PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Next
АуторПорука
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 23 Apr 2011, 16:06

Može li mi neko reći šta da radim ako ni 17. dan iz jaja ne izlazi ništa? kanarinka leži evo 17 dana na 2 jajeta ali nema mladih. Hoću li ja razbiti jaje da izađe mladi (ako ima)?

nakon koliko vremena da pustim mužijaka u drugu turu ako sve bude prazno?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySat 23 Apr 2011, 18:29

pticar_amater ::
Može li mi neko reći šta da radim ako ni 17. dan iz jaja ne izlazi ništa? kanarinka leži evo 17 dana na 2 jajeta ali nema mladih. Hoću li ja razbiti jaje da izađe mladi (ako ima)?

nakon koliko vremena da pustim mužijaka u drugu turu ako sve bude prazno?
Jaja su prazna i slobodno ih izvadi. Možeš odma da pustiš mužijaka kod ženke, ako je spreman za parenje.
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySun 24 Apr 2011, 10:53

SAŠA ::
pticar_amater ::
Može li mi neko reći šta da radim ako ni 17. dan iz jaja ne izlazi ništa? kanarinka leži evo 17 dana na 2 jajeta ali nema mladih. Hoću li ja razbiti jaje da izađe mladi (ako ima)?

nakon koliko vremena da pustim mužijaka u drugu turu ako sve bude prazno?
Jaja su prazna i slobodno ih izvadi. Možeš odma da pustiš mužijaka kod ženke, ako je spreman za parenje.


Zar ne treba puštati ženku da se odmori dan - dva? Znači da ostavim odmah i gnijezdo unutra? ne treba ga ponovo praviti i to??
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptySun 24 Apr 2011, 20:28

Ženka nema od čega da se odmara. Ona se troši prilikom hranjenja i podizanja mladih. Slobodno pusti odmah mužijaka. Gnezdo nema potrebe da se pravi novo, ako ga nije u međuvremenu ženka rasturila. Možeš samo da joj dodaš malo materjala, čisto da bi se ona malo više zainteresovala.
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 25 Apr 2011, 00:41

hvala
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 05 May 2011, 22:48

Možda je glupo pitanje'?
Da li je ljuska koja se daji pticama u ishrani od kuvanog ili živog jajeta.I koliko treba da se usitni.Poydrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 05 May 2011, 23:09

Svejedno! Samo da se dobro izmelje, ja koristim mlin za kafu.
Назад на врх Go down
bondža1
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 05.03.2010

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 05 May 2011, 23:30

bili ::
Možda je glupo pitanje'?
Da li je ljuska koja se daji pticama u ishrani od kuvanog ili živog jajeta.I koliko treba da se usitni.Poydrav

LJuska od jajeta po meni je rizicna za kanarince na svakoj ljuspi postoji opna koja je uzrocnik za salmonelu po meni je bolje i sigurnije davati samlevenu sipinu kost
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 10 May 2011, 01:10

Ma sad u onom kupovnom pakovanju " Grita" ima svega i svačega, tako da uopšte nije potrebno da se čovek smara sa korom od jajeta i sl.
Назад на врх Go down
ljubapn
Posetilac
Posetilac
ljubapn


Број порука : 4
Join date : 17.10.2011
Age : 43
Локација : Paracin

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 28 Nov 2011, 23:17

Ljudi ja nisam bas previse iskusan pticar,ali za 8 dana sam usilio i kanarinca i kanarinku,i danas su poceli da se pare.....Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyFri 02 Dec 2011, 17:32

Sada kad su stigle alkice možemo da počnemo sa parenjem....
Danas sam spojio ptice.
Priprema za razmnozavanje - Page 12 379975_2507647103607_1625940915_2342418_1759037971_n
Priprema za razmnozavanje - Page 12 392132_2507653423765_1625940915_2342424_246641002_nPriprema za razmnozavanje - Page 12 392360_2507647663621_1625940915_2342419_1204181788_nPriprema za razmnozavanje - Page 12 379488_2507647863626_1625940915_2342420_1941704160_n
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 12 Dec 2011, 17:39

Milane, da li možeš reći koje su dimenzije ovih kaveza za parenje kanarinaca ???


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 12 Dec 2011, 21:09

Pozdrav kolegama ptičarima Smile Evo da se malo posavetujem sa Vama vezano za parenje kanarinaca.
13.-og novembra sam uneo mužjake sa terase iz volijere u prostoriju temperature oko 22-25 stepeni,
polako sam krenuo da im preko tajmera podižem period osvetljenja da bi završio sa optimalnih 14h.
Uporedo sa podizanjem perioda osvetljenja krenuo sam sa jajčanom hranom,
( kuvana jaja u kombinaciji sa gotovom jajčanom hranom) dva puta dnevno u vitaminku i proklijali niger
jedna vitaminka dnevno. Davao sam tri dana fertivit pa dan pauze pa opet tri dana, pa druge nedelje
Promotor L, pet dana pa onda odmorim ptice par dana pa opet u krug. Posle 20-ak dana siljenja mužjaka
u prostoriju sam uneo i ženke. Ženke su u parilicama http://www.sila.rs/images/products/kalitka/kalitka_14.jpg
dimenzija parilice je 220x370x245. Sa ženkama sam krenuo istom procedurom.
Rezultati su sledeći: mužjaci pevaju, ubijaju, ženkama je danas 8 dana od početka siljenja, stavljeno im je gnezdo,
končiće od jutanog džaka sam zadenuo između žica kaveza i sad čekam. Ženke još nisu počele da unose končiće
u gnezdo Crying or Very sad to me malo brine. Do danas se mužjaci i ženke nisu videli samo su se čuli a sad se i vide. Mužjaci još jače pevaju
ali ženke još ne prave gnezdo. Mislim da sam sve uradio korektno i nadam se da će za par dana ženke krenuti sa pravljenjem gnezda.
Šta Vi mislite? Pozdrav iz Šapca cheers
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyMon 12 Dec 2011, 23:55

koliko su stare ženke,tj kad su se izlegle.
po meni to je rano za početak parenja
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 13 Dec 2011, 00:05

2 ženke su prošlogodišnje a 4 ovogodišnje.
Ove četiri imaju između 10 i 11 meseci sigurno, dobio sam ih od drugara,
treba da su iz njegove prve ture.
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 13 Dec 2011, 00:24

Koliko znam ptice su plodne već posle prvog mitarenja ali ih tada niko ne pari već posle 8 meseci starosti.
Za razliku od divljih ptica koje su plodne sa 9 meseci.
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 13 Dec 2011, 02:07

drvetmed ::
Pozdrav kolegama ptičarima Smile Evo da se malo posavetujem sa Vama vezano za parenje kanarinaca.
13.-og novembra sam uneo mužjake sa terase iz volijere u prostoriju temperature oko 22-25 stepeni,
polako sam krenuo da im preko tajmera podižem period osvetljenja da bi završio sa optimalnih 14h.
Uporedo sa podizanjem perioda osvetljenja krenuo sam sa jajčanom hranom,
( kuvana jaja u kombinaciji sa gotovom jajčanom hranom) dva puta dnevno u vitaminku i proklijali niger
jedna vitaminka dnevno. Davao sam tri dana fertivit pa dan pauze pa opet tri dana, pa druge nedelje
Promotor L, pet dana pa onda odmorim ptice par dana pa opet u krug. Posle 20-ak dana siljenja mužjaka
u prostoriju sam uneo i ženke. Ženke su u parilicama http://www.sila.rs/images/products/kalitka/kalitka_14.jpg
dimenzija parilice je 220x370x245. Sa ženkama sam krenuo istom procedurom.
Rezultati su sledeći: mužjaci pevaju, ubijaju, ženkama je danas 8 dana od početka siljenja, stavljeno im je gnezdo,
končiće od jutanog džaka sam zadenuo između žica kaveza i sad čekam. Ženke još nisu počele da unose končiće
u gnezdo Crying or Very sad to me malo brine. Do danas se mužjaci i ženke nisu videli samo su se čuli a sad se i vide. Mužjaci još jače pevaju
ali ženke još ne prave gnezdo. Mislim da sam sve uradio korektno i nadam se da će za par dana ženke krenuti sa pravljenjem gnezda.
Šta Vi mislite? Pozdrav iz Šapca cheers

Druze ocigledno je da ti fali samo jedna mala sitnica bez koje nazalost pticarstvo neide a to je STRPLJENJE! Bez brige vise manje sve si odradio kako treba i ptice ce sigurno krenuti ovih dana u ovom periodu je potrebno par dana vise pticama da se spreme nego uprolec zato samo strpljivo ako si im obezbedio ostale uslove (temperatura, dan, ishrana...) bice tu pilica koliko volis!

Pozdrav!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyTue 13 Dec 2011, 11:36

ogic ::
drvetmed ::
Pozdrav kolegama ptičarima Smile Evo da se malo posavetujem sa Vama vezano za parenje kanarinaca.
13.-og novembra sam uneo mužjake sa terase iz volijere u prostoriju temperature oko 22-25 stepeni,
polako sam krenuo da im preko tajmera podižem period osvetljenja da bi završio sa optimalnih 14h.
Uporedo sa podizanjem perioda osvetljenja krenuo sam sa jajčanom hranom,
( kuvana jaja u kombinaciji sa gotovom jajčanom hranom) dva puta dnevno u vitaminku i proklijali niger
jedna vitaminka dnevno. Davao sam tri dana fertivit pa dan pauze pa opet tri dana, pa druge nedelje
Promotor L, pet dana pa onda odmorim ptice par dana pa opet u krug. Posle 20-ak dana siljenja mužjaka
u prostoriju sam uneo i ženke. Ženke su u parilicama http://www.sila.rs/images/products/kalitka/kalitka_14.jpg
dimenzija parilice je 220x370x245. Sa ženkama sam krenuo istom procedurom.
Rezultati su sledeći: mužjaci pevaju, ubijaju, ženkama je danas 8 dana od početka siljenja, stavljeno im je gnezdo,
končiće od jutanog džaka sam zadenuo između žica kaveza i sad čekam. Ženke još nisu počele da unose končiće
u gnezdo Crying or Very sad to me malo brine. Do danas se mužjaci i ženke nisu videli samo su se čuli a sad se i vide. Mužjaci još jače pevaju
ali ženke još ne prave gnezdo. Mislim da sam sve uradio korektno i nadam se da će za par dana ženke krenuti sa pravljenjem gnezda.
Šta Vi mislite? Pozdrav iz Šapca cheers

Druze ocigledno je da ti fali samo jedna mala sitnica bez koje nazalost pticarstvo neide a to je STRPLJENJE! Bez brige vise manje sve si odradio kako treba i ptice ce sigurno krenuti ovih dana u ovom periodu je potrebno par dana vise pticama da se spreme nego uprolec zato samo strpljivo ako si im obezbedio ostale uslove (temperatura, dan, ishrana...) bice tu pilica koliko volis!

Pozdrav!

Hvala na savetu druže, to je ono što mi je i bilo potrebno Very Happy .
STRPLJENJE , uhhh ovo mi je prvi put da parim kanarince ali sam sa svih strana bio izbombardovan savetima "iskusnih" ptičara,listao sam sve moguće forume i nećeš verovati ni jedna priča ni jedan savet se nije poklopio, svako ima neku svoju rutinu, svoj sistem. Napravili su mi zbrku u glavi.
To je prosto neverovatno, nisam klinac, gajio sam pse dugo godina,ribice,zebice,papagaje,veterinar sam,
imao sam i čuvao sve što je moglo da se čuva i gaji od životinja, upoznao sam mnogo odgajivača ali na ovakvu situaciju nisam još naleteo.
Mnogo ljudi misli da nešto zna i prosipa "korisne" savete, kada drugi isto "iskusni" ptičari čuju te savete odmah ih negiraju i izbacuju svoju verziju.
Ma više ljudi ne mogu ni da se slože oko toga da li je ptica muško ili žensko!!??
Sujeta ili šta li je već je uzela maha i u ovom hobiju.
Što bi rekao naš narod " Use i u svoje kljuse".
Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
nikolaleskovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 21.12.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: pomozite   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 21 Dec 2011, 16:15

pozdrav ljudi bio sam na nekim drugim forumima i nisu mi nesto bas bili od pomoci nadam se da cete me vi ovde pomoci....evo ovako stavio sam muzjaka izmedju 2 kaveza tj 2 zenke ali nista silim ih vec oko mesec dana on slabo peva one nisu zainteresovane za gnezdo a i za njega....evo danas sam ih prewgradio kartonom da se ne vide i on ne prestaje sa pesmom i to mnogo glasno....ptice u toploj prostoriji ored radijatora....sta dalje da radim????
Назад на врх Go down
nikolaleskovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 21.12.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 21 Dec 2011, 16:49

jos nesto silim ih jajcanom hranom,dodajem plazmu plavi mak,griz....bas me cudi zasto zenke nikako da se usile...muskarac je do sada bio tih kako sam ga pregradio da ih ne vidi on ne staje i peva glasno....kako zenka zacrvkuce on krene da peva....dajte mi neki svet????
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 21 Dec 2011, 17:34

nikolaleskovac ::
pozdrav ljudi bio sam na nekim drugim forumima i nisu mi nesto bas bili od pomoci nadam se da cete me vi ovde pomoci....evo ovako stavio sam muzjaka izmedju 2 kaveza tj 2 zenke ali nista silim ih vec oko mesec dana on slabo peva one nisu zainteresovane za gnezdo a i za njega....evo danas sam ih prewgradio kartonom da se ne vide i on ne prestaje sa pesmom i to mnogo glasno....ptice u toploj prostoriji ored radijatora....sta dalje da radim????

Neka ptice ostanu pregradjene da se nevide, nastavi da im dajes jajcanu hranu ali nemoj da preterujes, neka zenkama bude dostupan materijal za gnezda, obezbedi da ptice imaju prekopotreban mir znaci postedi ih preteranih poseta cackanja po kavezu, premestanja... obezbedi im da obdanica traje 14 sati i vrlo brzo ces imati uspeh.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 21 Dec 2011, 18:31

nikolaleskovac ::
jos nesto silim ih jajcanom hranom,dodajem plazmu plavi mak,griz....bas me cudi zasto zenke nikako da se usile...muskarac je do sada bio tih kako sam ga pregradio da ih ne vidi on ne staje i peva glasno....kako zenka zacrvkuce on krene da peva....dajte mi neki svet????

Druže samo polako, na mnogim forumima ćeš pročitati kako se ženke vrlo brzo usile (malo jajčane hrane , topla prostorija ,produžen dan na 14h...) i za 5-6 dana ženka spremna! Nije to baš tako, pogotovo ako su ženke mlade (ovogodišnje ptice) .
Možeš sve to da im daš ali je potrebno i vreme ( da se "probude" jajnici), drugo nisu ni sve ženke iste, neka će početi pre da unosi končiće i da pravi gnezdo a neka kasnije. Svaka čast onim odgajivačima koji polni ciklus ženki sihronizuju do te mere da se sve pare u dan dva (to su iskusni odgajivači i starije proverene ženke)
Ja sad imam 2 ženke koje sam posle 10-ak dana spremanja upario,snele su do danas po tri jajeta a 4 ženke koje sam počeo da spremam zajedno sa ove dve tek počinju da prave gnezdo. Zato samo polako Smile nastavi sa svim tim što daješ i ubaci neki vitaminčić u vodu i malo klijalog nigera i sve će biti ok. Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
nikolaleskovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 21.12.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyWed 21 Dec 2011, 23:35

hvala puno...nadam se da ce biti uspeha ptice su u hodniku pored radijatora pored kupatila i prolazno je mesto nemam drugo mesto gde da ih drzim svetlo im produzavam....ako imate jos neke savete kazite...pozzzzz
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 22 Dec 2011, 11:55

Ništa čudno. I ja ove godine imam problema sa ženkama, stare su oko 10 meseci, napravile su gnezdo, ubacio sam mužjake i 15 dana ništa se nije dogodilo. Ženke leže u gnezdu al nema jaja tako da sma procenio da sam malo požurio. Odvojio sam ptice ponovni pokušaj ide posle 15 og januara.
Назад на врх Go down
nikolaleskovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 21.12.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 EmptyThu 22 Dec 2011, 12:45

hvala vam ljudi sad cekam stavio sam ih da se ne vide evo od jutros muskarac peva kao lud ali one ne ubacuju slamcice u gnezda....ali moram da cekam...imam veliku zelju da izvedem i ocuvam mlade posto mi to dosad nije polazilo od ruke nikako letos mi zenka izvela 2 ture po 4 mlada i taman poceli da rastu napunili su gnezdo i od vrucine i vasi poceli jedno po jedno da umiru zato mi je zelja da ocuvam mlade...
a ovu drugu zenku sto sam uzeo poklonio mi je jedan odgajivac iz leskovca koji ide i po izlozbama ali to je nebitno reko mi je da je zenka mlada iz 2010 godene i da nije izvodila dosad,nosi bakarnu alkicu....videcemo...moze li jos koji savet kako i sta da radim????
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 12 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 12 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: