PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
ponasanje stiglica - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
ponasanje stiglica - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
ponasanje stiglica - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
ponasanje stiglica - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
ponasanje stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 ponasanje stiglica

Go down 
+36
goran70
NebojsaB
diskus
Gost
belobradi
backo
vucjanacc
salee
>>ACA<<
Rasko
IgorSO
kumca
Sina BL
zorule77
bogdanik
sasaznas
Danijelvr
Steva
ticar
pticar nis
ZOKICA
misan
goran
Milan
sestoperac
Бане
Zika
batostanisic
Drle
sasha
BOCKA
saso78
Dax BG
Maki
stiglic
Laza
40 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 01:42

Nabavi mu Milane cebe i spavace kao u fotelji!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:08

Interesantno je da nema uopše izmeta u hranilici, spava kao u gnezdu Wink
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:09

lol! lol! Cool POZDRAV cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:11

jel to onaj rucno hranjeni???
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 02:21

Jok drugi neki. Taj će sigurno preživeti zimu najbolje Wink
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Sep 2009, 09:32

lol! lol! Super je, odusevio me!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyFri 11 Sep 2009, 23:02

Na temu dolaska,ulaska prilaska pticara posetioca,jos jedna stvar mali savet mladim pticarima.Neki neznaju a neki se prave da neznaju,pa kada dodju u posetu "prijateljsku" ulaskom u prostoriju sa pticama ne skidaju kacket,kapu,sajkacu ili sto je najgore crni filcani sesir sa sirokim obodom,kakav je jedan moj skorasnji posetioc izabrao da udje.U vecini slucajeva dolazi do zestokog uznemirenja ptica a ponekad i panicnog udaranja o obode kaveza.Naravno ptice bacaju perje a posebno ako je sezona parenja u toku ista se odlaze na neodredjeno vreme.Pisem sta sve moze da se dogodi neiskusnim pticarima od strane neobavestenih ali verovatnije zlonamernih posetilaca.Ptice obavezno reaguju i na drljave i drecave boje kao i na razne mantije i siroke ogrtace odnosno svu garderobu koja leluja za posetiocem.Neki ce uvazavanjem ove cinjenice spasiti citavu sezonu gnezdenja!Ljudska glupost nema granica a zlonamernost jos nije otkriven aparat koji meri kolicinu ispoljene zlonamernosti a toga u pticarskom svetu ima bogami podosta!... Smile
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyFri 11 Sep 2009, 23:18

Slazem se sa ovim. Kape ih jako uznemiravaju. Ja uvek svima napomenem da skinu sa glave sta imaju.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySat 12 Sep 2009, 16:46

Ptice ne samo da reaguju na to sto posetioci nose, vec i na nove nepoznate face.Pa zbog toga kad je leto i kad god je toplije vreme ja ptice iznosim napolje i postavljam ih na takvo mesto gde mogu da gledaju ljude koji dolaze i iz drugih razloga kod mene, a da pri tom nisu bas na meti prolaznika.Sto ja kazem da prate situaciju. Ptice ce se koliko toliko navici na ljude i nece reagovati toliko burno.Jer ocigledno je da posetiocima nemozemo da zabranimo da dolaze kod nas, a sad dali ce dolaziti dobronamerno ili zlonamerno, a tog aparata nema, neka je njima na cast. Pozdrav ...
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 02:28

I jos jedan predlog od cika Zike za armiju mojih drugara pticara.Neko pomenu na forumu iznosenje ptica u dvoriste sto je ispravno i u vecini slucajeva pobudjuje pticu na razdraganost i pesmu.Cak pojedini pticari imaju u dvoristu precizno odredjena mesta za svaku pticu,ukucan ekser i sam se okaci kavez,bilo da je to neki zid,drvo u dvoristu ili neki stub.Ali ono sto je nekada mene izludjivalo ne mora druge pre svega mlade pticare.Po nekom nepisanom pravilu,samo razumljivom i znanom u svetu grabljivica,bilo koja od grabljivica ce fiksirati i napasti nasu pticu pevacicu u kavezu i to obavezno najbolju sto se tice pesme.Bilo da su ptice iznesene u dvoriste da se raspevaju ili odnete u polje radui hvatanja.Sistem sam svojevremeno video u jednom gradu i odavno primenjujem kod sebe.naime da bih bio plasticno jasan kao kada bi ste uzeli korpu iz samoposluge i okrenuli je naopako i na taj nacin poklopili kavez sa vasom pticom.Eto takav oblik se napravi od malo deblje zice i sluzi da zastiti pticu u kjavezu od naleta grabljivice,razmak izmedju kaveza celim svojim obimom i ograde uslovno da se izrazim koja stiti neka je oko 3 cm dovoljno da grabljivica kandzama ne moze u prvom naletu koji je i najopasniji,da povredi pticu u kavezu.Nasa ptica ce verovatno baciti perje u strahu i grcu ali ostaje ziva.....
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 02:37

I na ovu temu imam jednog starog vuka u pticjem svetu-stancera,koji je dosta svoje sabrace iz prirode svojom neodoljivom pesmom priveo u moje ruke.On je starosedeoc u mom jatu i izuzetno ga volim ali od predprosle godine cim ga ponesem na hvatanje,izadjen u polje i stavim kavez oko lajbuka on onako mali je vec ispod hranilice.Sto je sigurno sigurno je.Preziveo je napad kobca i napolju vise ne staje ni za zivu glavu na sipku.Stoji on na dancetu i peva,doziva i to zestoko ispod hranilice svoju sabracu iz prirode ali posto je izmakao sudbini koja mu je bila namenjena da zavrsi u kandzama grabljivi ce kao topli obrok od tada pa ubuduce mudro cuci na podu.Pa kazu posle ptice nemaju mozak.Druge iz njegovogroda ne nosim jel ono sto on uradijednim iznosenjem drugi ne mogu za sezonu,dovoljno je reci da njegova sabraca u vazduhu odmaknu i po stotinu metara od mesta gde hvatam ali na njegovu pisku,vrisku,kuknjavu i zvrcanje vracaju se i zavrse kao lovina.......
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 13:44

dobar loker ,bez obzira sto pjeva sa dna kaveza i sto ima straha da se popne na precku,mada kazu da ptice brzo zaboravljaju ali ima izizetaka
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 14:04

Jadnik, mora da je bio dobro isprepadan cim josuvek pamti ? Neznam dali je pametno ali ja kad idem na hvatanje, lokera malo zaklonim nekom suvom travom ili sto mi je zgodno pri ruci.To sam ranije video od starijih lovaca.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 15:13

Zika ::
I na ovu temu imam jednog starog vuka u pticjem svetu-stancera,koji je dosta svoje sabrace iz prirode svojom neodoljivom pesmom priveo u moje ruke.On je starosedeoc u mom jatu i izuzetno ga volim ali od predprosle godine cim ga ponesem na hvatanje,izadjen u polje i stavim kavez oko lajbuka on onako mali je vec ispod hranilice.Sto je sigurno sigurno je.Preziveo je napad kobca i napolju vise ne staje ni za zivu glavu na sipku.Stoji on na dancetu i peva,doziva i to zestoko ispod hranilice svoju sabracu iz prirode ali posto je izmakao sudbini koja mu je bila namenjena da zavrsi u kandzama grabljivi ce kao topli obrok od tada pa ubuduce mudro cuci na podu.Pa kazu posle ptice nemaju mozak.Druge iz njegovogroda ne nosim jel ono sto on uradijednim iznosenjem drugi ne mogu za sezonu,dovoljno je reci da njegova sabraca u vazduhu odmaknu i po stotinu metara od mesta gde hvatam ali na njegovu pisku,vrisku,kuknjavu i zvrcanje vracaju se i zavrse kao lovina.......

i posle kazu pticiji mozak...

ja imam stiglica koji ako se ne nahrani u odredjeno vreme uzima hranilicu u kljun i treska je po kavezu sve dok ne vidi seme u njoj Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 15:37

danijelvr ::
Jadnik, mora da je bio dobro isprepadan cim josuvek pamti ? Neznam dali je pametno ali ja kad idem na hvatanje, lokera malo zaklonim nekom suvom travom ili sto mi je zgodno pri ruci.To sam ranije video od starijih lovaca.
To radim kad pada kiša, kaveze pokrijem travom Wink
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 15:43

Da mozda ne bilduje tvoj stiglic, a mozda se i dopinguje ?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 15:47

danijelvr ::
Da mozda ne bilduje tvoj stiglic, a mozda se i dopinguje ?

za doping sam ja kriv a za bildovanje moguce Smile sad cu da mu stavim kamen u hranilicu da mu bude zanimljivije Smile
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 15:54

moras mu nabaviti i tegove Smile Smile Smile
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptySun 13 Sep 2009, 16:25

Lazo stavi mu kamen slobodno, samo nemoj posle da bude s tvojim kamenom po tvojoj glavi.Pozzdrav...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyTue 15 Sep 2009, 18:07

veoma interesantna situacija, pamtite onu ženku za koju smo raspravljali da li je mutacije ili aberacija, pustio sam je sa drugim ženkama i sa mladim u kavezu i bilo je jedno zakržljalo mlado. E ta mutacija sad hrani ove mlade iako nisu njena a posebnu pažnju posvećuje tom malom koji je bio zakržljao.

Evo snimka

Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyTue 15 Sep 2009, 19:07

Moguce da je imala mlade kad si je uhvatio, pa je jos tera instinkt.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 16 Sep 2009, 00:48

Ma ne bi rekao madi su bili tu odavno. Jedan od njih je zakržljao i onda primetim počela je prvo njega da hrani a tu i tamo nahrani i ostale iako su već počeli da se mitare. U svakom slučaju ženka je jedinstvena, ne samo zbog boje nego i zbog ogromnog kljuna i "face" kakvu u životu nisam video ni kod mužjaka . Mislim da će biti dobra majka na proleće.-
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyWed 16 Sep 2009, 18:33

Bice dobra majka to je ocigledno.Negde sam procitao, a kasnije sam se i licno uverio, radi se o mladim pticama, onim koje su izasle iz gnezda, pa one malo starije hrane svoju sabracu mladje ptce. U 100% slucajeva bice dobri roditelji kad odrastu, a jos ako su zenke,bice izvanredne majke. A ova tvoja zenka me podseca bas na to.I da se nadovezem na to, kod mog prijatelja sam video da stiglice i cajzle hrane mlade ptice dzonke, koje je moj prijatelj doneo sa gnezdom, koje je oluja oborila zajedno sa drvetom.Neznam zasto su ih ptice prihvatile ali je vrlo verovatno da su to radile instiktivno.Pozdrav.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Sep 2009, 01:08

To krzljavo mlado cim ojaca i pocne da jede samo pusti u prirodu.Od njega nikada ne moze da bude kvalitetna ptica,proverio sam u praksi vise puta i rezultat je uvek isti;slabo ili nikako ne peva.sklono bolestima.nezainteresovano za parenje jednom recju to je uvek i za svagda "trinaesto prase"Licno ja parim kanarince jednom eventualno dva puta u sezoni i to daje rezultat odnosno kvalitet.Oni koji vole pare i hoce biznis pare vise puta u sezoni ali za sebe nikada ne ostavkljaju ptice is treceg legla ili nadalje,znaju vrlo dobro za predhodno iznetu cinjenicu a sto ce potencijalne kupce da "zakopaju"to im je najmanja briga..... Smile
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 EmptyThu 17 Sep 2009, 01:39

Mozda mlado nece biti dobro to nemozemo da znamo dok ne prodje neko vreme,ima i izuzetaka da od najsabijg i najmanjeg u gnezdu postane labud tj. najbolji ali ce zenka biti eksra.Pozdrav. lol!
Назад на врх Go down
Sponsored content





ponasanje stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: ponasanje stiglica   ponasanje stiglica - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
ponasanje stiglica
Назад на врх 
Страна 3 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
»  SLIKE STIGLICA
» par stiglica
» prodaja stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: