PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Bolesti kanarinaca i preventiva

Go down 
+31
ZIVKA
doctor 1
Sekaaaa
Vlatko-VTS
dalibor vasic
špeleƱ
sugubinac
ogic
popBL
Ivica
majanole
Mica Vasic
gost1
pticar_amater
dr.necili
trnar
ticar
ulicni hodac
Timbrado
novaksin
Бане
pinka
Rasko
goran79
Danijelvr
Laza
alexandar
pticar nis
Milan
Gost
Zika
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 24 Nov 2010, 02:56

majanole ::

Imam jednu cudnu situaciju, jedan muski kanarinac bele boje, od pre nekih mesec dana poceo je da gubi perije oko kljuna i prema ocima pa neznam da li je to ok ili postoji neki problem, jer sam u startu smatrao da je rec o promeni perija ali sada cinimi se da nesto nije utredu jer nevidim da mu raste druo perije i mislim da nije tako veseo.
Imam ga vec nekih dve godina i mislim da nije stariji od 4-5 godina.
Ako bilo ko ima neku ideju ili savet, molio bi za hitan odgovor!!!!!!!

Ja sam imao slican problem sa jednim lipohrom crvenog muzjaka. Izgubio je perje ispod kljuna i nije mu nikako raslo drugo perje. Kada se mitario davao sam mu nekton-bio i sada je super. Znaci ako imas nekton-bio probaj s njime, preparat je odlican.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 24 Nov 2010, 03:01

meni se to dešavalo kad sam pticama davao slaninu zimi.
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 24 Nov 2010, 21:59


Sefe, pa to sa slaninom sam kod vas na forumu procitao, a je dobro davati slaninu pa sam im davao zadnjih dve -tri nedelje, i odusevili se njome ali eto sta mi se desava sa ovim belim dok drugima nije nista.
Juce sam mu namazao malo na tom delu oko kljuna i ociju mast za oci Embicin, i nakon sat vremena je zivnuo i sada mi se cini da je ok.
A pre toga kao da je bio malo otekao oko ociju i bile su mu suzne, i nekako je bio pasivan. sada je zivnuo.

Neznam da li je to recept ili treba nesto drugo, pa ako znate recite.


H v a l a.....
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 25 Nov 2010, 00:57

U svakom slučaju ptica će se oporaviti i sumnjam da može da ugine od toga. Ne znam koji je razlog, moguće je da se slanina zbog toplog vremena pokvari ili slično pa da bakterije odrade svoje. Slaninu sad dajem samo kad je napolju jak minus i to je ne držim duže od dva dana tako da nemam više tih problema.
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 63
Локација : Banja Luka

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 25 Nov 2010, 02:01

Majanole pokusaj namazati sa obicnom domacom svinjskom masti i po mogucnosti da ptica sto vise bude na suncu (znam da sad nema bas suncevih dana,ali kad ih bude pticu na sunce)
Ja sam imao kanarinku koja je po tjemenu glave izgubila perje pa sam sa tom narodnom medicinom uspio da je izlijecim.
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 01 Jan 2011, 13:19



Sada pak imam problem sa zenkom zadnjih dve nedelje mi je sva narogusena i cesto drema, ali redovno jede i pije vodu, a kada je aktivna onda cesto mase repom tj pomera ga dole gore.
Sto se tako ponasa, ako neko ima bilo kakvu ideju, mnogo bi mi znacilo jer se plasim da ce mi uginuti.
Pre par dana zatekao sam je na podu kaveza kao da je imala grceve i da je bila u losem stanju, mislio sam da umire ali posle pola sata je zivnula i bila je na sipci i sve je bilo normalno ali ne dugo jer je opet bila narogusena i dremala sa glavom pod krilo, inace izmet joj je normalan ili povremeni belkasto voden-redak.

Molim za brzi savet.


I naravno svima zelim, SVE NAJLEPSE U 2011.godini, puno licnog zdravlja i zdravih i raspevanih ptica!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 01 Jan 2011, 16:39



da bi neko od nas prepoznao problem , trebalo bi da sto detaljnije opises higijenu, mesto cuvanja , pticu i narocito ishranu . u detalje. Pomogni da pomognemo...
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 01 Jan 2011, 20:50



Ok, al sta vise da kazem od onog sto sam rekao, zenka je malino zute boje, starosti oko 3 godine, drzim je samu u kavezu i redovno odrzavam higijenu kao i kod svih ostalih koje imam, hranim je semenskom hranom canary mix prima, koju ona redovo jede ali onda se scauri i gurne glavu od krilo i nakostresi se i tako kunja pa opet jede pije vodu pa jovo nanovo, totalno je nezaintresovana za muzjake i njihovu pesmu, cudni su mi pokreti repom koji mase gore-dole a izmet joj je pomalo redak i belkast-vodljiv mada ima i cvrstih.
I eto sta vise da vam kazem, ako ima keko pitanje koje bi vam znacilo za dijagnostiku, pitajte me jer ludi bespomocan.
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 01 Jan 2011, 21:26

majanole ::


Ok, al sta vise da kazem od onog sto sam rekao, zenka je malino zute boje, starosti oko 3 godine, drzim je samu u kavezu i redovno odrzavam higijenu kao i kod svih ostalih koje imam, hranim je semenskom hranom canary mix prima, koju ona redovo jede ali onda se scauri i gurne glavu od krilo i nakostresi se i tako kunja pa opet jede pije vodu pa jovo nanovo, totalno je nezaintresovana za muzjake i njihovu pesmu, cudni su mi pokreti repom koji mase gore-dole a izmet joj je pomalo redak i belkast-vodljiv mada ima i cvrstih.
I eto sta vise da vam kazem, ako ima keko pitanje koje bi vam znacilo za dijagnostiku, pitajte me jer ludi bespomocan.

Ukoliko je kanarinka bila u nekoj spoljnoj volijeri ili nesto slicno, a sad se nalazi u nekim unutrasnjim uslovima pogotovu ako je svetlo sada duze nego sto je trajanje dana, to je sasvim normalno ponasanje i reakcija na promenu okruzenja koje nebi trebalo da traje duze od nedelju dana. U tom slucaju daj joj malo nekog vitaminskog preparata par dana i trbalo bi da se situacija normalizuje.
Ovo sam naravno napisao na bazi predpostavke.

pozdrav cheers
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 01 Jan 2011, 21:44


pa sad, i ostale tri ptice su mi bile skupa u prostoriji koja je nesto hladnija od ove u kojoj su sada a one su sasvim ok dok ova ima neki problem koji joj traje vec nekih dve tj. tri nedelje.

tako da neznam sta dalje a dajem joj Multivit al nesto nema nekih promena, pa ako znate recite koji drugi lek da joj dam....
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySun 02 Jan 2011, 16:18

majanole ::

pa sad, i ostale tri ptice su mi bile skupa u prostoriji koja je nesto hladnija od ove u kojoj su sada a one su sasvim ok dok ova ima neki problem koji joj traje vec nekih dve tj. tri nedelje.

tako da neznam sta dalje a dajem joj Multivit al nesto nema nekih promena, pa ako znate recite koji drugi lek da joj dam....

Probaj sa cajem od kamilice
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySun 02 Jan 2011, 20:54



nije li valjda to lek, ajd pokusacu...
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyTue 04 Jan 2011, 00:41

majanole ::


Ok, al sta vise da kazem od onog sto sam rekao, zenka je malino zute boje, starosti oko 3 godine, drzim je samu u kavezu i redovno odrzavam higijenu kao i kod svih ostalih koje imam, hranim je semenskom hranom canary mix prima, koju ona redovo jede ali onda se scauri i gurne glavu od krilo i nakostresi se i tako kunja pa opet jede pije vodu pa jovo nanovo, totalno je nezaintresovana za muzjake i njihovu pesmu, cudni su mi pokreti repom koji mase gore-dole a izmet joj je pomalo redak i belkast-vodljiv mada ima i cvrstih.
I eto sta vise da vam kazem, ako ima keko pitanje koje bi vam znacilo za dijagnostiku, pitajte me jer ludi bespomocan.


A jajcana hrana, kuvano jaje , povrce, minerali, preparati, vitamini, probiotici , antibiotici, voda, u vodi , preventivna i sva ostala cuda ??? Ako je nesto od ovoga (nije valjda mesecima samo "canary mix prima") videla tvoja kanarinka... sta , kad ,koliko ?? Gde je to drzis samu u kavezu, na kojoj temperaturi, jel nisko uz pod, jel na promaji, jel je pripremas za parenje, jel ti izvodila prosle godine ?? jel ti ovih dana bila u rukama, jel si nesto osetio, napipao, zapazio ?? Ti bre kao da se obracas vidovnjacima za pomoc ! A taj "rep gore dole"... jel si uporedio njen "cvrsti" izmet sa izmetom drugih ptica ???
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyTue 04 Jan 2011, 17:41



Sefe pa ja sam ti pocetnik u ovom hobiju, imm ptice svega dve godine, ovu sam kupio pre dva meseca, i bila je sasvim ok, sada zadnjih mesec dana se cudno ponasa, tj, sva je narogusena i cesto spava sa glavompod krilo, nije na podu vec na zidu nekih metar ipo od oda, u toj sobici je temperatura oko 18-22C, naravno da sam joj davao i jabuku, sargarepu, minerali pripremao za parenje sa smesom kuvanog jajeta, keksa, sargarepe i jabuke, redovno sam ih prskao kao i ostale sa AVISSAN, i sta drugo da kazem.
Prpboptici i antibiotici mi nisu poznati tj. nisam koristio i davao pticama, pa mi recite kako i sta da dajem.

Pogotovo ovoj sto se cinimise rastavlja sa zivotom....


Hvala i imaj te malo razumevalja................
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyTue 04 Jan 2011, 21:53

majanole ::


Sefe pa ja sam ti pocetnik u ovom hobiju, imm ptice svega dve godine, ovu sam kupio pre dva meseca, i bila je sasvim ok, sada zadnjih mesec dana se cudno ponasa, tj, sva je narogusena i cesto spava sa glavompod krilo, nije na podu vec na zidu nekih metar ipo od oda, u toj sobici je temperatura oko 18-22C, naravno da sam joj davao i jabuku, sargarepu, minerali pripremao za parenje sa smesom kuvanog jajeta, keksa, sargarepe i jabuke, redovno sam ih prskao kao i ostale sa AVISSAN, i sta drugo da kazem.
Prpboptici i antibiotici mi nisu poznati tj. nisam koristio i davao pticama, pa mi recite kako i sta da dajem.

Pogotovo ovoj sto se cinimise rastavlja sa zivotom....


Hvala i imaj te malo razumevalja................
Probaj sa Enrocinom 10%. Imas ga u svakoj veterinarnoj apoteci, nije skup, a vrlo efikasan. Daj 1 kap na maloj pojilici 5 dana i naravno svaki dan svez rastvor.
Pozdrav i sa srecom.
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyWed 05 Jan 2011, 20:15

ja sam nevadno imo bolesnu pticu ... jadnica se na puhala da te bog sacuva i nisam znao sto da uradim . Onda sam krenuo sa svojim tretmanom i poceo sam joj davati posebnu prehranu ... nazalost ptica je uginula ... Za mesec dana druga se napuvala ali ja bre neznam vise sto da uradim ... poceo sam s laganom prehranom . Davao sam joj leba i mleka , znao bih joj smrviti malo lekadola i andola protiv bolova. Na kraju sam svhati da su ptice kao mi te da isto vole sto i mi . Poceo sam joj davat zelenjavu i češnjak i to su ptice rado jele i dobro su činile mitar ... ali ptica se nakon svih pokušaja napokon izlečila i ja mislim da je tome najvise pripomogao tretman leba i mleka jer su to ptice najradje tjele da jedu i vidio sam na njima da uzivaju u tome . Sad im to redovito dajem svakog dana i ptice mnogo lepse pevaju iz dana u dan i kad ih stavim u mrak da cine mitarenje izvadim ih po sat vremena vanka i one se iz dana u dan vesele lebu a posebno mleku , jednom sam dao krekera ali ptica se ugusila u vodi ( neznam razlog ) Jedna mi se ptica jos mitari i jako voli mleko , ali pocinju da sve manje piju vodu pa im sve manje sipam ... Mesaniju sam im zamenio nekim crnim jako skupim sjemenom i ptice su postale hiperaktivne , sve vise pevaju i ja u tome uzivam ... meni je drago da su ptice srecne i MENI JE DRAGO STO ONE UZIVAJU
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyMon 14 Feb 2011, 02:51

Kada je u pitanju preventivno tretiranje ptica sa nekim antibiotikom protiv unutrasnjih parazita, zanima me koliko vremena treba da prodje, pa da se zapocne sa pripremom za parenje?
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 04 Aug 2011, 00:55

Nadam se da ne smeta sto ovde pisem, jer ovo nije bolest ptice ali je povreda, nisam znao gde da napisem na drugu mestu... A pomoc mi je veoma potrebna... imam kanarinca koji je povredio zadnji prst na desnoj nozi, verovatno ga je zaglavio negde u kavezi i tako se posekao, ali nisam nigde video da ima ostrih ivica ili zica gde bi se mogao povrediti, no. Rana mu malo zaraste tj.zasusi, pa posle malo kad je opet u pokretu prokrvari mu prst malo i stane, inace mu je prst malo otekao.... da li je neko imao slican slucaj ovom? pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta da mu namazem na ranu ako ima neka mast, ili neki lek, ne znam sta da radim, prvi put mi se desilo ovo sa pticom....

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 04 Aug 2011, 01:11

dalibor vasic ::
Nadam se da ne smeta sto ovde pisem, jer ovo nije bolest ptice ali je povreda, nisam znao gde da napisem na drugu mestu... A pomoc mi je veoma potrebna... imam kanarinca koji je povredio zadnji prst na desnoj nozi, verovatno ga je zaglavio negde u kavezi i tako se posekao, ali nisam nigde video da ima ostrih ivica ili zica gde bi se mogao povrediti, no. Rana mu malo zaraste tj.zasusi, pa posle malo kad je opet u pokretu prokrvari mu prst malo i stane, inace mu je prst malo otekao.... da li je neko imao slican slucaj ovom? pa me zanima da li neko moze da mi kaze sta da mu namazem na ranu ako ima neka mast, ili neki lek, ne znam sta da radim, prvi put mi se desilo ovo sa pticom....

Pozdrav! cheers
Idi u apoteku i uzmi Betadin 10% ili potrazi bilo kakav drugi rastvor za dezinfekciju rana na bazi joda. Mazes mu nogu 2-3 puta dnevno i nema problema.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptyThu 04 Aug 2011, 10:37

U redu, hvala najlepse!! Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 06 Aug 2011, 14:07

Namazao sam mu povredu betadinom 10% i lepo je zarasla vise nije krvario, juce mi je veterinar dao sprej Endemycin da mu naprskam to je isto za brze zarascivanje rana i za dezinfekciju... E sad postoji jos jedan problem, prestao je da peva, lepo jede i sve to, ali ne peva, a najvise sto me brine je to, sto lezi onako na stranu nakrenut na to nogu sto mu je povredjena a ovu drugu sto je zdrava je ispruzio, ne znam sta da mu radim, ako imate neki savet, dobro bi mi dosao u ovom trenutku.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 06 Aug 2011, 14:22

dalibor vasic ::
Namazao sam mu povredu betadinom 10% i lepo je zarasla vise nije krvario, juce mi je veterinar dao sprej Endemycin da mu naprskam to je isto za brze zarascivanje rana i za dezinfekciju... E sad postoji jos jedan problem, prestao je da peva, lepo jede i sve to, ali ne peva, a najvise sto me brine je to, sto lezi onako na stranu nakrenut na to nogu sto mu je povredjena a ovu drugu sto je zdrava je ispruzio, ne znam sta da mu radim, ako imate neki savet, dobro bi mi dosao u ovom trenutku.


Pozdrav! cheers
То што не пева је нормално,као последица од стреса. А ово са испруженом здравом ногом, стварно не би знао шта је. И сасвим довољно је да га мажеш са Бетадином, не мораш претеривати са свакаквим лекарствима. Дај му и мултивитамине да се мало окрепи.
Поздрав.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 06 Aug 2011, 14:35

Hvala na ovako brzom odgovoru.... u redu, uradicu tako, a da li mi mozes reci sta se podrazumeve pod tim multivitaminima???

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySat 06 Aug 2011, 21:22

dalibor vasic ::
Hvala na ovako brzom odgovoru.... u redu, uradicu tako, a da li mi mozes reci sta se podrazumeve pod tim multivitaminima???

Pozdrav! cheers
Pa to su obicne multuvitamine namenjene pticama. Danas postoje puno firmi koje to proizvode. Ja na primer u zadnje vreme koristim i vrlo sam zadovoljan sa MUVISEL. Treba da ga ima u svakoj veterinarnoj ili poljo apoteci- odlican i vrlo jeftin.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 EmptySun 07 Aug 2011, 01:21

Aha ok, potrazicu ga sutra po apotekama... Hvala puno!

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Bolesti kanarinaca i preventiva   Bolesti kanarinaca i preventiva - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Bolesti kanarinaca i preventiva
Назад на врх 
Страна 3 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Gljivične bolesti ptica
» ORGANSKE BOLESTI RANE I POVREDE
» kupanje kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: