PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ponasanje stiglica - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ponasanje stiglica - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ponasanje stiglica

Go down 
+36
goran70
NebojsaB
diskus
Gost
belobradi
backo
vucjanacc
salee
>>ACA<<
Rasko
IgorSO
kumca
Sina BL
zorule77
bogdanik
sasaznas
Danijelvr
Steva
ticar
pticar nis
ZOKICA
misan
goran
Milan
sestoperac
Бане
Zika
batostanisic
Drle
sasha
BOCKA
saso78
Dax BG
Maki
stiglic
Laza
40 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 03:03

Sledeće akcija skok na kanarinku ali iz kaveza u kavez Smile
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 08:49

Svaka sast milane kao u prirodi,samo pazi da ne zaboravis prozor da zatvoris od tolikog zanosa.. Very Happy
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 10:27

Svaka čast Milane, a reci mi je li se ovaj štiglić izlegao kod tebe ili si ga ufatio kao tića?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 10:29

Vratio bi se valjda Smile

To je moj mali, star dve godine.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 45
Локација : vucje

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 14:49

Stavi ti mrezu na prozor ako vec leti po sobi ili zatvori u kavez a sto bi se vratio Laughing i kafu sa slatkom bi ti tad doneo Very Happy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 08 Apr 2010, 14:54

Iskreno dosta njih se vrati, bar po doosadašnjim iskustvima pošto pored terase imam drvo, a ima i ptica na terasi ne idu daleko Smile Mada neću da rizikujem sa njim to sigurno.
Назад на врх Go down
vucjanacc
Član
Član



Број порука : 66
Join date : 15.03.2010
Age : 45
Локација : vucje

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyFri 09 Apr 2010, 15:14

Desavalo se i meni da se vrate ali ptice koje su stare 5-6god i koje sam cuvao od mladih koje sam skolovao posto nemogu da se snadju u prirodi jer su izgubile valjda taj instinkt ili posto ostavim na terasi par ptica i kavez iz koji je pobegla uvece ga vidim na kavezu i uhvatim.A sto se divljaka tice nijedan se nije vratio kad izleti stane u vrh Platana i kad krene da peva dize mi pritisak u 500 Embarassed i na kraju nonsalantno bez trunke milosti okrene se i nestane Very Happy .
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 10 Apr 2010, 12:18

Ja se ne bi baš igrao tako lako sa puštanjem napolje ptica koje su već duže vremena u kavezu i navikle su se na mene. Ovo ptica što puštam da slobodno povremeno leti po stanu, čuvam kao oči u glavi. Strogo vodim računa da dok ne uđu ponovo u kavez ne otvorim neki prozor ili terasu.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 19 Jul 2010, 21:34

Ponasanje mladog stiglica.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 29 Jan 2011, 20:50

sta znaci kad stiglic cvrkuce i mlati repom levo desno jel to rade i mizjak i zenka study
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySat 29 Jan 2011, 23:10

To znači da udara "čevrliju" Smile
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySun 30 Jan 2011, 00:41

jel to rade i muzjak i zenka
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySun 30 Jan 2011, 11:27

To rade i mužjak i ženka.
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySun 30 Jan 2011, 19:32

Milan ::
To znači da udara "čevrliju" Smile

E jesi mu detaljno i strucno objasnio, svaka cast!!!
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptySun 30 Jan 2011, 22:11

postavio sam slike stiglica na stranici pol stiglica posto sam pocetnik u svemu ovome i konstatovano je da je zenka dobio sam ga jesenas bio je sav siv tek je pre mesec dana dobio crvenu masku ali postavio sam pitanje dali peva muzjak i zenka posto ovaj moj konstantno peva : scratch : malo mi je zao sto je zenka posto ovde niko nema stiglice ili bar ja neznam u okolini indjije a voleo bi da nabavim muzjaka moze i uhvacen ako je bar malo miran da probam da ga parim u narednom perjodu ako neko moze da mi kaze cenu i dali moze da se salje pouzecem ili nekom kurirskom sluzbom Shocked
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 31 Jan 2011, 09:00

čevrlija

https://www.youtube.com/watch?v=JwJoYYQwc4w


Jigore, pitaj slobodno sve što želiš da znaš, nemoj da te je stid Smile
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 31 Jan 2011, 17:54

Na pitanje Gorana 70
sta znaci kad stiglic cvrkuce i mlati repom levo desno jel to rade i mizjak i zenka
Ti Milane odgovaraš
To znači da udara "čevrliju"
On nije tražio u pisanom obliku zvuk koji čuje, nego verovatno da mu objasniš da su tada ptice ušle u pripremni perid parenja, da su se usilile, šta se u tom momentu radi ako hoće da ih upari jer pita i za mužjake i za ženke itd.
A ti Milane nemoj da ti je sujeta veća od tolerancije ipak si ti administrator ovog foruma i trebalo bi da ti je prag tolerancije malo viši!!!
A gledajući moje postove i teme vidi se da sam ja uvek pitao ono što minije bilo jasno.
Nekada je to bilo stvarno mi potrebno a nekad da bi pokrenuo neke teme i razgovore na forumu pa pitao ineke stvari skoro opšte poznate.
Ali namera mi je uvek bila dobronamerna
Razz
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 31 Jan 2011, 18:55

upravo tako pitao sam radi parenja jel to znaci ako radi zenka da je spremna za parenje study
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyMon 31 Jan 2011, 19:25

To nije tačno. Štiglić udara čevrliju i vrti repom i kad nije spreman za parenje. Konkretno, moje ptice to čine uvek kad im se približim bez obzira da li je zima ili je period parenja.
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyTue 01 Feb 2011, 20:50

Milan ::
To nije tačno. Štiglić udara čevrliju i vrti repom i kad nije spreman za parenje. Konkretno, moje ptice to čine uvek kad im se približim bez obzira da li je zima ili je period parenja.


Ovo sto je naveo Milan 100% e vo pravo, cevrliu moze da pravi stiglica i kad je bolesna
Назад на врх Go down
vlada le
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 03.02.2011

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 03 Feb 2011, 18:46

Moze jeda nsavet :-)

Pre par dana sam dobio stiglica na poklon pa sam ga stavio u dnevnu sobu. Da li stiglicu smeta svetlost koja dopire od sijalice i ako mu smeta gde bi mi preporucili da ga stavim ?

Hvala unapred !
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 03 Feb 2011, 19:27

Veštačka svetlost mu ne smeta, neka je samo dalje od izvora toplote i da nije na promaji.
Назад на врх Go down
vlada le
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 03.02.2011

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 03 Feb 2011, 19:31

Hvala puno na odgovoru. Posto sam nov, pa sam se zabrinuo za stiglica jer je hiperaktivan :-)
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyThu 03 Feb 2011, 23:16

vlada le ::
Moze jeda nsavet :-)

Pre par dana sam dobio stiglica na poklon pa sam ga stavio u dnevnu sobu. Da li stiglicu smeta svetlost koja dopire od sijalice i ako mu smeta gde bi mi preporucili da ga stavim ?

Hvala unapred !

brate gde to ima stiglica na poklon ja vec dva meseca nemogu da dodjem do stiglica muzjaka ovde u vojvodini kao da toga nema Shocked
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 EmptyFri 04 Feb 2011, 18:43

Znam da nisam u temi ali sam toliko besan Evil or Very Mad da moram da napišem!!!!
Danas me je pozvala ćerka na poslu oko 10.00 časova i kaže da mi na terasi jedna siva ptica napada štigliće i da oni lepršaju po parilici!
A u parilici imam 2 mužjaka i 2 ženke kokje sam pusti da se pronađu kao parovi pa da ih kasnije odvojim kao parove u posebne. ona je oterala tu "pticu" izlaskom na terasu ali posle 5 minuta ona se vratila. I kako mi je detaljno opisala radi se o SOVI ili kako je zovu buljina. Pokazao sam joj slike sa googla i sigurna je da se radi o njoj. Ishod je da nije uspela da ubije ni jednu pticu, ali je jedan mužjak povređen i oštećeno mu je levo krilo i leva strana tela.
Ne mogu da verujem da u najurbanijem delu grada na Bulevaru, na 7. spratu se to desilo!!
Sada me je strah da mi nije poremetila ptice, a to su 2 para koja sam spremao za reprodukciju i planirao da ih sada za vikend prenesem u topliju prostoriju kao pripremu za prolećnu reprodukciju!!
LJUT SAM Mad
Назад на врх Go down
Sponsored content





ponasanje stiglica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
ponasanje stiglica
Назад на врх 
Страна 6 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
»  SLIKE STIGLICA
» par stiglica
» prodaja stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: