PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)

Go down 
+24
suljaga
žako
crnitica
sasko
Furla
itan
gost1
Mita Bivolje
galeb
popBL
ZQKY
pticar_amater
vrscanin
robin
misan
Jocom
Nikolasbc
Petar
Milan
Laza
Gost
Zika
BOCKA
IvanBG
28 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySat 13 Apr 2013, 07:20

bravo!
Назад на врх Go down
DjordjeW
Član
Član
DjordjeW


Број порука : 34
Join date : 30.01.2015
Age : 21
Локација : Šabac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Crvendać (Erithacus rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 08 Apr 2015, 10:25

Mala ptica, veličine vrapca, dužine oko 15cm. Ima nešto duže noge, pa je cela ptica viša od vrapca. Sa gornje strane (leđa, rep i krila) je maslinasto-sive boje, dok su grlo i grudi kao i čelo i glava sa strane žutocrvene boje, odakle mu i potiče ime. Stomak je bele boje. Ovako su obojeni i mužjak i ženka, dok su mladunci neupadljive svetlo mrke boje sa svetlijim i tamnijim pegama.
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Crvendac
Naseljava gotovo celu Evropu i zemlje oko Sredozemnog mora, izuzev Islanda, južnih delova Španije i Francuske i severnih skandinavskih zemalja. Na istok se populacija crvendaća prostire do Altaja.
Crvendać naseljava vlažne, zasenjene različite tipove šuma, guste šibljake, parkove i vrtove, ali najradije bira stare bukve ili mešovite šume. Gnezdi se na tlu ili na trulim panjevima i žbunju blizu površine zemlje. Postoje podaci da su gnezda nalažena i u šupljinama stabala ili napuštenim gnezdima u starim zidinama i kamenjarima, ali su to ipak izuzeci. Gnezdo pravi od stabljika i mahovine a iznutra ga oblaže vlatima trave. Od aprila do jula nosi 5 (3-9) žućkastih jaja sa crvenosmeđim pegama. Mužjak i ženka sede na jajima oko dve nedelje a o mladuncima se brinu još desetak dana. Prvi poletarci izleću iz gnezda u julu a roditelji odmah počinju novo leglo, ukoliko dozvole vremenski uslovi. Odrasli crvendaći kao i njihovi mladunci hrane se uglavnom insektima, podkornjašima, crvolikim životinjama, malim puževima i bobicama. U vreme prehranjivanja mladunaca, povećava se "potrošnja" različitih insekata i njihovih larvi, pa se može reći da u tom periodu crvendaći predstavljaju prave čistače šuma i parkova od raznih štetočina.
Crvendać nije prava selica, nego je više skitalica, seli se po celoj Evropi ali se pomera od visinskog pojasa prema podnožju planina i nizijama. Prilikom prave seobe, pojedina jata posećuju Severnu Afriku, Siriju, Palestinu i Persiju. Prolećna seoba je u martu [pojavljuju se kod nas] a jesenja u oktobru i novembru (tada uglavnom napuštaju naše krajeve). Ipak, crvendać se i zimi veoma često može videti po našim parkovima u kojima pokušava da nađe hranu. Ponekad su to naše ptice a nekad došljaci iz severnijih i hladnijih krajeva ili viših predela.
Crvendać je veoma živahna i lepa ptičica. Ukoliko se pažljivije posmatra po parkovima, brzo se primete njegove bravure po žbunju, skokovi između stabala i lepršanje po zemlji. Leti vrlo okretno i čas lebdi a čas vitla po vazduhu. Naročito su interesantne bitke mužjaka, ukoliko se jedan nađe na tuđoj teritoriji koju vlasnik ljubomorno čuva. Tada može doći i do veoma ozbiljnih sukoba u kojima slabiji strmoglavce i veoma vešto provlačeći se kroz žbunje beži i spasava glavu. Mužjak najradije stoji na nekoj uzdignutijoj grani, uspravan i sa opuštenim krilima i peva. Njegova pesma je slična zvuku frule a prekida se glasnim ćurlikanjem i traje od jutra do sutona. Pritom, mužjak naduva grkljan tako da mu se crvenkasto perje našušuri na grudima. Pesma crvendaća kod nas najavljuje proleće i počinje već početkom marta a takođe najavljuje jesen. U zimskim skrovištima crvendaći su mirni i tihi ali i tada koriste svaki sunčev zrak da bi počeli sa pesmom.
U Beogradu (i drugim većim gradovima našeg podneblja) su crvendaći dosta česti u većim i manjim parkovima gotovo preko cele godine dok se zimi često doseljavaju iz severne Evrope. Zimska skloništa biraju u žbunju i gustim granama i zasadima blizu zemlje. To je period u kome je veoma korisno ostavljati im zrnastu hranu na specijalnim drvenim hranilicama. To je takođe potrebno raditi i početkom njihovog gnežđenja, kada prirodne hrane još nema dovoljno. Praćenjem crvendaća zimi i u proleće lako se može ustanoviti gde se najviše skrivaju, pa na ta mesta treba i postaviti hranilice.
Pošto su gnezda uglavnom blizu zemlje ili na samoj zemlji, treba voditi računa da se na njih ne zgazi iili da se gnezdo ne obori sa grane. Ni u kom slučaju ne sme se dirati gnezdo jaja ili mladunci jer su roditelji spremni da ga napuste i da celo potomstvo propadne.
Nekada su crvendaći bili veoma omiljeni za držanje u kavezima, ali je mnogo lepše očuvati ih u prirodi i slušati njihovu lepu pesmu po parkovima i vrtovima u našoj sredini.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySun 26 Apr 2015, 01:59

bez ljutnje ali meni ovo sve zvuci poznato mislim da prepisujes tudje tekstove lol!
Назад на врх Go down
Crvic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 25.10.2015
Age : 39
Локација : Beograd

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Molim Vas za pomoc   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySun 25 Oct 2015, 02:44

Da li bi neko mogao da mi pomogne?
Danas sam na parkingu našla Crvendaća zalepljenog u lepak za miševe. Neki ljudi su ga samo izbacili iz auta. Ceo je bio ulepljen, uspela sam da ga odvojim od kartona, oslobodim mu nogice, i skinem jedan deo lepka sa krila, u tu svrhu sam koristila medicinski benzin. Jos dosta lepka je ostalo, ali nisam sigurna da li mu benzin šteti, i nisam smela previše da ga natapam. Vodila sam ga na medicinski fakultet, i tamo nisam dobila nikakav savet, samo su mi rekli da će ptica najverovatnije preživeti, ali da verovatno dugo neće moći da leti jer mu treba dosta vremena za regeneraciju perja. Sad je prilično živahan.
Da li neko od vas može da mi da neki savet kako da ga negujem? Da li neko može da mi da savet kako da mu očistim skroz perje? Gde bih mogla da mu kupim hranu?
Hvala Vam unapred!
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptySun 25 Oct 2015, 18:46

Crvic citaj na forumu u temama za mekokljunce, najvise pise u temama za slavuje i nacices kakvu hranu koriste mekokljunce.
Moras odmah nabaviti hranu za mekokljunce.
Nemoj ga stavljati u mali kafez dok se privikne.
Ja mojim pticama dajem Padovan GRAN PATEE UNIVERSELLE ili Padovan GRAN PATEE INSECTES. Bolja je univerzal jer je mesavina i ptice je rado jedu a ima i druge prizvodjace hrane pronacices sve na googlu. Moraces nabaviti i zivu hranu zbog proteine,najbolje je mlinski crvi (brasnare), ima ljudi koji to drze i razmnozavaju pa prodaju.
Ja mojim pticama dajem bele crve koje je lako naci u prodavnice za opremu za ribe. Tesko je uvek naci brasnare pa ja dajem bele crve a moj crvendac ih konzumira 9-10 meseci,dajem po 10 na dan. Crvendacu dajem oljusten suncokret,lako je naci i krsim ga na pola pa ga rado jede. Moras odmah nabaviti hranu za mekokljunce.
Molim te pisi dali je sve OK. pozdrav...
Назад на врх Go down
Crvic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 25.10.2015
Age : 39
Локација : Beograd

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 26 Oct 2015, 00:11

Hvala Toni,
Mozes li mi samo jos reci koliki kavez bi bio dobar za njega jer ja nemam kavez trenutno je u adaptiranoj kutiji. Krila su mu jos uvek ulepljena cime bih mogla da ih ocistim. Ptica ne leti. Kada sam ga nasla jedno krilo mu je prilicno krvarilo, mada mislim da nije polomljeno nego da je pocupao perjie dok je pokusavao da se odlepi sa kartona.
Na nekom forumu sam procitala da jestivo ulje skuda lepak za miseve, ali nisam sigurna da li bih smela da sa njim namazem pticu!?
Meni je za sad cilj da ga negujem dok ne pocne da leti i onda bih ga pustila na slobodu.

Inace je to jedna bas zivahna pticica I love you
Ali da bih ja njemu pomogla morate Vi meni pomoci savetima, i svaki savet ja vise nego dobrodosao!
Hvala!
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 26 Oct 2015, 20:19

Ana pozdrav
Jesi li nasla adekvatnu hranu? Bez hrane koje jede crvendac ne bi dugo ziveo. Moras nabaviti hranu za mekokljunce,u Beogradu imas veliki izbor. Dobro bi bilo da se ukljuci neki iskusan pticar jer ja imam malo iskustva 2-3 god. ali zelim da pomognem jer zaista mnogo volim ptice. Ana moras naci nekog pticara da pogleda pticu i da pomogne jer ce tretman trajati dugo sve dok mu perje ne poraste a da bi ptica mogla da poleti sama u prirodi mora proci vise od mesec dana. Jestivo ulje ne bi trebalo da bude stetno jer sam ja stavljao kanterionovo ulje mom slavuju jer je imao povredjenu nogu.
Ako zalepljena perja nemogu da se odlepe moraces da ih maknes sa krila pa ce porasti nova za 40-45 dana pa zato ti kazem da treba da pronadjes nekog pticara da pogleda pticu. Tamo gde ima krvi na krila slobodno stavi kafu jer kafa zaustavlja krv. Kafezi za mekokljunce obicno su veci od kafeze za tvrdokljunce a o dimenzijama ja sam citao u teme za slavuje gde su pticari napisali vise o dimenzijama,sto veci to bolje ali ako pustas pticu u prirodi onda pozajmi kafez od nekog prijatelja za ova 30-45 dana.
Ana ostavicu skype pa me ti slobodno pozovi da probamo resiti problem,koliko mogu i znam ja cu pomoci. Ima teske bolesnice koji lepakom hvataju ptice i muce ih jako jako puno... Ja moje ptice rucno hranim (7-10) dana izvedene i ptice su veoma pitome, mozes pogledati u teme za slavuje. Stiglice i zelentarke pod imenom sportlive su moje pa pogledaj kako su pitome...
PUNO POZDRAVA... skype:toni.karate
Назад на врх Go down
Crvic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 25.10.2015
Age : 39
Локација : Beograd

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 27 Oct 2015, 01:20

Toni puno hvala na savetima,
Našla sam hranu Padovan GRAN PATEE UNIVERSELLE i to mu dajem. Mada mi se čini da se jabuci najviše obraduje.
Pokušaću da dođem do jedne profesorke sa veterinarskog fakulteta da ga pogleda to su mi preporučili u jednoj ambulanti.

Hvala Toni na svemu! Smile
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 27 Oct 2015, 04:05

ANA POZDRAV
Drago mi je ako sam bar malo uspeo da pomognem.
Jabuke moze ali ne previse, oljusten neslani suncokret,kuvano jaje obavezno zbog proteina (30-45 min.kuvano) i da ne zaboravis zivu hranu (crve). Procitaj i sve ces saznati tu na forumu za crvendaca i mekokljunce. Ana zelim ti puno uspeha i srece u odgoju crvendaca i ocekujem da me obradujes da je sve OK sa predivnom pticicom...
POZDRAV...
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyWed 02 Dec 2015, 03:15

Ana pozdrav

Dali je predivna ptica crvendac OK? Sta se desilo dali je preziveo i dali su krila porasla? Ocekujem da me obradujes da je sve OK...
Назад на врх Go down
Crvic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 25.10.2015
Age : 39
Локација : Beograd

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Zdravo Toni!   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 08 Dec 2015, 00:16

Toni,
Ptica je ok, i dalje je vrlo zivahan, ali jos uvek ne leti. Nabavila sam mu kavez,ali uglavnom je pusten i slobodno se seta po stanu, posto imam dosta cveca u stanu, uglavnom se krije u nekoj od saksija. Nabavila sam tenebrije i crve i bube.
Da li ti imas iskustva sa promotorom L? Savetovali su me da mu to dajem za mitarenje. Jedno vreme sam mu davala te kapi, i bas mu je mnogo perija oko vrata i po stomaku otpalo to me malo brine, ali su mi rekli da kao to tako treba?

Poceo je i da cvrkuce, tako da mislim da se oporavlja
Pozdrav!
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 11 Jan 2016, 06:00

Ana pozdrav
Izvini sto tek sada pisem ali bio sam zauzet i nisam bio na forum. Drago mi je sto citam da je crvendac super i sto si odgovorna i trudis se da se ptica odlicno oseca. Sa pticarstvom se bavim 2-3 god.i nemam mnogo iskustva ali mnogo citam jer zelim da naucim pravilno odgajati ptice. Verovatno moras sacekati da perje prirodno otpadne a to ce biti na jesenu. Ja mojim pticama dajem vitamine MUVISEL svaki mesec po 3 dana jer ima svaki vitamin koji je potreban da ptica primi i vise pevaju. Ako imas srece da je crvendac muskarac od marta ces uzivati u predivnu pesmu a za perje je brini promenice on prirodnim putem i letece opet samo budi uporna i strpljiva.
skype:toni.karate
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 11 Jan 2016, 18:12

Toni Gorgiev ::
Ana pozdrav
Izvini sto tek sada pisem ali bio sam zauzet i nisam bio na forum. Drago mi je sto citam da je crvendac super i sto si odgovorna i trudis se da se ptica odlicno oseca. Sa pticarstvom se bavim 2-3 god.i nemam mnogo iskustva ali mnogo citam jer zelim da naucim pravilno odgajati ptice. Verovatno moras sacekati da perje prirodno otpadne a to ce biti na jesenu. Ja mojim pticama dajem vitamine MUVISEL svaki mesec po 3 dana jer ima svaki vitamin koji je potreban da ptica primi i vise pevaju. Ako imas srece da je crvendac muskarac od marta ces uzivati u predivnu pesmu a za perje ne brini promenice on prirodnim putem i letece opet samo budi uporna i strpljiva.
skype:toni.karate
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 11 Jan 2016, 22:00

Crvendac cuvam 10 meseci a poklonio mi moj drug koji ga drzao u volijeri sa ptice tvrdokljunaca. U kafez je ptica lomila perje na krilima i rep ali ubrzo se primirila i pocela da peva na moje veliko zadovoljstvo.
Ptica je fenomenalno pevala od marta do mitarenja iako zivi u kafez koji nema dimenzije za tu vrstu ptice ali ubrzo stize veci i novi.
Crvendac nakon mitarenja izgleda fenomenalno pa sada cekam prolece da opet uzivam u predivnoj pesmi...
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyMon 11 Jan 2016, 22:10

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 2mzc4w
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Oacioj
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 10nw3ee
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:20

POZDRAV

MOJ CRVENDAC RASPOLOZEN ZA FOTOGRAFISANJE
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:21

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 30b1x5h
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:22

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 25h06dy
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:23

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Wwb095
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:24

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 2pq9hrc
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:25

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 I6cu1i
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:26

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 2wea2jd
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:27

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Zmkq1
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:28

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 308y1on
Назад на врх Go down
Toni Gorgiev
Član
Član
Toni Gorgiev


Број порука : 135
Join date : 01.09.2015
Age : 55
Локација : STIP-MKD

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 EmptyTue 26 Jan 2016, 22:29

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 2wfmr5v
Назад на врх Go down
Sponsored content





CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)
Назад на врх 
Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: