PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Furlan / Major - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Furlan / Major - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Furlan / Major - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Furlan / Major - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Furlan / Major - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Furlan / Major - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Furlan / Major - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Furlan / Major - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Furlan / Major

Go down 
+28
delijovan
StefanCvetanovic
zvucnik
Ivan98
Бане
belobradi
Acavrsa
Cizak
Mica Vasic
vucjanacc
Furla
gm
Zokbok988
Ivan_ks
lujo
Gost
zoran ptice pjevice
Dax BG
cirkovi
alann
boris
salee
bogdanik
Zika
Petar
Danijelvr
Milan
misan
32 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 44
Локација : vucje

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 17 Mar 2010, 15:02

Lepa teorija TZV Majori su ne retko hvatani uokolini Beocina,NS-a,Morovica ,Slavonije a verovao ti meni ili ne to je tvoja stvar takva ptica je uhvacena u okolini Vucja u selu Strojkovcu 5km od Vucja uhvatio je decko koji cuva ptice iz zezanja kog pesma izgled i bilo sta drugo ne zanima.Oko te ptice je bio "cirkus"zbog njene duzine kao da je vanzemaljac jer je jedna od prvih ptica koja je uhvacena kao takva.Mozes da proveris moje navode i da te odvedem kod coveka da potvrdi ili opovrgne nazalost ptica je uginula.Pre 7-8 god ptica takva je uhvacena u D.Jajni sa Ukrainskom alkom kojoj su se isto tako cudili i zbog izgleda i odakle tu cak iz Ukraine.Tako da zemljak tvoja teorija kod mene ne pije vodu bez losih namera ti pisem ovaj tekst.poz
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 18 Mar 2010, 01:48

migracija majora (prezimljavanje) koliko je meni poznato nikad do sada nije primecena (zabelezena) ni u zemljama EU a kamo li Balkana. da tu i tamo naleti neki krupniji primerak ne mora odma da znaci da je ptica pobegla Zoranu BL, ali divlji major sigurno nije. furlan (cini mi se da ga u leskovackom kraju zovu frulan), sumski stiglic , alpski itd. su cesti nazivi za najkrupnije primerke balkanike. inace balkanika(a ne balkanski stiglic) naseljava daleko siri prostor od Balkana, i nemacku npr. Sto juznije i zapadnije , stiglici su generalizovano tamniji (prljaviji), sitniji imaju vece fleke na grudima, tamnije maske itd... i njihove glasovne sposobnosti "leze"i nama balkancima... imao sam puno stiglica iz mnogih zemalja evrope i afrike( i majore-divlje) i pisem i svoja licna zapazanja i iskustva. a za tog frulana VUCJANACC znam slucajno od mog pokojnog prijatelja iz vucja.poz...
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 18 Mar 2010, 02:28

vucjanacc ::
Lepa teorija TZV Majori su ne retko hvatani uokolini Beocina,NS-a,Morovica ,Slavonije a verovao ti meni ili ne to je tvoja stvar takva ptica je uhvacena u okolini Vucja u selu Strojkovcu 5km od Vucja uhvatio je decko koji cuva ptice iz zezanja kog pesma izgled i bilo sta drugo ne zanima.Oko te ptice je bio "cirkus"zbog njene duzine kao da je vanzemaljac jer je jedna od prvih ptica koja je uhvacena kao takva.Mozes da proveris moje navode i da te odvedem kod coveka da potvrdi ili opovrgne nazalost ptica je uginula.Pre 7-8 god ptica takva je uhvacena u D.Jajni sa Ukrainskom alkom kojoj su se isto tako cudili i zbog izgleda i odakle tu cak iz Ukraine.Tako da zemljak tvoja teorija kod mene ne pije vodu bez losih namera ti pisem ovaj tekst.poz
Niko ne kaze da nisu hvatani sa Ukrainskom alkom ali Ukraina nije u Sibir.
Tako da ko pije vodu ili ne nije bitno na kraj krajeva neka su sa srecom ti Ukrainski Sibirci.
Ono sto dokazuje da je Sibirac je njegova velicina koja ga sa tacnoscu odvaja od ostalih srodnika rase je 17-18 cm.Velika je razlika od 15-17 cm a kamo li vise.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 44
Локација : vucje

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyThu 18 Mar 2010, 13:38

Dobro ljudi ako tako kazete nemam nameru da se ubedjujem nisakim.Bele-svetle grudi,belina vratu,20cm duzina...i te zajebancije pustite ako se iole malo razume neko u stiglice treba da zna da je glavna razlika i raspoznavanje po javljanju ne po izgledu pa dal on potice iz Sibira ,Ukraine,crne gore Geglje,Djerdjelije... ili bilo odkud to je to.Sto se mene tice ovde stavljam tacku jer gubi se svaka smisao vidim da ovde ima eksperta za sve i svaku oblast i vezanu i ne vezanu za ptice na osnovu literature i raznih isecaka i clanaka no dobro kako kaze nas narod "use i u svoje kljuse"pa nek misli i veruje ko u sta hoce ima svako pravo na to.Inace mogo si da poznajes eksperta za pesmu i ptice iz Vucja ko je mozda po pitanju pesme imao i naj jace ptice u Srbiji Bog da mu dusu prosti on je i ostavio nesto sto se pesme tice novo u toj pesmi za svojih 20god.cuvanja ptica znam o kome govoris.poz i tebi
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 19 Mar 2010, 13:20

To javljanje i pesma je u stvari takodje jedan od bitnih pokazatelja kao i izgled kad je u pitanju razlika iuzmedju CCB i CCC ali koliko sam ja shvatio ovde se govori o razlici izmedju CCC i CC major a iz nekog dosadašnjeg iskustva znam da te ptice nisu ostavljane za uzgoj u Srbiji i da im nije posvećivana posebna pažnja.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 44
Локација : vucje

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 19 Mar 2010, 15:59

Po meni je javljanje i pesma mozda i naj vaznija razlika izmedju Furlana i Majora a nema je nema razlike.A slabo se cuvaju jer su losi pevaci cuvaju ih ljudi za bastardiranje i to bastarda boje jer su ptice krupnije ,duze,i markantnije.No kako god neka teoriska pravila mogu da se ruse ali to treba neko i nekako da shvati a ne teorija knjiga knliga i nista vise pa nije ovo pravo i zakoni pa to sto neko napisao je ZAKON i nema druge to je ispravno i kraj nemoz i nema odstupanja.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: C.c.britannica   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 19 Mar 2010, 16:47

vucjanacc ::
Lepa teorija TZV Majori su ne retko hvatani uokolini Beocina,NS-a,Morovica ,Slavonije a verovao ti meni ili ne to je tvoja stvar takva ptica je uhvacena u okolini Vucja u selu Strojkovcu 5km od Vucja uhvatio je decko koji cuva ptice iz zezanja kog pesma izgled i bilo sta drugo ne zanima.Oko te ptice je bio "cirkus"zbog njene duzine kao da je vanzemaljac jer je jedna od prvih ptica koja je uhvacena kao takva.Mozes da proveris moje navode i da te odvedem kod coveka da potvrdi ili opovrgne nazalost ptica je uginula.Pre 7-8 god ptica takva je uhvacena u D.Jajni sa Ukrainskom alkom kojoj su se isto tako cudili i zbog izgleda i odakle tu cak iz Ukraine.Tako da zemljak tvoja teorija kod mene ne pije vodu bez losih namera ti pisem ovaj tekst.poz

Vucjanac, to je moguće da je ptica bila veća od ovih domaćih, ali da je C.c.major skoro sigorno ne, ako nije neka ptica izbeglica, a ako ima Ukrainsku alku onda sigorno nije. Severne Štiglice C.c.carduelis su malo veće a po neka je "još veća" a ja sam siguran da naši znaju i malo da palamudre. Ja sam video u Njemačkoj ptice sa Sibira a to su ogrome kad ih gledaš pokraj Evropskih Stiglica. Vidi Mićine ptice (slike), ima svetlijih i tamnijih, a sigurn sam da ima po neka i malo veća. Nego da čekamo do Aprila i Maja i da vidimo koje će da ostanu na Mićinom hranilištu.
Još nešto, jeste li primetili da zapadne Štiglice kao C.c.britannica, C.c.parva, C.c.tchusii, nemaju belo oko vrata, ja bi reko da C.c.balcanica, ima al manje od C.c.carduelis, malo je tamnija i malo manja a moguće je da su baš kao one iz Makedonije što je Igor72 postavio.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 19 Mar 2010, 20:49

Nateraćete me da sutra izmerim jednog mog, kod nas se čuvaju isključivo CC balcanica i mogu da kažem da i medju njima ima primeraka većih od furlana, i sam imam jednog izlegnutog od roditelja koji su nabavljeni kao mladi u avgustu mesecu i koji su sigurno CC balcanica.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 19 Mar 2010, 23:00

kad dodje ljeto maj-jun - jul- avgust nadji mi stiglica kao na Micinoj slici da se gnijezdi kod nas.
Назад на врх Go down
Acavrsa
Posetilac
Posetilac
Acavrsa


Број порука : 19
Join date : 06.01.2010
Age : 41
Локација : Lacarak

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 02:56

Ljudi pa jel jedina razlika izmedju furlana i majora u velicini?
Ajde mi recite sta mislite o ovom stiglicu na mom avataru jeli to balkanika furlan ili major???
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Podvrste   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 05:46

Acavrsa ::
Ljudi pa jel jedina razlika izmedju furlana i majora u velicini?
Ajde recite mi sta mislite o ovom stiglicu na mom avataru jeli to balkanika furlan ili major???

Ja neznam odakle ste izvukli tu vrstu C.c.furlan? Kad ta vrsta više nije prepoznata, sve te vrste sada padaju pod C.c.carduelis i sledećih podvrsta. To znači da vrsta iz

Severne Evrope i Evropske Rusie su sve C.c.carduelis

Na Balkanu su (zimi) C.c.balcanica i C.c.carduelis,

Južna italija I otoci C.c.tchusii,

Severna Italija C.c.carduelis,

Južna i zapadna Španija I otoci C.c.parva,

Severno zapadna Afrika C.c.parva,

Severno Istočna Španija C.c.carduelis.

Istočna i do Severne obale okolo Crnog mora C.c.niediecki.

Caucasus, Južna Turska i Severo-zapadni Iran C.c.brevirostris.

Južni Caucasus (Azerbaijan) i Severni Iran i Južni Caspian district C.c.loudoni

Zapadni Sibir i Istočno do Urla, Altai planine i Yensi reka i južno do Semipalatinsk C.c.major


Svi poznatiji ornitologi stavljaju Štiglice u samo 9 vrsta i to je sve. I jos tri vrsta sivih Stiglica

C.c.coniceps

C.c.parapanisi

C.c.subulata

Ja u ovim novijim knjigama nemogu da vidim neke druge podvrste
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 07:27

furlanima nazivaju c,c,c.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 20:23

Citavo vrijeme baratate sa nepoznatim i lokalnim nazivom furlan!
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 21:00

Da, eto jedan lokalni naziv je stekao široku primenu Smile
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 22:10

lujo ::
furlanima nazivaju c,c,c.

Kod nas ( u Leskovcu ) je C.C.C. dobio naziv "Furlan" zbog FURLE, tj. belog dela iza vrata ptice!

Furlan / Major - Page 3 Furlancopy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 23:47

Pa do skora se tako zvao samo u Le i PI Smile
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 20 Mar 2010, 23:50

Milan ::
Da, eto jedan lokalni naziv je stekao široku primenu Smile
Onda super, lijepo je kad covjek nauci nesto novo! Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 27 Mar 2010, 20:39

zoki uzeo sam majore imam dva para i belogrlog(mala tackica)....a imam i c.c.carduelis dva komada)))
razlika je u velicini a i u belini....postavicu slike ovih dana kad nadjem dobar fotoaparaat...
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 27 Mar 2010, 21:32

Super Bane bas mi je drago. Jesu majori divlji ili lezeni?
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyTue 06 Apr 2010, 13:01

DIVLJACI.....ALI JEDU IZ RUKE Very Happy
Назад на врх Go down
Ivan98
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 19.07.2010
Age : 25
Локација : Loznica

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyWed 21 Jul 2010, 00:06

Moj otac je imao Majora ili kako ga zovete furnala... jako lepa ptica i jako velika... prodao ga je za 300 eura, ima jedna tema o njemu...
Назад на врх Go down
zvucnik
Posetilac
Posetilac
zvucnik


Број порука : 4
Join date : 22.01.2010

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: neznam drugi nacin da pisem o ovoj temi, nego ovako.najbolja dopunska ishrana je mlinarski otpad,u to spada seme mnogih vrsta bilja koje bude zajedno sa psenicom poznjeveno,mozese naci u svakom mlinu,a cena je cesto smesna,nekih10-20 din za kilo   Furlan / Major - Page 3 EmptySat 02 Oct 2010, 21:07

Zika ::
Vec su nastradale,mudri momci su se obezbedili sa po dve tri kantice semena zeslje za dugu i hladnu zimu.Nema boljeg semena koje stiglici radije jedu ujedno im je to i prirodna hrana na i jedna od komponenti prilikom usiljenja stiglica tako bar sam ja do sada radio.Samo uz paznju da se seme zeslje obezbedi kada su u kontinuitetu lepi dani bez padavimna,mokro seme je vrlo rizicno pogotovo ako se nakupi u takvom stanju i cuva radi davanja a u medjuvremenu ubudja se umesto radosti smrt za sve ptice.
Назад на врх Go down
StefanCvetanovic
Posetilac
Posetilac
StefanCvetanovic


Број порука : 9
Join date : 09.12.2010
Age : 31
Локација : Nis

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 10 Dec 2010, 14:21

Moj ujak je pre desetak godina cuvao jednog majora,koji je bio uhvacen u Nisu,na jednoj livadi.Tu pticu je zvao Dzo cepanka,ali problem je bio sto ta ptica nije zelela da bekne Shocked
e posle upornog cuvanja,ujak je bio nagradjen ,,grmljavinom'',odnosno toliko glasnom pesmom da je cela zgrada izlazila ispred i slusala Dzoa. Cool
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 10 Dec 2010, 22:32

Ivan98 ::
Moj otac je imao Majora ili kako ga zovete furnala... jako lepa ptica i jako velika... prodao ga je za 300 eura, ima jedna tema o njemu...
Major i furlan nisu jedno te isto. Postoji ogromna razlika između ove dve podvrste. Ima o tome pisano u prethodnim postovima pa malo prelistaj. Furlan je sa naših područija a major iz Rusije.
Назад на врх Go down
delijovan
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 22.08.2009
Age : 54
Локација : negotin

Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 EmptyFri 10 Dec 2010, 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=kvRIi0P5dUQ

major
Назад на врх Go down
Sponsored content





Furlan / Major - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Furlan / Major   Furlan / Major - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Furlan / Major
Назад на врх 
Страна 3 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Podvrste štiglića
» Carduelis carduelis ili Carduelis major?

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: