PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Ptice grabljivice - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Ptice grabljivice

Go down 
+31
Furla
gost1
alba
marconi
zvucnik
misan
novaksin
alexandar
pticar nis
alann
stefanos7
delux
Миланче
bogdanik
Danijelvr
robin
rower
Zika
sasha
Petar
milos0205
slavishab
Vladan
BOCKA
kemo89
Rasko
Бане
Steva
Sokoly
Drle
Milan
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 31 Oct 2009, 17:40

...milane potpuno se slazem sa tobom po ovom pitnju,grabljivice su neizbezna karika u pticijem svetu. ako covek objektivno i realno gleda na sve to,nema razloga da ih nevoli,da nekazem mrzi jer ta rec nije u duhu pravog ljubitelja prirode. priroda se iznad svega mora najpre postovati pa zatim voleti ali nikako ici u krajnosti svojom ostrascenoscu. iako se nekome nece svideti,moram da kazem da su grabljivice kao i sumske pevacice moja velika ljubav. sokolarstvom se bavim vec nekoliko godina i podjednako sa tim uzivam i u sumskim pticama! mnogima to mozda nece biti jasno ali ja sam izmedju dve vatre u pravom smislu reci.za mene je to vrhunac i nijednog momenta se nisam pokolebao jer ja postujem svaku pticu.svaki pravi sokolalar nije samo poznavalac ptica grabljivica,on je dobar posmatrac,poznaje i mnoge druge ptice a to je na neki nacin neizbezno,jer da biste leteli jednu pticu morate da znate sve o njoj>gde zivi,sta lovi,kako lovi,koji su drugi stanovnici iz njenog okruzenja,koji su njeni neprijatelji....i sve to zbog momenta koji vas moze zadesiti u prirodi.recimo ako izgubite pticu prilikom lova,sto nije nista neuobicajeno,prve vrane koje prolete tuda brzo ce vam otkriti begunca tako sto ce se glasnim graktanjem obrusavati na mesto gde je begunac sleteo,pokusavajuci da gaoteraju,postoje i mnoge druge ptice izdajice koje otkrivaju prisustvo grabljivice u raznim situacijama a dobar sokolar to sigurno zna. ko god je iole bio u prilici da detaljnije upozna sokolarski svet sigurno nije ostao ravnodusan jer sokolarstvo je prijatelji moji nacin zivota. veliki pozdrav svima
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 07 Nov 2009, 14:39

Ja ovu pticu znam kao sivi svracak, a mom prijatelju je dva puta odnosio uhvacenog stiglica zajedno sa lepkom,ceka u nkom zbunju i kad vidi bespomocnu pticu koja se uhvati, munjevito se strmoglavi uzme pticu i ode. I ja sam sa mojim kumom uhvatio ovu pticu i njega je uhvatila toliko snazno kljunom za prst da je povreda bila bas velika, bilo je i krvi...
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 07 Nov 2009, 15:33

Ja nisam imao susreta sa ovom pticom, ali od grabljivaca sam u polju dok hvatam najcesce vidjao vetruske sto love miseve i ne slecu na kavez ili ptice, ima i orlova koji su isto bezopasni jer su primetni. Dok glavna pretnja je jastreb koji obozava da leti na pola metra od zemlje pa je tesko uociv. Ali ove godine sam imao lokera koji nije stajao sa mamcem ili pesmom pa cim stane odma znam da se plasi necega !!! I katastrofa je isto kad zabeli, tad jastreb bez straha udara na kavez bukvalno u kuci. Da kucnem u drvo nije mi nijednog usmrtio ni prethodnih godina, a imao sam 2 napada !!!
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySat 07 Nov 2009, 17:00

Bogdanik, boje sto nisi i ne moras Wink
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySun 08 Nov 2009, 15:06

dobro si primeti bogdanik,cim se ptice umire to je znak za opasnost. prednost ima kobac(acipiter nisus) on je brzi od jastreba i najveci neprijatelj sitnih ptica.i jedan idrugi su ptice niskog leta i zato je tesko uocljiv dok napada. jedini spas je jako gusta zica na kavezu. jos samo da kazem u vezi svracka...on ima vanredno dobro razvijeno culo vida pa su ga nekadasnji hvataci ptica koristili kao uzbunu za vreme lova jer redovno prvi ugleda grabljivicu sa velike udaljenosti i javlja svojim glasnim krestanjem.veliki pozdrav svima..
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySun 08 Nov 2009, 18:23

svracak ubija gustere,obozava da ih ubije i nabode na neki trn....licno sam video
a evo vidite kakvo je to zlo... Shocked
https://www.youtube.com/watch?v=f31RNnfjsyU&feature=related
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySun 08 Nov 2009, 18:28

a tek stiglice sto voli da ubija,desavalo je se par puta da mi ubije stiglica na poljani gde lovim,on mucenik sleti na cesljugu ulepi se a on kad ga opali samo pukne perije...
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptySun 08 Nov 2009, 18:52

.....ma on jede sve zivo,poljskog misa redovno ubija i jede,male ptice iz gnezda i njihova jaja nikad nezaobilazi ali mislim da nijedna ptica nenanosi toliko stete kao svraka.tamo gde ona zivi u siroj blizini nema nijedne druge ptice a kamoli gnezda....
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 17:44

Ptice grabljivice - Page 3 Slika180
Ptice grabljivice - Page 3 Slika178
Cavi moj jastreb,ubio mi stiglica koji je prvi poceo da pjeva ove sezone Sad
Ali za koji dan prelazimo na krupnije zverke lol! lol! lol! lol! lol!
king
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:28

Lepa ptica i ponosna, može nešto malo detaljnije o njoj.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 19:35

Bice Milane cim malo svanu dani,ova nas kisa udavi potpuno.Cavi je mladunac zeljan ucenja i dokazivanja cini mi se perspektivna ptica.Meni su ovo poceci pa cemo vidjeti kako ce sve da ispadne Wink
king
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 21:31

Lijepe ptice,jastreb ko blizanac mojemu,sigurno su u tezinom slicni Question
moj trenutno 750gr.Treniramo svaki dan,nadamo se uskoro konkretnim rezultatima bounce
Pozdrav iz Podgorice
king
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 21:44

stefanos lep ti je kobac,jel letis sa njim,koja mu je tezina?
Назад на врх Go down
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 21:49

Srpsko-Crnogorska braca Very Happy
Letna tezina mu je 810gr, dok lovna 740-750gr .
Ma samo napred, imprinti su zakon! cheers
Robin druze, zbog nedostatka vremena na standby je Crying or Very sad
Prosle sezone sam radio sa njim, to je uzitak !!! cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyMon 09 Nov 2009, 21:57

slazem se sa tobom,dobro uradjen kobac je pravo zadovoljstvo ali puno vremena trazi,muzjak pogotovo....
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 03:03

Po meni naj ljepsa grabljivica a i naj pametnija sivi soko.Brzina i nacin lova mu sve dokazuje.Evo nekoliko fotografija moje nekadasnje sokolice.
Ptice grabljivice - Page 3 F1020018r.th
Ptice grabljivice - Page 3 F1010016.th
Назад на врх Go down
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 04:11

Alann prijatelju, svako ima pravo na svoje misljenje, isto tako i svaka ptica grabljivica nije najuspesnija na svakom terenu, vec je svaka najbolja u svom nekom elementu, tako recimo soko je nenadmasan lovac na stepama, cistinama, na otvorenom terenu bez raznih sumaraka koji bi ga ometali, dok je jastreb sumska ptica kojoj je to prirodno staniste i on se tamo najbolje snalazi, ali podjednako dobro i na otvorenom, te ga JA LICNO SMATRAM ZA NAJUNIVERZALNIJEG I NAJBOLJEG LOVCA, kobac je isti kao jastreb samo manji, znaci minijatura jastreba! I jos jednom naglasavam, svako ima pravo na svoje misljenje! Wink
Pozdrav druze!!!
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 08:34

Drago mi je da neko iz mojega grada ima afiniteta prema grabljivicama cheers
Zaista samo bukvalno par ljudi sam upoznao koji imaju zelju da se bave sokolarstvom.Ponavljam Crna Gora je jedna od zemalja kojoj je soko,orao,ptice grabljivice uoste zastitni znak i simbol prepoznavanja,a na zalost bez tradicije sokolarenja.
Sto se tice sivog sokola moja skromna iskustva su u rehabilitaciji povrijedjenih ptica,njihovoj socijalizaciji i pokusaju uvodjenja u lov (dva neslavno zavrsena pokusaja pale )
NJegova ljepota i elegancija u svijetu grabljivica je poznata i tu se slazem sa Alannom.Ne bih dijelio misljenje onih koji kazu da je soko bolji lovac zato sto razvija tako velike brzine.I soko i jastreb u svijetu grabljivica dozivljavaju blagu rehabilitaciju poslije poznatih katastrofa druge polovine proslog vijeka.To dokazuje da su obje grabljivice skoro podjednako dobre i sto se tice lova i intelegencije i nacina adaptacije na promjenu okoline i paramentara koji uticu na njihovu populaciji.Cak sto se tice intelegencije ipak bih blagu prednost dao jastrebu bas zbog nacina lova i nadoknadjivanje mozda ne tako impozantne brzine kao kod sokola ali sasvim dovoljne u odnosu na plijen koji lovi.
Ali da ne bih duzio vise ono sto je najvaznije je da podizemo svijest ljudi i cuvamo ove impozantne zivotinje koje uzimaju od prirode,pa dobro i od covjeka ,minimum koji im omogucava opstanak.Svako zivo bice zasluzuje toliko.
Meni je jastreb ubio stiglica koji je skoro punu propjevao krajem oktobra,nijesam bijesan na njega vec na sebe study
Nauk za ubuduce geek
Pozdrav
king
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 20:08

stefanos7 ::
Alann prijatelju, svako ima pravo na svoje misljenje, isto tako i svaka ptica grabljivica nije najuspesnija na svakom terenu, vec je svaka najbolja u svom nekom elementu, tako recimo soko je nenadmasan lovac na stepama, cistinama, na otvorenom terenu bez raznih sumaraka koji bi ga ometali, dok je jastreb sumska ptica kojoj je to prirodno staniste i on se tamo najbolje snalazi, ali podjednako dobro i na otvorenom, te ga JA LICNO SMATRAM ZA NAJUNIVERZALNIJEG I NAJBOLJEG LOVCA, kobac je isti kao jastreb samo manji, znaci minijatura jastreba! I jos jednom naglasavam, svako ima pravo na svoje misljenje! Wink
Pozdrav druze!!!
Ja sam u iznosenju svoga teksta naglasio po meni sto znaci licni ukus a ne sira tvrdnja.
Sto se tice Jasteba imao sam i njega muzijaka prilicno ruzan naspram sokola stav na ruku ko bandit i moje kriterijume ne zadovoljava ni estetikom ni ponasanjem.Ja licno volim da vidim i ljepotu i hrabrost.
Ptici kojoj se jedino vise divim od sokola i koja me odusevljava suri orao
Назад на врх Go down
stefanos7
Posetilac
Posetilac
stefanos7


Број порука : 27
Join date : 10.04.2009
Age : 32
Локација : Nish

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 21:03

Naravno druze, slazem se sa tobom, velicanstvenost koju odaje soko ne moze ni jedna druga ptica grabljivica, izuzev surog orla koji je vec prica za sebe!!!
Pricajuci o jastrebu mislio sam na njegove LOVNE osobine, ako si kojim slucajem shvatio da te napadam zbog tvog stava, nisam imao takve namere!
Veliki Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyTue 10 Nov 2009, 21:38

Ne pogresno smo se razumjeli ukusi su razliciti i o njima nikad ne raspravljam.I kod nas ima ljudi koji preferiraju jastreba zbog lova sa ruke i na zemlju.Ja vise uzivam u lovu u vazduhu i na visinu jer bolje posmatram fajt.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyThu 12 Nov 2009, 11:57

...momci u pravu ste,o ukusima netreba raspravljati. falco i acipiter su dva razlicita sveta u svakom pogledu ali su podjednako lepi,recimo jedna od najlepsih za mene kalidus muzjak i to narocito kada je potpuno zreo,od recimo 4..5godina starosti.imate utisak kao da posmatrate keramicku figuru a ne zivu pticu. sto se jastreba tice,muzjak takodje 4..5 godina star,svojim izgledom nijednog sokolara nece ostaviti ravnodusnim,narocito severno americki...ali i mnoge druge su lepe na svoj nacin. veliki pozdrav.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 13 Nov 2009, 20:47

Lepo lepo, svaka cast kolege pticari,

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 13 Nov 2009, 22:23

Prelijepe ptice,kobac pogotovu. Sa njim bi se moglo ozbiljno raditi.
Ja se evo mjesec dana mucim sa jednom zenkom ,ubila mi je 5 ili 6 lokera,cim izvedem lokera kod mreze,saceka da okrenem ledja i napada.
Palice,mreza nista ne pomaze,lukava ko lisica Evil or Very Mad
Jesu li ovi uhvaceni preklapacom Question
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 EmptyFri 13 Nov 2009, 23:42

Pozdrav svima, da poklopili smo ih poklapacom. Samo ispravka mala za Danijela iz Vranja, mi hvatamo a ne lovimo ptice cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Ptice grabljivice - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Ptice grabljivice
Назад на врх 
Страна 3 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» sve ptice
» Menjam ptice
» Kafeze za ptice

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: OSTALE ZEBE I DRUGE PTICE-
Скочи на: