PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 MOZAIK AHAT

Go down 
+16
lakigtb
sasaznas
Boban
saša vr
Zika
Danijelvr
IGOR 72
Бане
Laza
Миланче
Steva
alexandar
Milan
pticar nis
ticar
Gost
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4
АуторПорука
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 20 Mar 2010, 23:26

ban2 ::
Za sada bi stavio osnovnu podelu lipohrpm mozaika Crveni lipohrom mozaici tip 1 i tip 2, i zuti lipohrom mozaici tip 1 i tip 2....

MOZAIK AHAT - Page 4 Lipcrvmozaik MOZAIK AHAT - Page 4 Lipohromcrvenimozaiktip
lipohrom crveni mozaik tip 2 ( muzijak)

MOZAIK AHAT - Page 4 Lipohromcrvenimozaiktip lipohrom crveni mozaik tip 1 ( zenka)


MOZAIK AHAT - Page 4 Lipcrvenimozaikcipar lipohrom crveni mozaici tip 2 i tip 1
.

To tip1 tip 2 odnosi se na muzjaka i zenku?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 20 Mar 2010, 23:48

Da, razlika je samo u crvenoj boji.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySun 21 Mar 2010, 01:42

tip 1 mozaici su ženke bez maske samo crtica iznad oka,mužijak kratka maska,kod njih su samo ženke izložbene

tip dva ženke sa kratkom ružnom maskom,mužijaci sa velikom maskom,kod njih idu samo mužijaci na izložbe,to se još naziva muška i ženska linija.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySun 21 Mar 2010, 16:19

lujo ::
ahat crveni mozaik
ahat pastel crveni mozaik
ahat topaz crveni mozaik
ahat opal crveni mozaik
ahat eumo crveni mozaik
ahat onix crveni mozaik
opal crveni mozaik
feo crveni mozaik
satine crveni mozaik
crni crveni mozaik
izabela crveni mozaik
crni pastel crveni mozaik
crni pastel sivokrilni crveni mozaik
crni opal crvenii mozaik
smeđi opal crveni mozaik
izabela crveni mozaik
izabela opal crveni mozaik
crni topaz crveni mozaik
smeđi topaz crveni mozaik
izabela topaz crveni mozaik
crni eumo crveni mozaik
smeđi eumo crveni mozaik
ahat eumo crveni mozaik
izabela eumo crveni mozaik
crni onix crveni mozaik
smeđi onix crveni mozaik
izabela onix crveni mozaik

i to sve puta 2 jer postoje i svi u žutom mozaiku.


A tu koja je razlika izmedju ahat opal crvenog mozaika i opal crveni mozaik.Ako moze slika,da vidim razliku do sada sam mislio da je to isto?
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySun 21 Mar 2010, 17:57

opalni je samo ćisti opal bez ahatnih šara,

ovo je ahat opal crveni mozaik,

http://www.deschinkel.be/Nieuwe%20site/Nieuwe%20kleuren/Foto%27s/12.1%20agaat%20opaal%20rood%20mozaiek%20type%202.jpg

a ovo smeđi opal crveni mozaik on nema šare.

http://www.deschinkel.be/Nieuwe%20site/Nieuwe%20kleuren/Foto%27s/11.3%20bruin%20opaal%20rood%20mozaiek%20type%202.jpg

a opal crveni mozaik nema na ovim stranicama jer je to stara linija a tu su samo nove.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySun 21 Mar 2010, 23:51

Zamolio bi da se postave slike kao bi bilo lakse clanovima koi se slabije snalaye na racunaru. Lujo je napravio spisak pa bi molio ko je u mogucnosti da po tom spisku izlepimo ime i odmah sliku.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyWed 24 Mar 2010, 23:23

Imam zenku crnu opal crvenog mozaika,dali je dobra kombinacija pariti je sa crvenim ahat mozaikom.Ovo pitam najvise u vezi ciscenja feomelanina
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 25 Mar 2010, 00:54

Milan ::
Zamolio bi da se postave slike kao bi bilo lakse clanovima koi se slabije snalaye na racunaru. Lujo je napravio spisak pa bi molio ko je u mogucnosti da po tom spisku izlepimo ime i odmah sliku.
Na početku ove teme sam postavio neke slike pa mogu da se pogledaju a biće ih još.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 10 Apr 2010, 12:51

Nisam dobio odgovor na pitanje dali je ok pariti ahat crveni mozaik sa crnom opal zenkom mozaik.
I koja kombinacija je najbolja za dobiti ahate sa sto manje feomelanina
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 10 Apr 2010, 15:11

Ja bih postavio još jedno pitanje sa rizikom da ću biti kritikovan jer se možda udaljavam od teme. Naime ja po prvi put uzgajam bakarce. Oni su mi čitavu zimu proveli napolju i to su više nego dobro podneli i sada su u fazi sparivanj... sve ide po planu.
Interesuje me da li lipohrom crveni mozaik kanarinci mogu da se sve vreme i zimi drže na otvorenom.
Unapred hvala.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 10 Apr 2010, 15:35

Imao sam mozaike zimus napolju bez ikakve zaštite i nisam imao gubitaka. Eto sad se sve ptice pare a video si na onom klipu onu mozaik ženku koju sam uneo sa terase odmah je upario štiglić.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 10 Apr 2010, 15:42

trnar ::
Nisam dobio odgovor na pitanje dali je ok pariti ahat crveni mozaik sa crnom opal zenkom mozaik.
I koja kombinacija je najbolja za dobiti ahate sa sto manje feomelanina

ovo prvo ne valja a ovo drugo je izabela crveni mozaik.ili ahat topaz crveni mozaik.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 15:25

Zenka,- koja je ahat opal mosaik bolje je upariti sa muskim ahat opal mosaikom - ili sa ahatnim mozaikom.
Molim da mi sto brze odgovorite.
Pozdrav
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 18:36

Iz prve kombinacije dobies mlade ahat opal mozaik oba pola , a iz druge kombinacije dobijas normali nosioci na opal .. Mislim da je bolje prva kombinacija.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 19:35

trnar ::
Zenka,- koja je ahat opal mosaik bolje je upariti sa muskim ahat opal mosaikom - ili sa ahatnim mozaikom.
Molim da mi sto brze odgovorite.
Pozdrav

ahat opal ženka sa ahat opal mužijakom kako je rekao canary dobijaš sve u ahat opal mutaciji

problem je što ne valja pariti opale sa opalima jer ispadaju loše ptice,to se može napraviti jedino ako su odlični primjerci ali samo jednu godinu,

ja predpostavljam da govoriš o ahat opal crvenom mozaiku

onda na tu ženku je bolje staviti ahat crvenog mozaika,mladi budu svi ahati crveni mozaici s tim što će u toj kombinaciji svi mladi i ženke biti nosioci opala.jer je opal recesivna mutacija a ne spolno vezana.
dogodine te mlade mužijake pariš sa ahat opalima i dobijaš pola ahata i pola opala u oba spola.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyTue 18 May 2010, 21:37

Hvala Vam sto ste mi pomogli u izboru.Pustio sam joj ahat crveni mozaik.
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyThu 20 May 2010, 22:49

Gospodine lujo jel mozetee objasniti zasto ne valja pariti opal sa opal?
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyFri 21 May 2010, 04:18

Canary Martin ::
Gospodine lujo jel mozetee objasniti zasto ne valja pariti opal sa opal?

canary,parenjem bilo koje mutacije kod kanarinaca međusobno dobijaju se loše ptice,
razlog tomu je što su te mutacije u biti razrjeđeni faktor od normala.
a to su -satine,opal,topaz,feo,eumo.čak i ahat pastel u mozaiku.

sve te ptice ako se pare međusobno u mutaciji postaju svijetlije i gube crtež(šare)
a bez crteža su te ptice nula

a ahatna serija popravlja sve navedene ptice dok te ptice kvare ahata,

što znači ako parimo ahat crvenog mozaika sa ahat opal crvenim mozaikom dobiti čemo sve ptice ahatne koje su nosioci opala,poslije toga se ahat nosioc pari sa opalnom ženkom i dobiju se opali i ahati,s tim da koji budu opalni biti če odlične ptice jer im je ahat prenio dio crteža koji bude tamniji,a koji budu ahatni biti će lošiji jer su izgubili dio crteža,tj opal ga je razrjedio.

zbog toga tko misli imati dobre ptice u mutaciji mora imati kvalitetne ahatne ptice s tim da nikad ne smiju ostati bez čistih ahata,inače uzgoj mutacije propada.

nisam još rekao,parenjem ahat crv,moz s ahat opal crv,moz,dobiju se svi ahati to smo rekli,ali nisam rekao da su ti ahati u biti najbolje izložbene ptice,jer im opal u prvoj generaciji samo izblijedi leđa a crtež ostane jak,pa imamo dojam da su šare na svijetloj podlozi,tj leđa budu crno bijela.što i je najpoželjnije.ali tu pticu možemo koristiti poslije samo za popraviti opale,za ahate je to poslije čista nula,znači ne vračati na ahate.

savjet,-ne kupovati na izložbama prvake u ahatnim mozaicima,jer to su u biti nosioci od opala,satinea,euma.topaza.što nam kvari kasnije uzgoj.


još sam čuo da netko uzgaja feose ali da mu ispadaju loši,naravno jer im nitko nije rekao da se feosi ne pare međusobno.feosi bez ptica u smeđoj seriji su ništa,može jednu do dvije godine ali kasnije bože sačuvaj.

canary što te zanima pitaj,
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptyFri 21 May 2010, 09:30

lujo ::

savjet,-ne kupovati na izložbama prvake u ahatnim mozaicima,jer to su u biti nosioci od opala,satinea,euma.topaza.što nam kvari kasnije uzgoj.

Lujo, sve cestitke za tekst, covek ovde uvek nauci nesto novo...Stvarno sam se iznenadio za neke stvari, pogotovo za ovu recenicu iznad.
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 22 May 2010, 13:20

Lujo,
najiskreniji,najpotpuniji,najkorisniji,najrazumljiviji tekst i odgovor koji sam ikada dobio i od koga sam najlakse i veoma jasno shvatio to sto sam pitao i zeleo znati.
Naljepse ti hvala i pozdrav,
Ratko
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 EmptySat 22 May 2010, 14:38

trnar ::
Lujo,
najiskreniji,najpotpuniji,najkorisniji,najrazumljiviji tekst i odgovor koji sam ikada dobio i od koga sam najlakse i veoma jasno shvatio to sto sam pitao i zeleo znati.
Naljepse ti hvala i pozdrav,
Ratko

trnar što te zanima pitaj,ako znam pišem ako neznam reći ču neznam.
Назад на врх Go down
Sponsored content





MOZAIK AHAT - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOZAIK AHAT   MOZAIK AHAT - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
MOZAIK AHAT
Назад на врх 
Страна 4 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» LIPOHROM CRVENI MOZAIK KANARINCI
» satine crveni mozaik
» Mozaik kanarinci i bastardi

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI BOJE-
Скочи на: