PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Go down 
+37
delux
kumca
ulicni hodac
milovan
Dzemal_sa
saša vr
belobradi
sasaznas
Danijelvr
alexandar
pticar nis
Rasko
IGOR 72
aleks
Dax BG
Luckyboy
Миланче
gost1
alann
bogdanik
Zika
Laza
ticar
Petar
Sokoly
milos0205
slavishab
Бане
sasha
Vlada Nish
ZOKICA
Vladan
Drle
Steva
BOCKA
DjordjeVet
Milan
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 14 May 2009, 19:24

Na prvom video klipu onaj mlad ptic sto skida dve sipke u jednom potezu za njega bih isao peske do Leskovca.... Smile Smile Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 14 May 2009, 19:27

ove mreze preklapace mi se uopste ne svidjaju
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 14 May 2009, 19:32

Da laki i na zemlji stari stiglic-loker ili dva,koji doziva sabracu iz prirode.Lepak je ture pogodio u centar i sto se tice boje i kvaliteta,vidim da nema bezanije i odlepljivanja.Ako da bog dogovoricemo se ja ti i jos neki sa foruma icicemo na hvatanje bar nekoliko puta da nasladimo dusu a i ti najbolje ces da skontas gledajuci uzivo.Naravno ponecu i mreze i pokazati na licu mesta kako se sa njima radi.Sve to kada dodje vreme a to je pocetak septembra odmah posle odlaska u Pozarevac gde cemo se svi okupiti i videti i blize upoznati sada se znamo samo sa foruma.Pozdrav od cika Zike.....
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyFri 15 May 2009, 22:58

Zika ::
Bas me zivo zanima tvoj izraz "cist otrov" pojasni poblize sta to znaci za koga otrov na koji nacin otrov,ako mislis na ljude ja bih vec 30 godina bio mrtav,mislim nije mi jasna ta etiketa"cist otrov" Question

jednostavno, ja ne volim tu vrstu ljepka...
kad se topi guma oslobadjaju se razne otrovne materije, plus neprijatan miris...pa nemam bas preveliku zelju da radim sa time...mislim da nije dobro ni za ljude ni za ptice, ali svako voli najvise ono s cime je navikao da lovi...neki se uzasavaju ljepka uopste....

ja navikao na ljepak za miseve, pa lovim sa njim...odradjuje mi posao kako treba zasada, ne mogu se pozaliti...

nacin lova na drvo nam je priblizno isti, koliko sam mogao da procitam...a od svakoga moze ponesto da se nauci.... lol!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyMon 18 May 2009, 13:37

U predposlednjem tekstu u ovoj rubrici opisao si zadnjom recenicom kako bi trebalo da izgleda profil pticara u Srbiji.Sta mislis da li ima takvih u ovoj nasoj lepoj zemlji Srbiji?Pozdrav is Sumadije...... Smile
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyTue 19 May 2009, 01:47

Evo jos jednog snimka, o grupnom lovu, ovde se malo detaljnije vidi koliko drvce treeba opipljivo zabosti na vrh grane !!!



Jedina greska kod ovih ljudi jeste ta sto su stavili kavez sa stiglicem ispod grma na kom su drvca sa lepkom, ako dune vetar to drvce moze vrlo lako da se otkaci i da padne, pa ako padne na kavez i propadne kroz zice to bi bila velika trauma za ovako mirne ptice, ja se nebih igrao sa marfijevim zakonima


Zanima me koja je ovo ptica koju pokazuje posle ovog stiglica, nikad je ranije nisam video !!!???


Последњи изменио bogdanik дана Tue 19 May 2009, 05:09. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyTue 19 May 2009, 02:38

Prvo odgovor,ptica koja je pokazana a uhvacena posle stiglica je zenka severne zebe(frinngilla montifringilla),los pevac i dolazi nam sa severa Evrope.Pisao sam o njoj na forumu,mogu opet detaljno ako treba.Licno za mene neinteresantna ptica za drzanje u kavezu.Svaka cast za ovaj video msnimak ako ih nadjes jos okaci ima dosta mojih prijatelja u KG koji su videli ovo i odusevljeni su,uljudno bih te zamolio.Inace ovih dana,bio sam veoma zainteresovan za naredne podatke,pa sam od pouzdanog izvora iz Nemacke,coveka koji je u ornitoloskim vodama Evrope,u telefonskom razgovoru dobio podatke da Spanija,Portugal i Turska se jedine evropske zemlje koje ne sankcionisu tako tvrdokorno kao ostale zemlje Evrope,pa i mi,hvatanje ptica.Ali i u ove tri zemlje uzasne su kazne za preprodaju ptica dok se hvatanje sa svoje potrebe tolerize.Njihov pticarski lobi je veoma jak i izborili su se gurajuci ispred sebe temu tradicije hvatanja ptica koja traje nekoliko stotina godina kao bogatstvo nasledja i tradicije,zakonski je legalizovano ovo dusevno zadovoljstvo nas pticara.Bogdanik,druze moj jos jednom hvala za video klip sa istim si mi zaista pricinio zadovoljstvo a i otklonio neke zablude o ovakvom nacinu hvatanja ptica.Pozdrav od cika Zike.......... sunny
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 20 May 2009, 22:47

Sipkice sa lajmom se i inace stavljaju na kavez sa domacom pticom,ptica koja je poneta od kuce kao mamac, ali poprecno u odnosu na uzduznu osu kaveza.Zasto,jer ako se ide na hvatanje stajn cajzli ili aniflana obavezno na kavez koji je postavljen na zemlji postavljaju se i dve sipkice.Maltene je pravilo da divlja sabraca iz vazduha prvo padaju na njihovu pesmu odnosno kavez pa onda na lajbuk-drvo postavljeno za hvatanje.Specificne su bas ove dve vrste ptica pevacica,tesko ih je prevariti.Ali zato postoje klopke koje su mudre svabe izmislile i koje ja koristim.Postavljam ih na zemlju a u blizini kaveza lokera na zemlji.i klopke dodam malo semena i dobro zamaskiram travom i onim sto je u okolini i u vecini slucajeva uspeh je zagarantovan.Posebno su klopke dobre za konopljare jed u sklopu klopke je u jednom delu i njihov sabrat koji ih doziva a i svojim prisustvom na zemlji odnosno klopki odvraca im paznju od opasnosti.Znaci pored sipkica koje su na lajbuku,postavljenom drvetu, a ja idem na varijantu da nikada celom duzinom sipkica ne izlazi iz krosnje na vrhu,bas da nebo bila sumnjiva.i na kaveze na zemlji postavljam sipkice iskustvo me tome uci.Dogadjalo se da iz vazduha padne direktno na kavez i seta kao po modnoj pisti a ja u zaklonu sedim i jedim se,gilice mi po zivcima,sto bi se reklo..... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 20 May 2009, 23:40

Inace stancere kako ih mi popularno zovemo u Sumadiji je veoma tesko uloviti jer su veoma oprezni.Mladu pticu skoro nikako necete uloviti,drzi se uvek jata i nikako ne odvaja,nju nece da savlada radoznalost.Stancere hvatam na male lajbuke visine najvise do jednog metra i dve do tri sipkice koje do pola vire iz kupe malog drveta bas zbog obazrivosti ove ptice.Inace stanceri ne vaze za neke ekstra pevace ali prilkom peasme kao da zvrce i to pobudjuje ostale ptice na pesmu,a ionako male,sitne lepih boja prosto mame coveka.Uvek kada odluce da sa visine od 50-6o metara u vazduhu slete na pesmu sa zemlje obicno slecu na zemlju ili na kavez redje na lajbuk na koji se ocekuje.Obicno prvo slece zenka i zato po sletanju prve ptice sacekati ostale tj muzjake.Primetio sam da kada uhvatim zenku dugo u vazduhu kruzi muzjak,slece okolo,prosto trazi partnerku i mislim da se uvek radi o prirodnom paru plus mladi iz gnezda u jatu.... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyWed 20 May 2009, 23:53

Sto se tice aniflana ili konopljara,njih uvek hvatam na sto vislji lajbuk visine oko 5-6 metara i po mogucstvu sa sto manje lisca na sebi u kasniju jesen potupno suvo drvo,pozeljno je.Samo pratiti majku prirodu ako okolno drvece ima lisce treba da ima i lajbuk ili ako je isto ogoljeno to isto i sa lajbukom,ninako ne odudarati od prirodne okoline.Vrlo je bitna boja lepka ili lajma ne sme da se razlikuje od boje kore jesenjeg drveta.Nesme da daje odsjaj ili odbljesak sto ce odvratiti ptice od sletanja iako su bukvalno u pokusaju dosle na nekoliko cm od sipkice.Dalje lepak ne sme pri vetru da stvara pokoricu jer ptice slecu i nita se ne dogadja,odlecu bez otpora.Sve ove osobine iskusan prakticar ce da ispuni praveci lajm ili lepak,dugogodisnjim iskustvom pa zato preporucujem momcima koji pocinju da kupe lepak od iskusnih pticara ili sto je povoljnija varijanta da im isti pokazu sisteme za kuvanje.To je ubedljivo najopreznija ptica pevacica nasih prostora,i u jednom hvatanju moze se realno uhvatiti nekoliko komada iako su aspiracije pojedinih daleko vece.Celo jato nadlece lajbuk ali ne slecu vec bukvalno lebde iznad i kada se jedna ptica odluci na sletanje na prvi sumnjiv znak sve ostale odlecu,kao da jednu zrtvuju za dobrobit ostalih mada nisam siguran u tacnost ove verzije.Dok kod stiglica u vecini slucajeva nema okolisenja,vec direktno slece na sipku ako je jato vece i po dva na istu sipku,manje su oprezni..... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyThu 21 May 2009, 00:04

Zimovke kojih za zescih zima ima i u nizim predelima i oko ljudskih naselja mogu se hvatati putem lajbuka i lokera na zemlji ali ima jedna jos povoljnija metoda.Poznato je da u jesenjem i zimskom periodu nemaju bas veliki izbor niti u prirodi sto se tice hrane jer njihova ishrana je malo specificnija,uglavnom se orijentisu na drvo jasen i njegov plod koji je u obliku krila insekta.U toj zoni zimi i treba traziti zimovke.Posto je plod jasena koji jedu veoma gorak potreba za vodom im je dosta izrazena.Najblizi potok ili barice vode svakih desetak minuta budu posecene radi uzimanja tecnosti.Tada napravim rakljice i pobodem u zemlju visine desetak cm a na rakljicu stavljam horizontalno sa zemljom sipkicu sa lajmom. i tako okruzim baricu sa koje piju vodu.Prilikom sletanja ili prilaza vodi staju na sipkuce i lovina je tu.Ako u blizini nema vode a ima jasena,onda sam improvizujem situaciju.Ponesem od kuce balon vode,na licu mesta veoma blizu mesta gde se hrane,inace su to mirne ptice i uz lagan dolazak u zonu hranjenja nwece pobeci,iskopam rupu desetak cm duboku i 3o cm siroku u nju itisnem najlon,moze kesa bela iz samousluge i sipam vodu,kesa je zadrzava.Potom okolo postavim vec kako je receno rakljice sa sipkicama...... Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptyFri 22 May 2009, 16:25

Ovaj sistem lova u Sumadiji naziva se "basta" ide u sklopu hvatanja sa lajbukom i veoma je efikasan metod,posebno za aniflane.Aniflani na prvi sumnjiv znak ili ce odleteti dalje ne padnuvsi na lajbuk ili ce posle kruzenja sleteti na okolno rastinje vislju travu ili zemlju i tada ovaj sistem kako je to Milan lepo graficki prikazao daje pun pogodak.Ja ovaj metod koristim i apsolutno ga podrzavam kao veoma efikasan u hvatanju po meni kralja pesme,sto se tice zeba...... Smile
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 05:11

kod nas se oni love ko i sve druge ptice.

većinom na draču a koliko sam skužio to kod vas nema(trnoviti grm,naraste oko 3 metra.)
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 10:44

Nadovezao bih se imenjace na tvoju pricu o lovu anifki... moje iskustvo je nesto drugacije. Obicno dok sam ih lovio, korov (biljke koje postavljam kao primamu u domenu poklapanja mreze) je bio iskljucivo od biljaka na koje sam prethodno video da slecu i to od metlice i stira. Pokusacu da nadjem latinske nazive tih biljaka da bi svi znali o cemu govorim. I, ne pravim "klasican" korov kao kad lovim stiglice, cajzle, stancere; obicno bude dosta visok i koristim dve rampe sa anifkama naravno..
Sa takvim korovom i relativbo vecom mrezom uspeh je u najavi. Upadaju u mrezu tj. na korov mozda jednostavnije od stiglica i ono bitno, desava se da sleti celo jato od 20-30 ptica ali poenta je u kvalitetu a ne u kvantitetu.
Izvinajvam se zbog pojedinih lokalnih naziva, ako nisam bio jasan, pojasnicu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 11:15

Zika ::
U predposlednjem tekstu u ovoj rubrici opisao si zadnjom recenicom kako bi trebalo da izgleda profil pticara u Srbiji.Sta mislis da li ima takvih u ovoj nasoj lepoj zemlji Srbiji?Pozdrav is Sumadije...... Smile
Ima ih malo nažalost.....
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 11:15

Što se mene tiče znam šta je metlica i štir Wink
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 12:03

nesto nema ni aniflana kod nas
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 23:20

kad smo vec usli u pricu o lovu i nacinima....da kazem i ja ponesto...

za anifle, ili kako ih kod mene zovu jurise....
ono sto vidim da niko dosada niej pomenuo je lov na ono sto jedu...kod mene ih najvise love na kukuruz, tj. onu metlicu na njegovom vrhu...sta oni tu jedu, nikad necu shvatiti, ali znam da idu na to kao blesavi...
dakle, uzmete slamke (o tome sta su slamke i kako ih pripremiti cucete par redova nize) i postavite ih na metlicu od kukuruza (uberete cijelu stabljiku i postavite je nagdje na livadu)....juris jako voli na to da slece...a kako se na metlicu stavi vise slamki koje se ukrstaju, ptica sleti i ostane tako...ono sto je zgodno jeste da na metlicu od kukuruza idu i stiglici, zelenduri i stancajzle, tako da je prilicno univerzalna stvar....
ova varijanta lova je posebno zgodna u kasnu jesen, kada se stabljike kukuruza pozanju sa njiva i skupe u one male plastove...popnete se na jedan takav, postavite slamke i mamca negdje u blizinu...cim nalete, vasi su...



nego, da se vratim na slamke...
koliko vidim na ovom forumu ih niko ne koristi....to mi je malo cudno, jer su veoma efikasne...ako izuzmem drvo i nekada vodu, kod mene se na sve drugo postavljaju slamke a ne drvca-baketine...
kako ih pripremiti?
to su slamke od metle, koje odaberete da budu srednje debele i duzine koja vam treba..ja imam obicaj da kupim cijelu metlu i da je rasturim za ov svrhu.....kuvate ih ili potopite u vrelu vodu da se isprave i postanu elasticne (nakon kuvanja uopste se ne lome i savitljive su kao kanap)..nakon toga ih obojite u zeljenu boju (za kukuruz recimo i ne treba da ih bojite, jer su priblizne nijanse) za ono na sta namjeravate da ih postavite...osuse se i namazu ljepkom....
zasto su one dobre? tanje su od baketina, pa se manje primijete na cesljugama ili kukuruzu(postaviti baketinu na kukuruz za mene je suludo, jer se vidi iz helikoptera)...kad se ptica zalijepi za nju, ona se smota oko ptice i ne dozovoljava joj da odleti....
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 23:56

Mene te slamke interesuju kad bi mogao aekako slikom to da nam dočaraš. priznajem na slamke i kukuruz nisam nikad lovio.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySat 23 May 2009, 23:58

pa to su slamke od obične metle.i ja sam ih koristio za suhi čičak.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 24 May 2009, 00:04

veoma zanimljivi, pogotovo kukuruz, prvi put cujem da se na njega hvataju ptice.

probacu ovo jesenas sigurno, ali zar nisam procitao da se ti ne slazes sa lovom na lepak kao i ja a cinimi se da ako se slamke omotaju oko ptice kako si rekao
to ce dosta ulepiti pticu i ostetiti perje itd. pa mi malo nije jasno da ti preporucujes taj vid lova.

Da se razumemo nemam ja nista protiv onih koji love na lepak, samo meni nije bas zanimljivo, to je moje licno misljenje.
isto tako ne znaci da nikad nisam ili necu da lovim na taj nacin.

U svakom slucaju ovo je vrlo zanimljivo jer u mojoj okolini niko nikad nije koristio kukuruz ili ja bar nisam cuo. hvala.

VELIKI POZDRAV.
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 24 May 2009, 00:14

DonMiki ::
veoma zanimljivi, pogotovo kukuruz, prvi put cujem da se na njega hvataju ptice.

probacu ovo jesenas sigurno, ali zar nisam procitao da se ti ne slazes sa lovom na lepak kao i ja a cinimi se da ako se slamke omotaju oko ptice kako si rekao
to ce dosta ulepiti pticu i ostetiti perje itd. pa mi malo nije jasno da ti preporucujes taj vid lova.

Da se razumemo nemam ja nista protiv onih koji love na lepak, samo meni nije bas zanimljivo, to je moje licno misljenje.
isto tako ne znaci da nikad nisam ili necu da lovim na taj nacin.

U svakom slucaju ovo je vrlo zanimljivo jer u mojoj okolini niko nikad nije koristio kukuruz ili ja bar nisam cuo. hvala.

VELIKI POZDRAV.

neeee...ja sam za lov na ljepak...to mi je glavni nacin...
mreza mi je lov za penzionere lol!

da, one se omotaju oko ptice...ali ako je pazljivi odvojis od ptice, ne iscupa se mnogo perja...i onda je ocistis benzinom za upaljace i nemas problema....

a to sto niko u tvom kraju ne lovi na ovaj nacin ti je samo plus..jer se ptice nece plasiti od slamki na kukuruzu..a kad slete, bice im kasno... lol!
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 24 May 2009, 00:16

nema većeg gušta nego loviti na lipilo,ptica stane zaljepi se padne a ti trčiš koda te svi vrazi gone. Very Happy
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 24 May 2009, 00:28

izvini, pogresno sam razumeo jedan tvoj post, zapravo ga nisam dobro procitao.

A reci mi pomenuo si da lovis i na zovu, ajd malo bolje to objasni ako nije problem, i to je novina u ovom kraju.

a na kukuruz cu da rasturim jesenas jer tako kod mene niko ne hvata, a ko pre devojci....... Laughing
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 EmptySun 24 May 2009, 00:38

ma nije bitan kukuruz,bitno je ljepilo Very Happy
Назад на врх Go down
Sponsored content





Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
Назад на врх 
Страна 5 of 12Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» HRANA za štiglića, konopljara...
» Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu
» Magelan cajzle

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: