PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mitarenje ptica - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mitarenje ptica - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mitarenje ptica - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mitarenje ptica - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mitarenje ptica - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mitarenje ptica

Go down 
+37
Goran Cvetanoski-Coko
Mica Vasic
sjajko
Rilekson
Jack Sparrow
Furla
dalibor vasic
korbach
ikica13
bastard kv
koja*
dane 87
bondža1
Zokbok988
pticar_amater
BAKI1
trnar
lujo
goldfinch
zoran ptice pjevice
novaksin
misan
dix1
Ivica
robin
gost1
Beba
belobradi
Бане
Danijelvr
cajzla
sestoperac
Milan
Ivan_Nish
Rasko
bogdanik
Zika
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 21 Oct 2009, 01:20

E taj INTOX je zakon. Svojevremeno kad sam imao puno hrčkova napadale su ih buve i imao sam problem kako da ih tretiram a da ne otrujem životinju pošto bi nafajtao i hranu i ceo ter. Onda mi je jedan veterinar rekaoza to sredstvo kaže nije otrovno za toplokrvne životinje koriste ga i u restoranima i na drugim mestima i uništava samo buve, vaši i ostalo. Super se je pokazao i stvarno deluje.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 30 Oct 2009, 21:18

recite mi sa koje udaljenosti prskate ptice avisanom?
nedavno sam isprskao dve nove ptice i jedna je posle pet minuta pala sa stajalice i nije joj bilo spasa.
zasto to?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 30 Oct 2009, 21:24

JA SAM IH TRETIRAO SA NJIM ALI SAMO NEKO VREME(MOZDA 1 CAS) SU SE PONASALE KAO PIJANE I POSLE NISTA...A PRSKAO SAM BLIZU PO KOZI,VODECI RACUNA DA NE POPRSKAM PO OCIMA,TRTICI.....CUDNO DA TI JE TAKO PTICA UGINULA.MOZDA STRES,SRCE....KO ZNA...
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 30 Oct 2009, 21:29

neznam kako ali jednostavno je tako bilo a prskao sam ih iz predostroznosti, pre prskanja ptica je bila ok.

A reci mi Bane da li ti se desavalo da ptici grudna kost postane izrazenija, nekako izbacena?
neko mi rece da je to bolest ``susica``.
znas li nesto o tome i ako znas kako se leci?

pozdrav
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 30 Oct 2009, 21:35

KOBILICA KAD ISPADNE,DA,SUSICA.....MADA MIKI JA NISAM NEKI STRUCNJA DA TI KAZEM NESTO U VEZI SUSICE)))
I NISAM SIGURAN NI DALI JE SAMO SUSICA U PITANJU,MOZDA SE TO POJAVLJUJE KOD JOS NEKIH BOLESTI....
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 30 Oct 2009, 21:42

ajde onda postavicu novu temu pa da vidimo neko sigurno zna.
tu su nasi stari pticari.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: crvendacu opada perje!?   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 22 Jan 2010, 01:31

...imam crvendaca vec duze vreme i neznam sta mu se dogadja sa perjem...jako mu opada iako neprimecujem da ima nekih parazita...inace ptica je dosta vesela i potpuno se normalno ponasa. dobija kvalitetnu hranu,kavez je uvek cist jer sve ptice cistim svaka 3 dana...pa vas molim ako neko nesto zna ili je imao slican problem neka napise nesto,unapred hvala-veliki pozdrav svima...
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 25 Jan 2010, 22:57

Jedna lipochrom crvena zenka pocela se mitariti pre 10 dana. Inace ptice drzim na hladno (trenutno je -5). Zanima me kako ce se ovo mitarenje odraziti na parenju ove ptice u proljece? Nameravao sam da je pustim krajem marta, pocetak aprila. Ptica je od 05-2009.
Unapred hvala na odgovorima.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyTue 26 Jan 2010, 00:02

Imao sam sličan problem sa štiglićima, perje je opadalo u predelu vrata postao je skroz go, lečio sam nistatin mašću. Mogu da budu razlog i perojedi. Ukoliko izilazi novo perje možda je poremećaj mitarenja a ukoliko mesto ostaje golo sigurno su neki paraziti u pitanju.
Назад на врх Go down
dix1
Član
Član
dix1


Број порука : 33
Join date : 21.11.2009
Age : 63
Локација : Tivat-Crna Gora

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptySun 31 Jan 2010, 23:06

Imao sam isti problem sa štiglićem,negdje u Novembru.Otišao sam kod veterinara i on mi je dao Elavitol.Meni se štiglić potpuno povratio,a mislio sam da je gotov.Evo sad pjeva,ne staje.Ja sam davao 10 dana(u uputsvu piše šest)u pojilicu otprilike količinu kao zrno riže.Potrebno je oko mjesec dana da perje ponovo izraste.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 01 Feb 2010, 00:02

...pa neznam,cini mi se da je sad prestalo,mada i dalje izgleda ofucano...potrazicu to stoje dix rekao.....hvala na preporuci! pozz...
Назад на врх Go down
cajzla
Član
Član



Број порука : 132
Join date : 30.09.2009
Age : 54
Локација : leskovac

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: problem sa stiglicima   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 08 Feb 2010, 22:05

stiglice drzim na otvorenoj terasi. dva stiglica su poceli da se mitare u sred zime kad im vreme nije. pa bih molio moje kolege i prijatelje sa foruma dazajedno resimo problem.imam i jednog mladog stiglica kao da je juce izaso iz gnezda. hvala
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 08 Feb 2010, 22:52

Meni kanarinka takodje pocela da se mitari a jos je u hodniku kuce. Sad moguce da je to i zbog toga sto je predhodno bila u kuhinji ali ajde Question
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: MITARENJE   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 08 Feb 2010, 22:55

Vanredni mitir je veoma opasan za svaku pticu., Moj savet je da ptice ne sklanjas sa terase i da nastavis sa jakom hranom, Ubaci u ishranu bar 2 puta nedeljno jajcanu hranu i sta ti Bog da.
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 15 Feb 2010, 14:58

Isti problem i meni je jedna kanarinka pre 7 dana pocela mitarenje i sta sad ko zna neka javi unapred hvalalala!!!!!!
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyMon 15 Feb 2010, 23:38

misan ::
Isti problem i meni je jedna kanarinka pre 7 dana pocela mitarenje i sta sad ko zna neka javi unapred hvalalala!!!!!!

Ja sam joj malo pojacao ishranu, jabuku, brokulu, a i sada je vec zavrsila mitarenje. Inace bacala je samo sitno perje. Ako pojacas ishranu pazi samo da je ne ugojis. Kao sto su mene savetovali, bice ona dobro za jedno mesec dana.
Pozdrav!
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 24 Feb 2010, 11:48

Za pticu su najgore nagle temperaturne promjene, propuh i hladna vlaga. I ja imam jednog stiglica koji je poceo bacati perje prije mjesec dana, to je kupljena ptica i ajde ga znaj jeli bila u zatvorenim ili otvorenim uslovima. Nabavio sam preparat NEKTON BIO, za mitarenje. I mogu vam reci da mi se ptica strasno brzo i ljepo oblaci.E sad oce li biti spreman za parenje to neznam. Moje licno misljenje ptica koja 2 puta u toku godine mijenja perje nece moci uci u reproduktivni proces.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 03 Mar 2010, 07:21

koliko cesto se ptice kupaju za vrijeme mitarenja
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyWed 03 Mar 2010, 07:42

goldfinch ::
koliko cesto se ptice kupaju za vrijeme mitarenja

koliko god im daš.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 09 Apr 2010, 17:54

Ima vec dva meseca kako stiglicu je opalo svo perje od maske (ono crveno ).Izgleda bas kao celjavko.A i klun kao da mu je narastao,povecao mu se.Ili tako samo izgled vara jer je celav.
A bas sam od njega najvise ocekivao.znate li o cemu je rec,kako da ga lecim i hoce li on uopste moci pariti.
Pozdrav
Назад на врх Go down
BAKI1
Član
Član
BAKI1


Број порука : 44
Join date : 01.07.2010
Age : 44
Локација : CICEVAC

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ishrana striglica u periodu mitarenja   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyFri 02 Jul 2010, 17:42

sta vi mislite da li u doba mitarenja striglica moyemo uticati na boju
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptySun 04 Jul 2010, 18:26

BAKI1 ::
sta vi mislite da li u doba mitarenja striglica moyemo uticati na boju

druze, ovome nije mesto u ovoj temi.
imas temu stiglic pa tamo postavi sve sto te interesuje a ima veze sa stiglicima.

pozdrav
Назад на врх Go down
BAKI1
Član
Član
BAKI1


Број порука : 44
Join date : 01.07.2010
Age : 44
Локација : CICEVAC

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptySun 04 Jul 2010, 20:43

znam pogresio sam ali nisam znao kako da izbrisem,izvinjavam se svima
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyThu 16 Sep 2010, 13:55

Da li je moguće da su mi mlade ptice već završile (redovno) mitarenje. Ne primjetim da još uvijek bacaju perje kao stari pa zato pitam..

Hvala
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 EmptyTue 24 May 2011, 22:10

Imam jednog muzjaka kanarinca ciji je kavez pun perja, po tome bih zakljucio da je u fazi mitarenja usao, on je punio jaja od Januara. Nista to nije cudno da on ne peva kao da je u BITu usiljenosti. Znazi peva po ceo dan, a mitari se, da li je to nirmalno? I da li ovakav moze da napuni jaja, posto po njegovoj usoiljenosti bi skocio bez problema?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mitarenje ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mitarenje ptica   Mitarenje ptica - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Mitarenje ptica
Назад на врх 
Страна 2 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Prijava ptica izlegnutih u toku 2012 godine-legalizacija izlegnutih ptica
» Mutacije štiglića
» LJEČENJE PTICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: