PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
АуторПорука
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 10 Feb 2014, 12:40

Ovaj muzjak mi je neko tvrdoglavo stvorenje.  Surprised 
Dozvolio sam mu i da gleda zenku,i nekako mi je bas nezainteresovan.
Nikako da "pusti" pesmu.
Zenka ga doziva,i tek tada se  oglasi,ali ne bas svaki put. Ali je po  ceo dan na toj strani kaveza gde je i ona i gleda je.
Znam da treba jako mnogo strpljenja,ali me je strah da zenka ne snese i bez njega. A kad ih razdvojim,da se ne vide,doziva je.
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 11 Feb 2014, 14:18

Cetvrti dan,4 jaja.  cheers  Vratio sam sva jaja u gnezdo.E sad imam dilemu da li da sklanjam muzjaka,ili ne?Nije agresivan prema zenki,ali neznam kako ce da se ponasa kasnije,jer treba da mu dajem jajcanu.Strah me da zenka ne ostavi jaja ili mlade kasnije,u gnezdu,i da pocne da pari.Sta vi mislite?Hvala,pozzz...
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 11 Feb 2014, 18:47

SvabaLe ::
Cetvrti dan,4 jaja.  cheers  Vratio sam sva jaja u gnezdo.E sad imam dilemu da li da sklanjam muzjaka,ili ne?Nije agresivan prema zenki,ali neznam kako ce da se ponasa kasnije,jer treba da mu dajem jajcanu.Strah me da zenka ne ostavi jaja ili mlade kasnije,u gnezdu,i da pocne da pari.Sta vi mislite?Hvala,pozzz...

tako je bilo i kod mene prvi put.
Ja muzjaka nisam dirao i jos vise su se zblizili,nije se odvajao od nje....samo kod mene se ni posle 17 dana nije desilo nista,tj jaja su bila neoplodjena.
Maler.   Sad 
Nadam se da je kod tebe sve ok,i da ce biti 4 od 4.
 Very Happy Smile 
Kod mene i trenutno i dalje bez promene... Muzjak se ne odvaja pogledom od nje,ali nekako i ne deluje toliko zainteresovano,a kao da ja zaboravio da peva...osim  povremenog cvrckanja nista....
da sam ga sad dobio na poklon,nikad ne bih verovao da je muzjak. Shocked Rolling Eyes
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 11 Feb 2014, 19:02

I ja se nadam da ce biti OK.Nego,ako ti je za utehu,ni moj nije pevao,ali sam ti vec rekao,pustio sam ih zajedno,i posle nekoliko dana,prvo jaje.Tako da ta neplodna jaja,mozda nije bio dovoljno usiljen,ili nesto drugo,mozda neko drugi moze tio bolje da objasni.Ali ako postujes proceduru oko hrane,E vitamina,itd. ja mislim da nema razloga da i druga tura jaja,bude neoplodjena.I moras imati strpljenja.Pozzz
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 11 Feb 2014, 22:36

da vam pojasnim ponovo, muzijaka odvojite od zenke da se ne vide i tako da mu pojacate vitamin e i jajcanu hranu i u sjemensku hranu dodaj malo nigera 10 zrna otprilike i moraz cekati da se usili. najlakse ces primjetiti da se usili ,pocinje da skace sa precke na precku pjesmu naglo prekida i uznemir se cim cuje zenku,a kada mu sklonis pregradu da je vidi (naravno nemoj da mu otvaras vrata) on malo spusti krila i pocne da pjeva i krece prema njoj to je znak da se usilio imorate imati malo vise strpljenja i samo strpljenja
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 11 Feb 2014, 22:50

sasaznas ::
da vam pojasnim ponovo, muzijaka odvojite od zenke da se ne vide i tako da mu pojacate vitamin e i jajcanu hranu i u sjemensku hranu dodaj malo nigera 10 zrna otprilike i moraz cekati da se usili. najlakse ces primjetiti da se usili ,pocinje da skace sa precke na precku pjesmu naglo prekida i uznemir se cim cuje zenku,a kada mu sklonis pregradu da je vidi (naravno nemoj da mu otvaras vrata) on malo spusti krila i pocne da pjeva i krece prema njoj to je znak da se usilio imorate imati malo vise strpljenja i samo strpljenja
Sasa,ja veceras vadim muzjaka iz kaveza,ostaje samo zenka,ima vec 4 jaja,isto treba da se ne vide,E vitamin nastavljam da dajem uz jajcanu na 3-4 dana?
Назад на врх Go down
Sasa-Kg
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 07.01.2014
Age : 43
Локација : Kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 12 Feb 2014, 10:47

jutros mi je kanarinka snela prvo jaje.Uparena je sa belobradim stiglicom ali je jaje snela na zemlju a ne u gnezdu.....dajte neki savet sta dalje raditi?
rekose mi da uzmem i ubacim jaje u gnezdo i da pratim sta ce kanarinka raditi-jaje je malo,manje od jaja vrapca-mozda zbog toga sto joj je ovo prvo parenje
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 12 Feb 2014, 12:11

sasaznas ::
da vam pojasnim ponovo, muzijaka odvojite od zenke da se ne vide i tako da mu pojacate vitamin e i jajcanu hranu i u sjemensku hranu dodaj malo nigera 10 zrna otprilike i moraz cekati da se usili. najlakse ces primjetiti da se usili ,pocinje da skace sa precke na precku pjesmu naglo prekida i uznemir se cim cuje zenku,a kada mu sklonis pregradu da je vidi (naravno nemoj da  mu otvaras vrata) on malo spusti krila i pocne da pjeva i krece prema njoj to je znak da se usilio imorate imati malo vise strpljenja i samo strpljenja

Ok,hvala,takva informacija mi je trebala.
Ja sam se jedino plasio i  jos uvek se plasim,da ona ne snese jaja pre nego sto ih spojim,posto je vec snosila sa njim,ali neplodna...Ima par postova ispred gde sam izlozio problem.
Od danas su pregradjeni da se ne vide,i cekacu sve dok ne bude tako.Valjda ce ovog puta biti bolje.A bas se dozivaju,muzjak pevusi po malo,tiho,a ona se oglasi svaki put kad i on.
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyTue 25 Feb 2014, 02:42

Danas,tj. juce vec,su se izlegla prva dva mlada! cheers Ima jos tri jaja,pa se nadam jos kojem. lol! 
Назад на врх Go down
Deki1
Posetilac
Posetilac



Број порука : 1
Join date : 26.03.2014

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Izvinite sto se ubacujem ali neznam gde da pitam nesto u vezi kanarinaca ,kanarinka mi je do sad lezala na male i hranila ih do danas 9 dan im je zboki danas je prestala da lezi samo ih hrani zbok cega je to   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 26 Mar 2014, 20:13

sestoperac ::
DonMiki ::
batali JOJ maslacak i jabuku,pojacaj kuvano jaje ili jajcanu oboma

dajem im jajcanu kupovnu. i cist niger.

jel im to dovoljno?

kako mislis cist niger ? moras im davati kanarinsku hranu, a niger samo kao dodatak i ja ga vise nebih davao kanarinki.[/quote]
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 31 Mar 2014, 14:37

pozdrav drugari jedno pitanje zenka mi je septrmbra prosle godine prvo parenje izvela 3 komada a parila se sa stiglicom, dali bi moga sada i sa kanarncem da probam-snela je decembra 3 jaja ali bila sama od siline. Very Happy  Question 
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 24 Nov 2014, 02:20

Kanarinac mi je odvojen od zenke,samo se cuju a ne vide se,on peva kao lud a ona civka i doziva ga,ali bukvalno svi drugi parovi koje imam muzjak peva i siri krila i skaca od precku na precku a zenka civka i dize rep,a ovaj par je specifican,on samo peva al ne siri krila i nije aktivan na precki a ona samo civka a ne dize rep,sta mislite da pustam ili ne ?
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 30 Nov 2014, 20:37

Spojio sam ih,parili su se ,,samo" 2 puta u roku od 2 sata,mnogo mi izgledaju nezainteresovano,ako se vise ne pare od tih 2 puta jel moze biti neko jaje plodno?Ili mogu ocekivati jos parenja?P.S. hrane jedno drugo
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 30 Nov 2014, 20:38

Spojio sam ih,parili su se ,,samo" 2 puta u roku od 2 sata,mnogo mi izgledaju nezainteresovano,ako se vise ne pare od tih 2 puta jel moze biti neko jaje plodno?Ili mogu ocekivati jos parenja?P.S. hrane jedno drugo
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 03 Dec 2014, 12:48

ostavi ih zajedno i stavi gnezdo i materijal i nista ne diraj parice se jos i bice jaja Neutral
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyWed 03 Dec 2014, 16:43

Ma nisam ih vido vise da se pare,vidim ih samo da se biju,ali kad ih odvojim na 5 minuta,on ludi od pesmu ona civka za njim...lol
Назад на врх Go down
pedjacure
Član
Član



Број порука : 153
Join date : 04.02.2011
Age : 48
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyFri 05 Dec 2014, 14:52

stavi ti gnezdo i uzivaj gazi je on samo tako pusti ih i bice sve ok Surprised
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 07 Dec 2014, 12:18

7 dan kako su zajedno,niti mota gnezdo niti je snela jaje.Sta da radim ?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 07 Dec 2014, 18:54

Drogba ::
7 dan kako su zajedno,niti mota gnezdo niti je snela jaje.Sta da radim ?
izvadi muzjaka,pusti da ona napravi gnezdo i onda ga ubaci....
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptySun 07 Dec 2014, 21:39

izvadio sam ga jos danas,on peva ko lud,a ona ne obraca paznju na gnezdo,stavio sam joj i unutrasnje i spoljne jedno, ali ne mota,on je gazio dobrih 20 puta,jel znas mozda sto nije snela jaje ? Hvala unapred Smile
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 08 Dec 2014, 12:02

Drogba ::
izvadio sam ga jos danas,on peva ko lud,a ona ne obraca paznju na gnezdo,stavio sam joj i unutrasnje i spoljne jedno, ali ne mota,on je gazio dobrih 20 puta,jel znas mozda sto nije snela jaje ? Hvala unapred Smile
ne znam zasto nije snela....obicno nakon prvog gazenja,posle4-5 dana ona snese prvo jaje...
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 08 Dec 2014, 12:03

cekaj da napravi gnezdo...
Назад на врх Go down
Rale paracinac
Posetilac
Posetilac
Rale paracinac


Број порука : 23
Join date : 27.02.2012
Age : 46
Локација : paracin srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 08 Dec 2014, 20:47

postavi ti gnezdo i materiala za gnezdo kad je pritera napravice ga za tri sata. ubaci joj grita i ljuspe od jajeta. treba joj kalcijuma sad
Назад на врх Go down
Drogba
Član
Član
Drogba


Број порука : 36
Join date : 12.11.2012
Age : 26
Локација : Leskovac,Gorina

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyMon 08 Dec 2014, 21:37

Ma ima sve,al neka muka je muci,ne znam sta joj je,sad mi je kanarinac kod druge zenke,tako da cu joj dati malo vremena da se smiri jedno nedelju dana,pa cu onda da ga ubacim kod nje.
Назад на врх Go down
sashaas
Posetilac
Posetilac



Број порука : 10
Join date : 14.08.2014

Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 EmptyThu 12 Feb 2015, 21:48

Nisam odgajivac i nisam upucen u razmnozavanje kanarinaca,ali me zanima da li malino moze da se pari sa lipohromom crvenom(narandzastom) zenkom ,ili zenka malinoa sa plavobelim slavujarem,a da ne bude nekih negativnih posledica na potomke,sto se zdravlja tice ( uginuce ili anomalije).Hvala
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 17 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 17 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: