PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
Beba
Član
Član
Beba


Број порука : 30
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Локација : Vrbas

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 09 Nov 2009, 23:58

Ja se izvinjavam nisam se dobro izrazila mislila sam na ciscenje od unutrasnjih parazita Embarassed Mi smo svaku pticu naprskali sa Supitox sprejom...To je sprej protiv vasaka za malu decu i sigurno provereno neostavlja nikakve posledice na ptice...veoma je efikasan koriste ga i golubari....
Назад на врх Go down
LERBI
Član
Član
LERBI


Број порука : 74
Join date : 02.10.2009
Age : 40
Локација : Šabac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 02:49

Evo nešto zanimljivo sa neta u vezi preventive i otkrivanja pipe u volijerama i prostorijama u kojima se drže ptice!

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_2

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_3

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_4

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_5

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_6

Sopljni paraziti - Page 4 Construction_nid_poux_1

Pozdrav svima! cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 02:57

Toliko prosto a izuzetno korisno. Svaka čast! study
Назад на врх Go down
alexandar
Član
Član
alexandar


Број порука : 149
Join date : 07.03.2009
Age : 45
Локација : kragujevac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 03:10

Jako prosto korisno i jeftino hvala na savetu
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 18:26

Koji je ovo materijal sto se zguzva i stavi u ovaj kalup?
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 18:45

verovatno onaj rebrasti karton
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 20:10

A kakvu ulogu ima taj karton u rasterivanju pipa? scratch
Назад на врх Go down
LERBI
Član
Član
LERBI


Број порука : 74
Join date : 02.10.2009
Age : 40
Локација : Šabac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 20:22

Ima ulogu u preventivi pipi, odnosno da na vreme otkriješ pipu u prostroriji ili volijeri, karton neće oterati pipu, ali u tom kartonu će biti gnezda pipe i možeš veliki broj u startu uništiti! Bar sam ja tako shvatio!

Pozdrav svima! cheers
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 21:33

A to je fora... dobra ideja, moram priznati. Hvala Lerbi! Very Happy
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 22:06

Na onom kartonu se one skupe i po tome se najlakše vidi da li ptice treba tretirati ili ne. Često nismo sigurni da li su pipe u pitanju kada se ptice češu pa ih tretiramo i kad treba i kad ne treba. Pomoću onog kartona smo sigurni da li su tu ili ih nema.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 22:11

SAŠA ::
Na onom kartonu se one skupe i po tome se najlakše vidi da li ptice treba tretirati ili ne. Često nismo sigurni da li su pipe u pitanju kada se ptice češu pa ih tretiramo i kad treba i kad ne treba. Pomoću onog kartona smo sigurni da li su tu ili ih nema.

istina ali nitko od nas nema ovakav prostor.najjednostavnije je gledati po pukotinama,i djelu između stajalica i žice,uvjek bude kao sive prašine,tj izmeta od pipa.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 05 Dec 2009, 23:04

Ma, u kavezima se i primeti da je ima, ali je problem u većim volijerama. Baz zbog toga je i dobar fazon ono sa kartonom.
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyWed 24 Feb 2010, 14:25

drugari sta mislite o PULMOMECTINU jer je dobar za spoljasne parazite
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: SLABA OPERJANOST KRILA   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 13 Mar 2010, 01:50

Skoro sam kod jednog odgaivača primetio da mu skoro sve ptice imaju kao zakržljala krila. Naime, krila su nekako kratka, nedovoljno operjana, kao da su počupana. Zanima me da li neko zna nešto više o ovome jer stvarno do sada nisam primetio da celo jato ptica izgleda tako, a dotični mi je rekao da su njegove ptice u takvom stanju već duže vremena, bez obzira da li je period mitarenja ili ne.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySat 13 Mar 2010, 22:33

SAŠA ::
Skoro sam kod jednog odgaivača primetio da mu skoro sve ptice imaju kao zakržljala krila. Naime, krila su nekako kratka, nedovoljno operjana, kao da su počupana. Zanima me da li neko zna nešto više o ovome jer stvarno do sada nisam primetio da celo jato ptica izgleda tako, a dotični mi je rekao da su njegove ptice u takvom stanju već duže vremena, bez obzira da li je period mitarenja ili ne.

to je parazit perojed
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySun 14 Mar 2010, 00:41

Moramo se potruditi da pomognemo pre svega pticama a potom i ovom po malo " tvrdoglavom" odgaivaču. Svaki savet je dobrodošao.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySun 14 Mar 2010, 02:16

SAŠA ::
Moramo se potruditi da pomognemo pre svega pticama a potom i ovom po malo " tvrdoglavom" odgaivaču. Svaki savet je dobrodošao.

Neka taj tvoj "pomalo tvrdoglavi" prijatelj istretira kaveze i volieru blagim rastvorom etiola ( normalno prvo da skloni ptice), dezinfikuje voliere i kaveze nekim dezinfekcionim sredstvom ( npr. Asepsol-om), isprska ptice Avisanom i da im u vodi za kupanje stavi malo sode bikarbone!
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 63
Локација : Banja Luka

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySun 14 Mar 2010, 14:34

To je tekut (tako se kod nas barem zove) to je tesko izkorijeniti ,narocito ako se ne tretira istovremeno i kafez odnosno volijera, i ptica a ponekad je potrebno i vise puta tretirati . Napominjem i to da takva ptica nema sanse ove godine da se pari ,barem kod mene je tako bilo prosle godine,a i puno ptica uginu od te vrazije tekuti.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptySun 14 Mar 2010, 19:50

popBL ::
To je tekut (tako se kod nas barem zove) to je tesko izkorijeniti ,narocito ako se ne tretira istovremeno i kafez odnosno volijera, i ptica a ponekad je potrebno i vise puta tretirati . Napominjem i to da takva ptica nema sanse ove godine da se pari ,barem kod mene je tako bilo prosle godine,a i puno ptica uginu od te vrazije tekuti.

nije tekut,tekut pije krv a perojed jede perije,
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Član
Član
Nikolasbc


Број порука : 74
Join date : 23.10.2009
Age : 56
Локација : Sabac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: mladi kanarinci se medjusobno cupaju   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 15 Mar 2010, 01:31

Primetio sam da se mladi kanarinci medjusobno cupaju iako imaju kupaliste i sigurno nemaju parazite. Molim za savet. UNAPRED HVALA.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 15 Mar 2010, 01:57

Nikolasbc ::
Primetio sam da se mladi kanarinci medjusobno cupaju iako imaju kupaliste i sigurno nemaju parazite. Molim za savet. UNAPRED HVALA.

to bi trebalo biti normalno,pretpostavljm da imaju 2-3 mijeseca.standardno prvo mitarenje.daj im nesto za grickanje i za zanimaciju i bice ok.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyMon 15 Mar 2010, 07:38

Nikolasbc ::
Primetio sam da se mladi kanarinci medjusobno cupaju iako imaju kupaliste i sigurno nemaju parazite. Molim za savet. UNAPRED HVALA.

pjesak plus dodatak soli.
Назад на врх Go down
igor82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 20.01.2010

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: problem sa perijem   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyTue 09 Nov 2010, 00:58

Pozdrav svim ljubiteljima ptica!
Imam problem sa slavujarkom, mlada ptica u novembru je usla u deveti mesec, ishrana je normalna, mesavina,grit,sipina kost, jednom nedeljno zelenis i jabuka i sve je bilo super do pre nedelju dana kada sam primetio da rekao bih sa krila dnevno iscupa po 4 do 5 perca ali karakteristino je da su pera uvijena kao kada ih covek pokvasi i napravi iglicu od njih, znaci tanka! Pokusao sam da po savetu starijih dam malo peska na dno i mrvljenu ljusku od jaja ali nista! Na svoju ruku sam dao versele laga omni vit vitamine jer mi pricaju da je nedostatak nekog vitamina ali opet bez uspeha! Napominjem da je u metalnom kavezu i plasticne su stajalice a higijena redovna! Molim za savet!!!

Pozdrav, Igor
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyTue 09 Nov 2010, 02:11

Moguće je da su perojedi, pa je svrbi i zbog toga čupa perje.
Назад на врх Go down
igor82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 20.01.2010

Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 EmptyTue 09 Nov 2010, 11:15

Milane, prvi covek koga sam pitao mi je iz topa rekao isto sto i ti!
Da li znas sta davati i kako ga otkloniti.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 4 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 4 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 4 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UNUTRAŠNJI PARAZITI
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: