PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Prihranjivanje ptica u toku zime

Go down 
+44
galeb
djole080
nislijameraklija
Mica Vasic
djordje996
obrad101
AndrijaRaketic
Rilekson
bili
žako
Ninoslav84
dalibor vasic
itan
suljaga
Mossad
pepikg
Damir
ogic
korbach
Rasko
boris
Zokbok988
coa
arci
voja_ilic
lakiso
robin
jecham
delijovan
slavishab
goldfinch
popBL
IGOR 72
Drle
Steva
belobradi
kumca
markojunior
Gost
ulicni hodac
gost1
misan
Milan
Furla
48 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
АуторПорука
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 11 Jan 2013, 13:50

Ne vrijedi. Stavljam hranu, ali nisu jako zainteresirani kada nije snijeg i nestašica.
Evo od nedjelje se opet vraća hladno vrijeme s snijegom. Sigurno će opet dolaziti.
Назад на врх Go down
obrad101
Posetilac
Posetilac
obrad101


Број порука : 27
Join date : 13.12.2012
Age : 47
Локација : Beograd-Svilajnac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 12 Jan 2013, 22:31

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Img1282la

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Img1283ca

Назад на врх Go down
obrad101
Posetilac
Posetilac
obrad101


Број порука : 27
Join date : 13.12.2012
Age : 47
Локација : Beograd-Svilajnac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySun 13 Jan 2013, 20:13

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Img1288mo

Ovaj vrabac "čuva" hranilicu celog dana, ako danas nije pojeo 100g hrane....
Shocked Shocked Shocked
Назад на врх Go down
obrad101
Posetilac
Posetilac
obrad101


Број порука : 27
Join date : 13.12.2012
Age : 47
Локација : Beograd-Svilajnac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySun 13 Jan 2013, 20:21

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Img1287tr


Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Img1286ch

Maslačak u ekonomskom delu dvorišta privlači veliki broj ptica, danas je bilo veliko jato štiglića, ne mogu da im priđem toliko blizu da bih slikao.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 16 Jan 2013, 15:16

Zima je za sad blaga tako da je malo ptica na hranilištima. U svakom slučaju to je dobro jer ptice imaju šta da jedu.
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 21 Jan 2013, 00:22

Evo slika koje sam obecao
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 21 Jan 2013, 00:24

...
Attachments
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 AttachmentIMG_2915.JPG
Senice na hranilici
You don't have permission to download attachments.
(134 Kb) Downloaded 51 times
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 AttachmentIMG_3371.JPG
Plava senica
You don't have permission to download attachments.
(120 Kb) Downloaded 26 times
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 AttachmentIMG_3415.JPG
Vrapci
You don't have permission to download attachments.
(233 Kb) Downloaded 23 times
Назад на врх Go down
djole080
Posetilac
Posetilac
djole080


Број порука : 6
Join date : 05.10.2012
Age : 43
Локација : BEOGRAD

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 24 Jan 2013, 22:40


SUPER FORA!!!! A I FOTKE!!! POZZZZ!!! Very Happy [/quote]
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 25 Jan 2013, 19:52

Hvala.
Evo jedne plave senice koja je udarila u prozor posle malo nege brzo je odletela. Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyTue 12 Feb 2013, 12:24

Eko Bečej

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 71824_431297983606115_1306716214_nPrihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 19587_431298040272776_816595742_n

https://www.facebook.com/eko.becej
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 14 Feb 2013, 20:25

Evo jos od decembra hranim ptice.
Zanima me do kada trebam da ih hranim? Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 16 Feb 2013, 22:59

Dokle god jedu ono što im staviš u hranilicama Smile
Назад на врх Go down
nislijameraklija
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 08.01.2013
Локација : Nis

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 18 Feb 2013, 03:06

Ja sam postavio hranilicu jos pre mesec dana, i samo dva dana kada je bio malo veci sneg ptice su dolazile, osim ta dva dana nije ih bilo uopste na hranilici, niti se kolicina hrane smanjivala.. Da li je to dobra vest i znaci da imaju sasvim dovoljno hrane u prirodi ili je problem sa hranilicom?
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyMon 18 Feb 2013, 20:18

Ima vise opcija. Moguce da je problem u hranilici, jer ne znam kako izgleda, moguce je takodje i da si je stavio na pogresnom mjestu, treba je staviti na mjestu gdje se ptice najvise okupljaju , jer cisto sumnjam da imaju dovoljno hrane u prirodi oni bi i pored sve te hrane u prirodi dolazile na hranilicu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 20 Feb 2013, 12:19

U odnosu na prošlu zimu ove zime ptice imaju mnogo više hrane u prirodi. To je jedan od razloga što su hranilice slabije posećene. Kilogram hrane trajao je tri dana u mojoj hranilici kada je bio sneg, sad isti taj kilogram traje desetak i više dana. Ptice znaju tačno gde je hrana ali je evidento da slabije koriste hranu iz hranilice kada nema snega i kada je toplo, možda zbog insekata koje love itd.
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 22 Mar 2013, 20:27

Ptice su prestale da dolaze ali sam hranilicu ostavio napolju za svaki slucaj a i kucica je postavljena.
Назад на врх Go down
Browningbar
Posetilac
Posetilac
Browningbar


Број порука : 23
Join date : 09.06.2013
Age : 37
Локација : Trstenik

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyThu 12 Dec 2013, 20:04

Pronasao sam neke zanimljive linkove hranilista u Americi 24h uzivo!

http://sportsmansparadiseonline.com/Live_Indiana_Feeder_Cam.html

http://cams.allaboutbirds.org/channel/38/FeederWatch_Cam/
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyWed 18 Dec 2013, 13:55

Browningbar ::
Pronasao sam neke zanimljive linkove hranilista u Americi 24h uzivo!

http://sportsmansparadiseonline.com/Live_Indiana_Feeder_Cam.html

http://cams.allaboutbirds.org/channel/38/FeederWatch_Cam/

strava)))
Назад на врх Go down
jasnadok
Posetilac
Posetilac
jasnadok


Број порука : 5
Join date : 20.12.2013
Age : 50
Локација : Novi Sad

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyFri 20 Dec 2013, 14:37

Kao dete sam gledala kako moja baka uvek stavlja mrvice od hleba na prozor za vrapce i golubove. Kasnije, takođe kao dete, sam gledala kako su moji roditelji često zimi vodili rat sa vrapcima koji su krali okačenu slaninu sa terase... I onda sam preuzela tu naviku i počela da kačim slaninu za vrapce i senice i svake zime me posećuju. Ipak nameće mi se pitanje da li je to odgovarajuća hrana za njih?
Назад на врх Go down
http://www.harlekin-pudle.in.rs/
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySat 21 Dec 2013, 12:59

U principu, kao hrana za ptice nepodobna su sva zacinjena jela (slanina, slani krompiri...), a po meni ni hleb nije preporucljiv, samo bubri u zelucu ptice, a skoro nikakva vajda od njega (narocito kad dobijaju samo hleb).
Po svom nacinu ishrane ptice se dele u dve grupe, na one koje se hrane semenjem (tj uglavnom biljnom hranom) i na one kojima treba uglavnom hrana zivotinjskog porekla, a to su mekokljunci, koji svoju hranu najvise traze po zemlji.Cisti mekokljunci su npr crvendac, kos... ali i to ne znaci da se hrane iskljucivo hranom zivotinjskog porekla (tu najvise mislim na beskicmenjake), jedu i razne bobice i voce (ne mislim bas na limun i grejfrut), a jedu i fino sitno semenje. Normalna semenska hrana ovakvim pticama nije od pomoci.
Najfleksibilniji medju mekokljuncima tj najprilagodljiviji "ponudama" ishrane (a i po godisnjim dobima) zasigurno su obicne senice, detlici...  i to su takozvani svastojedi. Sto bi rekli ovi juzniji od mene ; "brisu kao mecava"... njihovi kljunovi su "dovoljno jaki" da lome (ljuskaju) semenke mnogih biljaka, npr suncokret , konoplje... a u nedostatku hrane spremni su ida ubiju (npr neku pticu koju mogu da savladaju, nekim senicama je "sladje" toplo meso nego mozda zamrznute semenke, i to bas na nekom "hranilistu", jer su tamo ptice "zauzete" i osecaj sigurnosti im je veci jer nisu same...  ta hranilista nisu samo za nas idealna za "posmatranje"...
A ostale zebe, vrapci spadaju u "normalne" ptice, koje su "naoruzane" snaznijim kljunovima, kojima lakse otvaraju semenke npr suncokreta , verovatno najomiljenije biljke po zastupljenosti u meniju mnogih mnogih vrsta ptica...
E, da se vratimo sad na slaninu...  
neke ptice je jedu manje, neke bas halapljivo, npr senice, svrake ... i ona je odlican liferant energije narocito u zimsko vreme. Problem je u  tome sto pticama nudimo dimljenu , soljenu , pa cak i zacinjenu slaninu. Stvar je u tome da ptice nemaju izbora, gladne su, slanina im prija, pa uz nju unose i ono sto ne bi htele, dim, koji unistava stomak, so...
Po mojim zakljuccima i misljenju, pticama je so potrebna od izvodjena do mitarenja. Ja sam svojevremeno svojim pticama u ishranu, a i kao dodatak nudio i so. Cini mi se da anifke i neke africke pevacice imaju najvecu potrebu, stiglici i kanarinci tu i tamo,  a slavuji skoro nikako (verovatno zato sto u ishrani koju im nudim nemaju nedostatak minerala i soli). Strucnjaci odvracaju od davanja tj dodavanja soli, a moje ptice , ponavljam, nemaju nikakvih problema, ali imaju izbor unosenja soli kad one to hoce, tj kad im je potrebna.
Posledice prisilnog unosenja soli (uz slaninicu) kod vrabaca i senica nisu mi poznate, a moj savet je; slanina DA, nedimljena, neslana ili malo slana, slana NE, preslana i prezacinjena NIKAKO.
Назад на врх Go down
jasnadok
Posetilac
Posetilac
jasnadok


Број порука : 5
Join date : 20.12.2013
Age : 50
Локација : Novi Sad

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptySun 22 Dec 2013, 19:37

Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. OK, moja slanina nije mnogo začinjena niti slana. A nije ni mesnata. Znači može da prođe. Ali svakako mislim da im napravim i one kuglice od masti i semenja. Eto potakli ste me na akciju. Ako budem uspela da uslikam postaviću fotke. Najčešće me posećuju senice.  I love you 
Назад на врх Go down
http://www.harlekin-pudle.in.rs/
penzioner
Posetilac
Posetilac
penzioner


Број порука : 17
Join date : 24.12.2013
Age : 75
Локација : Doljane,Krusevac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 EmptyTue 24 Dec 2013, 12:54

A sto se tice prehrane ptica zimi pa ja ih hranim cele godine. Posle svakog obroka ja skupim mrvice od hleba i bacim u dvoriste , a tu su vrabci koji jedva docekaju.
a zimi im bacim i malo suncokkreta.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 11 Empty

Назад на врх Go down
 
Prihranjivanje ptica u toku zime
Назад на врх 
Страна 11 of 11Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ORNITOLOGIJA-
Скочи на: