PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara

Go down 
+16
alann
drazen
Karolina
diskus
onix
Zokbok988
Rasko
ticar
pitbill
Gost
novaksin
Milan
sale1977
alexandar
Ivan_Nish
kumca
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 15:57

Jos jednom organizator niti savez ne vade veterinarske potvrde i ne daju odgajivacima, vec to odgajivaci moraju sami, a svko ko je clan drustva to zna da mora imati i to je to. Ovde ja jasno sve , inspoekcija je postupila smao po duznosti i to je to... Znaci, doslo je do prousta odgajivaca koji nisu doneli potpunu dokumentaciju... Ovde je sve jasno, nepotrebna su dalja uplitanja i nije potrebno da se citaoci " vrte u krug" i da se neko velica a neko bezpotrebno okrivljuje.

Prijatan dan.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 16:03

Treba da verujem da će odgajivači u postupku protiv njih dati izjavu da su sami krivi i da su sve znali ali da namerno nisu hteli to da urade. To bi bilo nejbolje rešenje za neke, neka odgajivači priznaju krivicu a posle toga će dobiti pravnu zaštitu i to besplatnu Smile
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 16:25

Jednostavno do sada nikad nisu trazena ta dokumenta od vet. i onda je odgajivacima proradio moralni hazard i nisu nabavljali potrebnu dokumentaciju. To se zavrsilo jucerasnjim danom ,a ti odgajivaci siguran sam znaju ime osoba koji su inspekciju poslali. Onda ovde neki ljudi vrse zamenu teza, ako sam ja clan drustva SAVESNIH VOZACA i zaustavi me saobracajac i napise kaznu za nevezan pojas , kriv sam ja a ne drustvo ciji sam clan, najjednostavniji primer.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 16:40

Da, kao što je obaveza organizatora da proveri i otkloni sve neispravnosti. Organizator je odgovoran za svaku neispravnost koja se dogodi na manifestaciji koju organizuje i niko drugi.
Postavlja se dalje pitanje, da li je i sam organizator bio legalan, odnosno da li je posedovao svu potrebnu dokumentaciju za organizovanje ovakve manifestacije i na koji način je upoznao učesnike sa uslovima koje treba da ispune.
Kao što sam rekao, najlakše je krivicu preneti na pojedince-odgajivače odnosno na ljude koji su došli o svom ličnom trošku i još platili da udju i pomognu ovu manifestaciju. Druga priča će se pokrenuti kad ljudi budu kažnjeni, meni je jasno da je ovo šok za sve odgajivače ali krivca ne treba tražiti nigde drugde, moje je mišljenje da je kriv taj koji ih je lagao i doveo u ovu situaciju.

Čuo sam da se uskoro organizuje neka izložba u Vranju, po onome šta su mi javili takmičiće se i FE ?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 17:15

Rasko ::
Jedno od najvecih sivih trzista u Srbiji je i komisiona prodaja, a koliko sam upoznat i ti prodajes po principu komisiona (ispravi me ako gresim). Koliki je broj cipovanih pasa i macaka u Srbiji??? Koliko si prasica i jaganjaca kupio sa mindjusom???

Cinjenica je da treba da se u ovaj nas divni hobi uvede neki red ali ovakim ekstremnim potezima i teranjem kera (mak na konac..ili od volje vam) se ne postize nista bas nista.

Nadam se da ce ove ratne sekire brzo da se zakopaju i da se krene raditi u koris ptica ove zemlje Srbije
Komisiona prodaja je odavno zabranjena u našoj zemlji kao i uzimanje keš novca na ruke. Kopletna poslovanja (na legalan način) mogu samo da se vrše preko žiro računa od strane ovlašćenih lica. Sve ostalo je nelegalno, da se dešavaju takve stvari i to je tačno kao što je i tačno da svako koga uhvate u sličnoj stvari uvek bude kažnjen. Nekog i ne uhvate odmah, nekog uhvate i nekoliko puta poenta je da svi kad tad budu sankcionisani. Ako trebamo temelj ptičarsta u Srbiji postavljati na taj način što ćemo kršiti zakon i čekati da budemo kažnjeni a ne da kroz ZAJEDNIČKO delovanje radimo na ostvarivanju svojih prava onda je bolje da ostavimo sve kako trenutno jeste i molimo boga da nas ne kazne.
Dve godine se borimo za neke stvari, mnogo toga je postignuto, eto cele godine čak i pokušavamo razgovorom i dogovorom da rešimo probleme ali kako vreme odmiče postaje sve jasnije da, kakva je trenutna situacija, neko izgleda ne želi da shvati svoje greške i potrudi se da ih na najbezbolniji način otkloni. Naprotiv, davi sve više ljudi i pravi sve veći haos.
Neću da se bavim problemima SOF-a i njihovom politikom prema članovima, neka se time bave udruženja članice i neka sami vrše pritisak ne te što treba i kako treba,da se radi po zakonu ili neka plaćaju kazne.

SOF je protiv udruženja PPFE u poslednjih nekoliko meseci podneo 4 prijave sada smo i mi isto toliko prijava podneli protiv njih, čeka se njihov sledeći korak ma kakav bio i u kom pravcu da ide sledićemo taj pravac.

U svakom slučaju uvek stoji OTVORENI POZIV odgovornim licima iz SOF-a da dodju u sedište udruženja "PPFE" da se razgovara i nadje najbolje rešenje za sve odgajivače u Srbiji koje će obuhvatiti sve probleme i koje će pre svega zaštiti ptice koje toliko volimo.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 17:28

onix ::
kumca ::
Velika bruka za SOF sve u svemu,pa zasta placamo clanarinu ,kupujemo alke da bi inspekcija prekinula izlozbu,sramota kako je sof mogao da dozvoli da se to desi,ja koliko sam upoznat izlozba nije prijavljena opstini kragujevac s jedne i ptice nisu imale zdravstvene kartone s druge strane koje od ove godine po zakonu moraju imati-najmanje su krivi odgajivaci.Evo po prvi put krivim SOF koji za novac koji uzima od clanarine ama bas nista ne cini za odgajivace velika SRAMOTA!!!!!!!!Da ne pricam o ceni alke od 40 dinara....nesto tu mora da se promeni drasticno ovo je kap koja je prekrila casu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Pozdrav dragi gospodine.......
Danas sam se bas nacitaoi ovde svega i svacerga, odavno sma na forumu, cituckao po malo ali senisma upustao u neke diskusije, citao sam ono sto me je zanimalo i sto mi se ucinilo zanimljivim.
Do sada sam posecivao dosta izlozbi kako ovde, tako i u inostranstvu, svugde su isti problemi ili slicni..
Obaveza odgajivaca je da ima svu potrebnu dokumentaciju o svojim pticama, tj veterinarsku potvrdku koja e izdaje po mizernoj ceni.... Znaci obaveza svakog odgajivaca je da sam izvadi veterinarske potvrde a ne saveza, nece neki saveza svcakom pojedinciu da salje na kucnu adresu veterinarska uverenja, ne to tako ne ide, jer savez ne zna gde ce koji odgajivac ucerstvovati.... To su trerbali da ti kazu u maticnom udruzenju, odgajivaci moraju znati sta trebaju imati i kakos eponasati..
Da bi se neko okrivio trebaju se znaci cinjenice i ponavati pravila, zakoni i pravilnici..... A na na osnovu valjda, rekao mi neko, cuo sam i tome slicno...
Sve je to ok,ali kazi ti meni sta to treba da znaci da niko od odgajivaca iz srbije(bili su prisutni iz cele srbije)nije imao veterinarsku potvrdu.Kad vec pominjes saobracajne prekrsaje policija ima period kojim samo opominje vozace dok ne pocne stvarno kaznjavanje ,ko je opomenuo odgajivace i ko im treba ukazati na to nego SOF koga izgleda odgajivaci ne interesuju mnogo osim kada trebaju platiti nesto ,nemoj tako 'ONIX" ja bar gledam da budem realan i nikog ne branim niti napadam ali nemoj pricati da su odgajivaci krivi nije to bio jedan odgajivac ,i same sudije koje su izlagale ptice nisu imale to a to su sudije sofa,ljudima jednostavno niko nije ukazao na to ,pa ja sam u upravnom odboru drustva pri sofu pa nikakav dopis povodom toga nama nije stigo ,znaci nevodi se briga o odgajivacima ajde kazi da nije tako...!!!
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 20:18

kumca ::
onix ::
kumca ::
Velika bruka za SOF sve u svemu,pa zasta placamo clanarinu ,kupujemo alke da bi inspekcija prekinula izlozbu,sramota kako je sof mogao da dozvoli da se to desi,ja koliko sam upoznat izlozba nije prijavljena opstini kragujevac s jedne i ptice nisu imale zdravstvene kartone s druge strane koje od ove godine po zakonu moraju imati-najmanje su krivi odgajivaci.Evo po prvi put krivim SOF koji za novac koji uzima od clanarine ama bas nista ne cini za odgajivace velika SRAMOTA!!!!!!!!Da ne pricam o ceni alke od 40 dinara....nesto tu mora da se promeni drasticno ovo je kap koja je prekrila casu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Pozdrav dragi gospodine.......
Danas sam se bas nacitaoi ovde svega i svacerga, odavno sma na forumu, cituckao po malo ali senisma upustao u neke diskusije, citao sam ono sto me je zanimalo i sto mi se ucinilo zanimljivim.
Do sada sam posecivao dosta izlozbi kako ovde, tako i u inostranstvu, svugde su isti problemi ili slicni..
Obaveza odgajivaca je da ima svu potrebnu dokumentaciju o svojim pticama, tj veterinarsku potvrdku koja e izdaje po mizernoj ceni.... Znaci obaveza svakog odgajivaca je da sam izvadi veterinarske potvrde a ne saveza, nece neki saveza svcakom pojedinciu da salje na kucnu adresu veterinarska uverenja, ne to tako ne ide, jer savez ne zna gde ce koji odgajivac ucerstvovati.... To su trerbali da ti kazu u maticnom udruzenju, odgajivaci moraju znati sta trebaju imati i kakos eponasati..
Da bi se neko okrivio trebaju se znaci cinjenice i ponavati pravila, zakoni i pravilnici..... A na na osnovu valjda, rekao mi neko, cuo sam i tome slicno...
Sve je to ok,ali kazi ti meni sta to treba da znaci da niko od odgajivaca iz srbije(bili su prisutni iz cele srbije)nije imao veterinarsku potvrdu.Kad vec pominjes saobracajne prekrsaje policija ima period kojim samo opominje vozace dok ne pocne stvarno kaznjavanje ,ko je opomenuo odgajivace i ko im treba ukazati na to nego SOF koga izgleda odgajivaci ne interesuju mnogo osim kada trebaju platiti nesto ,nemoj tako 'ONIX" ja bar gledam da budem realan i nikog ne branim niti napadam ali nemoj pricati da su odgajivaci krivi nije to bio jedan odgajivac ,i same sudije koje su izlagale ptice nisu imale to a to su sudije sofa,ljudima jednostavno niko nije ukazao na to ,pa ja sam u upravnom odboru drustva pri sofu pa nikakav dopis povodom toga nama nije stigo ,znaci nevodi se briga o odgajivacima ajde kazi da nije tako...!!!


Jeste SOF bi trebao da upoyna odgajivaca oko cele procedure da ptica mora imati ydrastveni karton. Question Kako bi mogo da ti veterinar iyda potvrdu da je ptica ydrava kad ptica nigde nije yavedena,prvestveno je sada rec o kanarincima a o drugim pticama dane pricamo.Alka ynaci da si ti clan nekog drustva nista vise,dali u statutu pise sta sve treba odgajivac ptica da ima da bi mogo da ucestvuje na iyloybe Question Exclamation U srbiji ne postiji ni jedna registrovana ODGAJIVACNICA ptica,da bi na osnovu toga neko iydao papir.Mora da ptica ima svoj pedigre MATICNU KNJIGU.
Ko psi sto imaju svoj rodovnik i broj tetoviran u uvetu ili cip.Prost primer kada bi prase prodavao bey mindjuse na pijaci kako bi se proveo....pa naravno dobijes prijavu od ispekcije.
Prema tome i jeste da ptice nisu legalne kao i svaka naredna iyloba.Poydrav


Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyMon 25 Oct 2010, 21:23


Moracu vecinu da razalostim time sto cu opet ponoviti vec nesto sto sam govorila ili pisaa i ranije , nazalost kod nas ni jedna izlozba ili berza nije ispunia ni jedan uslov kako bi se odrzala sto samim tim znaci da nisu u sklau sa zakonom . Udruzenja su ona koja treba odgajivacima da daju smernice kako bi i sam odgajivac imao uspeha a tako i doticno udruzenje clana . Na vrhu SOFa se nalazi nekolicina ljudi necu ih sad imenovati jer verujem da vecina vas zna koji su to ljudi , kojima je nazalost samo bitan sopstveni interes ai najmanje interes i legalnost svojih clanova . Nesmemo zaboravti da proteklih godina su ti isti ljudi alkirali ptice faune i papagaje kojim prstenjem onim sto nepostoji u ni jednoj bazi podataka , kao ni to da nijedna edukacija nije sprovedena u ni jednom gradu , a sad imamo gomilu dece koja nazalost moram da priznam ne raspoznaju vranu od gavrana a kamoli nesto drugo . Neko je ovde ako se nevaram pominjao NS e ja cu da dodam i suboticu i nisu to jedina dva grada , gomile ptica u transporerima nepropisno obelezenih ptica na cites listi na vrucini , na hladnoci , ako je to nekom ovde u redu ,nije ni to problem . To su ljudi o kojima bi trebao da brine SOF samo nesmete da zaboravite da u stranim drzavama sve ovo sto sam vam navela je strogo kaznjivo . SOF se od nas nije ogradio zbog toga sto im setaju nase alkice vec zbog toga sto v stojimo na strani odgajivaca pa cak i onih koje su oni odbacili a do juce su bili njihovi clanovi vec i zbog toga sto im se ne uklapamo u profil koji bi zajedno sa njima manipulisao i narodom i drzavom . PPFE je SOFu ponudio ruku prijateljstva i ne jednom vec vise puta kako bi se ujedinili i svi poceli da se bavimo onim stvarima kojima je trebalo da se bavi SOF u redu pravljene su greske , ali nista nije ne popravljivo . SOF nas je obio i nezeli nase clanove u svojim redovima to je i dokazao time sto su pisane prijave protiv pojedinh nasih clanova , gde su ti isti priikom pretresa maltretirani vise sati kao i njihovi clanovi porodica . Nase udruzenje nista nije ni skrivalo niti ima potrebu da skriva sve se nalazi na ovom istom forumu i sve je javnog sadrzaja ! nikog nismo odbacili ili se nekog odrekli zato sto je bio clan nekog drugog udruzenja i nije nam to ni cilj . sa druge strane da vas podsetim sta je sve nase udruzenje ucinilo povodom clanova koji su se nasli u dilemi da neznaju gde ce i stace ! Svaki nas clan moze da se obrati Milanu , Sasi , Vlajku , licno meni ili bolje receno predstvanicima gradova u kome zive telefonom ili bilo kako drugo i uvek ce im se odgovoriti u cilju koji ce im biti smernica i pomoc . Nesmemo zaboraviti akcije KO PEVA ZLO NEMISLI koje su sprovedene i koje su u planu i drugih gradova sve u cilju edukacije dece pa cak i odraslih . Niko se ovde nije ugradio cak ni za paru a ne dinar jer svi svoje troskove placamo iz svog dzepa , ogromne racune za telefon , Gorivo da bi otisla da uclanim clana koji nazalost zbog bolesti ili prebukiranosti poslom nije nikako u mogucnosti da dodje ,, ja odem i nije mi tesko i nezalim se . Imam srecu da sve clanove sa moje teritorije poznajem i uvek sam tu za njih kao sto je Milan za mene tu i to je cilj udruzenja da svi ovo sto radimo radimo zato sto prvenstveno volimo pticiji svet , zato sto zelimo da onima koji nas naslede i doodju posle nas ostavimo izobilje ove prirode a isto tako i jednog dana pticarstvo bez mita , korupcije isto onkvo kakvo vec pojedine drzave odavno imaju . Sto se tice SOFa nicija nije gorela do veka kao sto bi nas narod rekao , ili ce se privuci nama ili propasti kao sto vec polako propadaju jedina steta sto i one neduzne vuku sa sobom na dno ali vec sam rekla sve ce to jednog dana proci . O nama se prica bruje i NS i Subotica hvala bogu u pozitivnom smislu nasa su se dela videla i videce se jos . vase je da se edukujete i da znate na koja vrata da zakucate , nasa vrata su otvorena svima i nepravimo razliku tako sto gledamo u proslost ko je sta u radio ili zgresio dai je bio Sofovac ili niciji odgajivac vazno je da imamo isti cilj kako bi bitku izvojevali do kraja !!!
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 11:52

U srbiji ne postiji ni jedna registrovana ODGAJIVACNICA ptica,da bi na osnovu toga neko iydao papir.Mora da ptica ima svoj pedigre MATICNU KNJIGU.
DISKUSE koliko si siguran u ovu svoju izjavu?????
U predhodnim postovima izneo sam stav da je organizacija IZLOZBE jako velik problem u zemlji Srbiji, sto zbog besparice sto zbog nepostojanja tacnih zakona, ali drage kolege svaka izlozba je ZLATA vredna. Trenutno je situacija takva da nemozete traziti 100% legalnu izlozbu, sto znaci da u Srbiji nece biti izlozbi do 2030 ako se ovako razmislja i radi! Drugo ako nema izlozbi nema ni novih clanoma novih odgajivaca novih ljubitelja ptica, jer izlozbe su mesto gde se siroka populacija ljudi srece sa ovim hobojem. Trazenjem dlake u jajetu drage kolege mi se vracamo daleko u nazad sto se tice izlozbi, na berzama bi trebalo da se pojaca inspekcija, koja bi sprovela zabranu prodaje ptica FE i upoznavala odgajivace sa zakonima CITES liste jer ipak ne koriste svi Internet.
U jednom od predhodnih postova izneli se podatak da ce prva 100% legalna izlozba ptica biti IZLOZBA FE, kako ste to zamislili???
Moja procena je da ce to biti 2030!!! Do ovog datuma mozete i sami doci prostom racunicom ako pogledate kako sad stvari stoje sa legalizacijom tj. donosenjem zakona o drzanju i odgoju ptica FE, koliko odgajivaca ovih ptica ima u Srbiji i koliko njih se moze pohvaliti uspesnim odgojem tih ptica!!!!
Sto se tice Veterinarskih papira tu je stvar krivice svih ucesnika izlozbe, sto znaci kriv je odgajivac sto je izneo eksponat bez pratece dokumentacije, kriv je i organizator sto je primio taj eksponat bez pratece dokumentacije ALI kriv je i Veterinarski Institut koji nije omogucio dobijanje te dokumentacije (izneo sam primer vezan za kunice).
LAKO JE MINIRATI IZLOZBU ALI JE TESKO ORGANIZOVATI IZLOZBU
MISLI TE O TOME
Da napomenem da treba napraviti veliku razliku izmedju IZLOZBI i Berzi ptica, to su sasvim 2 odvojena sveta.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 13:01

Rasko ::
. Trazenjem dlake u jajetu drage kolege mi se vracamo daleko u nazad sto se tice izlozbi, na berzama bi trebalo da se pojaca inspekcija, koja bi sprovela zabranu prodaje ptica FE i upoznavala odgajivace sa zakonima CITES liste jer ipak ne koriste svi Internet.

E zbog ovakvih stavova se vraćamo daleko unazad. Znači, jurićemo odgajivače FE i zabranićemo im prodaju, izložbe, vršićemo im pretrese i nazivaćemo ih kriminalcima a kad su ptice sa CITS liste u pitanju samo treba da se upozoravaju ljudi i da im se dozvoli nelegalna prodaja i izlaganje zbog nekog opšteg dobra (i dece Smile ) CITES je na snazi ako se ne varam od 2002 godine, jasno su definisani svi uslovi koje neki ne žele da poštuju. Najveće crno tržište je upravo tih ptica gde se okreću MILIONI evra godišnje, pospešuje se šverc i strvaraju uslovi za vršenje raznih krivičnih dela upravo na tim izložbama i berzama.

Kao što sam već rekao, potrebno je da se reše problemi koji se tiču svih ptica i odgajivača, zakon je jasan i u potpuno istoj situaciji su i odgajivači papagaja, egzota, Faune Evrope i kanarinaca. Svakom može da zakuca inspekcija na vrata i svako može da dobije prijavu. Retki su oni koji koji su ispravni.

Primer iz prakse vam je i to što se desilo u Kragujevcu, sada se ja pitam dokle sve to može da ide, ako se tera "mak na konac" ili kako si već rekao u jednom od postova može da se desi recimo da inspekcija izvrši kontrolu svih tih lica i izvrši uvid u dokumentaciju koju poseduju za odgoj. Neko je ovde napisao da nije potrebna dozvola za odgoj kanarinaca, ja sam siguran da greši jer sam lično još 2002 godine prijavljivao odgajivačnicu i još tad su bili propisani USLOVI koje svako lice mora da ispunjava kako bi moglo da se bavi ODGOJEM ostalih životinja ( ako se ne varam i šifra delatnosti se tako zove).

Neko namerno dovodi ljude u zabludu, stvara dve struje ( a biće ih vremenom više) i pravi svadju izmedju odgajivača od koje jedino država može imati koristi jer puni kasu.

Koliko neko treba da bude ljubitelj životnja da izmaltretira svoje ptice iz Niša do Kragujevca recimo, da čuje da ne može da se takmiči, da mu država zabrani takmičenje a da ipak nakon toga još satima u nekom autu na ulici provede u Jagodini čekajući ispred nečije privatne kuće ( svesno kršeći zakon) kako bi mu neko dao papir (nagradu) koji naravno ništa ne vredi , samo da bi nakon toga mogao lakše i po većoj ceni da prodaje svoje ptice (bez ikakvih papira za vršenje te delatnosti ).

Ako neki žele da se na ovaj način bave ptičarstvom, prodajući ptice nelegalno po izložbama i berzama i krijući ih po prtljažnicima automobila neka im je srećan put. Mi želimo da ostavimo nešto lepo svojoj deci a ne da ih učimo svercu i prepordaji i iz tog razloga se i borimo da stvorimo bolje zakonske uslove upravo za odgajivače a ne da ih koristimo kao živi zid.
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 13:47

Milane koliko je tvoje jato kanarinaca legalno????
Drugo pitanje je zasto se Udruzenje PPFE vec ako nije prihvaceno u SOF nije uclanilo u SAVEZ ODGAJIVACA SITNIH ZIVOTINJA ( Savez koji pod svojim okriljem ima puno udruzenja iz Srbije)????
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 13:55

kumca ::
onix ::
kumca ::
Velika bruka za SOF sve u svemu,pa zasta placamo clanarinu ,kupujemo alke da bi inspekcija prekinula izlozbu,sramota kako je sof mogao da dozvoli da se to desi,ja koliko sam upoznat izlozba nije prijavljena opstini kragujevac s jedne i ptice nisu imale zdravstvene kartone s druge strane koje od ove godine po zakonu moraju imati-najmanje su krivi odgajivaci.Evo po prvi put krivim SOF koji za novac koji uzima od clanarine ama bas nista ne cini za odgajivace velika SRAMOTA!!!!!!!!Da ne pricam o ceni alke od 40 dinara....nesto tu mora da se promeni drasticno ovo je kap koja je prekrila casu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Pozdrav dragi gospodine.......
Danas sam se bas nacitaoi ovde svega i svacerga, odavno sma na forumu, cituckao po malo ali senisma upustao u neke diskusije, citao sam ono sto me je zanimalo i sto mi se ucinilo zanimljivim.
Do sada sam posecivao dosta izlozbi kako ovde, tako i u inostranstvu, svugde su isti problemi ili slicni..
Obaveza odgajivaca je da ima svu potrebnu dokumentaciju o svojim pticama, tj veterinarsku potvrdku koja e izdaje po mizernoj ceni.... Znaci obaveza svakog odgajivaca je da sam izvadi veterinarske potvrde a ne saveza, nece neki saveza svcakom pojedinciu da salje na kucnu adresu veterinarska uverenja, ne to tako ne ide, jer savez ne zna gde ce koji odgajivac ucerstvovati.... To su trerbali da ti kazu u maticnom udruzenju, odgajivaci moraju znati sta trebaju imati i kakos eponasati..
Da bi se neko okrivio trebaju se znaci cinjenice i ponavati pravila, zakoni i pravilnici..... A na na osnovu valjda, rekao mi neko, cuo sam i tome slicno...
Sve je to ok,ali kazi ti meni sta to treba da znaci da niko od odgajivaca iz srbije(bili su prisutni iz cele srbije)nije imao veterinarsku potvrdu.Kad vec pominjes saobracajne prekrsaje policija ima period kojim samo opominje vozace dok ne pocne stvarno kaznjavanje ,ko je opomenuo odgajivace i ko im treba ukazati na to nego SOF koga izgleda odgajivaci ne interesuju mnogo osim kada trebaju platiti nesto ,nemoj tako 'ONIX" ja bar gledam da budem realan i nikog ne branim niti napadam ali nemoj pricati da su odgajivaci krivi nije to bio jedan odgajivac ,i same sudije koje su izlagale ptice nisu imale to a to su sudije sofa,ljudima jednostavno niko nije ukazao na to ,pa ja sam u upravnom odboru drustva pri sofu pa nikakav dopis povodom toga nama nije stigo ,znaci nevodi se briga o odgajivacima ajde kazi da nije tako...!!!




Pozdrav kumca
Necu se osvrtati na predhodne postove jer se sve vrti u krug i pokusava da se stvar zaplete iz kog raloga ne znam, ali ako misli da je pticar taj koji je to prijavio, vara se gadno, to nisu ljubitelji ptica vec nekih interesa, privilegija i funkcija..
Da si kumca moj dragi ti u nekom UO nekog drustva koje je clan SOF-a video bi da na svakom pozivu za neku izlozbu koje SOF organizuje pise , OBAVEZNA VETERINARSKA POTVRDA I SVA PRATECA DOKUMENTACIJA, toliko o tome da si u UO nekog udruzenja koje je clan SOF-a, batali te prazne price , ne vidim gde one vode. NApomenuo ma ranije u svojim postovima, samo cinjenice se traze, rekla kazala, valjda i mozda nemaju nikakvog znacaja osim tracenja prazne slame.
Toliko od mene za sada, cekamo da vidimo ovde te skenirane prijave odgajivacima i organizatoru.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 13:59

Milan ::
.

Rasko odgovor koji moram da ti kazem htela ili ne htela , Milane u pravu si ! . CITES lista je propisana 2002 godine i usvojena sad vec u svim zemljama sveta po kolonama na listi 1 , 2 i 3 su rasporedjene ptice po statusu ugrozenosti u prirodnom stanistu . Uskoro se nadam da cu uspetti ovu listu da postavim na post foruma cekam samo zvanican prepis liste na srpsi jezik kako bi oni koji neznaju latinski , engleski mogli da je protumace . Rasko ja sam toliko internet strana procitala i toliko udzbenika i ogromnih se racuna za telefon naplacala da ni malo nije tacno da covek ako nije vrst ili nema internet nemoze da se edukuje to je samojedan izgovor za nesto sto ga mrzi ili nezanima uopste . Doticna CITES lista isto tako moze da se dobije od ministarstva , kao i sto nije tacno da kod nas ni jedna odgajivacnica nije registrovana i to je laz . E sad samo drugo je nesto ko koliko postuje zakon . U zakonu evropske unije o zastiti zivih bica u koje sppadaju i naravno ptice su propisani uslovi drzanja , razmnozavanja . E sad problem je kad imamo masu ljudi koja pticu gleda kroz profit i nisu vazni uslovi druga grupa su oni koji ptice kupuju da bi imali hobi pa se trude da toj istoj obezbede i koliko toliko slicne uslove kao u priroodnom stanistu . Milan je naveo podatak da se kod nas radi nelegalan uvoz ptica zarad necijeg licnog interesa ali nesme se zaboraviti ni podatak da polovina tako unesenih ptica u drzavu ne dozivi cak ni prvu nedelju . Novac koji se tako zaradjuje je odavno nezakonit u drugim drzavama su velike novcane kazne kao i zatvorom predvidjene kazne spustile ovakav vid nezakonitih radnji na naj manji minimum ili ih jednostavno nema uopste . Sto se tice berzi ili izlozbi mogu se ispuniti svi potrebni i zakonom predvidjeni slovi za odrzavanje ali je stvar sto tada niko nebi imao licnu korist .i doslo je krajnje vreme da pojedinci shvate da ce svaka izlozba koja nije ispunila odredbom propisane zakone biti zaustavljena , neradi ovo niko iz cistog hira jer ima vremena i novca na pretek vec zato sto su se ljudi probudili da dosta je bilo manipulacije , lazi i kriminala u svetu pticarstva . Umesto da budemo ponosni na ono sto imamo kao jedna od naj bogatijih florom i faunom u svetu i jos uvek dobrim pticarima na kojima mozemo da budemo ponosni mi jos uvek raspravljamo o necemu sto se vuce kao rep . Svi papiri i folmulari kao i br ziro racuna se mogu videti i preuzeti dali sa sajta ili licno iz ministarstva kako bi neko pokrnuo proces statusa odgajivacnice e sad zavisi samo koliko ko hoce da se bavi pticarstvom i iz kojeg razloga .
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 14:17

Rasko ::
Milane koliko je tvoje jato kanarinaca legalno????
Drugo pitanje je zasto se Udruzenje PPFE vec ako nije prihvaceno u SOF nije uclanilo u SAVEZ ODGAJIVACA SITNIH ZIVOTINJA ( Savez koji pod svojim okriljem ima puno udruzenja iz Srbije)????
Moje jato kanarinaca nije legalno za sad, iz tog razloga ih i ne iznosim na izložbe niti vršim njihovu prodaju jer rizikujem na taj način da budem kažnjen.
Što se saveza tiče i oni za sad NISU LEGALNI i nisu priznati od države. Ne znam konkretno za koji savez sitnih životinja pričaš jer koliko znam ima ih dva a dobio sam pozovnicu od nekih društva iz SOFa za formiranje TREĆEG. U svakom slučaju podržavamo akcije svih društva, klubova i udruženja koje su u skladu sa zakonom.

ONIX pobrkao si stvari, čekamo skenirani zapisnik u kome piše da je stanje ispravno... do tog papira možemo da dodjemo sigurno jer su ljudi dobijali zapisnike od veterinarske inspekcije i ako je u istima konstantovano ispravno stanje ja bi to prvi postavio i sprečio bilo kakva dalja nagadjanja.I detetu u predškolskom uzrastu je jasno da nešto što je zabranjeno ne može da bude ispravno. Što se prijava tiče za njih su nadležne inspekcije i sud tako da ja na žalost nisam u mogućnosti da dodjem do nekog primerka ali može da postavi rešenje kažnjeno lice kad ga dobije(ukoliko želi).
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 14:25

Pozdrav MIlane
KAzes nisu legalni, kad kazes tako nesto, na osnovu cega to kazes??
Daj da vidimo taj papir gde to pise, opet ponavljam???
NA ovom forumu si napsiao da je palo 40 prijava, daj da vidimo jednu???
Mozda je napravljen zapisnik po sluzbenoij duznosti ali prijave ne.

MILAN: Pišem ovde jer ne želim više da optetrćujem temu ponavljajući jednu te istu stvar u 100 postova. Nisu bili legalni, izložba je zabranjena i zatvorena od strane nadležnih inspekcija. Ja nemam nikakve papire moja je izjava formirana na osnovu dešavanja na terenu i zvanične rekacije inspekcija, što se prijave tiče ja ih ne pišem niti imam dodira sa njima moraćeš sam da ih potražiš u inspekciji i da ih sam skeniraš ukoliko ih ima ili da postaviš zapisnike (papiri koji su sigurno podeljeni ljudima) kako bi dokazao tvoju tvrdnju. Dok ne vidim skeniram zapisnik u kome je od strane veterinarske inspekcije konstatovano ispravno stanje i u kom je izložba kvalifikovana kao legalna (po zakonu) moj stav je DA GOVORIŠ NEISTINU bez ikakvih argumenata. Ukoliko se pak taj zapisnik pojavi eto izviniću se javno i priznaću grešku. mada stvarno ne znam kome da se izvinim pošto kriješ svoj identitet Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 15:16

Milan ::

Ali vratimo se na izložbe, konkretno onu u Kragujevcu.
čačkao sam malo po internetu pa sam našao i pravilnik za izložbe tog tipa. Evo jedan interesantan član :
CLAN 10.
Društvo koje organizuje takmicenje dužno je da obavesti sve clanice Saveza 30 dana pre
zakazanog termina takmicenja.

To znači da je svako društvo moralo da dobije dopis od organizatora 30 dana pre održavanja takmičenja o mestu održavanja, vremenu, sa satnicom aktivnosti, o potrebnoj papirologiji i o uslovima koje izlagači treba da ispune konkretno za to takmičenje.

na ovaj način svi bi bili upoznati zvanično sa svim što bi trebalo da ih interesuje, e sad takmičenje kanarinaca slavujara je u jednom danu sa zakazanog mesta prebačeno na drugu lokaciju gde nisu učestvovali svi zainteresovani već samo odredjena fgrupica ljudi ( preko veze) kojima su ptice ocenjene. Ako izuzmemo činjenicu da sve tgo nije po zakonu ostaje nam i druga stvar da nije ni po pravilniku i ovakvim održavanjem takmičenja samo se favorizuju odredjeni odgajivači(preko veze) kako bi kasnije skuplje prodavali svoje ptice.

Tu sad na scenu stupaju sva društva iz Srbije koja nisu obaveštena o takmičenju u Kragujevcu pa i o onom u Jagodini a SOF bi morao da sankcioniše (po statutu i pravilniku) te koji su radili mimo pravilnika.
Da se vratimo temi pošto je krenula OFF TOPIC. OFF postovi prebačeni u temi gde im je mesto "Srpska ornitološka federacija laži, obmane i prevare"
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 16:52

diskus ::
kumca ::
onix ::
kumca ::
Velika bruka za SOF sve u svemu,pa zasta placamo clanarinu ,kupujemo alke da bi inspekcija prekinula izlozbu,sramota kako je sof mogao da dozvoli da se to desi,ja koliko sam upoznat izlozba nije prijavljena opstini kragujevac s jedne i ptice nisu imale zdravstvene kartone s druge strane koje od ove godine po zakonu moraju imati-najmanje su krivi odgajivaci.Evo po prvi put krivim SOF koji za novac koji uzima od clanarine ama bas nista ne cini za odgajivace velika SRAMOTA!!!!!!!!Da ne pricam o ceni alke od 40 dinara....nesto tu mora da se promeni drasticno ovo je kap koja je prekrila casu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Pozdrav dragi gospodine.......
Danas sam se bas nacitaoi ovde svega i svacerga, odavno sma na forumu, cituckao po malo ali senisma upustao u neke diskusije, citao sam ono sto me je zanimalo i sto mi se ucinilo zanimljivim.
Do sada sam posecivao dosta izlozbi kako ovde, tako i u inostranstvu, svugde su isti problemi ili slicni..
Obaveza odgajivaca je da ima svu potrebnu dokumentaciju o svojim pticama, tj veterinarsku potvrdku koja e izdaje po mizernoj ceni.... Znaci obaveza svakog odgajivaca je da sam izvadi veterinarske potvrde a ne saveza, nece neki saveza svcakom pojedinciu da salje na kucnu adresu veterinarska uverenja, ne to tako ne ide, jer savez ne zna gde ce koji odgajivac ucerstvovati.... To su trerbali da ti kazu u maticnom udruzenju, odgajivaci moraju znati sta trebaju imati i kakos eponasati..
Da bi se neko okrivio trebaju se znaci cinjenice i ponavati pravila, zakoni i pravilnici..... A na na osnovu valjda, rekao mi neko, cuo sam i tome slicno...
Sve je to ok,ali kazi ti meni sta to treba da znaci da niko od odgajivaca iz srbije(bili su prisutni iz cele srbije)nije imao veterinarsku potvrdu.Kad vec pominjes saobracajne prekrsaje policija ima period kojim samo opominje vozace dok ne pocne stvarno kaznjavanje ,ko je opomenuo odgajivace i ko im treba ukazati na to nego SOF koga izgleda odgajivaci ne interesuju mnogo osim kada trebaju platiti nesto ,nemoj tako 'ONIX" ja bar gledam da budem realan i nikog ne branim niti napadam ali nemoj pricati da su odgajivaci krivi nije to bio jedan odgajivac ,i same sudije koje su izlagale ptice nisu imale to a to su sudije sofa,ljudima jednostavno niko nije ukazao na to ,pa ja sam u upravnom odboru drustva pri sofu pa nikakav dopis povodom toga nama nije stigo ,znaci nevodi se briga o odgajivacima ajde kazi da nije tako...!!!


Jeste SOF bi trebao da upoyna odgajivaca oko cele procedure da ptica mora imati ydrastveni karton. Question Kako bi mogo da ti veterinar iyda potvrdu da je ptica ydrava kad ptica nigde nije yavedena,prvestveno je sada rec o kanarincima a o drugim pticama dane pricamo.Alka ynaci da si ti clan nekog drustva nista vise,dali u statutu pise sta sve treba odgajivac ptica da ima da bi mogo da ucestvuje na iyloybe Question Exclamation U srbiji ne postiji ni jedna registrovana ODGAJIVACNICA ptica,da bi na osnovu toga neko iydao papir.Mora da ptica ima svoj pedigre MATICNU KNJIGU.
Ko psi sto imaju svoj rodovnik i broj tetoviran u uvetu ili cip.Prost primer kada bi prase prodavao bey mindjuse na pijaci kako bi se proveo....pa naravno dobijes prijavu od ispekcije.
Prema tome i jeste da ptice nisu legalne kao i svaka naredna iyloba.Poydrav



pričaš gluposti,veterinare ni nikoga ne zanima rodovnica ni prsten ni čip,ej govorite o kanarincima,ni kod nas nije prijavljena niti jedna uzgajivačnica kanarinaca jer kanarinci nisu zabranjeni za uzgoj ni prodaju.veterinaru se odnese šaka govana i on pošalje u laboratorij u kojem se vidi dali postoji neka bolest,on izda papire o zdravlju ptica koje traje najviše mjesec dana i to je sva njegova uloga.s tim papirom ideš na izložbu,predaš papir ljudima koji su odgovorni za izložbu i ti onda legalno sudjeluješ u izložbi.
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 17:18

Znaci u zemlji Srbiji ovako stoje stvari:
- ni jedna ptica u zemlji Srbiji nije legalna, to znaci da ste se svi drage kolege pticari ogresili o zakon
-ako zelite da razmnozavate svoje ptice prijavite odgajivacnicu, mada ni tim cinom necete biti legalni
-ako ste slucajno i dobili potomstvo od vasih ptica da bi ste ih prodali otvorite ziro racu, mada i ovim cinom ste i dalje ilegalni
-ako vas interesuje kako napredujete u uzgoju ptica...pitajte komsiju Pericu za ocenu
-clanarinu ako vam ko trazi...nedajte ni za zivu glavu...potpomazete mafiji
-ako nema druge mogucnosti nego morate da platite clanarinu, onda vam predlazem da sednete u kola i odete do sedista udruzenja i platite clanarinu na njihov ziro racun
-i posebno obratite paznju na ono sta nudi udruzenje, savez, liga ili ti ko vec
Da neduzim vise bavite se horti kulturom i cekajte 2030 pa ako i delje bude zelje za gajenjem ptica p[osetite tad prvu 100% legalnu izlozbu u zemlji SRBIJI
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 18:45

Da se vratimo temi pošto je krenula OFF TOPIC. OFF postovi prebačeni u temi gde im je mesto "Srpska ornitološka federacija laži, obmane i prevare"
Koga zanima nastavak ove priče i rasplet ili bolje reći zaplet neka pogleda to u datoj temi.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 00:44

Opet ponavljam isto pitanje :

"Ali vratimo se na izložbe, konkretno onu u Kragujevcu.
čačkao sam malo po internetu pa sam našao i pravilnik za izložbe tog tipa. Evo jedan interesantan član :
CLAN 10.
Društvo koje organizuje takmicenje dužno je da obavesti sve clanice Saveza 30 dana pre
zakazanog termina takmicenja.

To znači da je svako društvo moralo da dobije dopis od organizatora 30 dana pre održavanja takmičenja o mestu održavanja, vremenu, sa satnicom aktivnosti, o potrebnoj papirologiji i o uslovima koje izlagači treba da ispune konkretno za to takmičenje.

na ovaj način svi bi bili upoznati zvanično sa svim što bi trebalo da ih interesuje, e sad takmičenje kanarinaca slavujara je u jednom danu sa zakazanog mesta prebačeno na drugu lokaciju gde nisu učestvovali svi zainteresovani već samo odredjena fgrupica ljudi ( preko veze) kojima su ptice ocenjene. Ako izuzmemo činjenicu da sve to nije po zakonu ostaje nam i druga stvar da nije ni po pravilniku i ovakvim održavanjem takmičenja samo se favorizuju odredjeni odgajivači(preko veze) kako bi kasnije skuplje prodavali svoje ptice.

Tu sad na scenu stupaju sva društva iz Srbije koja nisu obaveštena o takmičenju u Kragujevcu pa i o onom u Jagodini a SOF bi morao da sankcioniše (po statutu i pravilniku) te koji su radili mimo pravilnika."

i dodajem, zar organizator izložbe nije u obavezi da obavesti javnost preko sredstava medija ili bar širi krug ptičara o tom dogadjaju i da sam identifikuje krivce koji su doveli do toga da se izložba zatvori. I to se nikad neće desiti, jer se kao i o svemu drugom mudro ćuti, iako bude nekog obaveštenja tražiće se krivci na mestu gde ih nema. Ljudi, prekršen je PRAVILNIK i to svesno i na taj način je oštećeno dosta odgajivača a to je jedan od razloga da se pozovu na odgovornost sva odgovorna lica i da se sankcionišu.
Ne zaboravite da su ljudi platili put i učešće na toj izložbi iz svog džepa i da im je nečijom nepažnjom i radom koji nije u skladu sa zakonom nanesena i materijalna šteta. U svakoj normalnoj zemlji odgovorni bi sami dali ostavke Smile
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:50

Rasko ::
Znaci u zemlji Srbiji ovako stoje stvari:
- ni jedna ptica u zemlji Srbiji nije legalna, to znaci da ste se svi drage kolege pticari ogresili o zakon
-ako zelite da razmnozavate svoje ptice prijavite odgajivacnicu, mada ni tim cinom necete biti legalni
-ako ste slucajno i dobili potomstvo od vasih ptica da bi ste ih prodali otvorite ziro racu, mada i ovim cinom ste i dalje ilegalni
-ako vas interesuje kako napredujete u uzgoju ptica...pitajte komsiju Pericu za ocenu
-clanarinu ako vam ko trazi...nedajte ni za zivu glavu...potpomazete mafiji
-ako nema druge mogucnosti nego morate da platite clanarinu, onda vam predlazem da sednete u kola i odete do sedista udruzenja i platite clanarinu na njihov ziro racun
-i posebno obratite paznju na ono sta nudi udruzenje, savez, liga ili ti ko vec
Da neduzim vise bavite se horti kulturom i cekajte 2030 pa ako i delje bude zelje za gajenjem ptica p[osetite tad prvu 100% legalnu izlozbu u zemlji SRBIJI


Ma prica se ovde svasta koliko ja vidim, ovde se navode neke stvari koje se ne poznaju, kada se nesto pita , odmah se postavi neki zakonski akt ili slicno...
Tako ne moze, zna se tacno ko kome moze da da legalnost, sta je savez i koja su ovlascenja i koja su ovlascenja jednog drustva.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 02:27

Ajde ako se zna onda uzmi lepo i objasni sve to ja ne znam kako to ide sa legalnošću, savezima i društvima.
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 11:38

Gospodo draga svi vi pricate o legalnosti ajde da vas cujem ko je ovde legalan, cij obraz je cist kao u deteta?????
Ako ce pticarstvo u zemlji Srbiji da se svodi na slanje inspekcija jedni drugima onda vam savetujem da svi lepo predjete na hortikulturu.
Ko moze da kaze da se bori za prava odgajivaca??? Ko????
Milane da li je ovo sto ti vodis borba za prava odgajivaca????
Koliko pratim sva desavanja na forumima sve akcije i borba za odgajivace svodi se na borbu za funkcije!!!
Milane kod tebe izgleda da ima puno zle krvi, za ove 2 godine koliko se poznajemo sa gomilom likova si se posvadjao i uvek si ti u pravu, zar ne????
Sa ovim svadjama i prepucavanjima nikad kraja, dok nisi dosao u sukob sa moderatorima jednog HR foruma imao si samo reci hvale posle sukoba drvlje i kamenje, dok nije doslo do sukoba sa jednim clanom foruma i njegovim drustvom sve super a onda opet drvlje i kamenje, ista stvar se desava i sa SOF-om. Zar je moguce da su svi oni toliko gresni i mutni a ti da si jedini ispravan!!!
Milane ako si toliki svetac daj organizuj izlozbo tu 100% legalnu izlozbu!!!
Citaju ci sve sto je napisano u zadnje vreme tvoje drustvo je jedino legalno u ovoj zemlji Srbiji, tvoje drustvo jedino ima legalne alkice u zemlji Srbiji, pa daj onda organizuj i jednu legalnu izlozbu u zemlji Srbiji!!!!!
Daj da vidimo konkretno sta to tvoje drustvo radi, da vidimo uzivo detalje tog rada, dosad je bilo samo reci da ce sve to biti uskoro ali USKORO, sve se svodi na to uskoro osim pljuvanja i miniranja drugih, a ako se sva ta vasa borba svodi samo na to onda lepo mili moj pisi propalo.
Mene kao recimo potecionalnog clana vaseg udruzenja zanimaju konkretna vasa ostvarenja i rezultati, a trenutni vasi rezultati su veliko miniranje pticarstva u Srbiji!!!
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 12:38

Ne moze da oranizuje izlozbu jer ne postoje ptice koje nose alku tog drustva, zato verovatno i misle da su legalni. A do juce njihovi clanovi postavljaju ptice sa alkama sofa, a danas im nisu dobre. Juce hteli da udju u savez , danas isti taj savez pljuju i ocrnjuju najstrasnije.
Назад на врх Go down
drazen
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 10.01.2010
Age : 47
Локација : Vladicin Han

Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 13:52

Sve ce to da im se obije o glavu,a najvise administratoru i njegovom zeljom za vlast... Sad su naljutili onoga koga su trebali da mole...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara    Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara  - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Izložba i takmičenje kanarinaca slavujara
Назад на врх 
Страна 3 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» IZLOŽBA KANARINACA BOJE KRUŠEVAC" 2011. G.
» Drzavno prvenstvo u Sapcu takmicenje kanarinaca pesme (waterslager malinois)
» IZLOŽBE I TAKMIČENJA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: SVAŠTARA :: IZLOŽBE PTICA-
Скочи на: