PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Go down 
+37
delux
kumca
ulicni hodac
milovan
Dzemal_sa
saša vr
belobradi
sasaznas
Danijelvr
alexandar
pticar nis
Rasko
IGOR 72
aleks
Dax BG
Luckyboy
Миланче
gost1
alann
bogdanik
Zika
Laza
ticar
Petar
Sokoly
milos0205
slavishab
Бане
sasha
Vlada Nish
ZOKICA
Vladan
Drle
Steva
BOCKA
DjordjeVet
Milan
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
АуторПорука
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 09 Mar 2009, 17:57

Vladane kad bi ja tako nesto video i doziveo te takve "PTICARE" bi ja licno prijavio i pisao prijavu jel tako nesto nema nikakve veze sa pticarstvom to je za mene vec kriminal protiv prorode i samih ptica, takve ljude ne treba podrzavati ni stititi
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 09 Mar 2009, 19:51

http://imajr.com/10082008-002-1378079 ja ti nisam mn upoznat sa raznim shumskim pticama osim shtiglica i josh par koji ali hteo bih d apitam jel to ta prelepa ptica pcelarica ili vec i jel mi moze rek ko je uzgaja ako je ko uzgaja koja je cjena lep pozdrav
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 09 Mar 2009, 20:10

kakva je to pticica sa crvenkastim klunom?
DjordjeVet ::
evo malo slika, da ti bude jasnije...

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 MistNetShot3
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 MistNetShot1
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Mistnet
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Mist-diag2
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 09 Mar 2009, 22:04

[quote="ZOKICA"]Da li neko ima iskustva sa ovim


to se jos samo u Srbiji koristi Laughing
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 10 Mar 2009, 18:05

Бане ::

to se jos samo u Srbiji koristi Laughing

Nemoj tako, ovo je nova poboljsana verzija, doduse ja bih tu dodao Air bag-ove, radi sigurnosti ptice... Laughing
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 14 Mar 2009, 11:25

pričano je na mnogim forumima o turskom kapanu ali nikad nisam video slike, evo jednog unikata

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 07032009006.th
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptySat 14 Mar 2009, 11:47

Evo i snimka da se vidi kako funkcioniše
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 16 Mar 2009, 17:13

Milane ove klopke koje same mogu da uhvate oko10-15 ptica mogao si da kupis u Somboru krajem januara za 1000 dinara
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 16 Mar 2009, 18:22

To je Turski kapan star mnogo godina i odavno ga nisam video. Znam samo par ljudi koji ga imaju. Trebao si da snimiš to da vidimo jer je veoma interesantna stvar.
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyMon 16 Mar 2009, 19:17

milos0205 ::
Milane ove klopke koje same mogu da uhvate oko10-15 ptica mogao si da kupis u Somboru krajem januara za 1000 dinara

Uh Milose sto bi ja ovako nesto voleo da imam, da nisi mozda kupio koju da mogu bar da je vidim uzivo
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 17 Mar 2009, 19:38

BOCKA ::
Ptica pčelarica je proglašena kao štetočina i ja koa pređašni pčelar organizovao sam lov i uništenje te ptice selice koje imaju najlepše boje i nijanse.
Tokom jednog dana ona može uloviti pčele radilice više stotina, zato nije šteta ako štetočinu planirano uništavaš.
Isto tako oko lova ptice pevačice imam svoje mišlenje i ovde mora postojati kontrolirani lov ptica, to treba zakonom se odrediti i regulisati a na ovu temu pisaču u drugom prilikom.
Međutim kako se gleda na ulov ptica putem sokolova.
Na ovu temu bio bi zadovoljan dobiti odgovor od našeg najnovijeg člana Sokoly.
Pozz.

BOCKA, termin shtetochina se nigde u savremenom svetu ne sme koristiti. Ako pogledate sve nove terminologije nikud nechete nachi termin shtetochina - jer takve priroda ne poznaje.
Ja sam bio opomenut na jednom stranom forumu kad sam Svrake i chavke pomenuo kao shtetochine. Godishnje sbog svrake i chavke i sive vrane poginu vishe shtiglicha i drugih ptica kao rezultat pljachkanja gnjezda. Za razliku od grabljivica koje jedan put ulove shtiglicha, sledechi, vrapca itd. Sive i Crne Vrane, chavke, svrake,Gachkove i Gavrane spadaju u jednu grupu nazvanu KORVIDI. Korvidi godishnje naprave takav pokolj pljachkajuchi jaja i mladunce ptica pevachica, jarebica i drugih kao nijedan kobac nemozhe uraditi tokom cele godine.
Pchelarstvo sam polagao kao ispit na fakultetu i kao jedni od problema sa krlezhom i drugim bolestima pominju se i ptice.
Definitivno pchelarica mozhe naneti udarac pchelnjih familija. Al za reshenje ovakih slushajeva, kao i reshenje sluchajeva sa chvorcima na Vinovoj Lozi i kao reshenje opasnosti ptica na aerodromima se koriste ptice grabljivice!

NAJBOLJI i NAJHUMANI nachin za kontrolu ptica je sokolarstvo. Pomochu izdresiranih sokolova chvorci se drzhe po strane vinograda, velika jata koja pretstavljaju opasnost po aviotransportu se klone piste, a gladne pchelarice bezhe od regiona gde su vashe Pchele sigurne zbog redovnog letenja grabljivice. U svetu se ovaj metod zobe BIRD CONTROL. Soko nemozhe otrovati, nit ubiti sve ptice no pozitivno deluje kako bi se ove sklonile sa odregjenog mesta. Strah ih drzhi po strani. Znachi da smo doshli na sjajnu temu gde BOCKA se mozhe uveriti u pozitivnost i HUMANOST u sokolarenju.
Ako ima potrebe poslachu Vam i linkove da se uverite da Vam govorim istinu i najsavrshenije argumente na temi.
Predatorske metode su svugda u expanziju. Organska proizvodnja hrane strogo zabranjila je koristenje opasnih Pesticida i herbicida. Umesto prskanje hemikalijama ljudi sad stave nekoliko legla slepih misheva na vochnjak i oni chuvaju sadnice od insekte. Krompir se vishe ne prska protiv zlaticu jer su otkrili da Dukatke bez da oshtete zelenish pojedu sve insekte na rastinju. Na taj nachin chuvamo i prirodu, mi smo zdraviji zbog manje hemije u nashoj ishrani i na kraju imamo duple prihode. Pa jasno umesto da hranite dukatke one se same hrane na njiivi, i korist je dvostrana. Vechi prihod u proizvodnji a sa druge strane jeftino odgajivanje ptica.
Izvinjavam se svima zbog duzhini mojih postova al mislim da uvek imam rechi po neshto novo za chlanove foruma.

Pozdrav,
Sokoly
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 17 Mar 2009, 22:21

Šta su dukatke?
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 17 Mar 2009, 23:47

Milan ::
Šta su dukatke?

EVO OVO MILANCE IMASH SRECE SHTO POZNAJEM PO MALO I MAKEDONSKOG Very Happy Very Happy Very Happy study study
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 P4190047
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyTue 17 Mar 2009, 23:52

Misirka!
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 07:32

morka ili biserka geek
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 10:25

Ovde se vidi na koji način se čuvaju ulovljene ptice da se ne povrede
https://www.youtube.com/watch?v=16GD-Jv9ddk
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 11:23

Mislim da je najbolje hvatati na Mrezu,ja imam 2 dubece mreze jedna je silkana,a jedna koncana imam i preklapacu,mogu vam reci da su zakon za hvatanje...Mnogi kazu da je najbolja Italijanka lajma,ja nisam za to jer se ptica sva ulepi i cakam godinu dana da bude opet onaj stari...
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 12:15

Petar ::
Mislim da je najbolje hvatati na Mrezu,ja imam 2 dubece mreze jedna je silkana,a jedna koncana imam i preklapacu,mogu vam reci da su zakon za hvatanje...Mnogi kazu da je najbolja Italijanka lajma,ja nisam za to jer se ptica sva ulepi i cakam godinu dana da bude opet onaj stari...

Ne podrzhavam lov s lepkom al da chekam godinu dana je suludo. Petar ako vech lovish lepkom pochisti lepak pomochu benzina il ako je ptica mnogo upropastena bolje ochupaj upropastena pera u roku od oko mesec dana porasche novo perje i nemoras chekati godinu dana. Dok joj rastu nova pera pojachaj ishranu.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 14:56

Ne hvatam na lepak samo na mreze,samo kazem da nisam za to da se ptice hvataju na lepak mreza je zakon... bounce bounce bounce
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 19:04

Na klopke sam jedino Cajzlove hvatao.Ima jednu manu ako sleti vise ptica i cim jedna upadne,kad zalupe vrata otera ostale,posle nece da slecu znaju za jadac...
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 19 Mar 2009, 11:19

NIsam Drle nista kupio mogu da vidim ko ima pa kad dodjes da se vidimo i da pogledas kako izgleda
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 19 Mar 2009, 14:31

milos0205 ::
NIsam Drle nista kupio mogu da vidim ko ima pa kad dodjes da se vidimo i da pogledas kako izgleda

MILOŠE I JA SAM ZAINTERESOVAN ZA JEDNU KLOPKU.
VIŠE INTERESUJEME MEHANIZAM JER I JA SAM NAPRAVIO NEKI MOJ MEHANIŽAM ALI OVO STO MILAN DEMONSTRIRA MORA DA JE NEŠTO SAVRŠENO.
EVO MOJE KAKO IZGLEDAJU :
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Kapancetodsc03315.thLov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Kafezotdsc03153.th
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyThu 19 Mar 2009, 20:29

Ova vrsta klopki moze uhvatiti oko 15 ptica bez ponovnog namestanja, ako je neko ima javicu ako ne onda do prve izlozbe kada ih iznose na prodaju
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyFri 20 Mar 2009, 05:12

Milan ::
pričano je na mnogim forumima o turskom kapanu ali nikad nisam video slike, evo jednog unikata

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 07032009006.th


ova sa utezima je kod nas davno bačena u podrum,ja imam jedn koja se bočno otvara.i ptica kad stane na štapić ne može dobiti po glavi samo po repu Very Happy
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 EmptyFri 20 Mar 2009, 23:41

Postoji neki cika Kale iz Kragujevca, on pravi drvene kaveze i kapane, dosta jeftino cini mi se da je 200 din kapan. Milanova verzija je daleko bolja od Kaletove, ali je definitno najbolja verzija napraviti ovako neku gde moze vise njih istovremeno da se hvata bez ponovnog podesavanja!

Pada li nekom na pamet kako?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
Назад на врх 
Страна 2 of 12Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» HRANA za štiglića, konopljara...
» Bolesti cajzli !!!
» Magelan cajzle

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: