PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Zimovka ili Gimpla

Go down 
+16
Danijelvr
Ivan_Nish
Dax BG
Zika
Миланче
Laza
Mossad
crvendac
Petar
slavishab
saso78
Luckyboy
Бане
Steva
Milan
Drle
20 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyTue 10 Mar 2009, 20:50

Drle ::
evo na srpskom-KRALJEVSKI DIVLJI KANARINAC
RODJENI RODJAK STAJN CAJZLE PO MAJCINOJ LINIJI


I od njega su bastardi sa kanarinkom 100% plodni
i muzjaci i zenke?
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyTue 10 Mar 2009, 20:53

Бане ::
Drle ::
evo na srpskom-KRALJEVSKI DIVLJI KANARINAC
RODJENI RODJAK STAJN CAJZLE PO MAJCINOJ LINIJI


I od njega su bastardi sa kanarinkom 100% plodni
i muzjaci i zenke?


Da i muzjak i zenke
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyTue 10 Mar 2009, 20:55

Drle ::
Бане ::
Drle ::
evo na srpskom-KRALJEVSKI DIVLJI KANARINAC
RODJENI RODJAK STAJN CAJZLE PO MAJCINOJ LINIJI


I od njega su bastardi sa kanarinkom 100% plodni
i muzjaci i zenke?


Da i muzjak i zenke
a imas li mozda sliku od nekog takvog bastardica?
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyTue 10 Mar 2009, 22:40

Бане ::
https://www.youtube.com/watch?v=2QPuFTnTK2A
verovatno si na ovo lucky mislio....pogledaj))) lol!
Luckyboy ::
Batokljun je extra,podseća me na južnoameričke štigliće lol!
Upravo me na njega podsetio Very Happy
A za text o batokljunima moram tasta da angažujem za prevod Twisted Evil
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 11 Mar 2009, 00:14

Luckyboy ::
Бане ::
https://www.youtube.com/watch?v=2QPuFTnTK2A
verovatno si na ovo lucky mislio....pogledaj))) lol!
Luckyboy ::
Batokljun je extra,podseća me na južnoameričke štigliće lol!
Upravo me na njega podsetio Very Happy
A za text o batokljunima moram tasta da angažujem za prevod Twisted Evil
imas tamo pise ДУБОНОС-to je obican batokljun i ima АРЧОВИЙ ДУБОНОС-to je ovaj.....na stranici gde su slike a mozes i sam na engleskom da ukucas WHITE WINGED GROSBEAK na google i neces se muciti sa prevodom na ruski ako znas engleski....
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySun 15 Mar 2009, 11:00

evo i siva bajkalska zimovka...
slika iz prirode muzjak i 2 zenke...
Zimovka ili Gimpla - Page 2 Sivebajkalskezimovkeh
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyWed 18 Mar 2009, 20:12

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Camachuelo09Zimovka ili Gimpla - Page 2 Camachuelo12
Назад на врх Go down
crvendac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 22.03.2009
Age : 44
Локација : Skopje

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: zimovka zenka peva   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 02:16

Stvarno sjajan i opsiran tekst o zimovkama,sjajno bravo
Ali jedino sto nisam uspeo da procitam tu, a to je mislim jedna od najzanimljivim detaljima o njima a to je da i zenka zimovka peva potpuno isto kao i muzjak a to je vrlo retko ,ja osobno ne poznajem drugu sumsku pevacicu koja to radi ja puno puta sam slusao i zenku kako peva njihovu tihu i melanholicnu pesmu
Puno pozdrava so sve vas pticare
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyMon 23 Mar 2009, 09:37

da....zimovke su jedinstvene po tome)))
nisam ni obratio paznju da to nema u tekstu jer sam ga davno citao....
pozz i tebi i wellcome cheers
Назад на врх Go down
Mossad
Posetilac
Posetilac
Mossad


Број порука : 21
Join date : 02.04.2009
Age : 40
Локација : Kragujevac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 04 Apr 2009, 20:19

Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 18 Apr 2009, 21:57

luda ptica skroz......ja ih obozavam)))
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptyFri 08 May 2009, 12:20

Moze li me neko reci, kolike su minimalne dimenzije kaveza za jedan par zimovki?
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:28

da li neko moze da mi kaze kada mogu da se nadju kod nas, da li je to samo jaka zima ili???
i kakvog je karaktera u kavezu
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 19:51

KOd nas ih ima samo kad padne sneg i kad su jeke zime,a u kavezu su bas mirne samo sto ti treba malo veci kavez.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 19:57

Kad smo kod kaveza, kojih minimalnih dimenzija bi trebao biti za jedan par?
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 20:00

Pa ne znam tacno ali mislim da bi najbolje bilo da ih drzis u parilici nekoj tu ce im biti bas komotno.
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 20:02

Imao sam zimovke,i mislim da je volijera imperativ za cuvanje tih ptica.
Zenke su jako agresivne prema muzijacima,i zenka je ta koja bira partnera.U volijeri treba da bude dosta mesta za skrivanje,jer su ponekad toliko agresivne prema muzijaku da ga raskrvare od batina Shocked
Puste zene Razz
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 21:18

Hvala na informacijama. Ovaj moj par je vec formiran, slazu se, cak je zenka ovog proleca nosila materijal za gnezdo. Pravim im volijeru, velicine 90 x 50 x 70 (sirina, dubina, visina). Takvu osnovu imam, treba drugar da mi je preuredi u volijeru, koja ce imati i mali krov, tako da ce imati gde i da se sakriju.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 21:23

Steva ::
Hvala na informacijama. Ovaj moj par je vec formiran, slazu se, cak je zenka ovog proleca nosila materijal za gnezdo. Pravim im volijeru, velicine 90 x 50 x 70 (sirina, dubina, visina). Takvu osnovu imam, treba drugar da mi je preuredi u volijeru, koja ce imati i mali krov, tako da ce imati gde i da se sakriju.

To su ti odlicne dimenzije mislim da ti vece ne treba od toga za jedan par.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 21:43

Super, sad mi je lakse. Nadam se da ce to do ovog leta biti gotovo, pa da sledece sezone probam da ih uparim, pa sta bude.
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 23 May 2009, 02:06

Procitao sam u nekoj enciklopediji da zimovke imaju velike glasovne mogucnosti i da su ih kraljevi na dvorovima drzali u kavezima kao dobre pevace - verovatno sa skolovanom pesmom.
Iz licnog iskustva znam da mogu da "pokupe" neke delove pesama drugih ptica ali i ta pesma nije dovoljno glasna. Ovo vazi za domistificirane mlade muzjake, jer sam imao jedno leglo.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 23 May 2009, 10:05

Zimovka je dosta tiha, na današnje vreme kad svi nešto viču i galame verujem da su i ljudima draže tiše ptice. Meni lično se veoma svidja kao ptica, prelepe boje i prelep oblik, pesma me baš ne oduševljava ali je milina gledati pticu. Pošto ih kod nas ima samo kad su jake zime ove godine nije bilo jata tako da nisam uspeo sebi da nabavim neku.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 23 May 2009, 11:59

Миланче ::
Procitao sam u nekoj enciklopediji da zimovke imaju velike glasovne mogucnosti i da su ih kraljevi na dvorovima drzali u kavezima kao dobre pevace - verovatno sa skolovanom pesmom.
Iz licnog iskustva znam da mogu da "pokupe" neke delove pesama drugih ptica ali i ta pesma nije dovoljno glasna. Ovo vazi za domistificirane mlade muzjake, jer sam imao jedno leglo.

stiglice su drzali kineski imperatori to su bile carske ptice tada
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 30 May 2009, 01:46

Ptica zimovka-gimpl spada u najlepse sumske ptice pevacice.neki je svrstavaju odmah posle slavuja.Boja ove ptice je crvena,sa kombinacijom crne boje na glavi,krilima i repu.Ledja su joj tamno smedje boje a donji deo tela je svetlo smedje boje,kljun debeo.Kod zenke umesto crvene dominira siva.Kod nas ovu pticu najcesce vidjamo u cetinarskim sumama,planinskim i brezuljkastim predelima.Gnezdo pravi na nizem drvecu,u zivicama,od tankih grancica i mahovine,korenja,dlaka i perja.Zimovka je rado drzana u kavezima.Muzjaci osim divne boje,imaju lepu i tihu pesmu sa mnogo varijacija.Zimovke mogu da se pare i u kavezima,a zenka se pari sa kanarincima i drugim vrstama sumskih ptica.Brzo se pripitomi,skromnih je zahteva i moze se vrlo brzo dresirati.Neki odgajivaci su uspeli nauciti gimpla da donosi cigarete u kljunu,da se pusta i ponovo vraca u kavez ili da imitira i fragmente pojedinih melodija.Jako su privrzeni kao roditelji i u stanju su da se bore na zivot ili smrt da bi sacuvali mlade.Hrane se semenjem i insektima.Poslastica su im razni pupoljci i bobasto i jagodasto voce.Pare se 1-2 puta godisnje,a izvode 3-5 mladih.Lepo je videti jato gimplova zimi na usamljenom drvetu koji veselo cavrljaju..... Smile
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Zimovka   Zimovka ili Gimpla - Page 2 EmptySat 30 May 2009, 15:16

u Tirolu su drzali zimovke i ucili ih pojedinim fragmentima (navodili flautom) odredjenih melodija. Zimovke volim videti ali ne u kavezu, jer sam ovde kod nas video da se ljudi biju medjusobno oko "gimplova" a krajnji cilj je naravno prodaja. Izvesni g-din iz zapadne Srbije je placao par sredinom '90-ih 25DM i vozio za Nemacku ali ko lija-taj dolija.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Zimovka ili Gimpla   Zimovka ili Gimpla - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Zimovka ili Gimpla
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VRSTE ZIMOVKI
» Meksicka zimovka
» zimovka,krstokljun

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ZIMOVKA (Pyrrhula pyrrhula)-
Скочи на: