PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Kanarinac srpski slavujar

Go down 
+58
alempije
SlavujarGRD
nebojsa8
slavishab
predragdelija
pepikg
ivan62
AndrijaKg
Dragan Baca
bondža1
tole
sasaznas
goran70
Green Singer
voja_ilic
jigor
drakceJA
jevca5
boris
lujo
vucjanacc
Zokbok988
cajzla
Timbrado
grujo
diskus
belobradi
Milic
rale
Бане
Gost
kumca
Danijelvr
pticar nis
BOCKA
Laza
horvat
andiok
ticar
alann
Drle
Luckyboy
sasha
Petar
Mossad
gost1
alexandar
Boban
Vlada Nish
dr dac
twins
saso78
Vladan
kemo89
Ivan_Nish
Steva
Sasa Jovanovic
Milan
62 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 28 Mar 2009, 13:44

Ova tema je nekako zamrla. pošto se radi o Srpskom pevaču slavujaru mislio sam da će biti dosta tema i puno stručnjaka i interesantnih diskusija.
Ne mogu da odgovorim na poslednji post jer ne znam ništa o tome kad slavujar može da "probije" i na koji način.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 29 Mar 2009, 17:42

SELEKCIONAR PRVE SRPSKE RASE KANARINACA



Više godina se bavim pisanjem tekstova o pticama za razne stručne časopise, a ozvaničenje početka procedure za priznavanje prve srpske rase kanarinaca – srpskih pevača slavujara me podstaklo da za jednu od novina u kojima pišem obradim i tu temu. Začetci stvaranja kanarinaca slavujara vezani su za prostor jugoistočne Srbije, tačnije za Vranje, Vlasotince, Leskovac i Niš, a mnogi odgajivači kanarinaca sa ovih prostora su pre šesdesetak godina počeli da se upuštaju u pokušaje da pesmu slavuja nametnu svojim kanarincima. Najveći odgajivač kanarinaca iz Vranja Jovan Jovanović Sunder bio je jedan od pionira u ovom poslu, a možda i čovek koji je imao presudnu ulogu u stvaranju prve naše rase kanarinaca. 24.06.2000. godine pri Savezu organizacija za zaštitu i odgoj ptica SCG je formirana u Kruševcu sekcija odgajivača slavujara “Srpski pevač slavujar”, a 2005. godine u okviru Saveza organizovano je i polaganje ispita za sudije ocenjivače pesme slavujara (sada ih ima dvoje), što je značilo da je zvanična procedura za priznavanje slavujara kao prve srpske rase kanarinaca na našim prostorima zvanično započela. Bitnost svega navedenog ogleda se u tome što samo tri nacije na svetu imaju svoje priznate rase kanarinaca pesme, a to su Belgijanci – malinoe, Nemci – rolere i Španci – timbradose, dok su američki pevači, srpski pevači slavujari, ruski pevači i persijski pevači rase koje čekaju na verifikaciju, koja je vrlo daleko, od strane C. O. M. –a(Svetske orintološke organizacije). Selekcija kanarinaca koja traje više od pet vekova učinila je da danas ima preko 600 varijeteta kanarinaca boje i 28 priznatih rasa poziturnih kanarinaca, a svega 3 rase kanarinaca pesme, iako su oni u početku gajeni prvenstveno zbog peva, a razlog tome je komplikovanost genetske naslednosti pesme.
Pripremajući materijal o slavujarima shvatio sam ono što sam i znao, ali sada sam uvereniji u to da je naš Jovan Jovanović Sunder imao viziju o razvoju rase kanarinaca peva i da je vrlo uspešno počeo da je sprovodi dugogodišnjim gajenjem i selekcijom kanarinaca pevača slavujara. Skoro svi današnji odgajivači slavujara u Srbiji u svom jatu imaju makar u nekoj ptici poreklo i prenete gene ptica koje je gajio Jova Sunder. Sećam se da mi je čika Jova Sunder, koji je i mene kao dečaka “zaptičario”, govorio da pravi “pevne” ptice, odnosno one koje mogu da prihvate nimalo lak, ali prekrasan pev slavuja. Prvi je u tadašnje kanarince trilere(brzozvonaće) izmedju sedamdesetih i osamdesetih godina dvadesetog veka ubacio u ukrštanja malinoe, a posebno bih istakao i rolere, što je po meni bilo presudno za genetsku sposobnost rase u nastanku da otpevava pesmu slavuja. Možda su neki odgajivači iz drugih gradova imali više uspeha u treniranju mladih kanarinaca i nametanju pesme slavuja, ali mahom su to bile ptice iz Jovinog jata, što je bio dokaz da je on prvi selekciju pravilno usmerio u željenom pravcu. To ukazuje da je Jova u tadašnje kanarince uspeo da usadi gene koji su od njih napravili pevače kakvim se danas retko ko može pohvaliti, jer dobar slavujar je sada kanarinac sa možda i najlepšim pevom u svetu kanarinaca. Pored toga bio je i esteta što se tiče izgleda ptica, posebno čuven po predivnim ćubastim kanarincima u beloj, žutoj i šarenoj boji. Držanje velikog broja priplodnih parova ( i do 150) i priprema hrane po njegovom posebnom receptu za mlade koja objedinjuje sve što im je potrebno za pravilan razvoj bio je Jovin sistem u odgoju kanarinaca, a to je nešto što danas primenjuju svi najveći zapadno evropski odgajivači ptica(samo sa fabričkom hranom za mlade). Ptice sa faktorom crvene boje još tada je izbacio iz selekcije jer su oni bili slabiji pevači, a dokaz da je bio u pravu je to što se i danas toga pridržavaju svi odgajivači kanarinaca slavujara, a uostalom gotovo ni jedne rase kanarinaca pesme u svetu nema u crvenij boji. Iz svega navedenog vidimo da je u vremenu kada je živeo i gajio ptice išao u tome nekoliko velikih koraka napred u sredini gde avikultura nije bila razvijena, kakava je uostalom i sada. Danas na žalost u Vranju nema ili ima u malom broju kanarinaca soja kakve je odgajao Jova Sunder, a na sreću u nekoliko gradova Srbije(Kruševac, Niš, Leskovac, Paraćin, Ćuprija, Jagodina, Beograd i Subotica) slavujari se masovnije gaje i usavršavaju. Napredak je evidentan, zahvaljujući i današnjoj boljoj tehnici za snimanje i emitovanje peva slavuja mladim kanarincima, tako da se postiglo da pojedini kanarinci odpevavaju samo slavujske, poželjne melodije( pravilnikom za ocenjivanje dozvoljena je samo jedna kanarinska tura za ptice u prvoj, a dve za ptice u drugoj godini starosti).
Nekad, verovatno kroz podosta godina, srpski pevači slavujari će možda postati svetski verifikovana rasa kanarinaca peva, pa zbog toga se moramo potruditi da ostane zabeleženo da je jedan od prvih, a možda i najzaslužnijih, stvaraoca te rase bio naš sugradjanin Jovan Jovanovi} Sunder, a naš grad Vranje jedno od mesta gde se otpočelo sa kreiranjem kanarinaca pevača koji su po mnogim kriterijumima izuzetni.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 01 Apr 2009, 14:25

Veoma nteresantan tekst. Ja bi samo da napomenem da su izostavio i Pirot kao prostor gde se mnogo godina unazad gaje i usavršavaju isključivo slavujari. Da budem iskren ja do skora za drugog kanarinca nisam ni znao , niti sam imao prilike da vidim ovde, ima svega par ljudi koji čuvaju kanarince boje, lično poznajem dvoje sa crvenim intenzivnim i mozaičnim, a i u najzabačenijeim selima ima ljudi koji čuvaju i odgajaju slavujare.
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 01 Apr 2009, 15:44

jako lep i interesantan tekst pogotovu za nas pocetnike
HVALA Shocked Smile cheers
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyWed 01 Apr 2009, 16:54

Slazem se Milane Pirot je grad u blizini Nisa tako da sigurno to sto kazes stoji i naravno da su i odgajivaci iz tog grada ucestvovali u prvobitnoj kreaciji slavujara.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyThu 09 Apr 2009, 22:06

pozdrav,

Recite mi sta se desava kada se ne skoluje slavujar, ima li on neku svoju pesmu genetski?

Imam slavujare i svi su skolovani, odlicni pevaci, sada treba da dobijem mlade ptice ali posto
mi je to prvi put nemam iskustva u skolovanju, a nemam ni disk za skolovanje, pa me interesuje
da li imaju neku pesmu ako se ne skoluju ili bi to bilo upropascavanje ptice.
Ako je tako da se snalazim negde za skolicu?

HVALA
pozzz
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 10 Apr 2009, 01:52

Pisi koliko si ih platio pa videcemo koliko su skolovani.
A, ako su skolovani onda nema sta da brines.
A Cd moze ti dati onaj koji ti prodao kanarince.

I znas kako treba da pjevaju skolovani slavujari?
Назад на врх Go down
twins
Posetilac
Posetilac
twins


Број порука : 20
Join date : 06.03.2009
Age : 59
Локација : beograd

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 10 Apr 2009, 09:23

DonMiki ::
pozdrav,

Recite mi sta se desava kada se ne skoluje slavujar, ima li on neku svoju pesmu genetski?

Imam slavujare i svi su skolovani, odlicni pevaci, sada treba da dobijem mlade ptice ali posto
mi je to prvi put nemam iskustva u skolovanju, a nemam ni disk za skolovanje, pa me interesuje
da li imaju neku pesmu ako se ne skoluju ili bi to bilo upropascavanje ptice.
Ako je tako da se snalazim negde za skolicu?

HVALA
pozzz

druze, slavujar je kanarinac nametnute pesme. znaci ako nema gde da cuje ture od slavuja, seve, drozda, kosa, vuge... nece ih ni pevati. pevace kao svaki drugi kanarinac. da bi imao dobrog slavujara moras pored dobrih priplodnih ptica imati i dobru "skolu". posto kazes da su ptice koje si uzeo za priplod odlicni pevaci onda ti jos samo ostaje da mladima obezbedis odlicnu skolu i uspeh nece izostati.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 11 Apr 2009, 20:49

saso78 ::
Pisi koliko si ih platio pa videcemo koliko su skolovani.
A, ako su skolovani onda nema sta da brines.
A Cd moze ti dati onaj koji ti prodao kanarince.

I znas kako treba da pjevaju skolovani slavujari?

Mislim da cena nije toliko presudna, jer covek moze i na poklon dobiti dobre ptice.

Ali evo ja sam par platio 100e muzjaka 80 a zenku 20e.

A onig treceg sa cubom (ako si video slike) dobio na poklon, sto ne znaci da nije kvalitetan.
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 11 Apr 2009, 21:16

Don Miki onda snimaj kako pevaju i postavi snimak.
A ako nisi video onda idi na www.slavujar.com.mk
Tamo su ljepo objasneti glasovi slavujara...
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySat 11 Apr 2009, 21:22

a ata ti govori cena?

ovaj sajt ne radi.
Назад на врх Go down
Mossad
Posetilac
Posetilac
Mossad


Број порука : 21
Join date : 02.04.2009
Age : 40
Локација : Kragujevac

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 00:49

Kucaj samo http://www.slavujar.com/
Ovaj radi Smile
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 01:02

ovaj radi ali nece pustiti pesme
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 01:11

mora da hoce ja sam sada slusao.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 01:21

meni nece
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 01:21

pa dobro nece ni kod milana lol!
Назад на врх Go down
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 11:09

Onda do net je...
Probaj da slusnes na drugi net ili komp.
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 11:44

Instalirajte FlashPlayer u vas browser pa ce te cuti pesme. lol!
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 15:43

imam flash pl.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 21:24

Sajt je ok. Lucky boy je u pravu, probajte sa Adobe flash playerom. Ako nece ni tako, verovatno neka druga komponenta nedostaje.
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptySun 12 Apr 2009, 21:32

I kod mene funkcionise bez problema ,to je nesto kod vas na vase Pc mozda traze nove lol! lol!
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 29 May 2009, 01:14

DonMiki ::
saso78 ::
Pisi koliko si ih platio pa videcemo koliko su skolovani.
A, ako su skolovani onda nema sta da brines.
A Cd moze ti dati onaj koji ti prodao kanarince.

I znas kako treba da pjevaju skolovani slavujari?

Mislim da cena nije toliko presudna, jer covek moze i na poklon dobiti dobre ptice.

Ali evo ja sam par platio 100e muzjaka 80 a zenku 20e.

A onig treceg sa cubom (ako si video slike) dobio na poklon, sto ne znaci da nije kvalitetan.

Druže dobro si ih platio sa obzirom da ptica kao rasa nije priznata od C.O.M.-a
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 29 May 2009, 14:17

znam brate da sam puno platio ali staces kad nesto volis, a nemas strpljenja da cekas i trazis.
ali nije mi zao ptice su odlicne a i kad se pogleda da sam dobio jednog na poklon to mu dodje tri pitice po 33e a to i nije strasno.

pozdrav
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 29 May 2009, 14:25

dat ču ti ja moje po 15-20 eura lol!
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 EmptyFri 29 May 2009, 14:30

ticar ::
dat ču ti ja moje po 15-20 eura lol!

a prevoz 100e Rolling Eyes
Назад на врх Go down
Sponsored content





Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kanarinac srpski slavujar   Kanarinac srpski slavujar - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Kanarinac srpski slavujar
Назад на врх 
Страна 2 of 10Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Nacini parenja kanarinaca -parenje na skok
» SRPSKI VISOKOLETAČ SVL
» ruski kanarinac

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: