PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Go down 
+37
delux
kumca
ulicni hodac
milovan
Dzemal_sa
saša vr
belobradi
sasaznas
Danijelvr
alexandar
pticar nis
Rasko
IGOR 72
aleks
Dax BG
Luckyboy
Миланче
gost1
alann
bogdanik
Zika
Laza
ticar
Petar
Sokoly
milos0205
slavishab
Бане
sasha
Vlada Nish
ZOKICA
Vladan
Drle
Steva
BOCKA
DjordjeVet
Milan
41 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyMon 21 Sep 2009, 01:09

Ma neko pomenu Zapad ,kod njih je sce uredjeno,e pa ja pripadam liku prosecnog Srbina koji to nece.Prvo necu da idem coporativno na hvatanje ptica vec sam kao vuk samotnjak eventualno sa dobrim prijateljem,necu da kao i u ribolovu odajem tajnu dobrog mesta a proveo sam i u jednom i u drugom hobiju skoro pola veka i znam sta je dsobro mesto.Drugo necu da mi neko odredi datum hvatanja i vreme provedeno na hvatanju jer to je moje dusevno zadovoljstvo i ne zelim da mi ga neko udeli na kasicicu.Jedino u cemu se slazem sa njima je mali broj ponetih primeraka kuci,bolje receno razuman broj ptica za licne potrebe nikako sa ciljem prodaje ili trgovine.... Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyMon 21 Sep 2009, 01:28

lazem, varam sebe... Smile znas tu pesmu? lol! Basketball
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyMon 21 Sep 2009, 13:59

lijepo receno Lazo Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Icon_lol Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Icon_lol Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Icon_lol Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Icon_lol
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 12:14

Kažu da se kurcalo još zove i rampa. kako se zove u vašem kraju i na koji način se priprema ?
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 13:22

Kod nas ovo sto ide na pticu zove se am,a sve zajedno rol,pravimo ga isto kao na 3 snimaku,ali mislim ja najbolje sto pokazuje onaj starici covek na prva 2 snimka....pozdrav
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 13:23

U Nisu je to am, a ovo drvce ili stajalica za mamka je rampa..... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 14:10

Kod nas se ceo sistem zove rofugla, stim sto se i za pticu kaze isto a am je i kod nas am Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 15:13

Dodje mi da zapevam od srece kada vidim bogatstvo srpskog jezika,Koliko samo naziva za jednu korisnu napravicu koju ustogljeni Zapad zove samo jednim imenom!
Назад на врх Go down
Dzemal_sa
Član
Član
Dzemal_sa


Број порука : 70
Join date : 12.03.2009
Age : 45
Локација : Sarajevo

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 17:03

Kod nas opet kazu za kurcalo da je KLACKALICA
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyWed 23 Sep 2009, 21:30

Pa to kurcalo je verovatno zbog sistema na koji se diže Wink
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 24 Sep 2009, 00:38

Jedan koristan predlog;Cunjam lunjam i trazim pogodno zgodno mesto,mesto takozvanog preleta ili mesto okupljanja ptica,to kada nadke pola posla je gotovo.I kada to nadjem obavezno uza sebe nosim ratnu sekiricu,rako je ja zovem,neki i znaju sta je to,i pravim lajbuk na licu mesta.Kada zavrsim sakrijem ga u blizini i narednih dana kada dodjem ne gubim vreme u pravljenju lajbuka vec postavljanje odradim za desetak minuta,ne gubim vreme na trazenje pogodnog drveta,krosnje za lajbuk,probajte ovako dopasce vam se!
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 24 Sep 2009, 01:07

i obavezno premazem sipke kuci jer kada se ujutru lajm stegne zuljevi neginu
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 24 Sep 2009, 01:30

Bravo Aco legendo to sam zaboravio,pravi podatak za sve!
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 24 Sep 2009, 08:33

Ovi Kragujevcani, centar sveta i znanja, pa Vas toliko ima sa znanjem o lov na lajbuk da ce uskoro i po krovovima zgrada to da se radi Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 24 Sep 2009, 16:03

Ne to je uobicajeni nacin lova u celoj Sumadiji kao sto je u drugim krajevima mreza il vec nesto slicno,prilaz zadovoljstvu u razlicitim regijama je uobicajeno razlicit!
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 25 Sep 2009, 00:35

ovaj nacin lova je najstariji koji su doneli turci na ove nase prostore ali sve reci koje se i dan danas koriste su turske ( lajbuk , lajm , tulajka )
Назад на врх Go down
milovan
Posetilac
Posetilac
milovan


Број порука : 26
Join date : 17.08.2009
Age : 73
Локација : Banja Luka - Srbac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: lov ptica na lajbuk   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 26 Sep 2009, 23:57

piosao sam 2 puta odnosno pokusao sam se ukljuciti u temu ali mi nije islo pa cu isad pokusati po ovoj temi nesto napisati o ciscenju ptice od ljepila ,pospite delove perja tamo gde je lepilo luksijom /pepeo od sagorjeloig drveta utrljate prstima lagano se skida bez cupanja perja /kod iskusni nijedno/ poslije toga sama ptica skida ostalo.za sada toliko ako neko postavi lagano pitanje mozda cu znati i odgovor pozdrav generaciji ziki isvima ostalima ucesnicima ovog forema o svim temama.jas sam naj gori od svih jer drzim gotovo sve vrste zeba uglavnom sa nasih prostora.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyThu 01 Oct 2009, 00:49

Bravo Milovane kuco stara vazno je da je krenulo.Sva svoja zapazanja iskustva probleme pa i savete zasto da ne,ponudi na forumu,valjace to svima nama.Niko nije bogomdan da neku temu drzi u zagrljaju u svojstvu umisljenog eksperta,sve sto znate,a nasi ljudi,pticari dosta znaju pisite pitajte tumacite raspra vljajte branite svoja misljenja ali u jednoj zdravoj atmosferi bez uobicajene tvrdoglavosti koja je ponekad i tekako prisutna bar kod Srba..... Smile
Назад на врх Go down
milovan
Posetilac
Posetilac
milovan


Број порука : 26
Join date : 17.08.2009
Age : 73
Локација : Banja Luka - Srbac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: lov ptica na lajbuk   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 09 Oct 2009, 22:16

pisao sam nedavno o kuvanju imele o lovu konopljara na resu /metlicu\ od kukuruza u ovoj temi pre dvanast dana,ali nista ili sam negde pogresio ili nije bilo dobro napisano .voleo bi da znam razlog pa ako bude sve u redu ponovtcu teme sa kojim sam nactnima lovio ptice odnosno svoja iskustva .za sada pozdrav svima pticarima.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptyFri 09 Oct 2009, 22:29

Najverovatnije nisi poslao post pošto nije bio na forumu. Imaš temu TEst pa na njoj vežbaj šta hoćeš piši šta ti je volja pokušaj da staviš slike zato i služi ta tema da se proba rad foruma.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 10 Oct 2009, 00:15

alexandar ::
i obavezno premazem sipke kuci jer kada se ujutru lajm stegne zuljevi neginu

kod nas se štapići namažu i stave u komad kože i zategnu konopom,i kao takve se koriste cijelu godinu.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 10 Oct 2009, 00:23

Ako se zna da se skuva lajm moze trajati godinama bar je kod mene tako.Uslov je a i savet da se krajem sezone koza veze jako cak na tri mesta a potom koza sa sipkicama se stavi u najlon kesu i sve to ponovo veze odnosno jako stegne postavi u kosi polozaj gde vrhovi sipkica idu dole i ceka se sledeca sezona.Na taj nacin lajm se ocuva godinama a zavisno od toga dali jwe kuvan za toplo ili hladno vreme zavisi ovo sto Aca pise,namazati u toploj sobi ili vani,sve zavisi od jacine lajma a to se meri na kom minusu ili plusu se hvata.
Назад на врх Go down
milovan
Posetilac
Posetilac
milovan


Број порука : 26
Join date : 17.08.2009
Age : 73
Локација : Banja Luka - Srbac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: lov ptica na labuk   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 10 Oct 2009, 00:44

milane ja nisam znao nista oko pisanja ali su mi omladina davali casove evo sada se sam nekako snalazim i osecam da napredujem ali neznam naci gde je test, agde ni kako da postavim slike na koju stranicu,a da nepostavim na pogresnu sranicu .nije sramota neznati kao ni pitati sramota je nesto drugo .
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 10 Oct 2009, 01:25

Drustvo..za pocetak evo nekog mog iskustva sa klopkama. Ovo je u mom kraju (Pozarevac i okolina) najpopularniji nacin hvatanja ptica a svakako i najsportskiji. Kako godinama nisam hvatao ptice moram priznati da mi je ova tema probudila puno emocija i lepih secanja.
Po tradiciji kod nas se ptice hvataju sa prvim snegom, kada im je teze da pronadju hranu pa cesto lutaju poljem u potrazi za istom. Najpre se ,jedno nedelju dana pre postavljanja klopki, odabere mesto, ocisti od snega i na isto se svakog dana donosi otpad od pticije hrane,suncokret i sl., kao kad ribolovci "hrane mesto". Najbolji tip klopke je tzv. dupla klopka sa kavezom za lokera u sredini, zbog svoje prakticnosti (lako se prenosi i postavlja). Istu je najbolje postaviti tako da bude na cistini na visini od 1-1,5 m i na 2-3 metra od nekog viseg drveta sa koga ce ptice moci da "snimaju" situaciju dok se ne odluce da slete. U klopku se stavi sto vise razlite hrane, dobar loker...udaljite se i cekate.
Najlakse je uhvatiti kringlova (zelentarku) za koga kada je gladan, a uvek je gladan Smile nema prepreka. S druge strane konopljar se vrlo tesko uci u ovu spravicu.
Pored macaka, kobaca i navodnih zastitnika zivotinja najveci problem su velike senice koje su vrlo radoznale, teraju druge ptice,dolaze u velikim jatima i nije im problem da se posto budu uhvacene i pustene ponovo vrate u klopku.
Ovo nije nacin kojim ce te uhvatiti dosta ptica kao sto to mozete mrezom ali verujte adrenalin koji pocinje da raste od trenutka kad ptica pocne da se vrti oko klopke i da je sumnjicavo posmatra (a to moze trajati i sat vremena) pa do trenutka kada upadne u nju, pricinice vam veliko zadovoljstvo
Toliko za moj prvi post , pozz...
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 EmptySat 10 Oct 2009, 17:44

I jesi ga lepo srocio svaka ti cast!Samo nastavi tako a usput apsolutni sam pristalica lova o kome pricas u postu,naravno postujem i ostale nacine ako nekim ljudima to cini zadovoljstvo.Nadmudrivanje preko klopke je praiskonsko zadovoljstvo naseg pretka i to traje do danasnjih dana..... sunny
Назад на врх Go down
Sponsored content





Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty
ПорукаНаслов: Re: Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....   Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara.... - Page 10 Empty

Назад на врх Go down
 
Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....
Назад на врх 
Страна 10 of 12Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» HRANA za štiglića, konopljara...
» Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu
» Magelan cajzle

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: