PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Australijske zebe - Page 7 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Australijske zebe - Page 7 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Australijske zebe - Page 7 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Australijske zebe - Page 7 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Australijske zebe - Page 7 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Australijske zebe - Page 7 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Australijske zebe - Page 7 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Australijske zebe - Page 7 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Australijske zebe - Page 7 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Australijske zebe - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Australijske zebe - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Australijske zebe

Go down 
+87
Nikola N.
StodOne
žako
tiktak87a
Alek 69
Ognjena
Decky
Mary Jo
PetarMakce
mikisa841
ivcarep
penzioner
DonBranko
Browningbar
Marcus1
SimonSu
sphone
lepotica cana
Mario94
makimk
Miljan90
kanarinci
Jazzyana
larpurlar
Gost
Uros/Zavisa
ned0__
Ivan/Rex
Igor578
milun
Mariozajecar
danee87
Batke
dane 87
nikolaleskovac
marko_s_ks
horkolerbus
Stamos
dzony6
coex
tarant_rijeka
dalibor vasic
nine97petrovic
Robertina
korbach
jevca5
Erko.Zvezdan
markojunior
tole
marconi
mmsl
jecham
madnesstears
farmacy
voja_ilic
Green Singer
Exotic
NiKoL@
lepi
Rade_NS
sugubinac
DarkoMne
galeb
stamil
Acavrsa
fila
guld
3maj08
ivica kusturin
ulicni hodac
Canary Martin
dejanns
ivan83
Danijelvr
alexandar
veljokv
misan
Zika
MEČE
slavishab
Бане
Steva
Drle
sasha
Luckyboy
Milan
kemo89
91 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next
АуторПорука
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptySun 27 Jun 2010, 16:04

Posedujem bele, cubaste, sarene ako mislis na te mutacije!!!
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptySun 04 Jul 2010, 10:34

Nisam video da je negde neko pisao, moze neko da mi kaze (prvi put imam male zebice), po nekim proracunima za 2 dana bi trebalo da izadju iz gnezda, sada dolaze do izlaza i vire kroz rupu. Imam muzjaka i zenku (od 4 jaja, 2 se izlegla), i sada pitanje: kada kljun dobija boju posto su im crni kljunovi? Kontam da ce dobiti s vremenom, ali mi jako cudno izgledaju... Smile Jedno kratko vreme su bile spojene sa galebicama pa ne znam da li je muzjak umesao svog malog ili nije... Very Happy
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptySun 04 Jul 2010, 19:27

kljun ima da im bude crn do 2-3 meseca i polako ce u medjuvremenu da pocrveni, nemas razloga da brines nista ne bi trebalo da im fali
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyTue 06 Jul 2010, 11:05

ivan83 ::
kljun ima da im bude crn do 2-3 meseca i polako ce u medjuvremenu da pocrveni, nemas razloga da brines nista ne bi trebalo da im fali

Za tri meseca ima da budu polno zreli, kljun ce da im pocrveni za najvise mesec dana... Wink
Назад на врх Go down
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyTue 06 Jul 2010, 11:28

slavishab ::
ivan83 ::
kljun ima da im bude crn do 2-3 meseca i polako ce u medjuvremenu da pocrveni, nemas razloga da brines nista ne bi trebalo da im fali

Za tri meseca ima da budu polno zreli, kljun ce da im pocrveni za najvise mesec dana... ;)

Blago vama, svi imate potomstvo, a jedino valjda moje "kamikaze" ove godine neće imati ništa nažalost..
Imam jednu ženku, bar mislim da je ženka ahat boje, ta niti ne pomišlja
Назад на врх Go down
DarkoMne
Član
Član
DarkoMne


Број порука : 37
Join date : 08.06.2010
Age : 38
Локација : Bar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 08 Jul 2010, 10:43

:-( Imam dva para zeba, imaju dva napravljena gnijeezda jedu mjesavinu jaja dajem im dvije vrste sjemenki-Za Egzote sa vitaminima i mineralima i Meny dual vitamins Complet , jedu ne zale. Postavljam im redovno kadicu da se kupaju. Cujem ih kad udju u gnijezda kako ispustaju smijesne zvukove kao da se pare.Sve im pruzam a nidje jaje da snesu. ZASTO
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 08 Jul 2010, 23:47

Ja sam mojima stavio kadicu za kupanje ali se nikako ne kupaju, udju u posudicu za vodu ponekad i tu se okupaju... Sad
Moje, cim su napravile gnezdo, dao sam im tu jajcanu hranu i ubrzo sam video jaja... Smile Mislim da sam negde procitao da im se daju i vitamini ili sta vec, ali da ne treba preterati sa tim... Smile
Inace, pocele su bebice da izlaze iz gnezda (jedno musko i jedno zensko), ali jos ih "tata" hrani. E sad, aj da kazem da cesto tata napada mamu (imam osecaj da je zato sto mama nista ne radi oko podmlatka), uglavnom se vijaju po kavezu s tim da ponekad joj otkine perce i onda drzi u kljunu kao da se hvali sto joj je otkinuo... Smile
I da, malo zensko na jednom prstu nema nokat, kao da joj fali poslednji deo prsta... Sad
Назад на врх Go down
NiKoL@
Posetilac
Posetilac
NiKoL@


Број порука : 2
Join date : 20.07.2010

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 21 Jul 2010, 23:06

pozz Very Happy

Ima li iko da je iz Banja Luke i da se bavi uzgojem Australijskih zeba???? Very Happy
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyMon 26 Jul 2010, 13:47

Zebe snele jos 4 jaja, za sada... Slucajno reko da pogledam, kad ono imam sta da vidim... Smile
Nisam znao da mogu tako brzo da snesu sledeca, mali su tek poceli samostalno da jedu i cini mi se da pocinje da im se menja boja kljuna...
Назад на врх Go down
DarkoMne
Član
Član
DarkoMne


Број порука : 37
Join date : 08.06.2010
Age : 38
Локација : Bar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyTue 12 Oct 2010, 23:47



https://2img.net/r/ihimizer/img52/1738/cimg0005oh.jpg

MOJE PTICICE BAS NAPREDUJU,IMA JOS JEDNO ISPOD OVE TRI KOJE JE MLADO OKO 9 DANA A NA POCETKI LJETA SAM IMAO SAMO 2X
Назад на врх Go down
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 13 Oct 2010, 08:57

zna li tko kako da dođem do lucky boy-a
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 13 Oct 2010, 18:16

DarkoMNE, aj mi reci u desnom gnezdu sta je tu zenka a sta muzjak... Ili jesam u pravu, iza je zenka, napred su 2 muzjaka? Smile
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 01:35

Rade_NS ::
DarkoMNE, aj mi reci u desnom gnezdu sta je tu zenka a sta muzjak... Ili jesam u pravu, iza je zenka, napred su 2 muzjaka? Smile

Levo muzjak i zenka, desno dve zenke i muzjak... Very Happy
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 01:40

Mladi iz poslednje ture...


Australijske zebe - Page 7 Donavdecasvasta233
Назад на врх Go down
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 09:48

[a jooooooooj kako su dobri,kakve će to oni biti boje?
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 10:41

Cekaj, u desnom gnezdu nazad je zenka, a napred koja je koja... Mislio sam da znam, ali sam ocigledno nesto pobrkao... Po ponasanju mojih bih rekao da je ova sa obrazima i suzom muska, a ona bez suze (sa sivim obrazima) zenka, mada mi to nema logike posto koliko znam zenka mora da ima suzu... Smile
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 15:54

Ne mora da ima suzu, zavisi od mutacije...
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 16:36

Evo jos malisana iz drugog legla, slikano danas...

Australijske zebe - Page 7 Mojezebice008
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 16:38

Jedan po meni interesantan muzjak...

Australijske zebe - Page 7 Mojezebice001
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyThu 14 Oct 2010, 16:39

Jedna na gomili...

Australijske zebe - Page 7 Mojezebice005
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptySat 06 Nov 2010, 23:25

Da li mogu pticice da ostanu jedan dan bez hrane bez posledica po njih??
Ostao sam bez hrane a nemam gde sutra da kupim... Ili da li postoji nesto sto mogu da im dam da jedu?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptySun 07 Nov 2010, 00:32

Daj im meku hranu, žumance i tako to, bolje išta nego ništa.
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyWed 10 Nov 2010, 00:11

Slavishab, od kakvih su ti roditelja ovi braonkasti malci? Jako su mi simpatični
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
Green Singer
Posetilac
Posetilac
Green Singer


Број порука : 26
Join date : 08.11.2010
Локација : Subotica

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyMon 15 Nov 2010, 01:33

Moje zebice nece da leze stalo na jajima. Ne znam zasto. Da li je to normalno ? Rolling Eyes
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 EmptyMon 15 Nov 2010, 17:22

Zavisi koliko dugo ne leže, ako ih ostave samo dok se najedu, okupaju ili nešto slično nije strašno, verovatno se neće za to vreme ohladiti. Ako duže vreme ne leže na jajima onda možda nešto nije u redu.
Ja sam ove godine imao dosta problema sa zebama ali od kako sam ih premestio iz kaveza u volijeru sve je puno bolje. Već polako othranjuju poslednju turu za ovu godinu.
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
Sponsored content





Australijske zebe - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 7 Empty

Назад на врх Go down
 
Australijske zebe
Назад на врх 
Страна 7 of 23Иди на страну : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Australijske zebe
» KUPUJEM AUSTRALIJSKE ZEBE
» zebe cubaste ...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: