PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane

Go down 
+22
Steva
web_dizajn
ogic
drazen
Rasko
alann
ticar
twins
onix
Furla
Karolina
slavishab
kumca
vasa
Gost
Milan
guld
gost1
Mica Vasic
grujo
Zokbok988
ZOKICA
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 14 Oct 2010, 11:09

guld ::
HEHEHE sta vise reci NO KOMENT jer ja nikog ne vredjam i ne pretim da cu da prijavljujem bilo kome kao sto to rade pojedini clanovi ja iznosim moje misljenje i moj stav a to se samo vidi kakav je covek cim nema sta da kaze neko odma prijava a sta bi bilo kad bi ja poceo da prijavljujem ali to je ispod mog nivoa jer nezelim nikom zlo da nanesem.
Ne vidim da bilo ko ovde nekog vredja. Što se pretnji tiče u pravu si, potpuno su bespotrebne eto SOF ne preti već prijavljuje i maltretira ljude što ima daleko većeg uticaja. I ima pravo na to, svako ko smatra da neko ne radi po zakonu može to da proveri pa i DON MIKI.
Ne slažem se sa tobom da DON MIKi nije imao šta da kaže, reko je, na svoj način sve što ga muči i argumentovao. Na žalost, par ljudi iz SOF a su pokrenuli tu zlu krv i plašim se da će biti sve više ljudi koji će se osećati kao on.
Mnogi su uvereni da im niko ništa ne može zbog toga što ne drže faunu Evrope (zaštićene vrste), eto dokaz su i ove teme, i sami vidite da mesecima unazad na forumu najviše laži i provokacija iznose upravo oni koji sebe predstavljaju kao odgajivače papagaja ili kanarinaca.Mi smo se izborili i postavili taj odgoj na stabilan temelj u skladu sa zakonom šte tek čeka odgajivače ostalih ptica.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyThu 14 Oct 2010, 13:55


HAHA ma ljudi bozji mi smo inace drzava u kojoj vlada haos , gde macke kolo vode a misevi cute . Neznam dali je sad neko od vas shvatio sta hocu ovim da kazem . Ja jos nisam dosla u situaciju kao Miki , Sasa ili jos neki koji gajite ptice faune . Ali hocu da se izborim za svoje pravo koje imam , sto znaci da necu da vidjam ptice po transporterima na temperaturi od minusa kao ni neprstenovanu gomilu ptica za koje se nezna ni poreklo ni zdravstveno stanje jednostavno receno nije zivi stvor saka peska ! Ja sam clan ovog udruzenja i nije mi ni malo ni stid ni sramota Jednostavno imam isti cij kao Milan ili Sasa . Nazalost nasi ljudi imaju ocigledno velikih problema nesagledavsi sa svih strana sta ko dobija i sta ko gubi . SOF je u svojim redovima postavio one ljude koji se neskidaju sa tih istih funkcija na koje su seli kao da su bogom dani dok niko ne obraca na one koji placaju clanarine i toboze finansiraju svetska prvenstva . Sramno je da pomenem da medju hiljade papagaja mozete naci samo jednog koji je prstenovan . Jos je sramnije reci o uslovima na berzi ili pet sopovima . To su navodno ljudi o kojima je trebao da brine SOF. Sramno je reci da zbog SOFOVOG ponasanja ranijih generacija sada ispastamo mi mladji i ako se stvari ne razbistre ispastace i oni posle nas . Neka se sada svako nadje sam u mojim recima jer ne zelim nikog ovde da prozivam niti imenujem ! Drustva se oko nas raspadaju i stariji clanovi pljuju pod ta ista vrata koja su pripadala takodje SOFU , mnogi su se najzad probudili i shvatili sta su fnansirali i koga su finansirali ! . Zar nije sramno da naj bolji odgajivaci papagaja sa stazom od 30 tak i kusur godina su danas dospeli u tu situaciju da neznaju gde su bili sve godine . Licno ja poznajem nekolicinu takih ljudi i bas ti ljudi su na mene preneli svoje znanje i ljubav prema papagajima . E gde je sad SOF da stane iza tih ljudi i tim ljudima da da svoju podrsku i objasnjenja realna stvarnoscu . ????? Ama bre ljudi ovo su teme bez dna o kojima mozemo da kucamo i do kraja zivota bitno je da se pojedinci probude i zapitaju na koja vrata da kucaju - naravno da ta vrata budu prava . Bitno je da rascistimo situaciju i zbog nas i onih koji dolaze posle nas !!
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptySat 23 Oct 2010, 13:38

Ima još mnogo toga, ovo je bilo samo zagrevanje Smile. Dosta je za sad.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 14:44

kumca ::
Sve je to ok,ali kazi ti meni sta to treba da znaci da niko od odgajivaca iz srbije(bili su prisutni iz cele srbije)nije imao veterinarsku potvrdu.Kad vec pominjes saobracajne prekrsaje policija ima period kojim samo opominje vozace dok ne pocne stvarno kaznjavanje ,ko je opomenuo odgajivace i ko im treba ukazati na to nego SOF koga izgleda odgajivaci ne interesuju mnogo osim kada trebaju platiti nesto ,nemoj tako 'ONIX" ja bar gledam da budem realan i nikog ne branim niti napadam ali nemoj pricati da su odgajivaci krivi nije to bio jedan odgajivac ,i same sudije koje su izlagale ptice nisu imale to a to su sudije sofa,ljudima jednostavno niko nije ukazao na to ,pa ja sam u upravnom odboru drustva pri sofu pa nikakav dopis povodom toga nama nije stigo ,znaci nevodi se briga o odgajivacima ajde kazi da nije tako...!!!
E ovo je srž problema. Odgovorno tvrdim da je Kumča član upravnog odbora društva pri SOF-u. Ima ih dosta na funkcijama u drugim društvima koji su članovi našeg udruženja a kao predsednik udruženja uspostavio sam kontakte sa mnnogim klubovima i društvima odgajivača i mogu da kažem da i u tom SOF u duvaju razne struje, da ima svadja i spletki....
Izneću neke provderene stvari da se vidi kako neke stvari funkcionišu
- Skoro ni jedno udruženje iz Srbije nije dobilo zvaničnu pozivnicu za godišnju skupštinu SOF-a ( svi koje sam zvao potvrdili su a ovo SKORO sam samo stavio jer je možda neko ipak i dobio a ja nisam došao do tih podataka)
-na toj skupštini trebalo je da se prime i nove članice u SOF. Ni jedno društvo iz Srbije nije dobilo fotokopiju statuta tih članica, nije upoznato sa njihovim ciljevima, programom i rezultatima i nije održalo sastanak pre slanja delegata kako bi se donela odluka tog društva odnosno stav društva po odredjenom pitanju koje treba da predstavi delegat na skupštini. 90% tih delegata su prvi put na skupštini čuli koja društva treba da se prime u SOF tako da nisu mogli da iznesu stav društva koji oni predstavljaju već su iznosili neke svoje lične stavove što je u suprotnosti sa svim živim pravilnicima.
-O zapisniku sa skupštine ne moram ni da govorim, mnogi ih nisu ni dobili a oni neki su ih dobili nekoliko meseci posle skupštine sa konstantacijom da su šturi i nekompletni.
Sve ovo je u vezi sa onim što je KUMČA napisao, niko nikog ništa ne konsultuje niti obaveštava, odluke donosi par ljudi u ime svih a što je najgore i ti ljudi nisu ovlašćeni pa nisu ni upoznati sa problematikom i sa onim za šta dižu ruke. Tako se i delsilo da se izglasa taj pravilnik o Sekcijama za koji će vreme pokazati koliko štete nanosi društvima u Srbiji.

Ali vratimo se na izložbe, konkretno onu u Kragujevcu.
čačkao sam malo po internetu pa sam našao i pravilnik za izložbe tog tipa. Evo jedan interesantan član :
CLAN 10.
Društvo koje organizuje takmicenje dužno je da obavesti sve clanice Saveza 30 dana pre
zakazanog termina takmicenja.

To znači da je svako društvo moralo da dobije dopis od organizatora 30 dana pre održavanja takmičenja o mestu održavanja, vremenu, sa satnicom aktivnosti, o potrebnoj papirologiji i o uslovima koje izlagači treba da ispune konkretno za to takmičenje.

na ovaj način svi bi bili upoznati zvanično sa svim što bi trebalo da ih interesuje, e sad takmičenje kanarinaca slavujara je u jednom danu sa zakazanog mesta prebačeno na drugu lokaciju gde nisu učestvovali svi zainteresovani već samo odredjena fgrupica ljudi ( preko veze) kojima su ptice ocenjene. Ako izuzmemo činjenicu da sve tgo nije po zakonu ostaje nam i druga stvar da nije ni po pravilniku i ovakvim održavanjem takmičenja samo se favorizuju odredjeni odgajivači(preko veze) kako bi kasnije skuplje prodavali svoje ptice.

Tu sad na scenu stupaju sva društva iz Srbije koja nisu obaveštena o takmičenju u Kragujevcu pa i o onom u Jagodini a SOF bi morao da sankcioniše (po statutu i pravilniku) te koji su radili mimo pravilnika.

Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 14:59

Ovako MIlane.

Opet iznosis ne proverene informacije, ovako ne ide dalje.

Ako je kumca clan udruzenja onda to ne sme a da ne zna, da na svakom pozviu lepo pise , veterinarska dzvola obavezna. Onda ne radi svoj posao kako treba i ne zasluzuje da je u UO.

Sva drustva su dobila poziv za godisnju skupstinu SOF-a, kako je moguce ako nisu dobila poziv da na skupstini budu prisutna 30 delegata, ja mislim da se nepozvan nigde ne ide, a tako ni ovde. Svaki delegat mora da ima punomocje drustva da ga predstavlja na godisnjoj skupstini.. Kako je moguce da bez poziva budu prisutna 30 delegata Question Question Question KAd vec nesto napises moras znati cinjenicno stanje, opet ponavljam.

Sve clanice su dobile sa pozivom dnevni red skupstine i sa time se skupstina rukovodi, tako je u svim savezima, golubarski, fudbalski, kosarkaski, i to trebas znati.

Ako imate toliko clanova Sof-a koji su vasi clanovi, zasto onda , ako su bili delegati nisu glasali da budete primljeni u SOf. Nesto mi je tu nelogicno, ili ovo sto si neveo nije tacno ili i oni nisu bili zavas ..
Ako se ne varam primljena su tada dva drustva u SOf-u, a jedno je odbijeno.
Pratimsve desavanja oko rada saveza sitnih zivotinja, Sof-a, i po neka sporstka desavanja jer me to zanima i to volim, tako d a, kad s enesto napsie , treba se proveriti da li je to tacno ili ne, opet ponavljam, samo cinjenice. se traze..
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: aaaaaaaaaaa   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 15:12

onix ::
Ovako MIlane.

Opet iznosis ne proverene informacije, ovako ne ide dalje.

Ako je kumca clan udruzenja onda to ne sme a da ne zna, da na svakom pozviu lepo pise , veterinarska dzvola obavezna. Onda ne radi svoj posao kako treba i ne zasluzuje da je u UO.

Sva drustva su dobila poziv za godisnju skupstinu SOF-a, kako je moguce ako nisu dobila poziv da na skupstini budu prisutna 30 delegata, ja mislim da se nepozvan nigde ne ide, a tako ni ovde. Svaki delegat mora da ima punomocje drustva da ga predstavlja na godisnjoj skupstini.. Kako je moguce da bez poziva budu prisutna 30 delegata Question Question Question KAd vec nesto napises moras znati cinjenicno stanje, opet ponavljam.

Sve clanice su dobile sa pozivom dnevni red skupstine i sa time se skupstina rukovodi, tako je u svim savezima, golubarski, fudbalski, kosarkaski, i to trebas znati.

Ako imate toliko clanova Sof-a koji su vasi clanovi, zasto onda , ako su bili delegati nisu glasali da budete primljeni u SOf. Nesto mi je tu nelogicno, ili ovo sto si neveo nije tacno ili i oni nisu bili zavas ..
Ako se ne varam primljena su tada dva drustva u SOf-u, a jedno je odbijeno.
Pratimsve desavanja oko rada saveza sitnih zivotinja, Sof-a, i po neka sporstka desavanja jer me to zanima i to volim, tako d a, kad s enesto napsie , treba se proveriti da li je to tacno ili ne, opet ponavljam, samo cinjenice. se traze..

Veruj mi i ja se pitam isto KAKO JE MOGUĆE DA SE TAKO NEŠTO DEŠAVA.
OK, i dalje tvrdim da iznosiš neistine, demantuj me i skeniraj taj poziv, delovodnu knjigu gde je upisan i odluku sa sastanka društva i UO o imenovanju delegata kao i zapisnik sa stastanka gde se vidi da je celokupno članstvo upoznato sa dnevnim redom i svim bitnim pojedinstima i gde su odredjeni stavovi koje delegat treba da zastupa u ime tog društva.
Lično sam zvao rukovodstvo SOF-a po tom pitanju, niko nikom nije posalo nikakav zvaničan poziv, ni jedno društvo nije upoznato sa ciljevima, statutima i aktivnostima članica koje su predale zahtev za prijem u članstvo. Ali ne bi o svemo ovome da raspravljam sa nekom ko nije kompetentan i ko ne stoji iza svojih reči imenom, prezimenom i funkcijom Smile
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 15:32

Ok, Milane. Tvrdis nesto za sta nisi siguran, nemas ni jedan konkretan argument, i odma promenis temu i vrtis u ktug..
Lepo ma te pitao logicno je, kako je moguce da na skupstinu dodju 30 delegata a da nisu dobili pozive???
Kako je moguce da imas 30 gosta na slavi a da nisi zvao ni jednog???

Srtvarno mi jije jasno, sto s evrti obvako nesto u krug i pokusavaju da se zamenentexze i minimizira nesto , a znamo d anije tako....
Назад на врх Go down
twins
Posetilac
Posetilac
twins


Број порука : 20
Join date : 06.03.2009
Age : 59
Локација : beograd

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 16:37

Bio sam u Kragujevcu...
Tacno je da je izlozba prekinuta
prijavili neki losi ljudi, mali i pakosni
tacno je da se odrzala na drugoj lokaciji
svi otisli tamo, ne samo pojedini
mije bilo nikakvih prijava ja prvi nisam hteo da dam licnu kartu
za drugi put spremicemo se bolje, ipak mi stvaramo srpsku rasu a kom to smeta...
ne razumem samo one sto su do skoro hvatali divlje ptice i to snimali a sad im smetaju i kanarinci
meni licno vise smeta sto se brani upotreba drugih jezika ovde i izlaganje ljudi koji nisu srbi-onaj albanac naprimer-
razmislite malo i o tome
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 16:38

onix ::
Ok, Milane. Tvrdis nesto za sta nisi siguran, nemas ni jedan konkretan argument, i odma promenis temu i vrtis u ktug..
Lepo ma te pitao logicno je, kako je moguce da na skupstinu dodju 30 delegata a da nisu dobili pozive???
Kako je moguce da imas 30 gosta na slavi a da nisi zvao ni jednog???

Srtvarno mi jije jasno, sto s evrti obvako nesto u krug i pokusavaju da se zamenentexze i minimizira nesto , a znamo d anije tako....

u buduće srediti papire o zsravstvenom stanju ptica,prijaviti izložbu inspektorima,policiji jer se radi o skupu ljudi i pozvati dežurnog veterinara i problem rješen.takvu izložbu nitko neće moći prekinuti.
koliko ja vidim tu sof nije ništa skrivio,zna se da se na izložbe nemože ići bez analize izmeta ptica i bez prijave iste,tu je kriv organizator koji je primio takve ptice na izložbu,misleći da će sve biti u redu,a i sami uzgajivači koji takve ptice donose.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 19:25

Sve do sada sam ćutao i nisam se oglašavao povodom ovog događaja u nadi da će se konačno javiti i neko iz predsedništva SOF -a i objasniti, ako uopšte i može da da bilo kakvo objašnjenje, ljudima šta se u stvari dogodilo u Kragujevcu i zbog čega je ova izložba zatvorena, odnosno prekinuta. Međutim vidim da se niko od prozvanih ne oglašava nigde i jednostavno, kao i uvek do sada, ostavlja odgaivačima da nagađaju šta i gde je problem i da se međusobno glože.
Nije ovde samo problem to što je veterinarska inspekcija tamo zatekla stanje kakvo jeste (ptice bez odgovarajuće odnosno, nikakve veterinarske potvrde o zdravstvenom stanju), pa je zbog toga navodno prekinuta izložba. Ovde se radi o tome što ova izložba nije imala apsolutno nikakvu dokumentaciju o održavnju. Naime, društvo koje je organizovalo ovu manifestaciju pod okriljem i patronatom SOF-a nije nikome i nigde prijavilo uopšte održavanje ovoga. Čak ni policiji nisu podneli prijavu o okupljanju većeg broja građana ( što su bili u obavezi). O dobijanju dozvole od nadležnih organa za legalno organizovanje jedne ovakve manifestacije nije imalo ni govora iz jednog jedinog i jako prostog razloga: OVO DRUŠTVO, KAO I SOF, ZVANIČNO NE POSTOJE I NIGDE NISU NI ZAVEDENI, pa im kao takvima niko i ne može izdati nikakve dozvole ni kokoške da prodaju na nekoj pijaci a kamo li da organizuju izložbe i takmičenja kanarinaca.
Dalje. U Srbiji još uvek ne postoji, a zahvaljujući čelnicima SOF-a, nikada nije ni postojala matična baza podataka za bilo koje vrste ptica ( kanarince, papagaje, egzote), pa samim tim ne postoje zvanično ni te ptice a još manje njihovi odgaivači. Tek sada, u skorijoj budućnosti će se početi sa izradom te matične baze podataka a do tada mi, dragi prijatelji, zvanično nemamo nikakve ptice. Odavde sasvim logično proizilazi da je apsolutno nemoguće i neizvodljivo organizovati izložbu i takmičenje nečega čega i nema!
Znam da će većina vas biti (blago rečeno), zgranuta i u neverici kad sve ovo pročita, ali kao dokaz i potvrdu svega što sam izneo, slobodno se poslužite već navedenim linkovima i brojevima telefona nadležnih organa iz ove oblasti pa se informišite. Jeste da sve ovo boli i nimalo nije prijatno ali drage kolege činjenično stanje je na žalost tako!
Mislim da je sada svima jasno zašto je SOF od samog početka bio protiv našeg udruženja. Znam da ću možda zbog ove i ovakve svoje izjave imati problema u svom udruženju PPFE, ali jednostavno više nisam mogao da ćutim i pustim da se pošteni odgaivači i ljubitelji ptica glože međusobno a da pravi krivac i vinovnik ovakvog stanja stoji po strani i smeška se.
Još bi samo dodao i ovo. Sva društva, koja su registrovana pri SOF-u neka provere kod nadležnih organa da li su oni validno registrovani i zavedeni u bilo kakve evidencije i jednostavno da li uopšte i postoje.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 19:32

Zaboravio sam da dodam i ovo. Sigurno će te se zapitati pa kako su onda sve ove godine u nazad isti ti ljudi i SOF funkcionisali i organizovali razne manifestacije. Vrlo prosto. Postojao je prećutni dogovor između njih i tadašnjih čelnih ljudi o međusobnoj toleranciji! Međutim, sada se situacija drastično i iz korena promenila i to više ne funkcioniše kako su oni navikli - na njihovu žalost. affraid
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 20:34

twins ::
Bio sam u Kragujevcu...
Tacno je da je izlozba prekinuta
prijavili neki losi ljudi, mali i pakosni
tacno je da se odrzala na drugoj lokaciji
svi otisli tamo, ne samo pojedini
mije bilo nikakvih prijava ja prvi nisam hteo da dam licnu kartu
za drugi put spremicemo se bolje, ipak mi stvaramo srpsku rasu a kom to smeta...
ne razumem samo one sto su do skoro hvatali divlje ptice i to snimali a sad im smetaju i kanarinci
meni licno vise smeta sto se brani upotreba drugih jezika ovde i izlaganje ljudi koji nisu srbi-onaj albanac naprimer-
razmislite malo i o tome

Vidis druze nisu svi znali da je sve odrzalo na drugoj lokaciji, jer da su znali veruj mi ni tamo se nebi odrzalo.
jer tamo tek (ma gde to bilo) nije bila prijavljena nikakva izlozba, za tu lokaciju niko nije dobio poziv ( pa me onda interesuje kako su dosli na slavu bez poziva)
uslovi na toj lokaciji takodje nisu bili adekvatni a naravno ako izlagaci nisu imali papire za Kragujevac onda sigurno nisu imali ni za tu drugu lokaciju.

tako da si druze ti svojim postom zapravo podneo prijavu protiv organizatora jer ce nadlezni morati da reaguju na ovakve dojave po sluzbenoj duznosti i da sankcionisu one koji su mimo njihove odluke ipak organizovali izlozbu na drugoj ne prijavljenoj lokaciji.
organizatori su tako jos jednom prekrsili zakon samo sto im se ovog puta dodaje i to da su se oglusili o odluku nadlezne inspekcije.

a ja cu ``cisto iz radoznalosti`` kontaktirati nadlezne da proverim sta je odradjeno po tom pitanjun cisto da budem obavesten a i da obavestim tebe i slicne koji i dalje veruju u Deda Mraza.

pozdrav.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 20:40

Samo me živo zanima koje sudije su sudile to takmičenje u ilegali i čiji potpisi stoje iza izdatih "diploma"! No
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 22:10

Terali ste lisicu isterali mecku. Juce sam bio u razgovoru sa clanovima svog drustva i kad su saznali svi su istog momenta prokomentarisali da sve ovo lici kao na sukob sa Tadickom, a znate kakvo misljenje o njoj imaju pticari Sbije. Ja vam iznosim sta obican pticar ima da kaze o vasim akcijama. Takodje su rekli kako clan drustva pri sofu morao da se resi svojih ptica faune koje su bila sedma generacija izlezenih kod njega jer je primao pretnje sa vase strane. Koliko vidim i vasi clanovi stavljaju slike ptica na kojima su alke sofa, jel znaju oni da su "nelegalni" ? I ko ce suditi izlozbe koje cete organizovati ?
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 23:13

Situacija je kristalno jasna za one koji zele da vide, oni koji gledaju kroz zamagljena stakla nece shvatiti nikad.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 23:26

Zokbok988 ::
Terali ste lisicu isterali mecku. Juce sam bio u razgovoru sa clanovima svog drustva i kad su saznali svi su istog momenta prokomentarisali da sve ovo lici kao na sukob sa Tadickom, a znate kakvo misljenje o njoj imaju pticari Sbije. Ja vam iznosim sta obican pticar ima da kaze o vasim akcijama. Takodje su rekli kako clan drustva pri sofu morao da se resi svojih ptica faune koje su bila sedma generacija izlezenih kod njega jer je primao pretnje sa vase strane. Koliko vidim i vasi clanovi stavljaju slike ptica na kojima su alke sofa, jel znaju oni da su "nelegalni" ? I ko ce suditi izlozbe koje cete organizovati ?

druze, taj clan drustva pri SOF.-u je modao da prima pretnje samo od SOF.-a jer oni ne zele takve u svojim redovima a ne mi.
Nije trebao da se resava tih ptica, bilo je dovoljno da se prikljuci drustvu koje takve pticare ceni, pomaze i koje se bori za legalizacuju tih ptica kao sto su njegove.
Zao mi je sto tako nesto nije mogao da ima u svom maticnom drustvu.

a sto se tice nasih akcija nisi u pravu jer mi ni protiv jednog pticara u srbiji nismo podneli prijavu, a svi mi iz ovog udruzenja imali smo bar po tri, to sam vec rekao u nekom od ranijih postova. A pogotovu nije morao da ih se resava niti da slusa bilo kakve pretnje sa bilo cije strane jer je i njemu verovatno njegovo maticno udruzenje izdavalo alke za takve ptice i govorilo da je legalan pa ako im on i dalje veruje da ga ne obmanjuju onda nije imao cega da se plasi, a ako je shvatio da je bio obmanut i da nije legalan trebao je da se obrati udruzenju PPFE. jer kod nas su svi dobrodosli bez obzira koje ptice cuvaju i u kom su trenutno udruzenju, dobio bi punu podrsku i zastitu. A to sto je on morao da se resi tih ptica samo pokazuje da u svom udruzenju i drustvu nije imao nikakvu podrsku, pomoc i zastitu u tom smislu.

Evo ja tog pticara javno pozivam da se javi , vrati svoje ptice (clanarina je o mom trosku) i da ce dobiti svu pomoc i nece imati cega da se plasi niti da se osvrce na bilo kakve pretnje po tom pitanju.

pozdrav

Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyTue 26 Oct 2010, 23:53

SOF se na godisnjoj skupstini ogradjuje od odgajivaca PPFE i ne zeli ih u svojim redovima, a onda clanu SOF-a koji gaji FE navodno prete iz naseg udruzenja....a onda je mrmot zavio cokoladu...Da li sam verujes u to sto pises?
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 00:08

Sof se nije odrekao odgajivaca faune ako vase drustvo koje ima to ime nije primila u svoje redove. Licno znam coveka koji cuva faunu a bio je na toj skupstini. Nemojte da vrsite zamenu teza. Neki vasi dobro znaju o kome pricam kad kazem 7generacija faune.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 00:25

DonMiki ::
Zokbok988 ::
Terali ste lisicu isterali mecku. Juce sam bio u razgovoru sa clanovima svog drustva i kad su saznali svi su istog momenta prokomentarisali da sve ovo lici kao na sukob sa Tadickom, a znate kakvo misljenje o njoj imaju pticari Sbije. Ja vam iznosim sta obican pticar ima da kaze o vasim akcijama. Takodje su rekli kako clan drustva pri sofu morao da se resi svojih ptica faune koje su bila sedma generacija izlezenih kod njega jer je primao pretnje sa vase strane. Koliko vidim i vasi clanovi stavljaju slike ptica na kojima su alke sofa, jel znaju oni da su "nelegalni" ? I ko ce suditi izlozbe koje cete organizovati ?

druze, taj clan drustva pri SOF.-u je modao da prima pretnje samo od SOF.-a jer oni ne zele takve u svojim redovima a ne mi.
Nije trebao da se resava tih ptica, bilo je dovoljno da se prikljuci drustvu koje takve pticare ceni, pomaze i koje se bori za legalizacuju tih ptica kao sto su njegove.
Zao mi je sto tako nesto nije mogao da ima u svom maticnom drustvu.

a sto se tice nasih akcija nisi u pravu jer mi ni protiv jednog pticara u srbiji nismo podneli prijavu, a svi mi iz ovog udruzenja imali smo bar po tri, to sam vec rekao u nekom od ranijih postova. A pogotovu nije morao da ih se resava niti da slusa bilo kakve pretnje sa bilo cije strane jer je i njemu verovatno njegovo maticno udruzenje izdavalo alke za takve ptice i govorilo da je legalan pa ako im on i dalje veruje da ga ne obmanjuju onda nije imao cega da se plasi, a ako je shvatio da je bio obmanut i da nije legalan trebao je da se obrati udruzenju PPFE. jer kod nas su svi dobrodosli bez obzira koje ptice cuvaju i u kom su trenutno udruzenju, dobio bi punu podrsku i zastitu. A to sto je on morao da se resi tih ptica samo pokazuje da u svom udruzenju i drustvu nije imao nikakvu podrsku, pomoc i zastitu u tom smislu.

Evo ja tog pticara javno pozivam da se javi , vrati svoje ptice (clanarina je o mom trosku) i da ce dobiti svu pomoc i nece imati cega da se plasi niti da se osvrce na bilo kakve pretnje po tom pitanju.

pozdrav


ponavljam izgleda nisi procitao ili razumeo.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:24

Zokbok988 ::
Sof se nije odrekao odgajivaca faune ako vase drustvo koje ima to ime nije primila u svoje redove. Licno znam coveka koji cuva faunu a bio je na toj skupstini. Nemojte da vrsite zamenu teza. Neki vasi dobro znaju o kome pricam kad kazem 7generacija faune.
Ne pričaj gluposti molim te, SOF je nedosmisleno rekoa da oni u svojim redovima nemaju odgajivače faune Evrope i da ne žele da ih imaju dok ne dobiju zvanično obaveštenje od države da mogu da ih imaju. Iz tog razloga je naš prijem ODLOŽEN do stvaranja zakonskih uslova. A na tom istom sastanku primljeno je društvo sa identičnim ciljevima kao i naše i sa skoro identičnim statutom.
Znači SOF se ZVANIČNO odrekao svih odgajivača ptica FE i ostravio ih na milost i nemilost da se samo izbore za svoju legalnost. I tu nema nikakve diskusije.
Niko se medjutim nije pitao da li mi imamo faunu evrope ili nemamo odnosno koliko papagaja, kanarinaca i egzota imaju članovi našeg udruženja. Popis alkica je potvrdio da kod naših članova ima nekoliko hiljada ovih ptica.E to je nekom zasmetalo, jedno jako udruženje koje funkcioniše samostalno u skladu sa zakonom. Neki još lutaju u oblacima, mi zahtev za prijem u SOF nismo podneli kako bi nas oni priznali ili ne, priznati smo mi gde treba-od strane države ili kako bi nas zaštitili od bilo čega (vidimo kako štite svoje članove) već da bi zajedno sa njima kroz jednu zajedničku borbu pomogli svim odgajivačima i pticama u Srbiji.


Da rezimiram, neko je namerno bez ikakvog razloga i povoda želeo da se unese razdor medju odgajivačima, eto da nije bilo nas i naše aktivnosti više hiljada ptica, kanarinaca, papagaja... bi ostalo neobeleženo 2011 godine, nekoliko stotina ljudi (većina njih nikad nije bila član u ni jednom društvu SOFa) bi i dalje bilo van bilo kog društva u Srbiji.Ogromna većina odgajivača ne bi bila upoznata sa zakonima propisima i svim bitnim stvarima koji ih se tiču.... i da ne dužim i ovaj post.

Neko je pomenuo Aleksandru Tadić, mogu samo da kažem da je ona malo dete ( molim gospodju da se ne uvredi) u celom ovom problemu. Ne zaboravite ovde se prave dve struje odgajivača, zahvaljujući nekim tvrdoglavim foteljašima, ljudi koji znaju ko koliko jaja ima u džepu od drugih ptičara i to je ono što je opasno. U medjuvremenu i inspekcije su se edukovale, pa i laži više ne prolaze.



Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:32

twins ::
Bio sam u Kragujevcu...
Tacno je da je izlozba prekinuta
prijavili neki losi ljudi, mali i pakosni
tacno je da se odrzala na drugoj lokaciji
svi otisli tamo, ne samo pojedini
mije bilo nikakvih prijava ja prvi nisam hteo da dam licnu kartu
za drugi put spremicemo se bolje, ipak mi stvaramo srpsku rasu a kom to smeta...
ne razumem samo one sto su do skoro hvatali divlje ptice i to snimali a sad im smetaju i kanarinci
meni licno vise smeta sto se brani upotreba drugih jezika ovde i izlaganje ljudi koji nisu srbi-onaj albanac naprimer-
razmislite malo i o tome
Odlično, mali i pakosni ljudi su prijavili izložbu poštenih i iskrenih ljudi. Drago mi je da je izložba održana i da su svi na njoj učestvovali, jedva čekam da pročitam zvanično obaveštenje o izložbi, gde je održana, ko je učestvovao i ko je kako bodovan, ko je sudio, čije su ptice pobedile.... eto ako si bio mogao bi sve to da nam kažeš pa da se zajedno borimo protiv tih malih i pakosnih ljudi
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:42

Milan ::
Zokbok988 ::
Sof se nije odrekao odgajivaca faune ako vase drustvo koje ima to ime nije primila u svoje redove. Licno znam coveka koji cuva faunu a bio je na toj skupstini. Nemojte da vrsite zamenu teza. Neki vasi dobro znaju o kome pricam kad kazem 7generacija faune.
Ne pričaj gluposti molim te, SOF je nedosmisleno rekoa da oni u svojim redovima nemaju odgajivače faune Evrope i da ne žele da ih imaju dok ne dobiju zvanično obaveštenje od države da mogu da ih imaju. Iz tog razloga je naš prijem ODLOŽEN do stvaranja zakonskih uslova. A na tom istom sastanku primljeno je društvo sa identičnim ciljevima kao i naše i sa skoro identičnim statutom.
Znači SOF se ZVANIČNO odrekao svih odgajivača ptica FE i ostravio ih na milost i nemilost da se samo izbore za svoju legalnost. I tu nema nikakve diskusije.
Niko se medjutim nije pitao da li mi imamo faunu evrope ili nemamo odnosno koliko papagaja, kanarinaca i egzota imaju članovi našeg udruženja. Popis alkica je potvrdio da kod naših članova ima nekoliko hiljada ovih ptica.E to je nekom zasmetalo, jedno jako udruženje koje funkcioniše samostalno u skladu sa zakonom. Neki još lutaju u oblacima, mi zahtev za prijem u SOF nismo podneli kako bi nas oni priznali ili ne, priznati smo mi gde treba-od strane države ili kako bi nas zaštitili od bilo čega (vidimo kako štite svoje članove) već da bi zajedno sa njima kroz jednu zajedničku borbu pomogli svim odgajivačima i pticama u Srbiji.


Da rezimiram, neko je namerno bez ikakvog razloga i povoda želeo da se unese razdor medju odgajivačima, eto da nije bilo nas i naše aktivnosti više hiljada ptica, kanarinaca, papagaja... bi ostalo neobeleženo 2011 godine, nekoliko stotina ljudi (većina njih nikad nije bila član u ni jednom društvu SOFa) bi i dalje bilo van bilo kog društva u Srbiji.Ogromna većina odgajivača ne bi bila upoznata sa zakonima propisima i svim bitnim stvarima koji ih se tiču.... i da ne dužim i ovaj post.

Neko je pomenuo Aleksandru Tadić, mogu samo da kažem da je ona malo dete ( molim gospodju da se ne uvredi) u celom ovom problemu. Ne zaboravite ovde se prave dve struje odgajivača, zahvaljujući nekim tvrdoglavim foteljašima, ljudi koji znaju ko koliko jaja ima u džepu od drugih ptičara i to je ono što je opasno. U medjuvremenu i inspekcije su se edukovale, pa i laži više ne prolaze.





Bas me interesuje kako neko ko je admin ovakovog jednog fopruma coveku koji je clan foruma moze reci NE LUPAJ.... Question
NA skupstini Sofa niko nije pomenuo kolko ja znam , a znam oldicno da u SOf-u nema odgajivaca FE niti da ih SOf ne zeli, to ste iskoristili z arazne price i preppricavanja, kolko znam imali ste vi vaseg predstavnika tamo, tamo je on pricao nesto drugo..... Very Happy
Pa neka javno kaze kako je pricaos asvim suprotno od ovoga sada, da sam ja bio delegat na topj skupstini bili bi drugacije, za sve ove neproverene informacije i za sve onos to nije istina bilo bi sve drugacije....
Nije drustvo PPFE odbijeno sto Sof nema odgajivace FE ili ih ne zeli, nego sto je razmotrio vase planove unared, i sprecila da vi posle iznosite ovakve stvari kakos to sada ovde radi, bez cinjenica i argumenata, celokupna pticarska elita je jednoglasno donela odluku da se ovo udruzenje ne primi u SOF zbog rukovodstva, danas sam se bas raspitivao o svemnu ovome , i cuo svega i svacega. A o ovom u Kragujevcu samo ono sto sma ja pisao, da nema 40 krvicnih prijava , nit je organiator pobeao, sve je dogovoreno izmedju organizatora i odredjenih inspekcija... Voleo bi da me demantujeta sada i posatvite to sto vi znate i sta misliote da je istina... Da vidimo da je izloba nelegalna i da su napisane krivicne prijave?????
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:48

Da bi udruženje građana bilo legalno mora da bude registrovano u Agenciji za privredne registre. I naravno da od pomenute agencije dobije dozvolu. Mali broj udruženja ljubitelja ptica je zatražilo dozvolu za registraciju ili preregietraciju. Dobijanjem dozvole udruženje stiče status pravnog lica. Istine radi treba reći da udruženje građana ne mora da se registruje kod nadležne agencije i da time ne krši važeći zakon o udruženjima. Takvo udruženje može da deluje ali nema status pravnog lica što znači da ne može da raspaže novcem niti da vrši bilo kakvu novčanu transakciju. Udruženja ljubitelja ptica ne mogu da funkcionišu ako nemaju status pravnog lica jer im je novac neophodan za rad (uplata članarine i sl.) Novoosnovana udruženja kao što je udruženje PPFE izvršilo je kod nadlezne Agencije za privredne registre registraciju i time postalo legalno sa statusom pravnog lica. Postojeća udruženja koja se nisu preregistrovala i uskaldila svoje statute sa zakonom o udruženjima građana nisu legalna. Takva udruženja ne mogu da organizuju izložbe i takmičenje ptica niti da na njima učestvuju. Šta više i SOF je po novom zakonu nelegalni savez jer nije obavio preregistraciju u nadležnoj Agenciji za privredne registre. Izložbe koje se organizuju pod pokroviteljstvom SOF-a su takođe nelegalne. Organizovanjem tih izložbi krši se veliki broj važećih zakona koji tu oblast regulišu. Kada sva ili bar većina postojećih društava obavi preregistraciju potrebno je da organizuju osnivačku skupštinu na kojoj će usvojiti statut saveza i ostala pravna akta koja su po zakonu neophodna. Tako formiran Savez udruženja ljubitelja i odgajivača ptica treba da podnese zahtev za registraciju nadležnoj Agencuji za privredne registre. Agencija je dužna da u roku od 30 dana izda rešenje o registraciji. Time SOF postaje legalni i legitimni predstavnik udruženja odgajivača i ljubitelja ptica Srbije.
Ovaj post sam napisao u najboljoj nameri sve sa ciljem da smanjim napetost i netrpeljivost koja postoji imeđu SOF-a i PPFE-a koja nikome nije od koristi. Sukobom gube SVI a najviše ljubitelji i odgajivači ptica u Srbiji.
Назад на врх Go down
onix
Član
Član



Број порука : 45
Join date : 11.01.2010

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 01:54

mića ::
Da bi udruženje građana bilo legalno mora da bude registrovano u Agenciji za privredne registre. I naravno da od pomenute agencije dobije dozvolu. Mali broj udruženja ljubitelja ptica je zatražilo dozvolu za registraciju ili preregietraciju. Dobijanjem dozvole udruženje stiče status pravnog lica. Istine radi treba reći da udruženje građana ne mora da se registruje kod nadležne agencije i da time ne krši važeći zakon o udruženjima. Takvo udruženje može da deluje ali nema status pravnog lica što znači da ne može da raspaže novcem niti da vrši bilo kakvu novčanu transakciju. Udruženja ljubitelja ptica ne mogu da funkcionišu ako nemaju status pravnog lica jer im je novac neophodan za rad (uplata članarine i sl.) Novoosnovana udruženja kao što je udruženje PPFE izvršilo je kod nadlezne Agencije za privredne registre registraciju i time postalo legalno sa statusom pravnog lica. Postojeća udruženja koja se nisu preregistrovala i uskaldila svoje statute sa zakonom o udruženjima građana nisu legalna. Takva udruženja ne mogu da organizuju izložbe i takmičenje ptica niti da na njima učestvuju. Šta više i SOF je po novom zakonu nelegalni savez jer nije obavio preregistraciju u nadležnoj Agenciji za privredne registre. Izložbe koje se organizuju pod pokroviteljstvom SOF-a su takođe nelegalne. Organizovanjem tih izložbi krši se veliki broj važećih zakona koji tu oblast regulišu. Kada sva ili bar većina postojećih društava obavi preregistraciju potrebno je da organizuju osnivačku skupštinu na kojoj će usvojiti statut saveza i ostala pravna akta koja su po zakonu neophodna. Tako formiran Savez udruženja ljubitelja i odgajivača ptica treba da podnese zahtev za registraciju nadležnoj Agencuji za privredne registre. Agencija je dužna da u roku od 30 dana izda rešenje o registraciji. Time SOF postaje legalni i legitimni predstavnik udruženja odgajivača i ljubitelja ptica Srbije.
Ovaj post sam napisao u najboljoj nameri sve sa ciljem da smanjim napetost i netrpeljivost koja postoji imeđu SOF-a i PPFE-a koja nikome nije od koristi. Sukobom gube SVI a najviše ljubitelji i odgajivači ptica u Srbiji.


Postovanje gospodine Mico
Gledam vase tekstove pojedine i slike vasih ptica i mogu Vam samo odati priznajje za taj rad i trud cheers

Sada bi vas zamolio da kazate odakle vama ta informacija da se SOF nije preregistrovao i sve njene clanice..... Laughing
To je sve odavno odradjeno, tu problematiku odlicno poznajem i znam da su sve clanice obavezne da psoalju SOF-u kopiju preregistracije.... To je odradjeno odavno.
Recite mi samo odakle vam ta ideja da je SOF nelegalan koji je savez i koji ima toliko clanica , koje su sve preregistrovane , clan je COM-a a drustvo PPFE legalno???
I molio bi odgovor oko one rperegistracije, kako mozete neproverene informacije da iznosite ovde??? Mislim da to vama ne ide u prilog i ne sluzi na cast pored onakvih tektstova.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 EmptyWed 27 Oct 2010, 05:14

meni su smiješni tekstovi tipa učlani se u ppfe i neboj se,ej pa nije još ništa priznato ni legalizirano,meni samo žao ovakvih kao što je gospodin MIĆA što se trudi a nema pojma da može izgubiti sav taj trud ako netko pošalje inspekciju u svilajnac,teško da pola mjesta nezna tko drži ptice.
Назад на врх Go down
Sponsored content





SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane   SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
SOF Srpska ornitološka federacija- laži , prevare i obmane
Назад на врх 
Страна 3 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: