PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji

Go down 
+62
delijovan
Zokbok988
vrscanin
Exotic
Luka Perica
voja_ilic
lakiso
stiglan
popicaBL
zoran ptice pjevice
ogic
onix
skorpija
Cizak
boris
sugubinac
popBL
belobradi
ulicni hodac
drakceJA
robin
diskus
alann
sasha
gost1
ivan83
sale1977
kima
kumca
pinka
Nikola
novaksin
misan
Santa
Boban
IgorSO
Mossad
Gost
rtomek
Danijelvr
Rasko
bogdanik
Миланче
Furla
pticar nis
Zika
ZOKICA
kedrovi
Dax BG
klokkende
Luckyboy
milos0205
Petar
Sokoly
Drle
slavishab
Steva
Бане
sestoperac
ticar
Laza
Milan
66 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 14:28

Vidiš Sokoly nije to tako jednostavno jer ne postoje načini na osnovu kojih bi to moglo da se zakonski uradi. Što bi bilo ko od nas kupovao ptice po evropi, da opostoji ta opcija moglli bi jednostavno da naručimo prstenove od nekih odgajivača iz Evrope i da prstenujemo naše ptice a oni posle potvrde da su njihove.
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 14:43

Milane ne trebate prstenove od odgajivacha prijatelju nego vech od Nezavisnog Ptichjeg Registra IBRD ( tako se zove sedishte u englesku"Indipendent Bird register" pa potrazhite malo po netu nemojte sve da chekate da Vam netko kazhe i da neko drugi odradi posao za Vas.
Prstenje za svakojake vrste i vidove ptica mozhete nachi na netu i ne samo preko ovog primera kojeg sam Dao nego vech i od puno drugih. Standardizovane oznake, dimenzije prstena i svakako vash matichni broj vasheg udruzhenja. Znachi apsolutno po vashoj narudjbini su i oznake. Znachi ovakve alke uzmite i prijavite u ministarstvo, u Veterinarni institut i u Vashe matichno udruzhenje i vech ste na dobrom putu.
Nema prostora za nevernih Toma, mora se raditi.
Na kraju krajeva C.O.M. ima standarde za svakojake ptice i velichinu prstena, pa zashto ne poprichate sa Internacionalnim suijama koje Srbija ima?
Zashto ne naruchite direktno od ovlashchenih proizvodjacha C.O.M. -ovih prstenova da poshalju kao shto rade i sa kanarinskim prstenima???
Nevidim nikakvu prechku nit problem, samo je potrebna malo vecha aktivnost i angazhman kako bi sve to sredili chaskom posla.

Mislite pozitivno ima reshenja.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 14:54

da ja imam alke 2,7 propisane za štiglića i dobijene od Saveza Srbije i šta mi one vrede? Sokoly ako imaš neki tekst koji može da pomogne postavi na nekoj od ovih tema, sem toga i Makedonija je u istom problemu kao i mi
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 15:00

Moram i ja da se nadovezem na ovoj temi.U evropi mozes da budes priznati uzgajivac a da ne budes nigde clan nekog udruzenja.Ptice koje kupis moras da prijavis u opstini u sektoru za zasritu prirode i ptica,moras da ispunis pojedine uslove za odgoj tj. da imas propisni smestaj posedujes svoje karike koje su predvidjene i vodis tacnu evidenciju o mladim izlegnutim pricama.Ako imas srece dobices kontrolu u toku godine a moze da se desi ako svake godine predas svoju urednu evidenciju o kupljenim ,prodanim i izvedenim pticama da ti ta kontrola i ne dodje. tako je bar u Nemackoj.
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 15:19

Milan ::
da ja imam alke 2,7 propisane za štiglića i dobijene od Saveza Srbije i šta mi one vrede? Sokoly ako imaš neki tekst koji može da pomogne postavi na nekoj od ovih tema, sem toga i Makedonija je u istom problemu kao i mi

Milane, sigurno da ti vrede prijatelju. Samo postavi prstenje kad budesh izveo mlade. Pozovi Veterinara da prisustvuje dok prstenujesh ptice. Pozovi chlanove komisije koja se treba formirati unutar vasheg udruzhenja. Ova komisija che obichji sve odgajivache koje imaju podmladak i shta divlje upareno prijaviti. Prstenje nosi tvoj broj u udruzhenju, godinu, redni broj ptice i td. Pod istom si ti broju registriran kad dobijesh prstenje za kanarince Jel tako?
Ova komisija i veterinar che izdati VALIDAN DOKUMENT, Zapisnik na memorandumu institucije, (dal je veterinarni institut, il je tvoj klub odnosno komisija, u svakom sluchaju dobichesh zapisnik , oficijalnom memorandumu potpisanom od veterinara i onaj drugi memorandum od komisiju koja je doshla i utvrdila da su to tvoje ptice.Na dva ova dokumenta ima Pechat i potpis ovlaschenih lica. Pechat je dokaz da iza onoga navedenog u zapisniku stoju nekakva institucija.Pravni il delovni subjekat.
Kad imash te dokumente i kad imash tvoje divlje ptice sa prstenima na noge , ne vidim gde bi bio problem. To su ptice izvedene kod tebe i to su LICHNO TVOJA svojina. Na kraju krajeva mozhesh sad pustiti roditelje(koje pretpostavljam su bile iz prirode) natrag na slobodi. Ovakav se gest Poshtuje. Na taj nachin si ti Dobio F1 generaciju divljih ptica koje su evidentirani u uzgajachkim krugovima odnosno u tvom klubu.
Kad si postigao ovo shto sam ti naveo ovaj put detalno neverujem da che neko da pravi bilo kake probleme u vezi tvojim odgojem divljih ptica.
Milane mozda sam tebe lichno useo ko primer al ovo je postupak po kojem bi trebali ichi svi. Na potpuno isti nachin su pocheli odgajivati njih u zemjlama gde je zabrana doshla puno ranije nego kod nas. Ova iskustva nisam izmislio ja jer sam mnogo pametan nego sam tokom godiunama pticharenja nauchio od stranih ptichara.
Nachin na koji bi ste trebali dochi do reshenja opisujem kod Vas, a apsolutno treba se uzeti u predvid ne samo u Makedoniju nego vech svugde dok je josh vreme za to. Kad sam o ovome prichao u makedonskom udruzhenju Slavuj iz Skoplja chlanovi su mi se smijali i grdili kako che neko njih uhvatiti dok love divlje ptice? Evo nas sad 10 godina kasnije prichamo o istoj temi......
Kasnije mozhda dogjete u konfliktu kako uopshte drzhite neprstenovanu pticu kuchi. Zato angazhirajte se i pochnite da razmnozhavate ptice u kavezima, domesticirajuchi ih.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 17:12

Ok. ja imam ptica alkirane propisnim alkama i izležene u kavezu. Hteo samda prijavim sa njim matično jato i........ ne može, hteo sam da ih iznesem na izložbu, isto ne može, u društvu sam čak i prijavio da alke uzimam za štigliće. Kažu nije regulisano zakonom ne zna se kako ide i koja je procedura.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 17:54

Milane mora da moze tako jer u Sremskoj Mitrovici covek iznosio zimovke koje su izlezene u kavezima,ja ga bas pitao on kaze da moze da drzi divlje ptice koje su izlezene u kavezu...
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 20:49

Na izlozbu je iznosio...mislim da su oba zimovca bili sampioni ali nisam 100% siguran...Raspitaj se malo bolje...
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 23:34

Milan je u pravu kod nas nije dozvoljeno drzanje a ni izlaganje ptica fauna evrope bez obzira na to sto ste ga izlegli u kavezu. Danas sam pricao sa covekom koji je imao dozvolu ranijih godina da lovi i obelezava ptice, po njegovom misljenju moramo se registrovati kao grupa gradjana i tako nastupati. On ce se ovih dana raspitati tacno sta nam treba pa cu vam javiti sta bi trebali da radimo
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 23:35

Jeste u Sremskoj Mitrovici izlagana zimovka,bio je izveštaj u zovu.
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 23:48

Onda izgleda da ne vaze svuda ista pravila, u BGD i NS nisi mogao nista da izlazes a opet van hale si mogao da kupis sta si hteo od divljih ptica
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 23:51

Taj u Mitrovici je iznosio i bastarde sa zimovkama...
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 00:23

Na izložbama ne možeš da izlažeš,ali da kupiš,možeš Mad
Na svakoj berzi u okviru izložbe ptice se prodaju javno,pre su se krili ali zadnje 3 godine ,ne.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 03:39

milos0205 ::
Milan je u pravu kod nas nije dozvoljeno drzanje a ni izlaganje ptica fauna evrope bez obzira na to sto ste ga izlegli u kavezu. Danas sam pricao sa covekom koji je imao dozvolu ranijih godina da lovi i obelezava ptice, po njegovom misljenju moramo se registrovati kao grupa gradjana i tako nastupati. On ce se ovih dana raspitati tacno sta nam treba pa cu vam javiti sta bi trebali da radimo
Vec smo se raspitali i Dulevet87 zavrsava potrebne papire
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyTue 24 Mar 2009, 04:55

a jeste li pitali dali možete uzgajati ptice koje su kupljene van države sa urednim papirima,

sad je pitanje dali mi ovdje možemo ptice prodati van države,sad se sjetio. Question Question
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 25 Mar 2009, 17:49

Evo Vam rezoluciju o lovu zeba na shpanjolskom, zashto se ne posluzhite njihovim iskustvima i samo pokushate da sprovedete njihova iskustva. Kolko ja znam Shpanija je chlanica EU a svi tamo ciljamo, pa zashto da se ne pripremimo i u nashem hobiju, pre no shto dogju nepromislene ideje zelenih zabrane sve i svashta.
Potreban Vam je prevod jer je na shpanskom.

http://www.silvestrista.com/resolucion08.htm

Pozdrav,
Sokoly
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 25 Mar 2009, 17:53

Evo pogledajte kako je to lepo organizirano i regulirano u shapniji. Tachno se zna koji period se mogu loviti i koje su datume otvoreni lovovi zeba.Tamo imaju i odregjene datume kad se smeju loviti.

http://www.federcat.com/public/varios/ocellaires_2007.pdf
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 25 Mar 2009, 21:29

Ja ne znam koji deo moje poruke nisi razumeo, prstenovi su naručeni preko društva i Saveza promera 2,7 za štiglića, valjda se sada izradjuju u Nemačkoj, znači to su zvanični prstenovi (isti kao i oni za kanarince jer su stigli sa istog mesta u istom paketu) registrovani u društvu i u potpunosti legalni i zvanični i nisu problem prstenovi problem je to što kod nas nije dozvoljen odgoj ptica faune evrope i bastarda. A ipak dobijamo prstenove koji ničemu ne vrede kao što ne vredi ni ptica sa nemačkim ili španskim prstenom. Isto to čeka i Madekodoniju samo malo kasnije jer kod vas je tek sad stiglo ovo pitanje na dbnevni red, pa znaš li da su popisali izlagače bastarda ne jenoj izložbi i napisali im prijave.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 04:50

samo ja neznam milane zašto vaše društvo dobija prstene koji su različiti od cijele evrope.

cijela evropa ima ljubičaste prstenove a vaši su reko si zlatni.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 11:14

Nije u pitanju društvo već ceo savez CELA SRBIJA je dobila žute alke. Iskreno i meni nije ništa jasno, čuo sam da su pojedini iznossili ptice na izložbe i dobijali nagrade kad su iz mog društva zvali Savez rečeno je da ne mogu da iznesem ptice na izložbu jer nije ništa još regulisano zakonom. pa onda samo je Srbija dobila žute alke i to smo ih bogami čekali, druga tura još nije stigla. Neko nešto ovde muti i to debelo.
Назад на врх Go down
klokkende
Posetilac
Posetilac
klokkende


Број порука : 29
Join date : 16.03.2009
Локација : Uzice

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 11:30

Milan ::
... prstenovi su naručeni preko društva i Saveza promera 2,7 za štiglića, valjda se sada izradjuju u Nemačkoj, znači to su zvanični prstenovi (isti kao i oni za kanarince jer su stigli sa istog mesta u istom paketu) registrovani u društvu i u potpunosti legalni i zvanični...
Milan ::
Nije u pitanju društvo već ceo savez CELA SRBIJA je dobila žute alke. Iskreno i meni nije ništa jasno, čuo sam da su pojedini iznossili ptice na izložbe i dobijali nagrade kad su iz mog društva zvali Savez rečeno je da ne mogu da iznesem ptice na izložbu jer nije ništa još regulisano zakonom. pa onda samo je Srbija dobila žute alke i to smo ih bogami čekali, druga tura još nije stigla. Neko nešto ovde muti i to debelo.
Prstenovi se na zalost ne rade u Nemackoj, vec u Srbiji, tacnije u Subotici. A zasto kasne najbolje da pitate blagajnika SOF-a jer preko njega ide sva distribucija prstenova. Boja je posebna prica i ne bih sada da budem totalno off topic!!!
Назад на врх Go down
http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 11:37

Ikreno mene od kako sam dobio alke muči to pitanje boje, cela evropa je dobila jednu boju a mi smo dobili drugo. Voleo bi da ukoliko neko nesta zna ili pretpostavlja napiše. Mislim da nećemo mnogo otići od teme kao i da je bitno to sa prstenovima.
Назад на врх Go down
Sokoly
Član
Član
Sokoly


Број порука : 92
Join date : 09.03.2009
Локација : Skopje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 15:46

Milan ::
Ikreno mene od kako sam dobio alke muči to pitanje boje, cela evropa je dobila jednu boju a mi smo dobili drugo. Voleo bi da ukoliko neko nesta zna ili pretpostavlja napiše. Mislim da nećemo mnogo otići od teme kao i da je bitno to sa prstenovima.

Ochito da imate razlichite alke. Ako C.O.M. odredi boju ovogodishnjih alki to je to za sve zemlje chlanice.Ako Vam udruzhenje naruchuje samostojno alke ondak imate problem. Jer vashe ptice sa vashim alkama nemogu biti izlozhene na nijednoj megjunarodnoj izlozhbi.
Druga i josh bitnija stvar je da sad kad je bio svetski shampionat, zemjle koje nisu pripadnice EU nisu mogle izlagati ptice jer nam je karantin razlichitiji od onog propisanog u EU zemljama.
O dnevnim cenama i lezharinama ptica i da ne govorim. Drugim rechima uchestvo vashe ptice na ovakoj izlozhbi uzechi u predvid karantin i njegovu cenu ispadne skuplje no shto je vasha ptica.
Назад на врх Go down
http://www.sokolarstvo.com.mk
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 16:06

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.budgieweb.de/downloads/vogelringe.pdf


Evo ovde imate sve o alkama i objasnjenje, morate samo sa gogle da prevedete probajte ako imate kakve probleme javite
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Domestifikovanje i Srbija   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 EmptyWed 29 Apr 2009, 17:33

Pojam domestifikacija ce biti (nadam se da gresim) daleko jos godinama od ovih prostora. Nazalost kod nas ljubitelji (citaj pticari) teze da jedni drugima podmecu prljave rabote umesto da se uzajamno pomazu. Mnogi od vas su culi sigurno za Miss Aleksandru Tadic i njen nastup u vatrogasnom domu u Zemunu pre otprilike nekih 7 godina, kada je dosla sa policijom i namerom da popusta sve bastarde u prirodu. Gospodo postovana, dok se mi ne slozimo medjusobno i napisemo decidno sta zelimo traziti od ministarstva, nece nam niko zakucati na vrata i ponuditi stiglice te reci kako da ih gajimo u zarobljenistvu, vec smo mi ta grupa koja treba da se slozi i svojim predlozima inicira potpisivanje peticije grupe gradjana i ljubitelja ove ptice.
Otprilike potrebno je sledece:
-osnovati udruzenje ljubitelja na drzavnom, pa cak i regionalnom nivou;
-postaviti neka osnovna pravila tj. da se odgajivac deklarise hoce li gajiti u volijerama ili u kavezima;
-da svako da tacan broj ptica iz maticnog jata.
Tek tada mozemo poceti razgovarati sa nekim na zadatu temu, ovako je sve na dugome stapu.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji
Назад на врх 
Страна 2 of 26Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Next
 Similar topics
-
» Koliko ljudi u Srbiji čuva ptice FE
» RADJANJE UDRUŽENJA PPFE
» AKCIJE I PROJEKTI UDRUŽENJA PPFE

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: