PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АуторПорука
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptySun 16 Feb 2014, 00:22

Mica Vasic ::

Lisce (grane) brsljana svuda po prostoriji gde ti ne smetaju (ili gde se ne vide) i naravno, oko kaveza i parilica.

Da li stvarno nema nema pipe u prostoriji gde ima brsljana i koliko vremenski mora da se menja da bi imalo efekta. Ja sam unutar volijere stavljao grancice cetinara i u njoj nije bilo pipe, ali je bilo u drugim kavezima u istoj prostoriji
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptySun 16 Feb 2014, 12:19

Najbolje je isprobati.. brsljan je otrovan i za ptice, a narocito bobice.
Назад на врх Go down
Zemunac Ljuba
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 12.03.2014
Age : 34
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 12 Mar 2014, 23:32

Nisam znao kako da spasim ptice od vasi,pogotovu zenke koje leze na jaima,otiso sam da kupim nesto protiv toga i prodavac mi je preporucio AVISAN,pa me interesuje vase misljenje,kako ga primeniti i koliko je efikasan?
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 13 Mar 2014, 01:57

Avisan unistava vasi (pipu) ali ne i jaja od njih tako da se one kasnije opet pojave
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 13 Mar 2014, 20:30

i nemoj avisan po mladima...osamuti i starije ptice,mnogo je jak,utice na nervni sistem i ptice se ponasaju kao pijane...
Назад на врх Go down
Zemunac Ljuba
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 12.03.2014
Age : 34
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptySat 15 Mar 2014, 02:03

A sta mi preporucujete?
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 19 Mar 2014, 14:47

Zemunac Ljuba ::
A sta mi preporucujete?

tyra-x
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 19 Mar 2014, 19:50

mozes i ovo.nije otrovno .[img]Sopljni paraziti - Page 9 I6m1ox[/img]
Назад на врх Go down
Zemunac Ljuba
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 12.03.2014
Age : 34
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 25 Mar 2014, 23:17

Hvala vam puno!Samo jos jedno pitanje,gde bih ja mogo ova sredstva da nabavim?
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 26 Mar 2014, 00:56

mozes i ovaj sprej.ja koristim i jedan i drugi.mogu proveriti cene kod mene u krusevcu,pa ti javiti.[img]Sopljni paraziti - Page 9 I5wuty[/img]
Назад на врх Go down
Zemunac Ljuba
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 12.03.2014
Age : 34
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyFri 28 Mar 2014, 20:57

Ajde molim te pogledaj za cene kako se krecu pa mi javi,unapred hvala!
Назад на врх Go down
CELICDEJAN
Član
Član
CELICDEJAN


Број порука : 99
Join date : 29.06.2012
Age : 46
Локација : KRUSEVAC

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyFri 28 Mar 2014, 21:11

colombine sprej je 2000,a ovaj drugi 1100
Назад на врх Go down
Zemunac Ljuba
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 12.03.2014
Age : 34
Локација : Leskovac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 01 Apr 2014, 00:58

Hvala puno prijatelju,videcu ovde u Leskovcu da li mogu to da nadjem.PozZ
Назад на врх Go down
Stefan.stanko
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.12.2013
Age : 26
Локација : vranje

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Sta mislite da li pomaze IVERMEKTIN kod malih pilica.   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 22 Jul 2014, 14:55

Zemunac Ljuba ::
Hvala puno prijatelju,videcu ovde u Leskovcu da li mogu to da nadjem.PozZ
Назад на врх Go down
Stefan.stanko
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.12.2013
Age : 26
Локација : vranje

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: https://pticefauneevrope.forumsc.net/f26-forum   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 22 Jul 2014, 15:04

Sta mislite da li pomaze IVERMEKTIN kod malih pilicaa.
Назад на врх Go down
Stefan.stanko
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.12.2013
Age : 26
Локација : vranje

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 22 Jul 2014, 15:10

Stefan.stanko ::
Sta mislite da li pomaze IVERMEKTIN kod malih pilicaa rec je o pipi koja je napravila invaziju u dvoristu i na mestu gde se nalaze.
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 23 Jul 2014, 01:31

najverovatnije ce ih ubiti.
Premazi sve naftom slobodno,ispod gnezda tj.uloska za gnezdo,kavez,ćoškove plafon kaveza ako je regal u pitanju i posmatraj kako beže i crkavaju.Ponovi za nedelju dana.Kasnije obrisi obicnom krpom,lako se brise.
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyTue 29 Jul 2014, 19:12

Pozdrav drustvo.
Planiram da napravim letelicu-volijeru,prvenstveno za neke egzote, na potkrovlju (koje je poluzatvoreno,ne prokisnjava,ima vazduha ali ne i promaje).
Neka priblizna dimenzija bi bila oko 2m visina,isto toliko duzina,i oko 1,5 m sirina.
prednja strana mreza,zadnja zid,jedna bocna bi imala mrezu koliki je inace i prozor,a cetvrta zatvorena skroz.
Voleo bi za savet kako da resim da se od samog starta zastitim od bilo kakvih vasi,pipa i ostalog,bar za neki period.
Inace,osim zida,sve zatvorene strane bi bile najverovatnije od iverice,ili osb ploce,racunajuci i plafon.
Kako da dezinfikujem sve to,da ptice uselim u CISTO?
I sta je najbolje da stavim na pod,da ostane beton,ili mozda neki najlon,il sta vec,zbog higijene i sto lakseg ciscenja?
Hvala
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyWed 30 Jul 2014, 11:06

sve te ploce,letve,pogotovu OSB,koja je idealno staniste za pipu zbog svog sastava premazi par puta naftom dobro.I tako svake godine u proleće.
U pocetku neces ni imati kad je sve novo,ali sledece godine...
Pipa je naš kućni ljubimac isto kao i ptice Cool 
Teško je iskoreniti,pogotovu kod većeg broja ptica,ali je moguće kontrolisati da se ne namnože.
Po podu pesak preko betona, da bi lakse cistio i menjao isti.Po samom betonu biće sve zalepljeno od izmeta,ako nema peska ili piljevine krupne.
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 31 Jul 2014, 00:00

pepikg ::
sve te ploce,letve,pogotovu OSB,koja je idealno staniste za pipu zbog svog sastava premazi par puta naftom dobro.I tako svake godine u proleće.
U pocetku neces ni imati kad je sve novo,ali sledece godine...
Pipa je naš kućni ljubimac isto kao i ptice Cool 
Teško je iskoreniti,pogotovu kod većeg broja ptica,ali je moguće kontrolisati da se ne namnože.
Po podu pesak preko betona, da bi lakse cistio i menjao isti.Po samom betonu biće sve zalepljeno od izmeta,ako nema peska ili piljevine krupne.

Hvala na savetu,ZNACI kada dolazi od nekog tako iskusnog.
 Very Happy 
Znam ja sve to,za drvenariju, ali jbg nemam neke bolje uslove,ali volim ptice. Krov i ostale stranice(one zatvorene) bi bili  od iverice.ali od neke u boji,tj ne sirove,nego neke glatke,i od cele table,nece biti iz delova.
trenutno imam malo prostora,pa neznam kako da spojim dobro sa korisnim, i kako na najbolji nacin da ga iskoristim. Razmisljao sam i o nekom "regalu",ali mi se to nekako cini jos tezim za odrzavanje...
Trenutno imam nekoliko kanarinaca,i zebice.
kao i svaki pocetnik,hteo sam poci od lakseg,tj uzeo sam pre par meseci 3 para zebica,i napravio kavez,ali sa gnezdima za najvise desetak komada,ali mi sada ponestaje prostora...  Very Happy   Smile  ali ne zalim se,mada moracu da se prosirujem.
 Laughing 
Ali iskreno,"zaljubio" sam se u njih,zbog jedinstvenih zvukova,posebne pesme,a i razdraganosti tokom celog dana...
I sada mi taj kavez stoji ispred ulaznih vrata,i vec mu vise ne prilici da bude tu,sto zbog buke,sto zbog loma koje ptice prave,a i zajedno su mi i mladi,a i maticni parovi,pa vec pocinju da smetaju jedni drugima... moracu nesto da smislim u najskorije moguce vreme...
Svaki savet je dobrodosao.
 Shocked 

Koliko dana posle mazanja naftom bih mogao da pustim ptice,tj nece li njima smetati?
a sto se tice peska,smem li ovaj obicni?
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 31 Jul 2014, 10:00

1 dan je dovoljan,pa ih pusti.ne smeta nafta pticama nista.Pesak mozes bilo koji i krupniji i sitniji.Jednom mesecno, čišćenje svega.
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 EmptyThu 31 Jul 2014, 16:50

pepikg ::
1 dan je dovoljan,pa ih pusti.ne smeta nafta pticama nista.Pesak mozes bilo koji i krupniji i sitniji.Jednom mesecno, čišćenje svega.

Ok,hvala puno
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 9 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» tekuti-paraziti
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: