PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Razmnozavanje stiglica u prirodi

Go down 
+26
Danijelvr
belobradi
Миланче
raskokat
IGOR 72
milos0205
gost1
sestoperac
Boban
Dax BG
DjordjeVet
Бане
Steva
Rasko
bogdanik
alann
ticar
BOCKA
windbag
Maki
Zika
Laza
Luckyboy
Milan
Drle
Petar
30 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 16 Sep 2009, 13:12

Snimak nekih gnezda i čudnih lokacija gde se nalaze. Obratite pažnju na onaj zid i dva štiglića što ga kljucaju primetio sam da na taj zid non stop dolaze štiglići oboriće čoveku kuću koliko su iskljucali temelj Smile
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 16 Sep 2009, 19:20

Mene nista ne cudi da ce oboriti coveku temelj,samo je pitanje vremena.U jednom selu pored Vranja nalazi se baza odakle krecu kamioni natovareni rizlom, kad krenu snegovi.Tu se nalazi jedna veca zgrada, otvorena s jedne strane, koja je puna sa rizlom i sa onim solom koji se baca kad putevi polede.Tu zgradu su ptice toliko oskrnavile,tako da je jedan zid potpuno pao.Te zidove su jele bas sve ptice pocevsi od golubova,grlica pa sve do ovih nasih koje mi drzimo.U razgovoru sa ljudima koji tu rade sam saznao da su betonski blokovi od koje je zgrada napravljena bili od peska koji je bio tu najverovatnije pomesan sa ovom rizlom i sa ovim solom, tako da su radnici nenamerno napravili, jedan veliki mineralni, da kazem, slatkis za ptice.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 21 Oct 2009, 13:22

Izgleda da je ova godina bila naklonjena populaciji stiglica kod nas.Veliki broj mladih ptica,dobrog zdravlja i kondicije Basketball
Nažalost posljednjih mjesec dana srecem vrlo malo starijih ,mužijaka gotovo da i nema No
a i tesko ih je razlikovati od zenki, sitni slabe maske scratch Znaci predhodne godine nijesu bile plodne kao ova.
Inace od drugih vrsta najbrojniji su verduni,cini mi se nikad kao ove godine.
Eto sad bi u Podgorici trebali doci stiglici iz sjevernih predjela (selice) pa cemo vidjeti kako je bilo u drugim krajevima Evrope.
Inace ove sam godine bas posvecen promatranju i to na mjestima koje stiglici vec generacijski nastanjuju i obilaze prilikom preleta.
Nemam bas jasnu sliku predhonih godina da bih mogao usporediti ali mozda ce nekome i ovo znaciti ko prati podrobnije i duze.A od ove godine definitivno mogu pratiti tokom cijele godine(da pojasnim da mi je kuca na stotinjak metara od mjesta koje stiglici koriste za gnijezdenje i prezimljavanje. flower
Eto za sad toliko
Pozdrav iz sve hladnije Podgorice
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 21 Oct 2009, 14:01

milane sta se dasavalo u tom gnezdu posle 20-ak dana.....siguran sam da si ga posecivao)))
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 21 Oct 2009, 15:26

Ni jedno nije preživelo sve su skinuli neki naši poznati odgajivači.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 45
Локација : vucje

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyTue 16 Mar 2010, 15:57

Pocetkom maja prave gnezda i tada se muzjaci izpevavaju tada se vidi kakve su koje ptice i kakve su ptice u kom kraju po pesmi.Prve-druge nedelje jula sam vec vatao mlade u Budvi kad sam bio na more.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyWed 21 Apr 2010, 08:58

Šetao sam ovih dana kad nije bilo kiše i video da su se parovi u prirodi već izdvojili, neke ženke su već počele da nose materjal za gnezda samo mislim da ih je ovo nevreme omelo. Krenula je i ova sezona izgleda.
Назад на врх Go down
medenica
Član
Član
medenica


Број порука : 63
Join date : 24.02.2010
Age : 39
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyThu 22 Apr 2010, 11:57

nesto ovako?

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Carduelis

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Cardueliszenka
Назад на врх Go down
http://www.flickr.com/photos/medenicaivan/sets/72157622323977422
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptyFri 23 Apr 2010, 23:14

Tipični primerci CC Balcanica
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 15 May 2010, 23:37

Bili smo pre desetak dana u prirodi sa Medenicom. Našli smo nekoliko gnezda štiglića i drugih ptica koje planiramo da pratimo. Ne znam kakva je situacija posle ovog strašnog nevremena koje nas je snašlo ali smatram da je mnogo gnezda uništeno ako ne i cela prva tura. Pljuskovi su obilni i grad je ogroman.
Назад на врх Go down
vladimir
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 17.05.2010

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: JA SAM IZ LESKOVCA A RADIM U BLAGOEVGRAD BUGARSKA PRVI PUT SAM VIDEO MLADE 26 APRILA JEDNOG JUTRA NA DJOGINGU BIO SAM UCUDEN MISLIO DA JE RANO ALI IPAK NIJE ZAVISI OD VREMENA   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 09 Apr 2011, 17:31

CICIBAN žutokljunac ::
Kada krecu stiglici sa razmnozavanjem u prirodi i kada ima prvih mladunaca???
Назад на врх Go down
vladimir
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 17.05.2010

Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 EmptySat 09 Apr 2011, 17:33

CICIBAN žutokljunac ::
Kada krecu stiglici sa razmnozavanjem u prirodi i kada ima prvih mladunaca???
PRVE MLADE SAM VIDEO 26 APRILA TAJ DAN SE NE ZABORAVLJA JUTRO NA DJOGINGU MISLIO SAM DA JE RANO ALI ZA NJIH NIJE BILO SIGURNO RANA VEGETACIJA LEPO VREME I TO JE TO
Назад на врх Go down
Sponsored content





Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Razmnozavanje stiglica u prirodi   Razmnozavanje stiglica u prirodi - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Razmnozavanje stiglica u prirodi
Назад на врх 
Страна 5 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Fotografije ptica u prirodi
» Priprema za razmnozavanje
» KAKO PRIPREMIT KONOPLJARA ZA RAZMNOZAVANJE

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ORNITOLOGIJA-
Скочи на: