PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mutacije zimovki - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mutacije zimovki

Go down 
+4
Laza
Milan
Бане
Boban
8 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:53

za zimovku te pitao ko je dobio prvi>znam kako bi trebala da izgleda
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:55

Po podatcima koje imam Jos Dircks Holandjanin
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:56

bobane upravo ta slika je kom. montaza od pastel smedje zimovke
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:57

Montaza je isla kontra i ja sam mislio da je to sto ti kazes tih ptica ima
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:59

prepravili su tu sliku onda jednu ukojoj je ptica u izlozbenom kavezu i jos jednu nemogu se setiti koja slika
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 21:59

ne nije kontra
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 22:01

Sve je tako ali ima i slika orginal ptice sa izlozbe loseg kvaliteta, ove ptice su dobijene po postu jednog holandjanina koji je organizator te izlozbe gde su prezentovane, dobio sam post u orginalu, one je jednu pticu i nabavio a nabasao sam i na cenu tih ptica najednom forumu
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 22:01

Boban ::
Mutacije zimovki - Page 2 Dsc0966.th

O pastel zutoj stiglici ili zimovki mislis, ovo je pastel smedja zuta
nema je on Bobane, inace je on maher za zimovke. Pravi najcenjeniju hranu za njih, koju mnogi koriste na ovim prostorima
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 22:02

Ove godine najvljuju izlaganje nove mutacije zimovki ahat
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySun 15 Nov 2009, 22:13

Evo slika njegovih zimovki koje je prezentovaoMutacije zimovki - Page 2 Goudvinkbruinpastelgeel.th

Slike zimovki navedenog odgajivaca nije valda sve fortomontaza

Mutacije zimovki - Page 2 Postergoudvinkt.th
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyMon 16 Nov 2009, 12:43

bobane meni realno izgledaju samo cetiri ptice...
u gornjem redu prva,druga i cetvrta i ta bledo zuta ispod cetvrte u gornjem redu...
jel ima jos nekih slika tih mutacija?
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyMon 16 Nov 2009, 13:18

Nema ali takva ptica je izlozena u Rosmalenu sigurno, pogledaj i post u kupovini kanarinaca, ja sam pre neki dan dobio mejl od Holandjanina, posredno, koji je jedan od organizatora te izlozbe i potvrdio je kombinovanje pastel smedje sa zutom zimovkok.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyWed 16 Dec 2009, 21:12

Pričao mi je BANE o nekim zimovkama sa crvenim tačkama na krilima. To do sad nisam primetio, ima li neko sliku da vidimo o čemu se radi?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 09:25

da...imaju po jednu crvenu peruskicu u krilu,a ja sam kupio u nedelju zenku koja nema tu peruskicu crvenu i malo je sitnija od tih koje sam imao priliku da vidim i gajim kod nas.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 13:07

Boban ::
Evo slika njegovih zimovki koje je prezentovaoMutacije zimovki - Page 2 Goudvinkbruinpastelgeel.th

Slike zimovki navedenog odgajivaca nije valda sve fortomontaza

Mutacije zimovki - Page 2 Postergoudvinkt.th

Gospodin Dircks je majstor za zimovke i kao sto sam ranije napisao najbolji proizvodjac hrane za njih. Na slici su obicna,pastel,zuta,braon pastel,pastel zuta,zuta braonpastel, ali nazalost sve je fotomontaza jer ove je njegov tako reci grb, sto na hrani koju prodaje sto kao i reklama za njega. On ima sve ove ptice osim pastelzute i zute braonpastel mada nije nemoguce da ih dobije ove godine mozda
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 13:08

Boban ::
Evo slika njegovih zimovki koje je prezentovaoMutacije zimovki - Page 2 Goudvinkbruinpastelgeel.th

Slike zimovki navedenog odgajivaca nije valda sve fortomontaza

Mutacije zimovki - Page 2 Postergoudvinkt.th

da izvinite i pied mutacija to je ona sarena
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 18:43

Po informacijama koje sam skoro dobio od jednog naseg odgajivaca koji zivi u Svedskoj i poznaje jednog od organizatora izlozbi u Rosmalenu on je mejlom potvrdio da je prosle godine bila tamo izlozena jedna pastel smedja zuta zimovka, ja sam taj mejl dobio i licno na engleskom. Inace i meni sve lici na fotomontazu, o tome sam i pisao mada ona ptica u kavezu deluje stvarno, ali vidim da ti licno poznajes doticnog gospodina, medjutim informacija o tome je isla i na zvanicnom sajtu o izlozbi u Rosmalenu, tako da sad stvarno imam dilemu sta je istina.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 18:48

Za Pinka imam molbu ako si u mogucnosti kontaktiraj licno g-dina Dircka i pitaj da li je on ili neko drugi prosle godine mislim u novembru u Rosmalenu na prvenstvu severne Holandije izlozio opisanu mutaciju zimovke, stvarno me nakon svih ovih informacija interesuje.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyThu 17 Dec 2009, 20:02

Boban ::
Za Pinka imam molbu ako si u mogucnosti kontaktiraj licno g-dina Dircka i pitaj da li je on ili neko drugi prosle godine mislim u novembru u Rosmalenu na prvenstvu severne Holandije izlozio opisanu mutaciju zimovke, stvarno me nakon svih ovih informacija interesuje.

Znam ga i video sam ga u tongerenu u septembru vodio je polemiku bas nesto oko ptica. Znam da ima zute i da je razmenjivao ptice sa jednim prijateljem za ovu sezonu, Ako bude da ima nosioca veruje se da ce mozda iduce sezone dobiti mozda te ptice sa pastel ili braon pastel. Sto znam definitivno je da su zute zimovke usko povezane u krvnoj liniji sto i te kako otezava rad
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyFri 18 Dec 2009, 21:25

Ipak je prosle godine izlozena u rosmalenu pastel smedja zuta zimovka a to jasno ovde stoji uz konstataciju da je ove godine izlozena nova mutacija zimovki od strane Bertus hoviusa, nazvana nezvanicno ahat jer ima mnogo vise sive boje nego crne. Evo i slike



Mutacije zimovki - Page 2 Mutatiegoudvinkbertusho.th






Gisteren werd op de cultuurvogel tentoonstelling in Rosmalen de nieuwe goudvink mutatie van Bertus Hovius getoond. Het is een duidelijk lichtere vogel met meer grijs dan zwart. Onofficieel wordt deze nu als Agaat mutatie aangemerkt. Wat de echte naam gaat worden is mij nog niet bekend. Wel weer een mooie vogel, maar minder spectaculair als de bruinpastel gele goudvink van vorig jaar.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 19 Dec 2009, 00:15

[






Gisteren werd op de cultuurvogel tentoonstelling in Rosmalen de nieuwe goudvink mutatie van Bertus Hovius getoond. Het is een duidelijk lichtere vogel met meer grijs dan zwart. Onofficieel wordt deze nu als Agaat mutatie aangemerkt. Wat de echte naam gaat worden is mij nog niet bekend. Wel weer een mooie vogel, maar minder spectaculair als de bruinpastel gele goudvink van vorig jaar.[/quote]
Evo prevoda ovog teksta
Juce na izlozbi ptica evropske faune u Rosmalenu izlozena nova mutacija zimovke Bertusa Hoivusa. To je jedna neobicna koja ima na sebi vise sive nego crne boje. Ne oficijalno je nazvana agaat mutacijom, to je prvo pronadjeno ime ali je jos nepoznato da li je mutacija. Lepa ptica ali manje spektaluarna od braonpastel i zute mutacije.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptySat 19 Dec 2009, 01:56

van vorig jaar da ovo nije od prosle godine, a izmedju pastel smedje zute ja ne vidim nikakvo i vec pastelsmedja zuta, nemaju razloga da ne pisu tacno, uostalom udju na sajt sa slike i naci ces sve.
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Mutacije Zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 EmptyFri 12 Mar 2010, 01:43

Bobane svaka čast, lepo si sve ovo napisao tako da sada i laicima (kao meni) sto se tiče mutacija je sve mnogo jasnije. Pozdrav iz Kragujevca cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mutacije zimovki - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije zimovki   Mutacije zimovki - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Mutacije zimovki
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Mutacije štiglića
» Boje kanarinaca i nazivi
» Ponasanje zimovki

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ZIMOVKA (Pyrrhula pyrrhula)-
Скочи на: