PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Malino kanarinci (malinois waterslagers)

Go down 
+33
Petar Aleksic
macak
alempije
Furla
zucko
Ivan Z
dane 87
goran70
sasaznas
bondža1
luka pericaa
lanmiihtm
Luka Perica
Zokbok988
Timbrado
Mica Vasic
Green Singer
boev
Gost
hello
grujo
horvat
budisic
dr dac
ticar
Laza
Petar
Luckyboy
klokkende
kemo89
Бане
Milan
Vlada Nish
37 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АуторПорука
boev
Posetilac
Posetilac



Број порука : 1
Join date : 19.10.2010
Age : 45
Локација : Sofia

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 20 Oct 2010, 14:01

Milan ::
tezi ptici mi haresvat mnogo.Ja sam ot Bulgaria i tozi forum mi haresva mnogo i bih bil radosten ako kontaktuvam s vas vsi4ki saforumzi i nau4a nekoi humavi raboti. Pozdrav.Petar Boev
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 08 Nov 2010, 13:44

Zna li neko kad su nastali beli malinoi ?







Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 08 Nov 2010, 13:45

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 08 Nov 2010, 13:49

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 08 Nov 2010, 14:00

Interesantan klip za početnika sa pojedinačno objašnjenim turama


Назад на врх Go down
Green Singer
Posetilac
Posetilac
Green Singer


Број порука : 26
Join date : 08.11.2010
Локација : Subotica

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: KOJI JE OVO KANARINAC ?   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 10 Nov 2010, 04:27

Pozdrav svima!

Mozda za neke glupo pitanje, ali molim vas da mi kazete koja je ovo vrsta kanarinca ?

I zasto neki ljudi kazu da narandzasti kanarinci ne pevaju?

https://www.youtube.com/watch?v=JdCypdivLx8

Molim vas za pomoc. Naime video sam kod nas na pijaci slicnog kanarinca samo sto je on narandzast sa belim sarama. I ne znam kojoj vrsti pripada i da li spada u pevace. Svidja mi se, alihocu kanarinca koji peva. Ne znam sta da radim... Molim vas za savet.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Aleksinac

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 10 Nov 2010, 10:06


Svi kanarinci pevaju, i "narandzasti". U Srbiji skoro da i nema narandzastih rasa kanarinaca, to sto si video na pijaci ili gde vec je verovatno crveni kanarinac (kanarinac boje) ili bolje receno trebalo je da bude crveni , ali "neadekvatnom" ishranom u vreme mitarenja nije dobijao dovoljno karotinoida (da ne preterujem vise sa objasnjavanjem) pa je "ostao" narandzasto-beo, sto i nema veze sa zdravljem . Karotini su neophodni i za ptice , a visak, pogotovo sintetickih je opasan za jetru ptica . Taj kanarinac iz i-neta je mesavina japanskog hoso kanarinca (bas narandzastog), da je cista rasa bio bi sitniji, tanji ,kratkog glatkog perja, uspravniji... da je "mesavina" vidi se po glavi, ocima, kljunu, degenerisanom perju ...
Ocigledno je da se tebi svidja pesma kanarinaca koji ne spadaju u"rase kanarinaca pesme". Ako trazis kanarinca da ti peva , normalno je da cujes kako peva , da uporedis pesmu vise pevaca i , ako cujes razliku u pesmi, da odaberes pticu.
ja ga malo pretera, valjda ces da me razumes...
Назад на врх Go down
Green Singer
Posetilac
Posetilac
Green Singer


Број порука : 26
Join date : 08.11.2010
Локација : Subotica

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 10 Nov 2010, 18:49

Hvala puno na razjasnjenju... Smile Ali molim te da mi razjasnis jos jednu dilemu. Znaci onda taj narandzasto-beli nema veze sa Malino vrstom ili drugom jer je to neka druga rasa? Tj interesuje me da li je moguce da peva pesmu Malino kanarinca? silent Sad sam ga malo zakomplikovao, ali mislim da me razumes. Izvini na mozda glupim pitanjima ali kad se ja stvarno ne razumem a jakop volim ove ptice. I love you
I molim te da mi razjasnis jos nesto. Da li je moguce ako kupim na primer Malino kanarinca i pustam mu CD sa pesmom kanarinca druge vrste, dakle da li je moguce da ce on promeniti pesmu ako to slusa dovoljno dugo? Ili cu samo da pogorsam stvar i on uopste nece vise pevati ni svoju pesmu? Rolling Eyes
Mozda vama profesionalcima zvucim smesno, ali kad se ne razumem u te stvari i molim da mi neko objasni. No

Citao sam po forumu i citao ali nisam nasao odgovor...

Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Aleksinac

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyWed 10 Nov 2010, 22:53

U Nemackoj ima nekoliko odgajivaca crvenih malino kanarinaca. Da je jedan takav kanarinac stigo u Suboticu, teoretski je moguce ali malo verovatno. Mislim da ni vecina odgajivaca malinoa u Srbiji ne zna da sada ima i "takvih" ptica.
Isto je tako moguce da bilo koji kanarinac "peva" pesmu malinoa i obrnuto, malino koji vec peva svoju pesmu, ako slusa dovoljno dugo i u prvim godinama zivota, neke ture izbaci, neke doda, neke digne(pojaca), neke promeni...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 13 Nov 2010, 03:07

Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySun 14 Nov 2010, 01:27

Green Singer ::
Hvala puno na razjasnjenju... Smile Ali molim te da mi razjasnis jos jednu dilemu. Znaci onda taj narandzasto-beli nema veze sa Malino vrstom ili drugom jer je to neka druga rasa? Tj interesuje me da li je moguce da peva pesmu Malino kanarinca? silent Sad sam ga malo zakomplikovao, ali mislim da me razumes. Izvini na mozda glupim pitanjima ali kad se ja stvarno ne razumem a jakop volim ove ptice. I love you
I molim te da mi razjasnis jos nesto. Da li je moguce ako kupim na primer Malino kanarinca i pustam mu CD sa pesmom kanarinca druge vrste, dakle da li je moguce da ce on promeniti pesmu ako to slusa dovoljno dugo? Ili cu samo da pogorsam stvar i on uopste nece vise pevati ni svoju pesmu? Rolling Eyes
Mozda vama profesionalcima zvucim smesno, ali kad se ne razumem u te stvari i molim da mi neko objasni. No

Citao sam po forumu i citao ali nisam nasao odgovor...


Mlade ptice kojima pesma jos nije formirana, naginju na to da prihvataju ture koje cuju, ili non-stop slusaju i stime kvare svoju pesmu, tj njen kvalitet. Posebno Malinoi su naklonjeni time da vrlo brzo prihvataju nesto drugo i zato se strogo drze odvojeno od drugih ptica. Svaka mlada ptica koja uci pesmu tj slusa starijeg kanarinca ili CD, pokusava da imitira ono sto cuje. Takav im je postupak i u prirodi kada uce prvenstveno od svojih oceva. Malino, ili bilo koja druga vrsta kanarinca pesme, ako im se non-stop pusta nesto drugo, ne vezano za njihovu pesmu, tj ture, 90 % cu primiti tu pesmu. Mozda je necu skinuti u originalu, ali cu zato iskvariti svoj kvalitet koji im je genetski prenesen.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySun 14 Nov 2010, 11:38

Dugo sam razmišljao koje kanarince da čuvam kako bi poponio "zimsku prazninu" do proleća odnosno do perioda kad se kreće sa parenjem štiglića. Pošto živim u stanu izbor je na kraju pao na MALINO iz nekoliko razloga.
1. Ptice imaju tihu i melodičnu pesmu (manje smetaju ukućanima Smile )
2. Po onome što su mi odgajivači malinoa pričali čak preko 90 % njihove pesme ide genetski (iz krvi) pa su šanse veoma male da "pokupe" neke ture od štiglića ili neke druge ptice i pokvare pesmu.

Timbado, voleo bi da razjasnimo malo ovaj tvoj post, kao početnik u odgoju malinoa, potpuno sam zbunjen jer me svi uveravaju da je malino idealna ptica upravo zbog toga što joj nije potrebno školovanje i što ne "upija" ture drugih ptica.
Назад на врх Go down
Green Singer
Posetilac
Posetilac
Green Singer


Број порука : 26
Join date : 08.11.2010
Локација : Subotica

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySun 14 Nov 2010, 21:12

Ja se stalno razmisljam izmedju Malinoa i Slavujara... Rolling Eyes Neki odgaivaci kazu da su Slavujari tisi i lepse pevaju ali sta znam... Suspect Svidja mi se i jedna i druga pesma. Neko prica ovako a neko onako... scratch Samo islim da su Slavujari malo tisi jer sam slusao bas danas kod jednog odgajivaca i jednu i drugu vrstu i pesmu. Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:01

<object width="480" height="385"><param name="movie"
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:04

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:07

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 18 Nov 2010, 00:14

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 18 Nov 2010, 00:24

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 20 Nov 2010, 02:35

Interesantne ptice iz Grčke

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 20 Nov 2010, 14:58

Verovatno ste primetili kako u poslednje vreme istražujem snimke malinoa.Zahvaljujući mom prijatelju i našem članu Bojanu Jovanoviću zainteresovao sam se za ovu rasu kanarinaca. Uzimajući u obzir preporuke iskusnih odgajivača nabavio sam kvalitetne ženke od Nenada Prvulovića koje vode poreklo iz Belgije i Austrije.

Što se mužjaka tiče, za sad sam tu tanak, imam samo jednog, preslušao sam skoro sve malinoe u mom kraju i nisam našao nešto što bi me interesovalo sem kod Bojana koji je na moju žalost prodao sve mlade ptice pre desetak dana tako da mu je ostalo samo matično jato Smile

Pogledajte snimak mojih ptica

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptySat 20 Nov 2010, 15:03

Pokušao sam da snimim i pesmu mužjaka uz napomenu da je ptica spremna za parenje i jako usiljena, prisustvo ženki ga je izludelo. Molio bi da ocenite ovu pticu.

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyMon 20 Dec 2010, 04:07

Interesantan klip, kako se školuju mladi mužjaci

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyThu 23 Dec 2010, 22:40

Izašla danas tri mlada. Biće alkiranja za neki dan ako bog da cheers
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyFri 24 Dec 2010, 02:54

Srećno bilo! Samo sam te malo preduhitrio sa alkiranjem prvih mladih ptica sa alkicama PPFE. Prve su alkirane pre nekih 10 - 15 dana ali sam zaboravio da ih slikam. Sutra šaljem fotke. Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 EmptyFri 24 Dec 2010, 11:54

eeeeeee, samo slike i da se vidi postupak, ko prvi devojci.... Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Malino kanarinci (malinois waterslagers)   Malino kanarinci (malinois waterslagers) - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Malino kanarinci (malinois waterslagers)
Назад на врх 
Страна 3 of 8Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Takmicenje kanarinaca pesme(waterslager malinois) u Sapcu
» kanarinci malino
» Kanarinac srpski slavujar

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: