PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
АуторПорука
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 27 Mar 2010, 12:53

Ivica ::
Zanima me koju kolicinu jajcane smese mislite da je najbolje da se daje muzjaku na dan pri pripremi? Prosle godine imao sam problema sa debljanju muzjaka, pa ove godine sam resio da dajem samo po jednu mineralku, ali mislim da mi nekako sporo krecu. Sta savetujete?

Ne znam sta se podrazumeva pod vitaminkom, ali smatram da su to one male, vecinom bele duguljaste hranilice. Ako je to, onda ti je pticar amater dao odgovor, mada ja licno dajem svaki dan. Posto muzijake odvajam u parilice, 6 nedelja pre parenja, krecem sa jajcanom hranom koju dajem vrlo malo, od prilike 1/4 vitaminke. Svake nedelje povecavam dozu po malo, tako da na kraju dobijaju po celu vitaminku. Do sad nisam imao problema da je se neki od njih ugojio, a gazili su i gaze ko ludi cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySun 28 Mar 2010, 23:07

Hvala Vam na odgovorima.
Pozdrav!!
Назад на врх Go down
farmacy
Član
Član
farmacy


Број порука : 56
Join date : 14.10.2010
Age : 60
Локација : Vučje, Leskovac, Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Problemi u parenju i razmnožavanju   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 15 Oct 2010, 00:33

Pošto sam niv u ovoj priči, da vas iskusne pitam nešto. Evo sad je 14.10. muškarac peva uveliko i šeta se po prečki a ženka na njegov pev čuči i čupa konce. Mogu li ih pustiti da se pare i hoće li ,ako snese jaja, da ih i izvede?

Pozdrav od početnika!
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 15 Oct 2010, 00:53

Parenje kanarinaca mozes tempirati po svojim nahodjenjima i mogucnostima. Uglavnom im je potrebna konstantna temperatura preko 15 stepeni sto znaci da se prostorija mora grejati. Ako im to mozes pruziti , mozes pariti ptice i u oktobru. Vecina kanarince pari tek posle Nove God. Od 2 do 3 gnezda po ptici. Procitaj forum i sve je lepo napisano.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySun 17 Oct 2010, 11:38

farmacy ::
Pošto sam niv u ovoj priči, da vas iskusne pitam nešto. Evo sad je 14.10. muškarac peva uveliko i šeta se po prečki a ženka na njegov pev čuči i čupa konce. Mogu li ih pustiti da se pare i hoće li ,ako snese jaja, da ih i izvede?

Pozdrav od početnika!
Slobodno ih pusti uparice se 99,9%.To su ociti znaci da je spreman i muzjak i zenka. cheers
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyTue 16 Nov 2010, 23:24

Do sada sam kanarince pario zimi, januar-februar, medjutim kako ce ovu zimu provesti u negrejanoj prostoriji planiram da parenje odlozim za prolece. Da li ova promena ritma moze imati posledice s obzirom da su ptice vec 2 do 3 godine (zavisno od starosti) navikle na zimsko parenje? I jos nesto, imao sam prilike da pre par godina vidim na nekom nemackom kanalu kako se kanarinci razmnozavaju u zajednickoj volijeri Shocked , 2-3 muzjaka i 5-6 zenki na okupu, sta mislite o ovome da li je stvarno izvodljivo?
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 17 Nov 2010, 00:01

ulicni hodac ::
Do sada sam kanarince pario zimi, januar-februar, medjutim kako ce ovu zimu provesti u negrejanoj prostoriji planiram da parenje odlozim za prolece. Da li ova promena ritma moze imati posledice s obzirom da su ptice vec 2 do 3 godine (zavisno od starosti) navikle na zimsko parenje? I jos nesto, imao sam prilike da pre par godina vidim na nekom nemackom kanalu kako se kanarinci razmnozavaju u zajednickoj volijeri Shocked , 2-3 muzjaka i 5-6 zenki na okupu, sta mislite o ovome da li je stvarno izvodljivo?
Promena perioda parenja nece imati posledice, jer ipak mi stvaramo uslove za to. A sto se tice zajednickog parenja, to je mozda i izvodljivo, ali bi bilo sasvim neprakticno. Zasto? Sve ptice nemozes spremiti istovremeno, najverojatnije bice smetnji izmedzu njih, neces znati sta ces i od koga dobiti i jos puno, puno drugih stvari. Ipak je najbolje svaka zenka sama u parilici. To je moje mislenje....
Назад на врх Go down
voja_ilic
Član
Član



Број порука : 68
Join date : 10.11.2010
Age : 35
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 17 Nov 2010, 00:09

imam zenku koja je pre neki dan snela 4 jajeta, pa me zanima dali prostorija mora da bude topla kada se mladi izvedu? posto sada ne grejem..
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 17 Nov 2010, 01:10

Neki minimum je 15 stepeni, ne bi trebalo ispod. A desava se da je zenki problem da snese na nizoj temperaturi ipak sledi zima i bice puno hladnije!
Назад на врх Go down
voja_ilic
Član
Član



Број порука : 68
Join date : 10.11.2010
Age : 35
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyWed 17 Nov 2010, 09:16

hvala lepo.. pozz cheers
Назад на врх Go down
majanole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 27
Join date : 02.02.2010
Age : 51
Локација : Negotin

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Nole-pocetnik SOS   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyTue 23 Nov 2010, 09:27


Imam jednu cudnu situaciju, jedan muski kanarinac bele boje, od pre nekih mesec dana poceo je da gubi perije oko kljuna i prema ocima pa neznam da li je to ok ili postoji neki problem, jer sam u startu smatrao da je rec o promeni perija ali sada cinimi se da nesto nije utredu jer nevidim da mu raste druo perije i mislim da nije tako veseo.
Imam ga vec nekih dve godina i mislim da nije stariji od 4-5 godina.
Ako bilo ko ima neku ideju ili savet, molio bi za hitan odgovor!!!!!!!
Назад на врх Go down
Fikus
Posetilac
Posetilac
Fikus


Број порука : 12
Join date : 19.04.2010
Age : 31
Локација : Leskovac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyTue 21 Dec 2010, 23:13

majanole ::
Ljudi ja sam pocetnik u ovom poslu, i ima tri muska i dve zenke, jednu zenku sam spojio sa muskim koji ima nekih 6-7 godina i malo je oslepeo ali se njih dvoje gotive pa je zenka za nekih nekoliko dana napravila gnezdo i u medjuvremenu mislim da je 2-3 puta bio na njoj mada nisam siguran da je odradio posao kako treba jer zbog sleposti nije dugo bio na njoj ali se ipak nadam da ce nesto da ispadne posto mi je muski saren ima zelenkasto-zutu boju a zenka mi je zuta, e a ovaj drugi par mi je prolematicna zekna koja jos uvek ne prihvata muske prvo sam joj pusti belog a onda i zutog i nevredi biju se ili su totalno nezaintresovani tj. eli je agresivan i tuce se sa njom jer ga izbegava a zuti pokusava ali nema uspeha pa onda odustaje.
Sta da radim sa ovom zenkom, totalno je nezaitresovana, mada pre nekih tri nedelja se je bas dosta izmitarila mada mislim da joj vreme nije bilo, pa sada tako kulira i ne haje za muske, sta da joj dam i kako da je probudim iz tih snova i nateram da se spari sa muskima.
Drzim muske pored njenog kaveza u nadi da ce pozeleti ali slaba vajda.

Ako ista znate pomagajte sto pre!!!!!!!


H v a l a . . . . . .


Poz...
A sto ne bi stavio prvo kavez do kavez da se priviknu jedno na drugo?! Wink
Назад на врх Go down
http://www.svet-zivotinja.com
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 24 Dec 2010, 15:27

kako najbrze usiliti ptice?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 24 Dec 2010, 16:31

Pročitaj u prethodnim postovima na ovoj temi. Da se ne bi ponavljali imaš jako lepo objašnjenjo sve u detalje. study
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 21 Jan 2011, 13:37

imam par kanarinaca koji su prosle godine izveli dva legla ove godine su zajedno skoro mesec dana on i zenka se redovno menjaju u gnezdu ona dugo lezi ali nema jaja pa sta da radim da ih odvojim na neko vreme pa opet spojim ili da promeniom gnezdo on i dalje usiljen ili sta da forsiram od hrane da ona snese jaja pravila je gnezdo ali nisam video da su se uparili prosle godine je bilo sve u redu sta da radim
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 21 Jan 2011, 15:02

pozdrav za sve,imam jedan problem...imam kanarinca i kanarinku i zeleo bi da ih uparim....usilio sam ih medjutim kanarinka ne da muzjaku da je nagazi...ne bije ga nego jednostavno bezi niz kavez...a ljube se i on je hrani...ovo je prvo parenje ovog muzjaka i zenke....svaka pomoc je dobrodosla???'
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 21 Jan 2011, 15:04

markojunior ::
kako najbrze usiliti ptice?

moja metoda je samo kuvano zumance...i za nedelju dana ptice su usliljene i mogu se pariti...bar ja tako radim,a i uzgajivaci koje ja poznajem...i veoma je uspesna metoda...
Назад на врх Go down
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyFri 21 Jan 2011, 15:30

ok,hvala za odgovor
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 22 Jan 2011, 01:09

goran70 ::
imam par kanarinaca koji su prosle godine izveli dva legla ove godine su zajedno skoro mesec dana on i zenka se redovno menjaju u gnezdu ona dugo lezi ali nema jaja pa sta da radim da ih odvojim na neko vreme pa opet spojim ili da promeniom gnezdo on i dalje usiljen ili sta da forsiram od hrane da ona snese jaja pravila je gnezdo ali nisam video da su se uparili prosle godine je bilo sve u redu sta da radim
ljudi sta kazete sta da radim
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 22 Jan 2011, 01:31

goran70 ::
goran70 ::
imam par kanarinaca koji su prosle godine izveli dva legla ove godine su zajedno skoro mesec dana on i zenka se redovno menjaju u gnezdu ona dugo lezi ali nema jaja pa sta da radim da ih odvojim na neko vreme pa opet spojim ili da promeniom gnezdo on i dalje usiljen ili sta da forsiram od hrane da ona snese jaja pravila je gnezdo ali nisam video da su se uparili prosle godine je bilo sve u redu sta da radim
ljudi sta kazete sta da radim
Gorane, nesto nisi uradio kako treba. Odvoj ih, da se ne vide, ali neka se cuju. Ako kazes da ti je muzjak usiljen, drzi ga tako samo pazi da ga ne udebljas. Zenki daj jajcanu hranu i klijavo seme i kad pocne praviti gnezdo spajaj. Zelim reci da ceo postupak moras iz pocetka. Zelim ti puno srece.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 22 Jan 2011, 01:55

Ivice to je sasvim normalno ponašanje, dešava se i da se biju a ipak se upare. Lično imam takav slučaj, legne na prečku, otvori kljun, raširi krila, mužjak je juri svuda po kavezu i za nekoliko dana vidim smirila se situacija ženka na jajima.
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptySat 22 Jan 2011, 22:21

upravo tako kad izadje zenka ia gnezda muzjak otvori kljun i rasiri krila i cvrkuce tako minut pa ode on u gnezdo ali nema jos jaja zajedno su 30 dana on i dalje peva da pokusam sve ponovo
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyMon 24 Jan 2011, 13:05

Ja bi sacekao, i ako se malo pobiju nije strasno. Mislim da ce da bude tu jaja samo polako , nisu oni bili dovoljno usiljeni, pa im treba vreme da naprave gnezdo itd. Po meni ako ih sad prekines moze da se desi da krenu opet sve ponovo, najbolje da ih ne forsiras kad budu spremni oni ce da se pile
Назад на врх Go down
goran70
Član
Član
goran70


Број порука : 100
Join date : 07.11.2010
Age : 53
Локација : inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyMon 24 Jan 2011, 17:20

ok hvala da im dajem svaki dan jaje sa keksom dok zenka ne snese jaja dali bi nesto smetalo dok nema jaja da ih zajedno premestim u malo komotni kavez ali na istom mestu i stavim drugo gnezdo pa de ih forsiram jajcanom smesom zajedno Shocked
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 EmptyMon 24 Jan 2011, 22:13

Samo jaca hrana , ne preteruj sa jajetom da se ne podgoje , daj im zelenis i cekaj. ne menjaj im sad kavez
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 9 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: