PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Bolesti kanarinaca i preventiva

Go down 
+31
ZIVKA
doctor 1
Sekaaaa
Vlatko-VTS
dalibor vasic
špeleƱ
sugubinac
ogic
popBL
Ivica
majanole
Mica Vasic
gost1
pticar_amater
dr.necili
trnar
ticar
ulicni hodac
Timbrado
novaksin
Бане
pinka
Rasko
goran79
Danijelvr
Laza
alexandar
pticar nis
Milan
Gost
Zika
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptySat 10 Sep 2011, 20:04

Rana se vratila ponovo, taman je sve bilo lepo zaraslo, i prst i nokat se vratili u normalu, kad evo juče prst opet zadeblajo nokat pocrneo i opet se rana pojavila, ali srećom nije krvario. Ipak mislim da su to u pitanju neke bakterije ili infekcija. Šta mi preporučujete da radim?


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Vlatko-VTS
Član
Član
Vlatko-VTS


Број порука : 36
Join date : 24.12.2010
Age : 42
Локација : Skopje-Macedonia

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 12 Sep 2011, 02:50

dalibor vasic ::
Rana se vratila ponovo, taman je sve bilo lepo zaraslo, i prst i nokat se vratili u normalu, kad evo juče prst opet zadeblajo nokat pocrneo i opet se rana pojavila, ali srećom nije krvario. Ipak mislim da su to u pitanju neke bakterije ili infekcija. Šta mi preporučujete da radim?


Pozdrav! cheers

Ja imam slicni problem sa mojim kanarincima. Sad su mi napolje u volijeru da se mitare. Pitao sam neke ljude sto se razbiraju vise od ove probleme i oni su mi rekli da ako nije glivicna infekcija onda 99% je od kasnut od komarca. Neznam ti gde ih cuvas ili dali ima komarca oko kanarince ali to je jedan razlog za tvoj problem. Meni je uspelo lecenje sa hidrogen 3% i uvece hloranfenikol mast. Ako nije komarac onda ove stvari trebaju da ti rese problem, ili ako je komarac onda ponove ce da se sredi. Pozzz
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 12 Sep 2011, 16:34

Ma nisu komarci, mada nije isključeno ali ih nisam viđao, ptice držim u novoj kući. E sad ne znam stvarno šta može da bude, probaću sa ovim hidrogenom pa ću videti.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sekaaaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 19.09.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 19 Sep 2011, 13:57

pozdrav svima, vidim da imas slican problem kao i ja, moj kanarinac ima na obe noge na srednjim prstima zadebljanja kao kvrzice i to se povecava, on je ok jede normalno, pije vodu i peva ali me zabrinjava sto se to povecava Crying or Very sad
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 19 Sep 2011, 15:04

Sekaaaa ::
pozdrav svima, vidim da imas slican problem kao i ja, moj kanarinac ima na obe noge na srednjim prstima zadebljanja kao kvrzice i to se povecava, on je ok jede normalno, pije vodu i peva ali me zabrinjava sto se to povecava Crying or Very sad

kvrge na nogama su normalna pojava kod starijih kanarinaca ukoliko nisu žute boje.
kvrge tj brazde su normalna pojava.
Назад на врх Go down
Sekaaaa
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 19.09.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 22 Sep 2011, 00:02

kvrge kao kraste sam mislila, juce je sam sebi kljunom probio kvrzicu na jednoj nozi i dosta je krvario, danas na drugoj, mislim da ga svrbi , ocistila sam mu rane i namazala i veceras vidim da mu je bolje Neutral
Назад на врх Go down
ZIVKA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 07.11.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 07 Nov 2011, 01:53

Pozdrav svim pticarima. Smile

Trazeci korisne informacije na internetu naletela sam na ovaj forum i prijavila se jer mi je potrebna vasa pomoc. Nasla sam premrsavog, nemocnog goluba, Mislila sam da je ispao iz gnezda i odnela ga kuci jer je bio mrak pa sam se plasila da ga macka ne pojede. Ostavila sam ga na terasi ali sam ga ujutru tu zatekla. Kad sam ga bolje pogledala on je potpuno ravan anoreksicnoj osobi. Grudna kost mu je toliko izrazena, premsv je, skelet sa perjem. Mlad je, mislim da je zenka ali ima neki problem jer on ne moze sam da jede. Nije usran, lepo kaki, ne povraca, nema bradavice oko nosa. Nije bas pilence koje ne bi moglo samo da jede. Ne znam sta je moglo da ga dovede do tog stanja. Pretpostavljam da je i dehidrirao jer je to jutro kad sam ga hranila mislila da ce uginuti. Padala mu je glava i zatvarao je oci. Dala sam mu orvazil i oligovit, imala sam vec iskustva sa tim. Veceras sam videla da ima i pipe. Kako mogu da ih tretiram, odnosno cime i da li su one mozda uzrok sto je u takvom stanju. Veceras sam ga manje nahranila, ali sam su stavila hleb da vidim hoce li mozda sam jesti. Sta vi mislite da li je bolestan ili mozda premlad pa ne moze sam da jede? Pomoc mi je zaista potrebna. Hvala unapred. Smile
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 07 Nov 2011, 12:01

ZIVKA ::
Pozdrav svim pticarima. Smile

Trazeci korisne informacije na internetu naletela sam na ovaj forum i prijavila se jer mi je potrebna vasa pomoc. Nasla sam premrsavog, nemocnog goluba, Mislila sam da je ispao iz gnezda i odnela ga kuci jer je bio mrak pa sam se plasila da ga macka ne pojede. Ostavila sam ga na terasi ali sam ga ujutru tu zatekla. Kad sam ga bolje pogledala on je potpuno ravan anoreksicnoj osobi. Grudna kost mu je toliko izrazena, premsv je, skelet sa perjem. Mlad je, mislim da je zenka ali ima neki problem jer on ne moze sam da jede. Nije usran, lepo kaki, ne povraca, nema bradavice oko nosa. Nije bas pilence koje ne bi moglo samo da jede. Ne znam sta je moglo da ga dovede do tog stanja. Pretpostavljam da je i dehidrirao jer je to jutro kad sam ga hranila mislila da ce uginuti. Padala mu je glava i zatvarao je oci. Dala sam mu orvazil i oligovit, imala sam vec iskustva sa tim. Veceras sam videla da ima i pipe. Kako mogu da ih tretiram, odnosno cime i da li su one mozda uzrok sto je u takvom stanju. Veceras sam ga manje nahranila, ali sam su stavila hleb da vidim hoce li mozda sam jesti. Sta vi mislite da li je bolestan ili mozda premlad pa ne moze sam da jede? Pomoc mi je zaista potrebna. Hvala unapred. Smile

Pa normalno da je bolestan, golubari bi takvog goluba ako nije vredan odmah unistili. To je verovatno neki obican golub bez prstena (ulicar) i verovatno se ne treba truditi da se izleci
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 07 Nov 2011, 17:57

ZIVKA ::
Pozdrav svim pticarima. Smile

Trazeci korisne informacije na internetu naletela sam na ovaj forum i prijavila se jer mi je potrebna vasa pomoc. Nasla sam premrsavog, nemocnog goluba, Mislila sam da je ispao iz gnezda i odnela ga kuci jer je bio mrak pa sam se plasila da ga macka ne pojede. Ostavila sam ga na terasi ali sam ga ujutru tu zatekla. Kad sam ga bolje pogledala on je potpuno ravan anoreksicnoj osobi. Grudna kost mu je toliko izrazena, premsv je, skelet sa perjem. Mlad je, mislim da je zenka ali ima neki problem jer on ne moze sam da jede. Nije usran, lepo kaki, ne povraca, nema bradavice oko nosa. Nije bas pilence koje ne bi moglo samo da jede. Ne znam sta je moglo da ga dovede do tog stanja. Pretpostavljam da je i dehidrirao jer je to jutro kad sam ga hranila mislila da ce uginuti. Padala mu je glava i zatvarao je oci. Dala sam mu orvazil i oligovit, imala sam vec iskustva sa tim. Veceras sam videla da ima i pipe. Kako mogu da ih tretiram, odnosno cime i da li su one mozda uzrok sto je u takvom stanju. Veceras sam ga manje nahranila, ali sam su stavila hleb da vidim hoce li mozda sam jesti. Sta vi mislite da li je bolestan ili mozda premlad pa ne moze sam da jede? Pomoc mi je zaista potrebna. Hvala unapred. Smile

bez obzira jeli golub vredan ili ne svaki ima pravo na zivot, i to sto si ti uradila je prelepo.
pokusaj da mu das malo neke mekse hrane dok malo ojaca, skuvaj jaje i ispasiraj ga sa dodatkom mlevenog keksa ili nesto slicno. a sto se tice antibiotika preporucio bih ti ZIVOMICIN. on je sirokog spektra sa dodatkom vitamina tako da bi moglo pomoci.

nadam se da ce sve biti u redu
puno srece

cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 07 Nov 2011, 19:25

Slikaj pticu da vidimo o čemu se radi. Nemoj da daješ hleb nego pšenicu i kukuruz. Ako je suviše mlad da se sam hrani moraćeš da ga ti hraniš, nakvašeno zrno po zrno, sa strane kljuna.
Назад на врх Go down
ZIVKA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 07.11.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 07 Nov 2011, 22:35

Hvala vam na savetima puno. Dajem mu kukuruz, ja ga hranim, a danas je sam kljuckao mrvice hleba koje sam mu stavila juce. Bio je malo na terasi u toku dana, odusevljen, svracali su mu vrapci zbog hrane. Necu mu vise davati hleb.
Danas sam se raspitivala kako da tretiram pipe, sutra uzimam sprej i cistim ga.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 21 Nov 2011, 06:55

Evo i kod mene novih problema. Tacnije, ja to vidim kao problem, a da li sam u pravu ili ne nadam se da cete mi reci vi.

Jedan muzjak kanarinac je poceo cudno da se ponasa, krece se neobicno i postao je neuobicajeno zivahan, kad ga gledam kao da gledam neku papigu a ne kanarinca. Ptica se prosto ponasa.. pa da upotrebim ovaj izraz - lucidno. Dok jede, trese krilima kao kad se ptica kupa. Posmatram ga duze vreme i cini to dosta cesto.
Jednom sam negde procitao nesto u vezi neke bolesti gde je jedan od simptoma upravo to otresanje krila, ali da me ubijes ne mogu se setiti o cemu se radi.
Da napomenem, stolica je redovna, parazita nema, zdrelo i sluzokoze su OK. Ako znate nesto o ovome, napisite, da znam u kom smeru da preduzimam korake. Ne bih da ga nadjem jednog dana izvrnutog na dnu kaveza. Poznavajuci dobro svoje ptice, ubedjen sam da ovde nesto nije u redu, ali sta, to ne znam.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 21 Nov 2011, 13:00

Ptica je usiljena Smile
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 21 Nov 2011, 15:18

Milan ::
Ptica je usiljena Smile

Nema sanse. Kod mene je vec mesec dana hrana "osiromasena", kako je mitar zavrsen. Ptice imaju prirodne uslove sto se tice svetlosti, a temperatura je tek koji stepen vise nego napolju.
Ne znam da li si citao u temi Muzjak/Zenka kod kanarinaca o onom mom cudu sto se ne zna sta je, e upravo se ovde o njemu radi. Kamo srece da se usilio, da je 100% muzjak Very Happy

Mislim da sam za te simptome citao da se pojavljuju kod zatvora, ali ovde to nije slucaj.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 21 Nov 2011, 16:30

Kad je zatvor u pitanju ptica sem što trese krila mrda i repom levo desno i grči ramena.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyMon 21 Nov 2011, 18:17

Da, ali posto menjam cist beo papir svaki dan u kavezima tacno mogu da utvrdim kakav je izmet, a i ima ga dakle zatvor nije. Danas je na hranilici jos jace leprsao, kao da zeli da poleti, a boga mi i kidise na hranilicu opako sto mi se uopste ne dopada. Prekjuce sam ga pregledao u ruci, danas nisam stigao, ali cu sutra. Ako napipam kost sve ce mi biti jasno, sem uzroka Mad
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 23 Nov 2011, 14:40

Jucerasnjom proverom ptice utvrdio sam da nije smrsala. Ponasanje je dezorijentisano, alavost na hranu povecana visestruko, sto me i brine najvise. Posmatrao sam da li hranu stvarno pojede, ili samo pokusava. Uspeva da oljusti semenku i da je pojede, dakle za sad nema govora o nekoj slabosti, ali ne nadam se previse, sem ako ne reagujem na vreme i pravilno, ali sta da uradim ne znam. Nisam pristalica nasumicnog kljukanja lekovima
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyWed 23 Nov 2011, 22:06

Ja sam pre nekoliko godina imao grmušu koja je posle povrede u kavezu imala isto ponašanje kao i tvoj kanarinac. Ja je nisam lečio jer nisam znao šta treba preduzeti, tako da je ishod nažalost bio fatalan. Savet ti mora dati neko od iskusnijih ptičara. Ta se bolest ili ponašanje po rečima mog prijatelja zove "produžena glad" ma šta to značilo.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 00:37

E i onaj moj mužijak kanarinac što je imao problem sa nogom, i zalečio sam ga. Mada je i dana danas ostao da kažem kilav na toj nozi, stalno je nakrenut u stranu tj.stoji nakrenut na tu nogu. Ima skoro mesec dana kako sam primetio da se ponaša slično korbachovom kanarincu. Znači kad priđem kavezu samo da me ne vidi, počne da maše krilima, kad menjam vodu i hranu sve me iskljuca po prstima. Postao je dosta agresivan. I ispušta nekakav čudan zvuk nalik pištenju. Ne znam o čemu se radi, pre nije bio takav, i zaboravio sam da napomenem da je prestao sa pevanjem. Hranu sam sveo na jednu kašičicu dnevno zbog gojenja, jer sam primetio negde na sredini tela odprilike kao da mu je porastao malo stomak, onako malo se naduo, pa sam se uplašio....



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 06:06

novaksin ::
Ja sam pre nekoliko godina imao grmušu koja je posle povrede u kavezu imala isto ponašanje kao i tvoj kanarinac. Ja je nisam lečio jer nisam znao šta treba preduzeti, tako da je ishod nažalost bio fatalan. Savet ti mora dati neko od iskusnijih ptičara. Ta se bolest ili ponašanje po rečima mog prijatelja zove "produžena glad" ma šta to značilo.
Pozdrav.

Vidis, moja ptica nije dozivela ni stres ni bilo sta slicno, tvrdim to jer sa pticama kontakt imam samo ja. Nema vidljivih fizickih promena, u dobroj je formi za ovaj period godine. Jedina stvar koja mi je sumnjiva a pomenuo sam je bas Daliboru, je to da sam ga premestao u drugi kavez. Ali iskljucujem bilo kakav stres ili plasenje jer sam ga premestao i ranije kao i druge ptice, po potrebi.
Ajde da napisem i ovo pa kazite da sam lud Very Happy
Ovaj kanarinac je drugi po redu stanar pomenutog kaveza. Kad sam taj kavez kupio, stavio sam pticu u njega i ona se naduvala i uginula nakon par dana. Sad sam stavio ovog kanarinca i pocelo se ovo sa njim desavati. Da nije neka madjija? monkey

Novaksin, napisi jos nesto o toj produzenoj gladi, bas me zanima. Znam za neke uzroke.. I kako se kaze, ptica koja se uvece gusi u hrani obicno ne doceka jutro.

Evo snimio sam kratak klip mobilom, vidi se kako treperi krilima i luduje. Takodje hoce da kljuca prst, kao da se buni kad se priblizim previse, sto obicno nije radio.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 10:29

Pogledaj lepo kavez da nemaš vaši.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 15:51

Pregledano, svi kavezi su ocisceni temeljno i dezinfikovani pre 2 nedelje.
Назад на врх Go down
robes
Član
Član
robes


Број порука : 46
Join date : 20.09.2011
Age : 38
Локација : Subotica

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 17:13

Moguće da je ptica imala blaži šlog.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyThu 24 Nov 2011, 21:04

Tvoj je cvećka u odnosu na mog, ja ne smem ni vrata da mu otvorim. Videću da snimim mog sutra i postaviću link, moj takođe nije bio takav pre, šta mu je bilo to samo on zna. A to što spominješ za kavez i mađije već smo pričali na fejsu o tome, i kod mene ima takav slučaj za jedan kavez ma šta god da stavim, to ili ugine ili se razboli. Stavio sam ovog leta recesivno belu kanarinku mladu, znači bila je zdrava sto posto, i pre nekoliko dana završi karijeru, duša me boli. Al' šta da se radi, sad ću da nosim kavez na promatranje ili da ga okade malo, da se isteraju zli dusi Very Happy


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 EmptyFri 25 Nov 2011, 07:21

Upravo sam i ja to pomislio u vezi mog kaveza, ali hajde da se zadrzimo u domenu ovozemaljskog:D

Salu na stranu, kavez se mora dezinfikovati cak i kad je nov novcijat. Ja imam obicaj da prelakiram jos jednom kad donesem kuci, a pre toga operem sapunom i prskam sredstvom De-Su-i.

Robes sta moze tome biti uzrok?

Pozdrav
Назад на врх Go down
Sponsored content





Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
Bolesti kanarinaca i preventiva
Назад на врх 
Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Gljivične bolesti ptica
» ORGANSKE BOLESTI RANE I POVREDE
» kupanje kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: