PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Drveni kavezi, boksovi i letilice

Go down 
+61
pedjacure
Rilekson
marconi
DjordjeVet
srdjan vr
žako
pepikg
CELICDEJAN
Ninoslav84
marko_s_ks
suljaga
dalibor vasic
korbach
nenad79
majanole
armin71
BAKI1
slavishab
nenad
Timbrado
vlada2104985
Zokbok988
belobradi
robin
diskus
kostavr..
cirkovi
kostavr.
Dzemal_sa
Gost
kumca
alann
Nikola
popBL
kostavr
ulicni hodac
bogdanik
cajzla
Beba
Миланче
Danijelvr
saša vr
aleks
pticar nis
alexandar
gost1
milos0205
saso78
sasha
ZOKICA
ticar
Luckyboy
Zika
BOCKA
sestoperac
CanaryZone
Бане
Vlada Nish
Steva
Drle
Milan
65 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyThu 26 Mar 2009, 15:40

Meni lično nije jasno šta si hteo da kažeš prvim svojim postom. Pitanje je usmereno lično tebi, a naravno iz poštovanja, jer se baviš izradom kaveza i letilice i svega onoga što si postavio u svom oglasu. Normalno je da kad neko uradi nešto bude pohvala drugih kao i da ima kritika kao i što je normalno da se na svakom forumu ceni mišljenje pojedinca, jer svaki pojedinac ima pravo na svoje mišljenje a kad više njih misle jednu stvar onda je ta stvar PO MIŠLJENJU VEĆINE ispravna ili dobra. Toliko o svemu ne želim da pratim tvoj Off Topic.
Neka svako pokaže ono šta radi pa neka ljudi odluče šta je dobro a šta ne, da se vodi diskusija, ko želi a se kroz znanje,rad i trud dokaže i reklamira sebe na forumu neka to uradi, nikom nije zabranjeno, kao što i niko nije prinudjen da bude ovde i diskutuje sa nama.


Последњи изменио Milan дана Fri 27 Mar 2009, 02:55. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 00:53

VLADA, KADA SAM VIDEO KAKVE USLOVE IMAŠ I ŠTA SI NAPRAVIO, ZABOLEME GLAVA.
RECI ILI SLIKAJ MOLIMTE ŠTA SVE ČUVAŠ U TE VOLIERE.
SVAKA TI ČAST !
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 01:04

VIDI ŽIKA, U PRAVU SI KAD KAŽEŠ DA U OVE KAFEZE MOZE DA SE ČUVAJU MEKOKLJUNCI ALI NESMETA VELIKI PROSTOR PTICAMA.
OVE KAFEZE JA KORISTIM I KAO PARILICE JER MOGU POSTAVLJATI NEKOLIKO VRATA A I JAVRIJE BRŽE NAPREDUJU KAD IZLETE SA GNJEZDA.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 01:20

Tacno Bocka i ja slicne takve letilice koristim prilikom bastardiranja iz vise razloga koji su ti verovatno poznati.ujedno preporucljivo je drzati mlade u ovakvim letilicama a i vecim radi kratkog leta i pravilnog razvoja.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 01:47

Većina ptičara nema prostora i prinudjeno je da ptice čuvaju u stanu. Obično tu dodju i brbljive supruge koje se žale na djubre, pa oko toga ima i svadja .....
Sve u svemu taj model letilice konstruisao sam isključivo za stan,što znači maksimalni komfor uz minimalnu mogućnost za svadju sa suprugom. Jedan boks je dimenzija 100x50x50 cm sa ostavljenim prostorom i vodjicama za pregradu. Sa stane se vide "uši" koje su tako dizajnirane da maksimalno koliko mogu pustaju svetlost a ujedno i pružaju maksimalnu zaštitu od rasipanja odpadaka, imaju platformu 10 cm sa kosim staklom kao dodatnu zaštitu. Problem sa svetlošću je delimično rešen postavljanjem bele pozadine koja ujedno ima i drugih prednosti. Normalno sve je na točkićima, lako se skloni da bi se čistilo, ima fioke od lime dubine oko 2 cm. Po pitanju visine uradjena je sa tom visinom iz prostog razloga jer je to letilica, služi da ptice mogu da opruže krija i drže kondiciju, ima četiri štapa s tim da je razmak izmedju dolnja dvva manji nego izmedju gornjih pa ptice i na jedniim i na drugim stajalicama mogu da lete horizontalno a de se ne ometaju. Isključiva namena tog dela je da se tu čuvaju ženke u jatu van sezone parenja ili mladi nakom izleganja. Po pitanju pipa ima ih u svakom drvenom kavezu ali i o tome je vodjeno računa jer je prostor gde se spajaju stranice i pozadina zaliven.

Kavezi su posebna priča. Sretao sam se sa svakakvim modelima drvenih kaveza izmedju ostalog i sa tim Leskovačkim, Niškim.... Svi su po meni imali neke mane koje sam pokušao na ovaj način da otklonim.
Prva mana kod većine njih bila je tacna koja je bila preniska svega 0,5-1 cm. To stvara brojne probleme jer se više izmeta i otpada razbacuje, ako kojim slučajem ne očistite kavez za dva tri dana se tacna napuni pa kad se izvači pola sadržaja se vrati unutra. To je rešeno postavljanjem tacne od 2-2,5 cm. Drugi problem bila je visina kaveza, otprilike standardna visina je od 18-21 cm, što je po meni malo jer se ptice grče, ako stavite dve ptice i pokušate parenje i tu ima problema prilikom skoka, u svakom slučaju postavio sam vinsinu na 25 cm.Lepše izgleda i praktičnije je a ptici sigurno neće smetati tih nekoliko cm viška prostora
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 02:02

Onda problem hranilice koji je takodje rešen originalno. Postoji više načina postavljanja hranilica koji se primenjuju na drvenim kavezima i svi su po meni nepraktični. Neki urezuju hranilice u prednju ili bočnu stranu kaveza(Mislim na drvenu osnovu koja ide odmah iznad dna).Tu ubacuju one kockaste ili poluokrugle hranilice. Ne moram ništa drugo da kažem dovoljno je i to što ptice dok su na stajalicama sav izmet ubacuju u hranu. pa onda sistem gde ptica provlači glavu a hranilica je sa spoljne strane. To je pa tek ptriča za sebe, ako je kavez u sobi ptica pravi ogromno djubre razbacujući otpadke i hranu, sem toga uglavnom jede tako što uzme zrno pa se vrati u kavez i tu ga ljušti tako da sav otpad završi o u kavez i kavez se brže prlja. Ako pak stavite kavez napolje ptica može da vam ugine od gladi jer će joj svu hranu pojesti vrapci i senice. pa onda one platforme sa staklenim dodatcima.... mnogo nepotrebnih stvari i loših rešenja.
Problem je rešen tako što je na oko 6 cm od dna u uglu stavljena zatvorena hranilica (slovenačka hranilica kako je neki zovu) Hranilica je sama po sebi praktična jer je konstruisana tako da se sav otpad od hrane zadržava unutra i rasipanje je svedeno na minimum. Sem toga ima i malu plastičnu stajalicu koja dodje sa unutrašnje strane kaveza. Pošto je hranilica niža od stajalica kaveza, ptica sidje na stajalicu hranilice, na njoj stoji i jede a samim tim i ne razbacuje otpatke.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 02:22

Po pitanju stajalica kažu ljudi da treba da budu različite debljine i različitih uglova jer ptice mogu da dobiju žuljeve. Lično nisam imao tih problema niti sam video da ih neko ima. Ko ih koristi? Kod nijednog odgajivača u kavezi nisam video ove stajalice. Čim ljudi pričaju sigurno ima istine u tome. Zašto? Stajalice koje su jedne dimenzije, okrugle, lakše čiste i dezinfikuju, može da se spira struže izmet sa njih. Kod ovih drugih to je već problem. Birajte sami žuljevi ili gljive. Mada su i jedne i druge već odavno prevazidjene, sada dosta uzgajivača u svetu koristi plastične rebraste stajalice....
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 12092008004.th evo ih gomila
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 02:35

Izbor žice je takodje problem. Vidjao sam svakakva čuda na kavezima od žica za bicikli, preko žica za CO2 varenje, polučeličnih žica do zubarskih žica. Ove za bicikle neću komentarisati jer se davno radilo sa njima a i to je grub rad. Žice za CO" varenje izgledaju lepo, privlačno su crvene i tanke ali su meke, oksidiraju, gube sjaj, dobijaju fleke i menjaju boju veoma brzo. Iz tih razloga sam ih mimoišao. Polučelična žica privlačno i jako izgleda ali se teško ispravlja, divlja je i ne drži se u konsttrukciji, teško se seče, stvara probleme pri radu kao i kasnije na kavezu jer ga drži napetim i krivi. Zubarska žica je interesantna ali skupa sem toga veoma je tanka u suštini vodi se stalna borba da li je bolje koristiti tanju ili deblju žicu, ima ljudi koji rade sa žicom od 07-1 mm to je po menibespotrebno. Žica se krivi nema snagu ni pojilčicu da drži, manje se primećuje ali zatvor je zatvor bez obzira na rešetke. Po meni najbolja je pocinkovana žica debljine 1, 6-1,8 mm. laka je taza rad, postojana, lepo izgleda posebno u delu na krovi kaveza odnosno na ćoškovima gde za razliku od tanke žice drži liniju. Neko je poenuo da je bolje da su na ćoškovima drvca. ne vidim razlog za to iskrivljena žica lepše izgleda a i jača je jer sam prilikom konstrukcija kaveza vodio računa da sve žice na krovu idu iz jednog dela zbog jačine i sigurnosti.Znači od jednog do drugog kraja krova uključujući i bokove, sem vratanca i dela ispod njih, idu žice u komadu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 02:53

kad sam već kod žice još jedna stvar koja me mučila kod većine drugih kaveza je zadnja strana na kojoj je po meni žica potpuno nepotrebna a pogotovo za kaveze u kojima čuvamo ptice. ta zadnja strana je uvek naslonjena na zid i ne igra nikakvu ulogu na kavezu,čak i ukoliko nije naslonjena na zid sa ste strane se pravi djubre tako da dodjemo na isto. Iz tog razloga postavio sam medijapan sa zadnje strane sem toga ta strana na neki nalčin i otvara kavez i ublažiuje žice koje se vide sa prednje strane. badava tanka žica kad je sa obe strane kaveza vizualno je gušća i ptica se manje vidi. mada je taj deo nebitan jer retko ko obraća pažnju na žicu svi mi gledamo pticu tako da nije bitna ni debljina ni gustina žice već samo da li je žica pravilno i simetrično postavljena ili se krivi.
Na koliko vas se desilo da vam ptica pobegne jer otvarate vratanca pa zaboravite da vraite onu čiviju koja drži vratanca ) onaj mali rajber da ga tako nazovem). I o tome sam razmišljao pa je to rešeno tako što je čivija estetski napravljena u obliku kruga te je postavljena tako da pod silom zemljine teže uvek pada dole i sama zatvara vratanca. Nema šanse da je zaboravite.

Hteo sam da ukratko objasni neke stvari a baš sam se raspisao. Verovatno zato što sam na svaki detalj vodio računa i razmioišljao o njemu kada sam pravio kaveze. Jednostavno pokušao sam da sve moguće probleme otklonim, nije mi bio cilj da masovno štancujem nekakve kaveze, kao što Žika kaže"jeftine" kaveze .

Dobro nisam iskren, kada sam već toliko stvari odradio oko tih kaveza i onog kapana čiji sam mehanizam projektovao, pala mi je na pamet i proizvodnja svega toga. našao sa poslovnog partnera sa celom fabrikom za obradu drveta, naptravljen je plan, predao sam u zavodu za patente i zahtev za registraciju patenta (drvene kaveze i letilice još niko nije patentirao. Ukucajte na netu niko ih i ne proizvodi. )Odradjen je i logo koji se vidi na kavezu i........
Srpska posla kada je poslovni partner video mogućnost zarade, hteo je da radi sam ali on ima mašine a ja čekam patent.....tako da posao propade do daljnjeg.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 02:54

Voleo bi da još neko objasni sa kojim se problemima sretao kod drvenih kaveza i letilica i na koji ih je način rešio kao i zbog čega se opredelio baš za to rešenje.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:27

Evo obecanih slika Very Happy
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_17
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_14
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_11
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_10
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_03
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:29

Transporteri
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_01
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_12
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_15
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_06
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:31

Klopke
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_02
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_19
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_18
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_13
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:33

Gnezda i stajalice
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_07
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_05
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_20
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:35

Dekorativni kavezi
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_0046
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_0043
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_0039
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 15:36

Turski kapan i jedan stari kavez
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_0053
Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 IMG_0058
Ostatak ce biti rugom prilikom lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 16:22

Još jedna bitna stvar koju umalo da zaboravim. Koristi se razno drvo za izradu kaveza. Najlakše je da se radi sa čamovinom, topolom i lipom jer je to meko drvo, lako se buši , spaja ali su samim tim i takvi kavezi mnogo manje kvalitetni. meko drvo ima dosta mana izmedju ostalog i ptice mogu da ga kljucaju, napadaju ga razni paraziti pa je kavez manje trajan. Iz tog razloga kaveze pravim od kuvane bukovine, koja je dosta tvrda, mnogo teža za rad ali se trud na kraju isplati jer jse dobije postojan kavez za dugogodišnje korišćenje.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 16:26

Veoma interesantni i neobični modeli, Privlačni za oko ali su po mom mišljenju nepraktični. Dosta grub rad, krive žice, ekseri i ostalo puno mesta gde mogu da se sakriju vaši, posebnu zamerku imam na drvca za stajanje jer su kockasta pa ptice mogu da povrede noge i dobiju žuljeve.
Ali su veoma lepi i u svakom slučaju mogu služiti kao ukras pa čak i bez ptice u njima.
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptyFri 27 Mar 2009, 21:32

mene intreresuje koje dimenzije idu za kaveza za shtiglice za kanarince i bastarde koje su dimenzije parilice i ostalo molim iskusnije odgovor ako moze da dobijem
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 00:57

AKO STE VIDELI MOJE KAFEZE NA PRVOJ STRANI OVE TEME ONDA KAO DOPUNA DODAČU SLEDEĆE:
DRVENE LAJSNE SU OD BOROVOG DRVA JER TO DRVO SADRŽI SMOLU I NIKAKVI PARAZITI NE DOLAZE.
DRUGA STVAR ŠTO JA LAKIRAM KAFEZE SVE DOK NE POSTANU KO STAKLENI, POSLE TOGA OVE KAFEZE MOGU DA PEREM HLADNOM VODOM I SAPUNOM.
PROBLEME NEMA JER SVE JE LAKITANO I DRVO NE UPIJA VODU.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 01:16

PO MOM SVATANJU OVDE VIDIM PUNO PRAKTIČNIH REŠENJA I ŠTO JE JOŠ BITNIJE ČOVEK DOBIJA JOŠ NOVIH IDEJA.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 01:33

Kad se već ulaže toliki trud postoji i bolje rešenje. Treba ti nekoliko loptica za stoni tenis, aceton i poveći sud. Lopticama se skine ona crvena farba da ne bi ispala roze boja mada se može ubaciti i boja poželji, onda se loptice stave u aceton i ostave dok se ne rastope. Posle toga se taj rastvot promeša i u njega se zatapaju kavezi i na taj način se plastificiraju i postaju večni. Plastificirani, vodootporni kavezi. I to je jedna od mojih ideja a i manje truda treba i praktičnije je nego da se lakiraju.
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 02:09

Sasha ::
mene intreresuje koje dimenzije idu za kaveza za shtiglice za kanarince i bastarde koje su dimenzije parilice i ostalo molim iskusnije odgovor ako moze da dobijem

vidim da od odgovora ni traga ni glasa izgleda trebam da pustim cia i fbi u istrage Twisted Evil
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 05:12

ja imam jednu zamjerku,

stajalice su pre nisko i ptice če stalno šporkavati rep.

slikat ču ja svoje gajbe stare preko 20 godina a izglwdaju ko nove.a i izrada je puno bolja.
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 18:45

[quote="Sasha"]
Sasha ::
mene intreresuje koje dimenzije idu za kaveza za shtiglice za kanarince i bastarde koje su dimenzije parilice i ostalo molim iskusnije odgovor ako moze da dobijem




Nema neki standard,ali evo kako je kod mene.
Stiglice su u kafeze:28sm.duzina,22sm.visina i 18sm.sirina.
Kanarinske malo duziji 33sm, a visina i sirina je kao prethodni.
Za razmnozavanje kanarince:44sm x 29sm x 26 sm moze i dupli od ovaj sa pregradom.
Vitrine jedna prednica 30sm duzina i 25sm dubina koriste se za parenje i imam po tri u redu.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Drveni kavezi, boksovi i letilice   Drveni kavezi, boksovi i letilice - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Drveni kavezi, boksovi i letilice
Назад на врх 
Страна 2 of 12Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» drveni kavezi
» kavezi parilice
» Etno kavezi

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: