PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
АуторПорука
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 04 Feb 2011, 14:35

Milan ::
Ti ćeš da nam kažeš koliko je jaja snela za 5-6 dana. Obavesti nas o tome Smile
danas je snela drugo jaje preskocila je jedan dan cheers
Назад на врх Go down
malilovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 31.01.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 06 Feb 2011, 23:36

pozdrav svima. novi sam forumu i od skora sam poceo da cuvam kanarince i treba mi pomoc.
imam jednu kanarinku koju silim skoro mesec dana i nikako da savije gnezdo i sve izbacuje iz njega
neznam sta da radim pa mi treba savet
unapred hvala Embarassed
Назад на врх Go down
Luka Perica
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 02.11.2010

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 07 Feb 2011, 03:55

malilovac ::
pozdrav svima. novi sam forumu i od skora sam poceo da cuvam kanarince i treba mi pomoc.
imam jednu kanarinku koju silim skoro mesec dana i nikako da savije gnezdo i sve izbacuje iz njega
neznam sta da radim pa mi treba savet
unapred hvala Embarassed

možda je muško,možda je pre mlada ženka,može bitisvašta,
koliko joj traje dan,kolika je temperatura........
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 07 Feb 2011, 03:59

druze, jako je bitno cime i kako je silis, koja je temperatura u prostoriji, jer to sto je ti silis vec mesec dana ne znaci i da je usiljena, mada bi trebalo.

ako je ipak usiljena i sve drugo je u redu probaj da joj postavis jos jedno gnezdo.
ako je to sto je sada kod nje spoljno probaj da joj dodas i unutrasnje i suprotno pa neka sama izabere koje zeli.
proveri i eventualno prisustvo spoljnih parazita (pipe).

to je neko od mogucih resenja mada bi nam puno pomoglo da si napisao jos neku informaciju, pored onih sto sam ti napisao
bitno je i koja je vrsta u pitanju, koliko je stara zenka, itd......

pozdrav i puno srece.
Назад на врх Go down
malilovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 31.01.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 07 Feb 2011, 21:24

ma nije musko
temperatura je 17stepeni a dan joj traje mislim svetlo od 6 ujutru do 9 uvece
stavljao sam joj spoljno i nije htela a sad sam ubacio unutrasnje gnjezdo
stvarno neznam vise sta da radim
Назад на врх Go down
Fikus
Posetilac
Posetilac
Fikus


Број порука : 12
Join date : 19.04.2010
Age : 31
Локација : Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 25 Feb 2011, 17:38

pozdrav svima, ja sam inace novi clan na ovom forumu.
pre oko mesec dana sam poceo da silim par kanarinaca, zenkica je sarena (zuto zelena) sa crvenim prstenom oko glave a muskarac je zelen sa belim krilima, pre pet dana sam primetio da ona pocinje da raznosi krpice i ubacuje u gnezdo, muskarac nije neki pevac ali moze da prodje. danas je vec gnezdo bilo potpuno napravljeno i ubacio sam muzjaka i on je odmah poceo skakat na nju nekoliko puta je bilo uspesno skakanje. sad sta da radim dali da odvajam njega ili da ga ostavim jos neki dan kod nje. temperatura je 22. hranim ih mesavinom za kanarince pojacane nigerom i konopljom i dajem im svaki dan po malo jaja izmesano sa sargarepom i plaznom. gnezdo je unutrasnje oblozeno finom krpicom. sta da radim da li da odvajam njega ili ne? Rolling Eyes
Назад на врх Go down
http://www.svet-zivotinja.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 25 Feb 2011, 18:50

Nemaš potrebe da odvajaš, ja ga držim dok ženka ne snese treće jaje.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 13 Mar 2011, 17:31

imam dilemu maldi su poceli pomalo da jedu zenka je sa njima ali bi malade ostavio u tom kavezu posto je velik da se pravilno razvijaju a zenku bi prebacio u drugi kavez i stavio gnezdo pa me interesuje dali ce ona da nastavi da se pari ako promenim kavez i ubacim joj muzjaka nemanjam prostor samo kavez
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 13 Mar 2011, 19:36

Imam jedno pitanje za cenjene članove foruma. Od pre mesec i malo jače silim mužjaka kanarinca starog godinu dana i sa njim nemam nikakvih problema, po mom mišljenju prilično je usiljen, peva kao lud i glođe žicu. Ženka, stara takođe godinu dana je u procesu siljenja već nekih 3 nedelje. Prvo je parenje za oboje.
Silim ih po PS-u, jajčana i rendano jaje svaki dan po jedna mineralka, vit. E u vodu, niger 2 puta nedeljno, klijalo seme 3 puta nedeljno i dovoljne količine PADOVAN semenske hrana za kanarince. Ptice su u istoj prostoriji, čuju se a ne vide se.
Problem je sledeći, pre par dana sam prilikom čišćenja sasvim slučajno omogućio da se na nekih par minuta vide. Mužjak je odmah poludeo a ženkica počela da čuča i da čupka gnezdo (unutrašnje plastično). Pomislio sam da su dovoljno usiljeni i spojio ih. Mužjak odmah krenuo u akciju i gazio nekoliko puta. MEĐUTIM, ona se tome ne protivi ali i ne čuča kada on skoči na nju nego zauzima najnormalniji stav. Mislim da on zbog toga ne može ispravno da gazi, tj., ne dolazi do kopulacije. Već su 4 dana zajedno, gnezdo intenzivno rasturaju, u međuvremenu sam im ponudio i spoljašnje ali tek njega ne gledaju. Odlično se slažu, nema nikakve tuče, čak sam danas video i da se međusobno hrane u gnezdu.
Pitanje je šta da radim, mislim da ona nije dovoljno usiljena. Da li da ga odvajam i nastavim nju da silim još par dana ili da ga ostavim pa da vidim da li će se kod nje pojačati želja iako su zajedno. A možda i preterujem, možda je sve to normalno.
Izvinjavam se na ovako dugom postu, unapred sam zahvalam na svakom savetu.
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 13 Mar 2011, 21:16

lanmiihtm ::
Imam jedno pitanje za cenjene članove foruma. Od pre mesec i malo jače silim mužjaka kanarinca starog godinu dana i sa njim nemam nikakvih problema, po mom mišljenju prilično je usiljen, peva kao lud i glođe žicu. Ženka, stara takođe godinu dana je u procesu siljenja već nekih 3 nedelje. Prvo je parenje za oboje.
Silim ih po PS-u, jajčana i rendano jaje svaki dan po jedna mineralka, vit. E u vodu, niger 2 puta nedeljno, klijalo seme 3 puta nedeljno i dovoljne količine PADOVAN semenske hrana za kanarince. Ptice su u istoj prostoriji, čuju se a ne vide se.
Problem je sledeći, pre par dana sam prilikom čišćenja sasvim slučajno omogućio da se na nekih par minuta vide. Mužjak je odmah poludeo a ženkica počela da čuča i da čupka gnezdo (unutrašnje plastično). Pomislio sam da su dovoljno usiljeni i spojio ih. Mužjak odmah krenuo u akciju i gazio nekoliko puta. MEĐUTIM, ona se tome ne protivi ali i ne čuča kada on skoči na nju nego zauzima najnormalniji stav. Mislim da on zbog toga ne može ispravno da gazi, tj., ne dolazi do kopulacije. Već su 4 dana zajedno, gnezdo intenzivno rasturaju, u međuvremenu sam im ponudio i spoljašnje ali tek njega ne gledaju. Odlično se slažu, nema nikakve tuče, čak sam danas video i da se međusobno hrane u gnezdu.
Pitanje je šta da radim, mislim da ona nije dovoljno usiljena. Da li da ga odvajam i nastavim nju da silim još par dana ili da ga ostavim pa da vidim da li će se kod nje pojačati želj
a iako su zajedno. A možda i preterujem, možda je sve to normalno.
Izvinjavam se na ovako dugom postu, unapred sam zahvalam na svakom savetu.

parit će se oni,parenje nemoraš vidjeti.samo ih ostavi skupa i ne boj se.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 13 Mar 2011, 21:37

Stavi materjal za gnezdo i ne diraj ništa, znaćeš da je gotovo kad ženka snese jaja.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 14 Mar 2011, 02:22

Uradiću tako, hvala na savetima. Kad bude nekih novina javljam se opet Smile
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 16 Mar 2011, 19:02

Ja samo da se pohvalim, danas ženka snela prvo jaje. bounce cheers
Gnezdo nije ništa posebno ni uređivala, izgleda da joj je bila dovoljna podloška koju sam stavio. Sada imam drugu nedoumicu, sa mužjakom se odlično slaže, prvi put da vidim da su se dve ptice ovako uparile. Stalno su zajedno a on je neprestano hrani u gnezdu. Iz tog razloga bih želeo da ga ostavim kod nje ali mi nije jasno kako da izvedem da njoj od danas obustavim jajčanu hranu a on da je i dalje dobija. Ako je potpuno obustavim da li to znači da će se on rasiliti? scratch
Назад на врх Go down
lakiso
Član
Član
lakiso


Број порука : 115
Join date : 10.11.2010
Age : 37
Локација : sombor

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 16 Mar 2011, 19:38

ma nece se on druze tako lako rasiliti ako je sada u punoj pesmi i ako je pario slobodno prestani da dajes jajcanu hranu dok se ne izlegu mladi a onda opet davaj nece muzijaku nista biti.pozdrav nista biti ,
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 16 Mar 2011, 22:26

Gazi je svaki dan po nekoliko puta. Mogu na svakih nekoliko dana da im dodam malo jajčane, čisto da ostanu u kondiciji. Wink
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 16 Mar 2011, 22:45

lanmiihtm ::
Gazi je svaki dan po nekoliko puta. Mogu na svakih nekoliko dana da im dodam malo jajčane, čisto da ostanu u kondiciji. Wink

Moj ti je savet da mužijaka odvojiš od ženke posle 3 - 4 snešenog jajeta. Postoji realna opasnost da polome sva jaja u gnezdu prilikom nekog od narednih parenja i njihove jurnjave po kavezu. Takođe, ako nastaviš da im obadvoima daješ jajčanu hranu ženka neće mirno da leži na jajima nego će stalno da ustaje i da traži da se pari a onda dovodiš u pitanje inkubaciju jaja.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 16 Mar 2011, 23:11

SAŠA ::
lanmiihtm ::
Gazi je svaki dan po nekoliko puta. Mogu na svakih nekoliko dana da im dodam malo jajčane, čisto da ostanu u kondiciji. Wink

Moj ti je savet da mužijaka odvojiš od ženke posle 3 - 4 snešenog jajeta. Postoji realna opasnost da polome sva jaja u gnezdu prilikom nekog od narednih parenja i njihove jurnjave po kavezu. Takođe, ako nastaviš da im obadvoima daješ jajčanu hranu ženka neće mirno da leži na jajima nego će stalno da ustaje i da traži da se pari a onda dovodiš u pitanje inkubaciju jaja.

Razumem da postoji ta opasnost međutim on je gotovo i ne juri po kavezu. Ujutro, kad izađe prvo sunce, malo zapeva i pojuri je jednom i to traje par sekundi. Svi njegovi skokovi tokom dana su bez prethodne najave, on je hrani, oboje se tiho oglašavaju i to se završi gaženjem. I tako nekoliko puta za redom pa pauza. Nisu kao drugi parovi koje sam imao. Zajedno se kupaju u pojilici i zajedno uzimaju hranu. Baš bih zbog toga i da ih ostavim zajedno.
Ako iskusni odgajivači kao što ste Vi kažu da odvajam, onda mu ne gine izletanje iz njenog kaveza. rendeer
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 17 Mar 2011, 06:01

lanmiihtm ::
SAŠA ::
lanmiihtm ::
Gazi je svaki dan po nekoliko puta. Mogu na svakih nekoliko dana da im dodam malo jajčane, čisto da ostanu u kondiciji. Wink

Moj ti je savet da mužijaka odvojiš od ženke posle 3 - 4 snešenog jajeta. Postoji realna opasnost da polome sva jaja u gnezdu prilikom nekog od narednih parenja i njihove jurnjave po kavezu. Takođe, ako nastaviš da im obadvoima daješ jajčanu hranu ženka neće mirno da leži na jajima nego će stalno da ustaje i da traži da se pari a onda dovodiš u pitanje inkubaciju jaja.

Razumem da postoji ta opasnost međutim on je gotovo i ne juri po kavezu. Ujutro, kad izađe prvo sunce, malo zapeva i pojuri je jednom i to traje par sekundi. Svi njegovi skokovi tokom dana su bez prethodne najave, on je hrani, oboje se tiho oglašavaju i to se završi gaženjem. I tako nekoliko puta za redom pa pauza. Nisu kao drugi parovi koje sam imao. Zajedno se kupaju u pojilici i zajedno uzimaju hranu. Baš bih zbog toga i da ih ostavim zajedno.
Ako iskusni odgajivači kao što ste Vi kažu da odvajam, onda mu ne gine izletanje iz njenog kaveza. rendeer

nije ga potrebno vaditi ako je miran i ako je hrani,a to znači da će hraniti i mlade,kad snese sva jaja i kad zalegne ako je bude jurio onda ga izvadi,ako ne još bolje jer će mladi bolje napredovati.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyThu 17 Mar 2011, 18:51

scratch
Ok, svakako ću sačekati da završi sa nošenjem pa ću onda odlučiti. Hvala na savetima.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyFri 18 Mar 2011, 23:54

Ova moja zakucala na prvom. Evo već drugi dan pauze. Crying or Very sad
Da li mogu možda sutra očekivati još jedno ili je to kraj i kakve su šanse da je to jedno plodno. Suspect
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 23 Mar 2011, 13:40

i meni par malinoa zenka snela1 jaje i stala pocela da lezi na njemu to mi se desilo i prosle godine ali izlegao se mladac i sve je bilo uredu.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyWed 23 Mar 2011, 18:56

Danas je peti dan leženja, lampiraću večeras pa ako je ćorak, kako bi narod rekao, ajd Jovo nanovo. Rolling Eyes
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptySun 27 Mar 2011, 19:54

Jaje neplodno, mužjaka sam odvojio a gnezdo rasformirao. Koliko ih treba držati odvojene? On je prilično usiljen, peva ceo dan a ona ga neprestano doziva.
Назад на врх Go down
luka pericaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 05.03.2011

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyMon 28 Mar 2011, 15:13

lanmiihtm ::
Jaje neplodno, mužjaka sam odvojio a gnezdo rasformirao. Koliko ih treba držati odvojene? On je prilično usiljen, peva ceo dan a ona ga neprestano doziva.

za 5-6 dana joj stavi materijal i kad napravi gnijezdo ili kad ga počme raditi ubaci mužijaka.
Назад на врх Go down
lanmiihtm
Član
Član
lanmiihtm


Број порука : 34
Join date : 03.03.2010
Age : 48
Локација : Beograd

Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 EmptyTue 29 Mar 2011, 23:17

Počela da vrti gnezdo, sutra ih spajam pa ćemo videti da li će ovaj put biti bolje.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 11 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 11 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: