PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje kanarinaca boje

Go down 
+9
Jocom
Canary Martin
ticar
Danijelvr
IgorSO
ZOKICA
Milan
pticar nis
Zika
13 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 08 Feb 2010, 14:38

Eumo imaju crvene oci dok su ptice mlade,tokom vremena rastu oci postaju crne.. Nadam se da ne gresim ?? confused
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 08 Feb 2010, 17:58

Canary Martin ::
Eumo imaju crvene oci dok su ptice mlade,tokom vremena rastu oci postaju crne.. Nadam se da ne gresim ?? confused

griješiš eumo ima crvene oči.samo malo svijetlije.
Назад на врх Go down
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 38
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re:   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 08 Feb 2010, 23:59

Dal iko zna gdje mogu da nadjem neku tabelu gdje se vidi ptica a pored da pise koja je boja.... il ima neko bolju ideju kako da naucim sve razlicite vrste boja?
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyTue 09 Feb 2010, 06:16

Jocom ::
Dal iko zna gdje mogu da nadjem neku tabelu gdje se vidi ptica a pored da pise koja je boja.... il ima neko bolju ideju kako da naucim sve razlicite vrste boja?

evo malo prolistaj Laughing

http://www.deschinkel.be/Pagina%27s/Thumbspagina.htm
Назад на врх Go down
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 38
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: re   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 10 Feb 2010, 00:31

ticar ::
Jocom ::
Dal iko zna gdje mogu da nadjem neku tabelu gdje se vidi ptica a pored da pise koja je boja.... il ima neko bolju ideju kako da naucim sve razlicite vrste boja?

evo malo prolistaj Laughing

http://www.deschinkel.be/Pagina%27s/Thumbspagina.htm
Veliko hvala, steta sto je sve na holandskom a ne na engleskom al nema veze pomucicu se malo... puno pozzz TICAR
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 28 Aug 2010, 12:25

Kao što to obično biva, posle prvobitnih poteškoća u gajenju i parenju ptica, došlo je vreme da se postavi i neko pitanje vezano za genetiku. Pitanje je verovatno za iskusnije odgajivače prosto ali za mene veoma tešpko. Naime reč je o kanarincima bakarcima. Ove godine sam od jednog para bakaraca dobio 11 ptića. Rekao bih nešto o roditeljima i onda postavio neko pitanje. Mužjak je intenzivan bakarac a majka neintenzivna-pepeljasta bakarka. Od ukupno 11 ptica dobijenih ove godine od pomenutih roditelja dobio sam i intenzivne i neintenzivne ptice ali i 4 izabele. sad pitanje. Da li su dobijene izabele sigurno ženke ili je moguće da je neko izbela ptiče mužjak. Mžda još neki savet o sparivanju bakaraca pošto ja planiram da se i u buduće bavim bakarcima pa me sve što je za njih vezano veoma interesuje.

Hvala unapred.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 28 Aug 2010, 12:39

novaksin ::
Kao što to obično biva, posle prvobitnih poteškoća u gajenju i parenju ptica, došlo je vreme da se postavi i neko pitanje vezano za genetiku. Pitanje je verovatno za iskusnije odgajivače prosto ali za mene veoma tešpko. Naime reč je o kanarincima bakarcima. Ove godine sam od jednog para bakaraca dobio 11 ptića. Rekao bih nešto o roditeljima i onda postavio neko pitanje. Mužjak je intenzivan bakarac a majka neintenzivna-pepeljasta bakarka. Od ukupno 11 ptica dobijenih ove godine od pomenutih roditelja dobio sam i intenzivne i neintenzivne ptice ali i 4 izabele. sad pitanje. Da li su dobijene izabele sigurno ženke ili je moguće da je neko izbela ptiče mužjak. Mžda još neki savet o sparivanju bakaraca pošto ja planiram da se i u buduće bavim bakarcima pa me sve što je za njih vezano veoma interesuje.

Hvala unapred.

u tvom slučaju sve nebi rekao izabele jer to vjerovatno nisu nego su pastel su ženke.jer od 2 bakrena kanarinca nije moguće dobiti mužijaka u pastelu.
osim kad je ženka pastel a mužijak nosioc,u tvom slučaju je mužijak nosioc.
u svakom i svačijem jatu bi trebalo imati pastele ili bar nosioce jer oni popravljaju perije kod normal ptica,možeš i sam viditi da te pastelne ženke imaju lijepše i sjajnije perije od drugih ptica.usto im bolje leži na tjelu.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 28 Aug 2010, 13:03



u tvom slučaju sve nebi rekao izabele jer to vjerovatno nisu nego su pastel su ženke.jer od 2 bakrena kanarinca nije moguće dobiti mužijaka u pastelu.
osim kad je ženka pastel a mužijak nosioc,u tvom slučaju je mužijak nosioc.
u svakom i svačijem jatu bi trebalo imati pastele ili bar nosioce jer oni popravljaju perije kod normal ptica,možeš i sam viditi da te pastelne ženke imaju lijepše i sjajnije perije od drugih ptica.usto im bolje leži na tjelu.[/quote]

Hvala na odgovoru.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 28 Aug 2010, 13:09

Hvala na odgovoru. Verovatno sam ja napravio grešku u karakterisanju ptica kao izabela. Drugom prilikom ću postaviti slike. Ono što sam na internetu video rekao bih da su izabele. U svakom slučaju molio bih one koji mogu da mi polmognu oko gajenja i detalja o bakarcima da me upute u literaturu ili slično
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySat 28 Aug 2010, 15:09

novaksin ::
Hvala na odgovoru. Verovatno sam ja napravio grešku u karakterisanju ptica kao izabela. Drugom prilikom ću postaviti slike. Ono što sam na internetu video rekao bih da su izabele. U svakom slučaju molio bih one koji mogu da mi polmognu oko gajenja i detalja o bakarcima da me upute u literaturu ili slično

bakrene ptice su crno crvene,bar nove linije,a izabele su ptice na smeđoj osnovi,
kod bakrenih kao i kod drugih isto postoje A,B i C ptice,a to su intezivne,neintezivne i mozaik.

ptice moraju imati crne,noge nokte i kljun.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 30 Aug 2010, 16:42

Rizikujem da budem dosadan ali me veoma interesuje kako se zapravo danas dele bakarni kanarinci. Ja posedujem verovatno zastarelu litereraturu te zbog toga pravim greske. Mozda neka preporuka o literaturi iz genetike kod kanarinaca i o jos nekim vaznim stvarima.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 30 Aug 2010, 19:27

novaksin ::
Rizikujem da budem dosadan ali me veoma interesuje kako se zapravo danas dele bakarni kanarinci. Ja posedujem verovatno zastarelu litereraturu te zbog toga pravim greske. Mozda neka preporuka o literaturi iz genetike kod kanarinaca i o jos nekim vaznim stvarima.

današnje linije bakrenih zahtjevaju da ptica ima što manje smeđe boje koju bakreni skoro pa uvijek imaju,bar sakrivenu.

u današnje vrijeme bakreni se pare sa kobaltnim kanarincima koji imaju manje oksidacije tj smeđe boje pa tako dobijamo kvalitetne bakrene kanarince koji ispoljavaju maksimum crne boje po nogama noktima i kljunu,također na crtežu na leđima bokovima i glavi.

evo razlika između kobalta i bakarca

Parenje kanarinaca boje - Page 3 P1010211r

Uploaded with ImageShack.us

a ovako danas izgledaju pravi bakarci.

Parenje kanarinaca boje - Page 3 P1010232m

Uploaded with ImageShack.us

Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 30 Aug 2010, 19:28


što god te zanima pitaj,ako znam rado ću ti odgovoriti.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyMon 30 Aug 2010, 21:44

ticar ::

što god te zanima pitaj,ako znam rado ću ti odgovoriti.

Čoveka mora da raduje kada zna da postoje ljudi kojima nije teško da svoje znanje podele sa druim ljudima. Hvala unapred.
Ja pokušavam da vremenom dodjem do kvalitetnog matičnog jata bakaraca. U kragujevcu nazalost ima malo odgajivača pomenutih kanarinaca. Nadam se da ću ove godine uspeti da dodjem do kobaltnih ptica i tako popravim moj sadašnji skroman kvalitet kanarinaca. Trenutno imam desetak ptica od kojih ću zadržati ženkice pastele ima ih četiri i verovatno još jednog mužjaka. Od prišlogodišnjih ptica imam jednog intenyivnog bakarca srednjeg kvaliteta i ja bih sam rekao stare linije i solidnu ženkicu koja je neintenzivna. Mene je bunilo što sam u svakom od tri ovogodišnja legla pomenutog para imao po jednu pastelnu, a ja mislio izabela, pticu. Imam još puno pitanja ali polako.
Hvala, još jedanput.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyTue 31 Aug 2010, 00:35

novaksin ::
ticar ::

što god te zanima pitaj,ako znam rado ću ti odgovoriti.

Čoveka mora da raduje kada zna da postoje ljudi kojima nije teško da svoje znanje podele sa druim ljudima. Hvala unapred.
Ja pokušavam da vremenom dodjem do kvalitetnog matičnog jata bakaraca. U kragujevcu nazalost ima malo odgajivača pomenutih kanarinaca. Nadam se da ću ove godine uspeti da dodjem do kobaltnih ptica i tako popravim moj sadašnji skroman kvalitet kanarinaca. Trenutno imam desetak ptica od kojih ću zadržati ženkice pastele ima ih četiri i verovatno još jednog mužjaka. Od prišlogodišnjih ptica imam jednog intenyivnog bakarca srednjeg kvaliteta i ja bih sam rekao stare linije i solidnu ženkicu koja je neintenzivna. Mene je bunilo što sam u svakom od tri ovogodišnja legla pomenutog para imao po jednu pastelnu, a ja mislio izabela, pticu. Imam još puno pitanja ali polako.
Hvala, još jedanput.

neznam za tvoje stanje u džepu ali ja bi ti radije preporučio uzeti dobre bakrene ptice jer su kobalti nažalost još na cjeni od 100e pa do 300.
ima kod mene u prijatelja odličnih bakrenih ptica pa ako je moguće da dodeš na državnu i uzmeš ih,kad bi mogao doći ja bi ih sad uzeo jer su za mene po 20-25 eura komad a poslije ko zna gdje će završiti.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 01 Sep 2010, 21:50


neznam za tvoje stanje u džepu ali ja bi ti radije preporučio uzeti dobre bakrene ptice jer su kobalti nažalost još na cjeni od 100e pa do 300.
ima kod mene u prijatelja odličnih bakrenih ptica pa ako je moguće da dodeš na državnu i uzmeš ih,kad bi mogao doći ja bi ih sad uzeo jer su za mene po 20-25 eura komad a poslije ko zna gdje će završiti.[/quote]

Izvinjavam se zbog toga sto se nisam odmah javio.
Ja zivim u Kragujevcu u Srbiji i pretpostavljam da ti govoris o kupovini ptica u Zadru. Malo je komplikovano da se one potom nadju kod mene u Kragujevcu. Zar ne?
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyThu 02 Sep 2010, 06:10

novaksin ::

neznam za tvoje stanje u džepu ali ja bi ti radije preporučio uzeti dobre bakrene ptice jer su kobalti nažalost još na cjeni od 100e pa do 300.
ima kod mene u prijatelja odličnih bakrenih ptica pa ako je moguće da dodeš na državnu i uzmeš ih,kad bi mogao doći ja bi ih sad uzeo jer su za mene po 20-25 eura komad a poslije ko zna gdje će završiti.

Izvinjavam se zbog toga sto se nisam odmah javio.
Ja zivim u Kragujevcu u Srbiji i pretpostavljam da ti govoris o kupovini ptica u Zadru. Malo je komplikovano da se one potom nadju kod mene u Kragujevcu. Zar ne?[/quote]

pa neznam zašto bi bilo komplicirano,daš si malo puta,vidiš izložbu i odneseš ptice,nebi bio jedini vjeruj mi,ja sam čak svoje slao busom za beograd,prošle god za mostar,.....
prošle godine je u osjeku bilo dosta ljudi iz srbije ali ljudi nisu imali novaca pa je malo toga otišlo.
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 42
Локација : Skopje-Macedonia

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyTue 31 May 2011, 04:54

Zika ::
Lipokromi kanarinci poseduju sledece osnovne boje-zuta,narandzasta,crvena,dominantno bela,recesivno bela,lipokrom pastel zuta,lipokrom pastel roza i lipokrom pastel bela.Melaninski kanarinci se po svetskom standardu dele na sledece mutacije(vrste);normal melanin,pastel melanin,opal melanin,crvenooke,feo ino i satinet.Po strukturi perja kod lipokromih i melaninskih kanarinaca vrsimo podelu na intezivne,neintezivne i mozaik.Perje kod intezivnog kanarinca je kratko i priljubljeno uz telo,te takav kanarinac ima tanak vretenast oblik.Neintezivan kanarinac ima rastresito i vece perje,tako da izgleda dosta krupniji od intezivnog kanarinca.Preporucljivo je parenje i ntezivne i neintezivne ptice jer u tom slucaju mladi dobijaju odlican kvalitet perja.Dozvoljeno je i parenje dve neintezivne ptice,medjutim,ako se stalno primenjuje takvo parenje.u trecem-cetrvtom kolenu mladi su jako operjani,vrlo lose izgledaju i slabo se ocenjuju na takmicenjima.Nuikako se ne smeju pariti dve intezivne ptice.Kod takvog parenja dolazi do letalnog faktora(uginuce mladih).Mladi koji prezive vrlo su slabi i neotporni.Isto vazi i za parenje u srodstvu(brat i sestra) kao i ako se pare bele ptice.... Smile

Svaka cast za vas i velika pocit prema vas ali ja se sa vama ne slazem. Kod lipohromne kanarince postoje tri osnovne boje a to su Zuta, Crvena i Bela(dominantno i recesivno) onda imamo pastel zuta i pastel crvena(roze). Ono sto sa vama se ne slazem je da ne postoi narandzasti i pastel beli kanarinac. Kako bi mogli da vidite dali je pastel bela? Pastel bela znaci razblazeno bela a odakle mi znamo dali je razblazeno bela? Dali je to razlicito bela nego druge bele boje? U kojoj kategoriju bi se ocenivalo taj kanarinac? I ako je kanarinac narandzasta ondak u kojoj kategoriju se takmici u Crveni nikako a ni u Zuti. Narandzasti kanarinac mozete dobiti parenje crveni i zuti kanarinac ali to je apsurd ako ste pravi odgajivac. Ona nikad ne bi bila nitu zuta, a koliko i da je karotinirate i duplo nego normalno ona nikada nece da bude crvena. I nije tacno da nemozete da parite IntenzivnixIntenzivni, tada dobijate 50% intenzivne 50% neintenzivne kanarince samo se ne preporucuje zasto cu da bude vrlo mali i zgoljavi i nema da mozete da postignete vrhunske rezultate.
Назад на врх Go down
mozaikl
Posetilac
Posetilac
mozaikl


Број порука : 13
Join date : 14.02.2013
Age : 44
Локација : Nis rodjen u Vranju

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySun 24 Feb 2013, 01:06

Interesuje me da li i kod lipohrom cvrenih mozaika postoji Intenzivno i Neintenzivno i da li se u tom slucaju moze javiti letalni faktor prilikom parenja.
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySun 24 Feb 2013, 14:54

mozaikl ::
Interesuje me da li i kod lipohrom cvrenih mozaika postoji Intenzivno i Neintenzivno i da li se u tom slucaju moze javiti letalni faktor prilikom parenja.

postoji intezivno i neintezivno....i to odredjujes po strukturi pera...kod nas je mali broj pravih intezivaca kod mozaika tako da tesko da ce kod njih doci do letalnog faktora
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
mozaikl
Posetilac
Posetilac
mozaikl


Број порука : 13
Join date : 14.02.2013
Age : 44
Локација : Nis rodjen u Vranju

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptyWed 10 Apr 2013, 23:16

Interesuje me sta bi se dobilo parenjem lipohrom crvenog neintenzivnog x lipohrom crvene pastel intenzivne zenke ???Ako mi neko moze pomoci?
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 42
Локација : Skopje-Macedonia

Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 EmptySun 11 Aug 2013, 23:37

mozaikl ::
Interesuje me sta bi se dobilo parenjem lipohrom crvenog neintenzivnog x lipohrom crvene pastel intenzivne zenke ???Ako mi neko moze pomoci?
Dobijas sve crvene intenzivne i neintenzivne, muzjaci su nosioci na pastel crveno. cheers 
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje kanarinaca boje   Parenje kanarinaca boje - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje kanarinaca boje
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» KLASIFIKACIJA KANARINACA BOJE!!!!
» IZLOŽBA KANARINACA BOJE KRUŠEVAC" 2011. G.
» Priprema za razmnozavanje

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: GENETIKA KOD PTICA-
Скочи на: