PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
АуторПорука
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 30 Jan 2014, 16:57

Bane,ne lezi jos,tek pola gnezda namotala.A muzjaka pusta na skok,zato sto imam jos dve zenke.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 30 Jan 2014, 18:40

SvabaLe ::
Bane,ne lezi jos,tek pola gnezda namotala.A muzjaka pusta na skok,zato sto imam jos dve zenke.

onda nemoj da ih drzis zajedno,snece ona jaje za koji dan,kad snese trece nemoj vise da ga drzis sa njom,dovoljno je bice jaja plodna...i polako,nemoj da zuris,nemoj da stalno zavirujes u gnezda,izlece se mladi,bice sve ok...
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 30 Jan 2014, 18:42

Srdjane kad si poceo da gajis kanarince?ja ih gajim od detinjsttva ali tek pre desetak godina sam poceo da ih razmnozavam i krenulo je ludilo  Very Happy 
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 30 Jan 2014, 19:11

Бане ::
Srdjane kad si poceo da gajis kanarince?ja ih gajim od detinjsttva ali tek pre desetak godina sam poceo da ih razmnozavam i krenulo je ludilo  Very Happy 
Super.:-)Ma ja tek od prosle godine,stiglane i kanarince,imam jednog bastarda.Ja cuvam ribice 20 godina,al’ tek sad mi nesto puklo s’ ovim pticama!:-)Imam drugove kohi cuvaju ptice dugo,pa i sa njima razgovaram,al me i ovde interesuje da cujem misljenja drugih.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 30 Jan 2014, 21:31

[quote="SvabaLe"]
Бане ::
Srdjane kad si poceo da gajis kanarince?ja ih gajim od detinjsttva ali tek pre desetak godina sam poceo da ih razmnozavam i krenulo je ludilo  Very Happy 
Super.:-)Ma ja tek od prosle godine,stiglane i kanarince,imam jednog bastarda.Ja cuvam ribice 20 godina,al’ tek sad mi nesto puklo s’ ovim pticama!:-)Imam drugove kohi cuvaju ptice dugo,pa i sa njima razgovaram,al me i ovde interesuje da cujem misljenja drugih.[/quot

gajis sigurno ciklide  Very Happy 
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 18:34

Ma jok,ja to za moju dusu,skalare u jednom,u drugom zivorotke.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 21:40

Srdjane jel snela jaje?
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 22:21

Бане ::
Srdjane jel snela jaje?
Nista jos Bane. Sad Opet rasturila,pa namotala danas gnezdo,sad i muzjak ne peva,ja ga pustio juce s njom-nista.Videcemo,nerviram se samo da ja nesto ne zeznem,ostalo kako Bog da.  Very Happy 
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 23:10

da nije muzjak rasturio gnezdo?vidi dal joj nisu nokti dugacki pa sa noktima zakaci gnezdo i izvuce napolje...
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 23:19

Бане ::
da nije muzjak rasturio gnezdo?vidi dal joj nisu nokti dugacki pa sa noktima zakaci gnezdo i izvuce napolje...
Muzjak nije,a za nokte cu sad da vidim,mada ne verujem.
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 23:45

Nisu nokti u pitanju,najverovatnije da nije uspelo parenje onih tri dana,nemoguce da ne snese jaje 8 dan od zadnjeg parenja?!Pusticu je da napravi gnezdo,pa cu ponovo muzjaka na skok.Kako ide kod tebe Bane?Koliko imas mladih?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 31 Jan 2014, 23:54

malo,samo 5...podbcili su mi lipohrom mozaik...bice uskoro sve ok pa cu staviti slike....
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 01 Feb 2014, 12:34

Dobro,nije lose. cheers Sledeca tura bice 10.  Very Happy 
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 01 Feb 2014, 15:06

SvabaLe ::
Dobro,nije lose. cheers Sledeca tura bice 10.  Very Happy 

10 je malo Srdjane,imam 16 zenki na cekanju,2 gaje i 2 leze na gnezdima Very Happy 
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 01 Feb 2014, 15:26

Бане ::
SvabaLe ::
Dobro,nije lose. cheers Sledeca tura bice 10.  Very Happy 

10 je malo Srdjane,imam 16 zenki na cekanju,2 gaje i 2 leze na gnezdima Very Happy 
Ocigledno da fali jedna 0 !!! lol! Srecno.
Назад на врх Go down
Sasa-Kg
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 07.01.2014
Age : 43
Локација : Kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 06 Feb 2014, 19:21

Zbog cega kanarinka ne ulazi u parilicu tj gnezdo nego po ceo dan nosi materijal u kljunu po kavezu??????? pomoc neka.......
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyThu 06 Feb 2014, 23:30

Sasa-Kg ::
Zbog cega kanarinka ne ulazi u parilicu tj gnezdo nego po ceo dan nosi materijal u kljunu po kavezu??????? pomoc neka.......

probaj da joj ponudis jos jedno gnezdo na nekom drugom mestu...
Назад на врх Go down
Sasa-Kg
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 07.01.2014
Age : 43
Локација : Kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptyFri 07 Feb 2014, 15:44

Бане ::
Sasa-Kg ::
Zbog cega kanarinka ne ulazi u parilicu tj gnezdo nego po ceo dan nosi materijal u kljunu po kavezu??????? pomoc neka.......

probaj da joj ponudis jos jedno gnezdo na nekom drugom mestu...

O tome sam i ja razmisljao......hvala u svakom slucaju
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 08 Feb 2014, 13:59

Бане ::
Srdjane jel snela jaje?
Bane,evo jutros prvo! lol!  Nadam se da ce ih biti jos,i da ce sve biti OK.Samo mi kazi za E vitamin,da im ne dajem vise sad,i kad ponovo da im dajem?Muzjaka cu da odvojim kad snese trece.Pozdrav. cheers 
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 08 Feb 2014, 20:03

nemoj da dajes vise vitamin e ,kad odvojis muzijaka od zenke daj musvaka tri cetri dana jaje i to se ga drzati usiljenog dok zatreba tj. ako ga paris sa istom zenkom trbati ce ti za nkih 25 do 30 dana da krene ponovo u parenje
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 08 Feb 2014, 20:19

OK.A kazi mi,zenki dajem samo seme,nista drugo?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 08 Feb 2014, 23:37

SvabaLe ::
OK.A kazi mi,zenki dajem samo seme,nista drugo?
seme i vodu nemoj da zaboravis  Very Happy 
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySat 08 Feb 2014, 23:44

Бане ::
SvabaLe ::
OK.A kazi mi,zenki dajem samo seme,nista drugo?

seme i vodu nemoj da zaboravis  Very Happy 
Xaxaaxa... Voda ima,za ostalo cemo videti. lol!  Znaci nista sem toga.A kazi mi kad da pocnem ponovo sa jajcanom i E vitaminom?
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySun 09 Feb 2014, 01:19

Pozdrav drugari.
Ja sam Aleksandar i iz Nisa sam.

Nov sam i na forumu,a i ovako.Mozda budem malo naporan,izvinite unapred.

Imam jedan par kanarinaca koje sam  bio upario,ali bezuspesno,tj sa losim ishodom.
Jaja su bila neoplodjena.
Muzjak je provereno star oko 10-11 meseci,a zenka oko godinu dana.
Posto sam nju kupio,moram da verujem da je tako.
Pripremao sam ih sve po propisu,i vremenu trajanja.
spojio sam ih kada je zenka bila pocela da pravi gnezdo,i od tada je muzjak bio prestao da peva,samo onako cvrcne ponekad.
Posle nekih nedelju dana,bas su prihvatili jedno drugo i bili su nerazdvojni,ali muzjak nikako da peva,a ona da cucne. Mislim da on nije bio dovoljno spreman.
onda sam jednom,slucajno pustio njegovu pesmu,koju sam imao snimljenu,i ona cucne a on skoci.
i tako je bilo par dana,e onda je posle i bez moje "pomoci" skakao.
posle 5-6 dana od prvog skoka snela je jaje. Pa sledecih 4 dana snela je jos 3.
I nije prestajala da lezi na njima. Samo ponekada da jede,ali na minut najduze.
Muzjaka nisam vadio,slagali se extra,cak je i jurio da se sto pre vrati u gnezdo kada ustane.
i posle nekih 17-18 dana neprekidnog lezanja,NISTA.
Razdvojio sam ih,rasturio gnezdo,izvadio jaja.
razbio sam jedno,cisto da proverim,i nije bilo oplodjeno.
Bili su odvojeni da se i ne cuju na jedan dan,i bas su se trazili,a sada su blizu,ali se ne vide.
Na svaki njegov zvuk,ona se oglasi,i obrnuto.
On i dalje bas retko peva,ili bas kratko.
Stavio sam im ferti vit,jajcanu dajem jednom dnevno,jer bih hteo ponovo da ih parim.Posle jednog dana tako,jutros sam joj ubacio gnezdo,spoljasnje,i ponudio materijal...videcemo sta ce biti.

Imate li neku ideju sta moze biti problem prvog puta,i koliko da cekam?

Da li da ih spajam ako zenka pocne da pravi gnezdo,ili da ipak cekam dok se on bas ne raspeva?

Malo znanja,ali jaka volja i zelja.  Smile 

Hvala na strpljenju.
Назад на врх Go down
SvabaLe
Član
Član



Број порука : 34
Join date : 09.01.2014
Age : 48
Локација : Bratmilovce,Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 EmptySun 09 Feb 2014, 01:33

I ja sam imao slicnih problema,on slabo peva,a zenka je namotala gnezdo,ali sm izgubio zivce i pustio ih zajedno.Posle nekoliko dana su se uparili,i jutros je snela prvo jaje.Tako da ti je moj savet da ih pustis zajedno,i bice sve kako treba.Ako si vec ispostovao to da si muzjaka spremao duze od zenke?Ako nisi,mozda je to problem kod prve ture,pa su jaja neplodna.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 16 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 16 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: