PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
pol stiglice - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
pol stiglice - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
pol stiglice - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
pol stiglice - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
pol stiglice - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
pol stiglice - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
pol stiglice - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
pol stiglice - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
pol stiglice - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
pol stiglice - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
pol stiglice - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
pol stiglice - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
pol stiglice - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
pol stiglice - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
pol stiglice - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
pol stiglice - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
pol stiglice - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
pol stiglice - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
pol stiglice - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 pol stiglice

Go down 
+72
enab
lepotica cana
CELICDEJAN
robes
vjeko
mashan90
crnitica
drvetmed
pepikg
Rilekson
bric bric
Damir
žako
valter
dalibor vasic
nenad79
drakceJA
pedjacure
slavishab
sasko
from
goran70
laza76
BAKI1
jigor
NebojsaB
sugubinac
Furla
jevca5
Dax BG
lujo
dzordz82
vucjanacc
kima
diskus
Canary Martin
Zokbok988
raskokat
Ivica
nenad grujic
Gost
ogic
stiglic
Steva
ivan83
Бане
čolić
sale1977
Dejan79
stefanos7
bogdanik
Daeen
pticar nis
sasaznas
g0g0 1
belobradi
Zac16
Миланче
alann
IGOR 72
ZOKICA
Maki
Zika
ticar
DjordjeVet
sestoperac
Drle
milos0205
Petar
gost1
Luckyboy
Milan
76 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next
АуторПорука
čolić
Posetilac
Posetilac
čolić


Број порука : 25
Join date : 25.12.2009
Age : 61
Локација : Mačva

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptySun 10 Jan 2010, 23:03

pol stiglice - Page 6 Fotografija0001ypol stiglice - Page 6 W640


pol stiglice - Page 6 Fotografija0002dpol stiglice - Page 6 W640


Molim za komentar pola ove ptice.
Назад на врх Go down
čolić
Posetilac
Posetilac
čolić


Број порука : 25
Join date : 25.12.2009
Age : 61
Локација : Mačva

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptySun 10 Jan 2010, 23:08

I ove,inače su zajedno u kavezu i primetio sam da se povremeno tuku.


pol stiglice - Page 6 Fotografija0004pol stiglice - Page 6 W640

pol stiglice - Page 6 Fotografija0005pol stiglice - Page 6 W640
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptySun 10 Jan 2010, 23:12

musko
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptySun 10 Jan 2010, 23:45

zenke.
Назад на врх Go down
stiglic
Član
Član
stiglic


Број порука : 55
Join date : 03.03.2009
Age : 52
Локација : Švedska

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyMon 11 Jan 2010, 18:36

čolić ::
pol stiglice - Page 6 Fotografija0001ypol stiglice - Page 6 W640


pol stiglice - Page 6 Fotografija0002dpol stiglice - Page 6 W640


Molim za komentar pola ove ptice.

muzijak
Назад на врх Go down
stiglic
Član
Član
stiglic


Број порука : 55
Join date : 03.03.2009
Age : 52
Локација : Švedska

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyMon 11 Jan 2010, 18:36

čolić ::
I ove,inače su zajedno u kavezu i primetio sam da se povremeno tuku.


pol stiglice - Page 6 Fotografija0004pol stiglice - Page 6 W640

pol stiglice - Page 6 Fotografija0005pol stiglice - Page 6 W640

zenka
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyMon 11 Jan 2010, 20:57

prvi je muzjak a drugo zenka.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyMon 11 Jan 2010, 21:08

I ja mislim da je ono prvo mužijak a drugo ženka.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyMon 11 Jan 2010, 22:19

SAŠA ::
I ja mislim da je ono prvo mužijak a drugo ženka.

I ja isto mislim! cheers
Назад на врх Go down
čolić
Posetilac
Posetilac
čolić


Број порука : 25
Join date : 25.12.2009
Age : 61
Локација : Mačva

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyTue 12 Jan 2010, 00:13

Hvala svima na pomoći Wink
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyTue 12 Jan 2010, 06:13

ogic ::
Pozdrav prijatelji interesuje me vase misljenje o ovoj ptici posto ni sam nisam siguran u pol ove ptice, naime pticu sam nedavno dobio od mog prijatelja i interesantna mi je zbog onih belina preko maske

veliki pozdrav!

Ukoliko bude nedoumica zbog losih fotografija probacu daponovo uslikam pticu



https://2img.net/r/ihimizer/img109/3923/05012010jpg2.jpg


https://2img.net/r/ihimizer/img141/3228/05012010002jpg3.jpg


https://2img.net/r/ihimizer/img109/1286/05012010001jpg1.jpg


čista ženka,i nisu ono bijele mrlje već sive,oznaka šporke ženske maske.
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 03:16

Procitao sam svih deset strana jer me je bas interesovalo,jer iskreno i bez lazi svake godine omasim.Meni iskustvo puno i ne pomaze.Ove godine sam imao 15 mladih koje sam rucno othranio,do sad sam racunao da sigurnog muzijaka jedino po tome kada se javi mozes da razlikujes,medjutim ove godine smo za 3 od 15 pogresili,ubacili smo ih u skolu,skolovali 7 meseci i tek nakon 7 meseci shvatili da su zenke(ne hvatam ptice nikad u ruke,a posto su u toplom imale su dugo bacanje perja),zaprepascen sam.Sve ovo sto se pisalo iskreno receno je za malu decu,te price oko srpastih krila i zaobljenih ne stoje,onu sliku koju je neko postavio,znaci na spanskom zrela ptica i ne zrela,tako da o odredjivanju starosti u prirodi,zelenom na krilima,belim brkovima sve je to i tacno i nije,pricam o mladima,to tvrdim odgovorno,3 od 15 nije mali procenat,da covek pogresi,a javili su se tj. cavrljali u 28 danu.Takodje jednog koga smo zvali 02 zbog broja na alci je imao ubedljivo najvece predispozicije za muzijaka,cak smo se salili kako je on taj,pravi.Neverovatno je bio glavatiji,krupniji od drugih u gnezdu,to su tri razlicita gnezda,samo ove godine i iskreno tako iz godine u godinu ja ne vidim sigurnu razliku.Pozdrav svima,cak i onima koji ce me replicirati ali tvrdim da svako ko ima dosta mladih svake godine od pocetka,ne moze da razlikuje muzijaka od zenke,sa dva,tri meseca je to vec lakse,ali kad su mali,nop.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 05:22

Vidi se da ti malo ptica proslo kroz ruke .Sa 15 ptica godisnje tesko da ces nauciti sa sigurnoscu pol. Ti bi hteo da u petnestom danu prepoznas pol, pa da uzimas samo muzjake iz gnezda. Posto si opisao svoj nacin uzgajanja tj. hranjenja , a zenke su ti samo nus produkt !!!
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:02

15 ptica je vise nego mnogo za jednu godinu,vidim da bas puno se i ne razumete u skolovanje,posto je to mozda cak i previse,sto se tice zenki malo je nepravilno koriscena rec nus,posto se to za to sto ja radim ne moze bas upotrebiti,jesu mi nepotrebne ali ja ih ne ubijam kao sto mnogi sto hvataju rade vec vracam u prirodu,tako da bas i ne vidim sta je tu lose.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:42

raskokat ::
15 ptica je vise nego mnogo za jednu godinu,vidim da bas puno se i ne razumete u skolovanje,posto je to mozda cak i previse,sto se tice zenki malo je nepravilno koriscena rec nus,posto se to za to sto ja radim ne moze bas upotrebiti,jesu mi nepotrebne ali ja ih ne ubijam kao sto mnogi sto hvataju rade vec vracam u prirodu,tako da bas i ne vidim sta je tu lose.

pa kad ih već hraniš na ruke vjerujem da su pitome i da se lako mogu pariti u kavezu,zašto to i ne napraviti jer ptice koje su othranjene na ruke nemogu vani preživiti 100%,
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:44

Овде ми нешто није јасно! Ако кажеш да ти женке не требају и да их враћаш у природу, одакле ти онда оних 15 младих штиглић? Пол штиглић је просто немогуће разликовати док су пилићи тако млади (тек по изласку из гнезда).
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:50

Pa othranjujem ih rucno,ne znam sta je tu nejasno.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:52

Zanima me odakle ti pilići koje ručno othranjuješ. Da li su izvedeni kod tebe ili uzeti iz prirode?
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 13:56

Uzeti iz prirode.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 14:05

Mislim da je sada sve mnogo jasnije! affraid
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 14:31

Bas me zanima, kojom pesmom ih skolujes i kako ti prihvataju pesmu?
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 15:09

Iskreno i bez ikakvih lazi,od 12 muzijaka koje smo skolovali 4 su prihvatila pesmu i to odlicno,s tim sto je jedan skrenuo i upropastio dva,tako da sad imamo samo dva koja su cista,tj. koja pevaju ono sto trazimo,skolujemo ih iskljucivo sa spanskom pesmom,ali posto verovatno i sami znate da i tu ima varijacija,mi imamo disk koji sam kupio u Spaniji i na kojem stiglic peva veoma mekano i frulicasto,tako da je to pesma koja se meni svidja vec godinama,svaka cast i leskovcanima i splicanima ali to je daleko od onoga sto ja volim,ta zijada koju oni toliko cene je tura od Kringlova(Zelendura ili kako vec) samo ispevana u stilu stiglica,a na njihovom forumu ne cene bas pesmu spanaca jer ima dodate ture od Cinkavca i senice,svako ima svoj ukus i pravo da slusa ono sto on hoce.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 17:53

Svaka ti cast da imas takvog uspeha sa skolovanjem na CD. Ako imas volje i vremena snimi pticu i postavi snimak da cujemo i vidimo sta pevaju tvoji pilici !!!
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyWed 13 Jan 2010, 20:43

raskokat ::
Uzeti iz prirode.

Tema ide off, a i ovo iz citata nije lepo za citanje......
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 EmptyThu 14 Jan 2010, 01:51

Ivice,to sto komentarises nesto sto ne znas ne stoji,vec sam cini mi se jednom na ovom forumu objasnjavao da ja dajem prirodi a ne uzima,od tri gnezda se izlegnu 15 ptica,najvise izlete od 3-4 po gnezdu,4 kad je zenka stara i kad je godina dobra,to cini od 9-12 ptica iz 3 gnezda,ja sam ove godine zadrzao 2 a 13 pustio,tako da nadam se razumes o cemu pricam,nemoj da glumis naivca jer bas i ne verujem da ti ne uhvatis ni jednu pticu tokom godine, a ta tvojaje jedna od onih prezivelih.
Назад на врх Go down
Sponsored content





pol stiglice - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
pol stiglice
Назад на врх 
Страна 6 of 15Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» parilice za stiglice
» HRANA ZA PTICE BLATTNER
» SLIKE VASIH STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: