PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Ptice grabljivice - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Ptice grabljivice

Go down 
+31
Furla
gost1
alba
marconi
zvucnik
misan
novaksin
alexandar
pticar nis
alann
stefanos7
delux
Миланче
bogdanik
Danijelvr
robin
rower
Zika
sasha
Petar
milos0205
slavishab
Vladan
BOCKA
kemo89
Rasko
Бане
Steva
Sokoly
Drle
Milan
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 01:00

Da poklapacom, krenu po pticu na rampi i nema daljeg, tu su, inace nama sve ptice ostaju zive, fora je preteci ga, pre nego on uopste ostvari kontakt sa pticom mamkom. Inace mi ne okrecemo nikad ledja pticama i mrezi, mozda nam je tu uspeh Wink
Posalji ti druze te lukave kod nas, mi smo lukaviji Very Happy lol!
Kobac je i jako mlad, vrlo pogodan za dalji rad, ali je srecno odleteo odakle i dosao , jer kao sto si i mogao videti druze, vec imam 1 odradjenu pticu, a manjak vremena za neke nove... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pozdrav od lukavih nislija cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 01:21

ja bi vrlo rado udomio jednog kobca pa ako ima neko viska neka pise
hvala
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 02:09

...samo jedno malo upozorenje za iskrene zaljubljenike a pocetnike> kobac je najtezi za rad! uvek je bolje poceti sa meksom pticom. veliki pozz...
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 02:19

ja sam veliki ljubitelj ptica grabljivica i neznam bas puno . a koja je to meksa ptica Question
Назад на врх Go down
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 02:23

U potpunosti se slazem sa kolegom...za kobca je potrebno iskustvo, narocito divljeg odraslog!
Samo jos da dodam da je jedna od najboljih ptica za pocetnike vetrusa, na sta je verovatno i mislio kolega robin rekavsi "meksa"...
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 02:34

sta je potrebno za drzanje jedne vetruske kako se hrani (sta jede)
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:12

stefanos druze,odrasli divlji kobac se nemoze pripitomiti,kad to kazem mislim na zrele ptice,mora biti imprint ili najkasnije juvelir,starog kobca jos niko nije izdresirao,njegov karakter i mentalni sklop je neuporediv sa bilo kojom drugom pticom.divlji kobac zauvek ostaje divlji,lako padne u apatiju iz koje se tesko izvlaci(cesto se dogodi i sa pitomom pticom tokom obuke zbog prebrzog metabolizma) i na kraju najcesce ugine!
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:25

aleksandre,najpre bi trbao da se uclanis u jedan od dva sokolarska udruzenja,tamo ces upoznati detalje soklarske vestine,zatim ce ti odrediti mentora preko koga ces pravilno nauciti sve osnove soklarstva. gajenje grbljivice nije lako i zahteva visok stepen moralnog osecaja, jako puno vremena,paznje i uslova . veruj mi ma koja ptica da je u pitanju imaces obavezu 365 dana u godini svakodnevnog kontakta.
Назад на врх Go down
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:26

Kad sam rekao odrasli divlji- mislio sam na to da ptica nije imprintirana, vec uzeta iz prirode kao odrasla.
Kobac kog ja imam je uzet mlad, bas kao ovaj sa slike, sa starijim pticama nemam iskustva i ne mogu pricati. Naravno druze dobro razumem o cemu pricas, zato smo tu da pomazemo jedni drugima iskustvom i savetima.
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:34

Hvala puno ipak je to velika odgovornost i nemam petlju da udjem u tako nesto vezujem se za zivotinje i nedaj boze da se nesto desi ja bi skrenuo.
Ipak hvala na pomoci sto necu doziveti razocaranja
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:42

cenim to sto si napisao. kao po nekom pravilu,u zivotu uvek vise razocarenja nego radosti,pa po nekad ih je bolje i zaobici.
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 03:53

Necu da komplikujem zivot ako nemoram .
Posto puno vremena provodim u prirodi i vidjam ptice grabljivice pogotovu orla misara kojih ima jako puno oko mog placa koji se nalazi na par kilometara van grad
ostajem da im se divim sa zemlje i uzivam u njihovom krsarenju plavim nebom.
hvala pozz
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 14 Nov 2009, 04:15

Milan ::
U prirodi postoji lanac ishrane, moje je mišljenje da su ptice grabljivice u uskoj vezi sa pticama pevačicama, kao što svi mi znamo dosta nas je imalo gubitaka koje su nam nanele ove ptice. Mislim da je bitno da bolje upoznamo grabljivice, da razumemo njihovo ponašanje, svima bi to bilo od koristi a možda neko od nas i zavoli ove ptice Smile
Ovo izgleda funkcioniše, drago mi je što je tema krenula u ovom pravcu i što ima zainteresovanih i za ovaj sport. Ih da znate koliko sam samo kritika istrpeo a bogami bilo je i svadja sa dosta članova foruma zbog postavljanja teme nešto od toga se i vidi na početku teme. Samo napred sa zadovoljstvom čitam ove postove... nije loše da se o svakoj vrsti koja se pominje napiše nešto čisto da svi vidimo o čemu se radi .. slikica neka bi bila dobrodošla itd.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 23:06

Evo i mojih ljubimaca
Ptice grabljivice - Page 4 Slika014
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 00:57

Prelepa slika svaka cast samo napred
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ...   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 01:39

nije dobro delux da ih spajas,a i astroturf je pregrub za kobca,precka na stalku treba da je tanja...pozz..
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 12:20

UH, ovo bas impozantno izgleda! Shocked Koliko je tesko drzati ove ptice?
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 14:32

http://yfrog.com/05img3233yj
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 14:34

evo i mojih...
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 21:11

robin ::
http://yfrog.com/05img3233yj
Mozes li malo pojasniti ovu sliku Robine Suspect od kada je
odnosno moze li jos neka slicica bounce ,pa to je fantasticno.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 22:26

Ja sam laik za ove vase ljubimce, ali izuzetno postujem vas trud. Sokolarstvo je medju najtezim, najskupljim i najisplativijim hobijima. Skoro sam na tv gledao jednog srpskog sokolara sa izuzetnim uslovima. Imao je boxeve zazidani sa sve strane, samo im je krov otvoren tj sa zicom. Pricao je sve i svasta i pomenuo da bastardira sa grabljivicama i kombinuje njihove osobine u lovu i karakter same ptice. Pokazao je jednu sokolicu i pomenuo da kod njega izleze do 8 mladih za 1 god, naravno u vestackim uslovima i mozda pod teskom hemijom. A vi sad to pomnozite sa cenom sokola koju placaju sheici :-).
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 22:59

robin ::
evo i mojih...

Super! Jel si ih ti izlegao? Shocked
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ...   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 23:28

bogdanik,nije bas tako...jedne od najtezih ptica za reprodukciju su grbljivice. o nikakvoj hemiji nema ni govora,poenta je u uslovima i nacinu gajenja ,hrani.... taj koga si gledao je covek koji je 10 godina proveo u ujedinjenim emiratima gajeci sokolove za seike,a znas koliko je takvih...i samim tim ti je stvar jasna...veruj mi jako je malo ljudi koji se bave reprodukcijom a jos manje je onih koji ih prodaju a narocito seicima! cifre kojima se mediji frljaju su izmisljene od strane kojekakvih zastitara...sokola sa urednim papirima mozete kupiti vec od 400-500e. pa nevidim razlog da neko da neke silne pare. veliki pozdrav.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: ...   Ptice grabljivice - Page 4 EmptySun 06 Dec 2009, 23:31

stevo jedva,posle 4 godine...
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 EmptyMon 07 Dec 2009, 02:40

U pravu si. Mene fasciniralo to sto on bastardira sa njima. Mislim da ipak po neka jedinka se proda za veliki novac.
Robin , jel si ti clan sokolarskog drustva? I jel znas tog coveka , o cijim pticama je bilo reci u emisiji?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Ptice grabljivice - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
Ptice grabljivice
Назад на врх 
Страна 4 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» sve ptice
» Menjam ptice
» Kafeze za ptice

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: OSTALE ZEBE I DRUGE PTICE-
Скочи на: