PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Slike...... - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Slike...... - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Slike...... - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Slike...... - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Slike...... - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Slike...... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Slike...... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Slike...... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Slike...... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Slike...... - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Slike...... - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Slike...... - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Slike...... - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Slike...... - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Slike...... - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Slike...... - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Slike...... - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Slike...... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Slike...... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Slike......

Go down 
+20
kocic
lakisombor
pepikg
korbach
LERBI
dalibor vasic
Milic Milos
marko_s_ks
slavishab
jigor
blackhunter
Cizak
ivan83
ralevulcan
Ivan_Nish
milos0205
Petar
Milan
Drle
Rasko
24 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
marko_s_ks
Posetilac
Posetilac
marko_s_ks


Број порука : 20
Join date : 19.03.2011
Локација : Nis/ Krusevac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 05 Dec 2011, 21:04

Samo je drzi u prostoriji gde nema manje od 10ak stepeni, jer je dosta opipana i nemoj joj produzavati dan (mislim na dodatno osvetljenje). Vec u martu ce poceti da baca perije i dobice novo. Samo joj cesce odrzavaj kavez i neka ima uvek vodu za kupanje . Aj pa na prolece da se pohvalih njome. Komso.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 05 Dec 2011, 23:51

Važi onda, neću, kako je napolju tako je i kod nje unutra, ma kavez sam počeo da čistim svaki drugi dan, i da perem hranilice i pojilice, higijenu teram na maksimum, koliko mogu. Brinu me najviše ti perojedi ili pipa šta je već unakazilo, neće sigurno oni proći sami od sebe, ne znam da li treba neki prašak da stavim ili....

Nadam se druže, iz tvojih ustiju u Božije uši, pa ćemo videti na proleće bože zdravlje...



cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyTue 06 Dec 2011, 05:31

dalibor vasic ::
Važi onda, neću, kako je napolju tako je i kod nje unutra, ma kavez sam počeo da čistim svaki drugi dan, i da perem hranilice i pojilice, higijenu teram na maksimum, koliko mogu. Brinu me najviše ti perojedi ili pipa šta je već unakazilo, neće sigurno oni proći sami od sebe, ne znam da li treba neki prašak da stavim ili....

Nadam se druže, iz tvojih ustiju u Božije uši, pa ćemo videti na proleće bože zdravlje...



cheers

Temeljno pranje kaveza, dezinfekcija istog, dezinsekcija ptice i to je to. Uprilicena ishrana i uslovi. Ostalo je sve na vremenu. Za pticu nadji one kapi sto se kapa na vrat [ako neko zna neka kaze kako se zovu, ne mogu da se setim] i mirna Backa Wink
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyTue 06 Dec 2011, 16:06

Ma ce da pretekne, ostavi je samo i malo bolje hrani i sve ce da bude ok
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyWed 07 Dec 2011, 17:05

Ishranu sam svakako pojačao, samo te kapi me muče, ne znam kako se zovu nikad ih nisam upotrebljavao...



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyWed 07 Dec 2011, 18:15

ja mislim da se zovu ivermektin ali ne drzi me za rec mozda sam sa necim pomesao, avisan ti je uvek alternativa
Назад на врх Go down
lakisombor
Posetilac
Posetilac



Број порука : 10
Join date : 28.11.2011
Age : 37
Локација : sombor

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyThu 08 Dec 2011, 00:12

ivan83 ::
ja mislim da se zovu ivermektin ali ne drzi me za rec mozda sam sa necim pomesao, avisan ti je uvek alternativa
najbolj nazovi redzu u bg i kupi pulmomektin kapi za kanarince i stavis 1 kap ptici iza vrata na kozu , a invermektin je jak on je za golubove..
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptySat 24 Dec 2011, 15:27

Evo da se javim i ja sa rezultatima, ptici je počelo da raste perije na glavi, pored toga što se skoro do vrata proširilo opadanje perija, naglo je stalo, i evo počelo je novo da raste.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
kocic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 12.10.2011
Age : 25
Локација : Vlasotince

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 26 Dec 2011, 22:32

koliko kosta jedan
Назад на врх Go down
lakisombor
Posetilac
Posetilac



Број порука : 10
Join date : 28.11.2011
Age : 37
Локација : sombor

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptySat 14 Jan 2012, 22:06

kocic ::
koliko kosta jedan
oko 1600 din
Назад на врх Go down
Ninoslav84
Član
Član
Ninoslav84


Број порука : 89
Join date : 11.04.2010
Age : 39
Локација : Пирот - Србија

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptySun 15 Jan 2012, 00:22

1200 рсд + птт
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1273206439&v=info
lakisombor
Posetilac
Posetilac



Број порука : 10
Join date : 28.11.2011
Age : 37
Локација : sombor

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptySun 15 Jan 2012, 09:31

Ninoslav84 ::
1200 рсд + птт
ja sam kod redze u bg platio 1600 din a mozda ima i jeftinije neznam
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptySun 15 Jan 2012, 18:46

Cajzlić ? Shocked Kako smeju da se prodaju, kad su to strogo zaštićene vrste ?
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 16 Jan 2012, 05:41

dalibor vasic ::
Cajzlić ? Shocked Kako smeju da se prodaju, kad su to strogo zaštićene vrste ?

Preparat.
Назад на врх Go down
Ninoslav84
Član
Član
Ninoslav84


Број порука : 89
Join date : 11.04.2010
Age : 39
Локација : Пирот - Србија

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 16 Jan 2012, 12:56

korbach ::
dalibor vasic ::
Cajzlić ? Shocked Kako smeju da se prodaju, kad su to strogo zaštićene vrste ?

Preparat.

Какав Цајзлић Далиборе? О чему ти говориш?
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1273206439&v=info
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyTue 17 Jan 2012, 02:31

U Krusevcu u jednoj privatnoj veterinarskoj stanici(da ne reklamiram) proizvode odnosno sami spravljaju preparat protiv spoljnih parazita (pipe) koji se kaplje ptici iza vrata i navodno pruza zastitu do sest meseci, preparat se navodno proizvodi po belgijskoj recepturi, 1ml preparata kosta oko 200 din ja sam sa 2ml iztretirao oko 40-tak ptica i preteklo je od 2ml, to sam uradio oko 1. decembra i do sada nisam imao problema sa ovom vrstom napasti, mada ovo je objektivno period kada ova napast najmanje napada i kada je najneaktivnija a buduca iskustva cu vam rado preneti.

Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyFri 20 Jan 2012, 00:24

Očigledno je nesporazum. Neko je postavio: ,,koliko košta jedan,, posle se još neko ubacio u temu, vrati jednu stranu unazad pa pregledaj od moje zadnje poruke pa na ovamo, nigde ne piše za preparat. Piše gore iznad moje zadnje poruke, ja sam mislio da pričate o cajzlanu.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 20 Feb 2012, 00:10

Slike...... - Page 3 Img1416ti
Slike...... - Page 3 Img1423ci
Slike...... - Page 3 Img1427ni

Evo koliko je ptica napredovala od onda, pogledajte slike u prvobitnom stanju pa pogledajte sada i procenite napredak.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 20 Feb 2012, 08:11

dalibor vasic ::

Evo koliko je ptica napredovala od onda, pogledajte slike u prvobitnom stanju pa pogledajte sada i procenite napredak.

Pozdrav! cheers

Dečak, skidam kapu! samo nisi rekao da li si lečio parazite ili ih nije ni imala.

Svakog dobra tebi i tvojim pricama.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyMon 20 Feb 2012, 15:37

Rilekson ::
dalibor vasic ::

Evo koliko je ptica napredovala od onda, pogledajte slike u prvobitnom stanju pa pogledajte sada i procenite napredak.

Pozdrav! cheers

Dečak, skidam kapu! samo nisi rekao da li si lečio parazite ili ih nije ni imala.

Svakog dobra tebi i tvojim pricama.


Pa mislim da ih je imala, jer po slikama na početku i sami vidite kakva je, napalo je sve što je moglo napasti, verovatno je bila pipa i perojedi. Ptici je ostao još malo rep da doraste, jer nisu sva pera porasla do kraja i to je to, sve se lepo izmitarila.
Hvala lepo! cheers
Назад на врх Go down
lepotica cana
Posetilac
Posetilac
lepotica cana


Број порука : 26
Join date : 13.06.2010
Локација : Leskovac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyThu 20 Dec 2012, 21:07




http://www.dodaj.rs/f/2X/q4/rCOdpGb/1/crnokapka.jpg


Sta mislite o ovom lepotanu?
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyFri 21 Dec 2012, 16:47

lepotica cana ::



Sta mislite o ovom lepotanu?

Mislim da ga prvo izvadis iz kaveza za miševe od 305 din.
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyTue 25 Dec 2012, 00:24

Rilekson ::
lepotica cana ::



Sta mislite o ovom lepotanu?

Mislim da ga prvo izvadis iz kaveza za miševe od 305 din.
Very Happy

Da promenis mesto stajalice da bude poprecno u odnosu na kavez a ne da "kenja" u to lonce sto si stavio(la) za hranilicu.Tuga.. Suspect
Da na dno kaveza stavis pesak ili papir.Ptica je svaka super, samo odnos prema njoj..... Crying or Very sad
Назад на врх Go down
lepotica cana
Posetilac
Posetilac
lepotica cana


Број порука : 26
Join date : 13.06.2010
Локација : Leskovac

Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 EmptyTue 25 Dec 2012, 07:47

nemoj mse sekirati dobio je nov dom,spram baju i kavez
Назад на врх Go down
Sponsored content





Slike...... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Slike......
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prodajem golubove Niske belorepe visokoletace i Niske visokoletace!
» alann
» SLIKE BASTARDA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: CAJZLIĆ (carduelis spinus)-
Скочи на: