PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)

Go down 
+24
suljaga
žako
crnitica
sasko
Furla
itan
gost1
Mita Bivolje
galeb
popBL
ZQKY
pticar_amater
vrscanin
robin
misan
Jocom
Nikolasbc
Petar
Milan
Laza
Gost
Zika
BOCKA
IvanBG
28 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 38
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: hmmm   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 29 Jan 2010, 16:15

poceo je da jede jaja i plazma keks.... valjda ce mu to biti ok dok ne nadjem hranu za mekokljunce.... sada mi je samo problem kako da ga naviknem na vodu iz epruvete...
Назад на врх Go down
vrscanin
Član
Član
vrscanin


Број порука : 77
Join date : 18.11.2009
Age : 55
Локација : vrsac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 29 Jan 2010, 20:32

Pa ubaci mu plasticnu hranilicu i nek iz nje pije vodu za pocetak, a sigurno mozes negde da nabavis koncentrat za neku zivinu ili golube pa ga i sa tim hrani i nista ne brini bice on ok
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 29 Jan 2010, 20:39

I u mene se ovakav crvendać po bašti leta i nisam namjeravao da ga uhvatim u kafez - neka ga, valja ga vidjeti Very Happy

Njega i još 5-6 vrsta ptica koje dolaze (zebe,senice, grdelini (većinom ženke koje sam pustio pa nisu otišle daleko:D ) i 2 ptice koje ne znam koja su vrsta - imam sliku)

Bacam im hranu što mi ostane od kanarinaca i grdelina koji mi stoje u kafezu.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 30 Jan 2010, 02:22

Veoma humano sa tvoje strane. Neki bi odmah požurili da ih vide u svojim kavezima. Za svaku pohvalu. king
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 30 Jan 2010, 15:12

Svaka cast treba i pomoci divljim pticama tokom zime a ne samo ih loviti i unistavati. Iz mog iskustva u selu gde sam prosle zime hranio ptice mogu da vam kazem da ce dosta njih ostati tu u blizini i gnezditi se jer prosle godine na drugom stablu od hranilice gnezdo je svila Obicna zeba ili fink kako je ko vec zove.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySat 30 Jan 2010, 21:07

Vidiš to hranjenje može da ima i negativan uticaj, primećeno je , u zemljama gde je svest gradjana o zaštiti ptica na zavidnom nivou, da su pojedine vrste ptica prestale sa migracijom jer im ljudi ostavljaju hranu i u periodu kad je u prirodi nema pa ih mrzi da se sele Smile
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptySun 31 Jan 2010, 14:42

Okej ima tu i toga i ja sam pre neki dan citao o crnoglavim grmusama koje se ne sele iz Engleske upravo zbog ishrane!! Very Happy
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 10 Feb 2010, 00:03

Ево и мог Црвендаћ који је већ 5 год. код мене и слободно лети по кући. За сада вам шаљем само ову фотографију а послаћу и снимак овог несташко.
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Crvendac.th
Назад на врх Go down
ZQKY
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 08.03.2010
Age : 36
Локација : Knjazevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 15:18

Cime da hranim Crvendaca u ovo doba godine kada nema mravlja jaja i crvi???? HITNO
POZZ
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 63
Локација : Banja Luka

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 16:19

KUPI CRVICE ZA RIBOLOV,NARENDAJ MU PARIZERA ILI KUPI ORIGINAL HRANU ZA MEKOKLJUNE PTICE
Назад на врх Go down
ZQKY
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 08.03.2010
Age : 36
Локација : Knjazevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 18:58

Kupio sam mu crvice ali kod nas u gradu nema original hrana za mekokljunce ,sta bi mogao jos da mu dam osim parizera i srvice???/
Veiliki pozdrav
Назад на врх Go down
ZQKY
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 08.03.2010
Age : 36
Локација : Knjazevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 19:05

I dali smem u isti kavez da ga stavim sa jednim stiglicem ????
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 19:11

narendaj mu malo kuvanog jajeta sa keksom,sargarepe....ti crvi za pecanje su puni bakterija i nisu bas dobra hrana za ptice, ako mislis da ga sacuvas moras naci gotovu hranu za mekokljunce i crve brasnare,hranu mozes naruciti i postom...ako nemozes da nadjes hranu bolje ga pusti!
Назад на врх Go down
ZQKY
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 08.03.2010
Age : 36
Локација : Knjazevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 19:13

Dali znate adresu gde mogu naruciti hranu i koja je cena ??/
Pozz
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 19:16

nemoj ga stavljati u kavez sa drugim pticama,crvendac je aktivan nocu i uznemiravace druge ptice,a osim toga je teritorijalac i nevoli bas drustvo iako se to odnosi najpre na ptice iz njegove porodice....
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 11 Mar 2010, 19:18

...od 400-800din.kg zavisi od proizvodjaca...znam adresu,poslacu ti na pm.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 31 Dec 2010, 19:06

Da li vi te crvendace hvatate u prirodi ili negdje kupujete
Назад на врх Go down
Mita Bivolje
Posetilac
Posetilac
Mita Bivolje


Број порука : 15
Join date : 13.02.2011
Age : 32
Локација : Krusevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyTue 22 Feb 2011, 02:46

Ja sam imao situaciju sa crvendacem da mi je uleteo u kucu i ja ga stavio u kavez i neverovatno on je poceo da peva prvog dana i onda sam shavatio da je usiljen posto sam imao samo zenku anifle ja je pustim sa njim kad on je ubije i ja sam ga pustio inace sada imam 2 crvendace jednog starog godinu dana jednog 3 god hranim ih iskljucivo crvima brasnarima i po neki put malo granule za golube i rendanom jabukom pomesanom sa jajetom!!! pozz iz prestolnice
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyTue 22 Feb 2011, 02:52

Mita Bivolje ::
Ja sam imao situaciju sa crvendacem da mi je uleteo u kucu i ja ga stavio u kavez i neverovatno on je poceo da peva prvog dana i onda sam shavatio da je usiljen posto sam imao samo zenku anifle ja je pustim sa njim kad on je ubije i ja sam ga pustio inace sada imam 2 crvendace jednog starog godinu dana jednog 3 god hranim ih iskljucivo crvima brasnarima i po neki put malo granule za golube i rendanom jabukom pomesanom sa jajetom!!! pozz iz prestolnice

Mito, verovatno tada nisi znao ali sada verujem da znas da su to dve razlicite porodice ptica i da se medjusobno ne mogu pariti.

mladost te je naterala da zenku anifle pustis sa usiljenim crvendacem i tragicno se zavrsilo, sto nije cudo.

pozdrav. cheers
Назад на врх Go down
Mita Bivolje
Posetilac
Posetilac
Mita Bivolje


Број порука : 15
Join date : 13.02.2011
Age : 32
Локација : Krusevac

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyTue 22 Feb 2011, 02:57

Da,da pogresio sam ali sta da se radi znam za sledeci put bitno je da se iste greske ne ponovlajaju sad sam i ovde na forumu i video sam dosta poucnih prica i stekao nova iskustva sada jos vise ide ka tome da ne pravim greske!!!! Smile
Назад на врх Go down
itan
Posetilac
Posetilac
itan


Број порука : 27
Join date : 28.04.2011
Age : 44
Локација : Beograd

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyThu 28 Apr 2011, 21:04

gde se moze kupiti ova lepa pticica ,a da je legalno uzgajena tj. prstenovana ?

jeli potrebnoa dozvola za gajenje jednog para ?
hvala
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyFri 29 Apr 2011, 01:59

Ako je ptica prstenovana to ne znači i da je legalno odgojena. Sam po sebi prsten ne znači ništa ako nije negde zaveden i registrovam.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 13 Jul 2011, 10:38

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 20110712140003
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 13 Jul 2011, 11:25

Šta se dešava sa crvendaćima, da li se pare ?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 EmptyWed 13 Jul 2011, 12:34

Prve ptice pevačice koje sam počeo da odgajam bili su Slavuji i Crvendaći. U celom ptičarniku tada je bilo ukupno 5 ptica. U istom prostoru sada ima oko 140 ptica. Najviše Štiglića. Ovo je treća godina kako se nije izleglo ni jedno mladuče Crvendaća ni Slavuja. Razlog je jednostavan. Ptice koje su teritorijalno determinisane nemaju više svoj prostor. Zbog toga se ne razmnožavaju. Da bi se crvendaći i slavuji ponovo legli potrebno je da ispraznim ptičarnik od svih drugih ptica. Kada se obavi popis ptica, smanjiću broj ptica u ptičarniku. Najviše ću smanjiti broj Štiglića, jer ih najviše ima. Možda će posle toga slavuji i crvendaći opet početi da se legu.
Po težini odgoja crvendaći i slavuje dele istu poziciju. Ako najlakše ptice za odgajanje bodujemo sa jednim poenom a najteže sa deset poena, slavuj i crvendać su na desetom mestu. Nemoguće je reći koja je od tih vrsta teža za odgoj. Po meni, mislim da ravnopravno dele desetu poziciju.
Nije mi poznato da u Evropi neko odgaja slavuje. Na netu sa ne može naći ni jedan odgajivač slavuja. Zvanično u Evropi postoji samo jedna odgajivačnica koja osim drugih ptica odgaja i crvendaće. Pored te odgajivačnice samo jedan odgajivač tvrdi da odgaja crvendaće i pisao je o načini njihovog odgoja. Čudno je da nije postavio ni jednu fotogarafiju svojih Crvendaća iz odgoja. Tako da tu informaciju treba uzeti sa rezervom. Mada nije u skaldu sa temom ali kada sam već počeo da pišem o skali težine odgoja ptica pevačica faune evrope, devetu poziciju zauzima odgoj Belokile zebe. U Evropi Belokrilu zebu odgaja ne više od dvadeset odgajivača. Nekoliko odgajivača odgaja i mutacije Belokrile zebe. Bela mutacija, belokrile zebe je nešto najlepše što se može videti u svetu ptica. Po lepoti jedino može da joj parira bela mutacija Štiglića.
Još da napomenem da bar do sada nije zapažane ni jedna mutacija Crvendaća. Ja nisam naišao na takav podatak. Ako neko jeste neka postavi sliku mutacije Crvendaća. Ali Crvendać je toliko lepa i simpatična ptica da mu mutacije nisu ni potrebne.
Ono što odbija ljubitelje ptica pevačica da se bave ogojem crvendaća je težina njegovog odgoja i prostor koji par crvendaća zahteva da bi se reprodukovao. Ne mogu biti u istom volijeru sa drugim pticama. Smatram da Crvendać zaslužuje da se više odgaja nego do sada. Odgoj crvendaća treba da bude izazov pre svega za mlade ljubitelje ptica pevačica.
Назад на врх Go down
Sponsored content





CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)   CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula) - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
CRVENDAĆ (Erithacus_rubecula)
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: