84
Join date : 07.06.2013
Age : 38
Локација : Sabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 23 Jul 2013, 20:48

pretpostavio sam i ja da je to u pitanju,nego mi jedan kolega kaze boga mi moja zenka lezi mnogo duze,pa sam pomislio,ne znam ni ja sam,da nesto nije kako treba..u svakom slucaju hvala na odg.,ziveli
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyTue 23 Jul 2013, 21:51

bortes ::
pretpostavio sam i ja da je to u pitanju,nego mi jedan kolega kaze boga mi moja zenka lezi mnogo duze,pa sam pomislio,ne znam ni ja sam,da nesto nije kako treba..u svakom slucaju hvala na odg.,ziveli


Borko,uživaj u svojim pticama i ne slušaj te "iskusne" ptičare koji su štiglica videli jedino u mreži ili zalepljenog na lepak. Što manje takvih dovodi kod sebe, samo će da te truju i pričaju gluposti. Kroz sve sam to prošao, malo je kod nas u Šapcu i uopšte ljudi koji su izlegli štiglice a sve se znaju i puni su "dobronamernih" saveta. Sujeta i ljubomora su čudo.


Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 EmptyWed 24 Jul 2013, 10:56

Konačno da i ja prstenujem mlade češljugare. Četvrti pokušaj ove godine - dva malca.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 23072013-malci-na-prsten
Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 23072013-malci-u-ruci
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 39 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 39 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: