PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu

Go down 
+32
blackhunter
pedjacure
galeb
vjeko
Ivo39
pepikg
žako
AndrijaKg
crnitica
enab
ivan83
korbach
gost1
dalibor vasic
Green Singer
Rasko
Nenad nis
Gost
vasa
Timbrado
Danijelvr
Бане
BOCKA
Миланче
pticar nis
Zika
Laza
ticar
Milan
Petar
Steva
milos0205
36 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 13 Aug 2009, 21:35

Миланче ::
Buduci da ptice cuvas vani u volijeri, gotovo je za ovu sezonu parenja-izvodjenja. Ali, sad si bogatiji jednim novim iskustvom, pa za 2010. znas sta ces i kako sa njima Wink

kad ih odvojim oboje u kavez (parilicu)oni se ugoje i nece da se pare!!!
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 13 Aug 2009, 21:42

KUPIS DRUZE KAVEZ ZA 20 E,STAVIS PAR ODVOJENO I RESEN PROBLEM....
BOGAMI JA CU DA BATALIM OVU MOSKVU I DA DODJEM TAMO DA VAM BUDEM MALO KONKURENCIJA... Razz
IMA DA LEZEM STO NIKO NIJE...
PA JEDNO 3-4 PARA MUTANATA IZ ITALIJE...AUUUU))))
(MOJOJ MASTI NEMA KRAJA)
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 14 Aug 2009, 00:04

Petar ::


kad ih odvojim oboje u kavez (parilicu)oni se ugoje i nece da se pare!!!

bas tako, prava je umetnost imati mlade cajzle u malom kavezu upravo zato sto su neverovatno sklone gojenju. Imao sam taj problem ove godine a znam da nisam jedini u Nisu sa istim. Diskutabilno je sad da li je resenje mali kavez i restriktivna kolicina hrane ili "normalna" doza hrane i veci kavez.
Ovde sam procitao, neznam sad ciji je to bio post, kako se cajzle lako izvode u kavezu... ne bih se bas sa tim slozio mada je sve to relativno.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 14 Aug 2009, 10:01

evo slike od mog kolege,parilica je standard,40.30.30.

https://2img.net/r/ihimizer/i/lugarinka.jpg/
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyFri 14 Aug 2009, 13:00

Svaka cast kolegi za uspeh u tolikom kavezu!!!!

A ovako izgleda u volieri, slikano je kod jednog clana "Gaj"-a, samo neznam da li je bila u paru sa cajzlanom ili stancerom
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Slika032l

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 89808079

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Picture480j
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 21:35

Cajzle isto kao i druge ptice, govorim o pticama koje su uhvacene iz prirode za parenje traze malo vece prostore, mada ima i izuzetaka da se upare i u malim kavezima, ali po meni, vece je bolje.Iz razgovora s jednim mojim prijateljem koji je izvodio cajzle u velikoj volijeri napolju, sam saznao da obicno one izabiraju postavljena gnezda u uglovima volijere i to postavjena na najvisim tackama.Kod njega je to bilo odmah na ulazu u volijeru iznzd vrata.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:07

Svedok sam drugačije situacije. Pustili su nekoliko pari cajzli u veliku volijeru u kojoj je bilo i tri jelkei. Ptice su uginule posle mesec dana kažu mnogo su jele lišće jelke.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:29

Milane,pa jelka nema lisce. lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:36

Stvarno nema Wink
Ispravljam se IGLICE Wink ili se možda drugačije kaže?
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 16 Sep 2009, 22:50

Mislim da to nije bio razlog zbog koga su uginule ptice, jer skoro svuda gde ljudi izvode divlje ptice, stavljaju drvo bora sto se vidi sa ovih slika ili drvo jele i ono najvise sluzi kao kamuflaza gnezda, to svi znamo,a da ptice iz nekog razloga jedu iglice jele nije mi bas poznato vise mozda iz radoznalosti ili nekog pticjeg besa ga kljucaju, a i da ga jedu mislim da nije nista strasno jer nije otrovno, cak ga i ljudi koriste za pravljenje caja.Pozdrav. Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 17 Sep 2009, 00:15

Samo pogledajte sliku i sve ce vam biti jasno, ta zenka cajzla koja je slikana i koju odgajivac pomera s gnezda a ona ne mrda ima mlade i nista joj ne smata jelka niti bilo sta sto ima veze s tim..... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyThu 17 Sep 2009, 21:04

razmišljao sam se gde d postavim ovaj klip, napokon sam našao snimak onog cajzlića što je bio uparen sa ženkom štiglića. Uostalom pogledajte i sami Wink

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 19 Sep 2009, 12:26

Ne znam da li ste obratili pažnju na ture koje peva ovaj cajzlić. Do sad nisam imao cajzlića sa ovakvom pesmom.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySun 20 Sep 2009, 11:30

Pokusava, kolko se meni cini u nekim turama da oponasa stiglica, a u pozadini ti se cuju zebice i papagai tako da je imao dosta toga da cuje i normalno da to i skine, uostalom cuo sam od nekih odgaivaca da su oni poznati po tome.To je nesto slicno kao sa nasim stiglicima iz prirode, u zavisnosti od mesta boravka drugih ptica pevacica,i njihovog mesta boravka, oni obogacuju svoju pesmu, pa su nam i zbog toga razlike u pesmi od jenih do drugih, i ako su bas iste vrste upitanju,dosta uocljive.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySun 20 Sep 2009, 12:20

Cajzlan je bas odlican po mojoj meri.Pesma par ekselans za njegovu kategoriju ima uvodne ture stiglica i neke krajeve tura iste ptice ali ispevane shodno njegovim glasovnim mogucnostima.Inace daleko vise mi se svidja cajzlan kao pojava ima sve odlike ptice koja se zaista ceni u Sumadiji.Posebno "klaker" kako mi to kazemo u zargonu ispod kljuna.Krilca spustena mali je spreman ka zapeta puska... Smile
Назад на врх Go down
Timbrado
Član
Član
Timbrado


Број порука : 114
Join date : 08.11.2009
Локација : Diseldorf-Sabac

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyMon 09 Nov 2009, 01:45

Petar ::
Cajzlovi mi napustili jaja,ne znam sto... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad nisam im prilazio od kako su sneli samo koliko ih nahranim to je cela 2 minuta dnevno... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Jel si proverio kaveze? Da slucajno nisu dobili usi? Mogucan uzrok za napustanje gnezda. Kako izgledaju ptice? Kako se ponasaju uvece?

Nijedna zdrava ptica nece samo tako napustiti gnezdo. Nesto nije u redu. Question
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
vasa
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 07.04.2010
Age : 38

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 07 Apr 2010, 23:30

evo i slika volijere, valjda je dobro

BRADATA CAJZLA , kako je neki zovu, ista kao i obicna samo ima bradu

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Img1248tj
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Img1249j
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Img1288j
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Img1250le


Zenkica je malo besnija od muskarca pa nisam hteo da je uznemiravam, a on je izuzetn miran

Voleo bih da cujem vasa licna iskustva u izvodjenju cajzli
Pozdrav
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 07 Apr 2010, 23:38

Vaso, neznam za cajzlana ali sam ostao bez daha za volijere i koje uslove imaš. Svaka ti čast. Kad vidim nešto ovako prosto se " razbolim". Zamisli samo kako se patimo sa prostorom za ptice mi koji živimo po stanovima i soliterima????????? No
Назад на врх Go down
vasa
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 07.04.2010
Age : 38

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyWed 07 Apr 2010, 23:48

I moje dvoriste nije veliko kad vidi covek sta sve ima od zivotinja, ali je dobro skockano tako da je svaki cm iskoriscen. Voleo bih da imam jos veci prostor, ali treba biti zahvalan onome sta trenurno imamo.
Pozdrav
Назад на врх Go down
Nenad nis
Posetilac
Posetilac
Nenad nis


Број порука : 7
Join date : 14.09.2010
Локација : Nis

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 09 Oct 2010, 10:04

meni je volijera dimenzije 200cm x 250cm x 200 cm, da li je to dovoljno za parenje i izivodjenje ptica?
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySat 09 Oct 2010, 16:21

Nenad nis ::
meni je volijera dimenzije 200cm x 250cm x 200 cm, da li je to dovoljno za parenje i izivodjenje ptica?

je za najviše 3 para.
Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptySun 10 Oct 2010, 18:30

ali nikako 3 para od iste vrste ptica ako zelis da ih razmnozavas, mislim mozes i sa 3 ista para ali je jako tesko i cesto bude bez uspeha jer vecina ptica pevacica su teritorijalne jedinke i dloza cesto do borbi za gnezda i zenke. Ptice mnogo vremena gube na tu borbu i cak moze i cela sezona da ti prodje dok one nesloze sve kockice izmedju sebe, druga je stvar da drzis neke jatne ptice onda bi u tu tvoju volijeru mogao i 10 parova da stavis
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyTue 12 Oct 2010, 19:24

слажем се рашке са тобом а и код многих раса jе исто тако са териториjом)))
рашке jе ове године докторирао на цаjзлама иначе.....сад jе цаjзлопедолог
Назад на врх Go down
Nenad nis
Posetilac
Posetilac
Nenad nis


Број порука : 7
Join date : 14.09.2010
Локација : Nis

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: POVECAO SAM VOLIJERU 200 X 400 X 200   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyTue 09 Nov 2010, 20:58

ticar ::
Nenad nis ::
meni je volijera dimenzije 200cm x 250cm x 200 cm, da li je to dovoljno za parenje i izivodjenje ptica?

je za najviše 3 para.
Назад на врх Go down
Nenad nis
Posetilac
Posetilac
Nenad nis


Број порука : 7
Join date : 14.09.2010
Локација : Nis

Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 EmptyTue 09 Nov 2010, 21:00

POVECAO SAM VOLIJERU NA 400 X 250 X 200 CM, BILA JE 200 X 250 X200. UBACIO SAM CAJZE STANCERE ANIFKE STIGLICE
Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu   Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje cajzle, cajlića, cajzlova u kavezu
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Mozambik cajzle
» Mutacije cajzle...
» MER CAJZLA, SEVERNA -RUSKA CAJZLA (Acantis flamea flamea) ili Severna anifla...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: CAJZLIĆ (carduelis spinus)-
Скочи на: