PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Konopljar... - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Konopljar... - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Konopljar... - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Konopljar... - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Konopljar... - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Konopljar... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Konopljar... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Konopljar... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Konopljar... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Konopljar... - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Konopljar... - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Konopljar... - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Konopljar... - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Konopljar... - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Konopljar... - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Konopljar... - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Konopljar... - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Konopljar... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Konopljar... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     Konopljar...

    Go down 
    +37
    lepotica cana
    gocke
    kima
    many
    Gost
    Mica Vasic
    lanmiihtm
    boris
    Mita Bivolje
    daniel
    salle
    egon
    milovan
    Миланче
    Danijelvr
    Petar
    sestoperac
    alann
    Rasko
    Luckyboy
    Dax BG
    ticar
    Dzemal_sa
    batostanisic
    Boza_Lav
    Laza
    Zika
    milos0205
    DjordjeVet
    BOCKA
    slavishab
    dr dac
    Бане
    Sokoly
    Steva
    Milan
    Drle
    41 posters
    Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    АуторПорука
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 465
    Join date : 20.03.2009

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 25 Apr 2009, 23:19

    Cika Zika je hodajuca enciklopedija!
    Svaka cast!
    Назад на врх Go down
    Boza_Lav
    Posetilac
    Posetilac
    Boza_Lav


    Број порука : 4
    Join date : 08.03.2009
    Локација : Beograd

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: pozz   Konopljar... - Page 2 EmptySat 25 Apr 2009, 23:45

    evo interesantne teme,po mom misljenju netreba da silujemo ptice ipak mi uzivamo u njima i njihovim pesmama,zato se slazem sa Zikom da one imaju svoj bioloski casovnik kada ih priroda tera na to! Samo ih treba malo pogurati i eto uspeha! mada treba malo uslova i prostora da bi pario ptice tako. Ja sam tako dobio prelepe bastarde od stiglica . Odvojio sam parove pred kraj zime i polako prolece ih pokrenulo plus malo mog zalaganja i eto pilića! Ja nezurim bitan je krajnji rezultat da dobijes ono sta hoces!
    Miso pričali smo na ovu temu mislim da se i ti slažeš!? cheers
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:20

    Milose obracam se tebi ali i ostalim drugarima na forumu,kazes da u volijeru imas nekoliko aniflana.Prosto ne mogu da odolim da nesto ne napisem na temu ove ptice,to je za mene kralj pesme,postujem i tudja misljenja,i tudje ljubimce,za mene je on na prvom mestu pa onda prazno pet mesta pa druge pevacice.Njegova pesma me podseca na zvuk orgulja u nekoj katedrali,mozda najpribliznije poredjenje ali ne i najadekvatnije,a kada to kazem mislim na sinhronicitet zvukova,raznovrsnost trilera i broj melodija koje nikada ne idu ustaljenim putem.Ako drzite vise razlicitih ptica pazljiv posmatrac ce primetiti da aniflani nikada ne pevaju u horu sa drugim pticama,sacekaju da se druge ptice ispucaju pa oni krecu sa predivnim melodijama.A tek ko je slusao bastarda od aniflana mora priznati da ta ptica nema cenu,a o lepoti i da ne govorim pogoto kada ga stari majstori iskarotiniraju i on dobije blistavo perje.Milose nekada su to nazivali tajnama u cuvanju ptica ja to nikada nisam tako posmatrao u vezi drzanja i cuvanja aniflana.Primetio si mozda i u najblizem okruzenju da je mali broj pticara koji imaju aniflane preko cele godine a o ovim pticama koje su nekoliko godina u kavezu da i ne govorim takvi srecnici se mogu nabrojati na prste.Ujesen pocetkom sezone hvatanja skoro svi pticari imaju aniflane,kako vreme prolazi i priblizava se vreme parenja u prirodi istih pticari ostaju bez njih. nastavak sledi...............
    Назад на врх Go down
    batostanisic
    Član
    Član
    batostanisic


    Број порука : 82
    Join date : 17.03.2009
    Age : 50
    Локација : podgorica

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:33

    moj kum je imao u volijeri desetak stiglica pet sest kanarinki i jednu aneflu . Uopste ih nije pripremao za parenje osim sto je postavio onoliko gnijezda koliko je imao kanarinki . prva tura svaka kanarinka je snijela neplodna jaja , sledeca tura svaku kanarinku je opario aneflan , znaci bez ikakvog spremanja samo obicna kanarinska hrana . On je bio poludio jer je imao merak da mu stiglici pare . mislim da je bilo desetak bastarda a samo jedan muzjak
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:53

    Moj je na žalost uginuo a taman sam mislio da ga parim.
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 465
    Join date : 20.03.2009

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:55

    ja sam cuo da je to jedna od ptica koje se tesko ili nikad ne smire u kavezu
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 01:04

    Naslusao sam se svakojakih saveta pa i gluposti kako da se ocuvaju aniflani u zarobljenistu,od toga da im treba davati zemlju iz krticnjaka do davanja ugljena iz drveta u prirodi u koje je predhodno udario grom.To nema pojma nije neskromno da kazem da sam jedan od retkih u mom okruzenju koji preko cele godine ima ove divne ptice i drZim ih dugi niz godina.Bas zato sto ljudi ih nedovoljno poznaju nisu upucni u srz ocuvanja ovog kralja pesme izbegavaju da diskutuju o njemu.Dve stvari su vazne,krucijalne za opstanak aniflana u zatocenistvu,neki to zovu tajnama ja to nikada tako nisam gledao:aniflane drzati u zasebnoj volijeri na tri-cetiri muzjaka obavezno dve zenke,razlog kako im u prolece pocinje da raste temperatura i nagon za parenjem da imaju usta da bulje i oko cega da se umiljavaju,ovo sam figurativno rekao a gola je istina i drugo teziti prilikom hvatanja mrezom ili na drugi nacin da se uvek uhvati manje jato ili deo jata(tu su mladji primerci kao i njihovi roditelji) sto daje garanciju sa opstanak grupe.Dugogodisnjim drzanjem i cuvanjem dosao sam do zakljucka da nijedna ptica pevacica nije tako privrzena grupi,jatu kao aniflan.Necu moci da odolim da povremeno ne napisem jos ponesto o ovim divnim pticama jer mi leze na srcu.Z sada toliko pozdrav iz Sumadije...........
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 16:42

    Sada je mesec april a vecina pticara vec uveliko izvodi bastarde,neki izvode,neki pokusavaju,sobzirom da su zadnjih godina blage zime kod nas,vreme je bas pravo za ovo nase zadovoljstvo.U kratkim crtama prezentiracu jedan trik koji obavezno daje rezultate,sto se tice ukrstanja aniflana-kanarinke.Govorio sam o malom jatu aniflana u letilici kao jednom od metoda dosta uspesnog opstanka ovih ptica u zatocenistvu.U toku zime orijentaciono oko Bozica u volijeru gde su aniflani postaviti 4-5 gnezda i ubaciti isto toliko kanarinki.Celu ekipu polako pripremati za parenje na nacin koji je vecini pticara poznat.Pocetkom aprila kada se primeti da aniflani pojacano pevaju a kanarinke raznose po volijeri materijal za gnezda,ujedno postavljena gnezda u volijeru(moja iskustva govore da je bolje postaviti unutarnja nego spoljna gnezda)maskirajte zelenisom(kod kineza toga ima sluze kao ukrasi za jelku)a i povoljno je bar dve strane volijera pokriti granama borovine ili jelovine,tada oprezno uz sto manje uznemiravanja izneti zenke aniflana iz volijera.Obavezno da budu u neposrednoj blizini volijera sa aniflanima i kanarinkama,da se cuju ali da se ne vide.Dobicete puno puno mladih bastarda od aniflana na veliku zalost zlonamernih kolega kojih je srecom u ovoj nasoj bransi znatno manje u odnosu na dobre drugare. Pozdrav iz Sumadije............
    Назад на врх Go down
    Бане
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Бане


    Број порука : 758
    Join date : 03.03.2009
    Age : 43
    Локација : Москва-Лозница

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 22:04

    cika Ziko upravu si....malo je dobronamernih pticara koji hoce da pomognu mladim odgajivacima)))
    ja sam se dosta mucio dok nisam dobio prve kanarince.....nazalost pomogli su mi drugi ljudi sa savetima,ne iz mog grada,a to su Redza Halid,Dragan Miljkovic,Goran Jovanovic i jos neki....
    procitao sam nekoliko tvojih tekstova i vidim da si iskusan i da zelis da pomognes)))
    sto se tice konopljara ja nemam neko iskustvo ali mogu da kazem da sam imao problema da ih gajim,i sada u Srbiji imam samo jednog koji zivi u jatu sa kanarinkama a gleda ga moj otac(koji nije strucan za ptice i samo ih hrani)....uglavnim ziv je i zdrav i ako Bog da cale ce i bastardirati sa njim cheers ...
    skoro je nalegao neke kanarinke....videcemo sta ce biti i ako bude uspeha postavicu slike na forum...
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 22:42

    Bane gledajuci tvoje godine predpostavljam da tvoj otac je negde mojih godina,zelim mu svu srecu ovog sveta da nesto izvede i obradujete kada se vratis na rodnu grudu.Sreca prati hrabre,pozdrav iz Sumadije...............
    Назад на врх Go down
    Dzemal_sa
    Član
    Član
    Dzemal_sa


    Број порука : 70
    Join date : 12.03.2009
    Age : 45
    Локација : Sarajevo

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 23:25

    Ja imam jednog konopljara vec dvije godine je u kavezu... ovo mi je jedan od rjetkih kji se smirio u kavezu i koji pjeva dok sam tu (u njegovoj blizini)... a posto je sezona lezenja kanarinaca cim cuje kanarinku da cijuce ili dok je c uje onako usplahirenu dok se pari ona je nesnosljiv jednostavno LUD je (pjeva nenormalno... hvala Bogu).
    Nadam se da cu poslije sezone (za jedno mjesec ili malo vise) kad mi kanarinke budu u volijerama pustiti i njega pa ko zna mozda se nesto i uradi onako usput...
    Назад на врх Go down
    ticar
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    ticar


    Број порука : 683
    Join date : 13.03.2009
    Age : 39
    Локација : zadar

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 04:01

    zašto usput,pa stavi ga s jednom.
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 13:50

    Bane, ti to udaljeno gajis kanarince... Very Happy Ti u Moskvi, a kanarinci u Loznici! J cheers
    Назад на врх Go down
    Бане
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Бане


    Број порука : 758
    Join date : 03.03.2009
    Age : 43
    Локација : Москва-Лозница

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 19:12

    Zika ::
    Bane gledajuci tvoje godine predpostavljam da tvoj otac je negde mojih godina,zelim mu svu srecu ovog sveta da nesto izvede i obradujete kada se vratis na rodnu grudu.Sreca prati hrabre,pozdrav iz Sumadije...............
    SPASIBA CIKA ZIKO cheers
    VEC NEKI MOZAIK LEZE NA JAJIMA I NADAM SE DA CE NESTO BITI POSTO MU JE PRVI SAMOSTALNI ODGOJ(CALETU) I NADAM SE ONOM KAO POCETNICKA SRECA....A I ON JE PRE GAJIO GOLUBOVE PA MOGU DA SE NADAM DA CE SA ISTOM LJUBAVLJU,KAO I SVOJE VISOKOLETACE,MOJE MOZAIKE DA LEZE....
    INACE ON ME JE I ZARAZIO SA PTICAMA KAD MI JE BILO 6 GODINA....
    Назад на врх Go down
    Бане
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Бане


    Број порука : 758
    Join date : 03.03.2009
    Age : 43
    Локација : Москва-Лозница

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 27 Apr 2009, 19:14

    Steva ::
    Bane, ti to udaljeno gajis kanarince... Very Happy Ti u Moskvi, a kanarinci u Loznici! J cheers
    MORAM STEVO DA IZVODIM PODMLADAK JER MI OVI STARE.....
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyTue 28 Apr 2009, 00:26

    Bane nije on zarazio samo tebe vec i buduca pokolenja u njegovoj lozi.Kazu a mislim da je krilatica apsolutno tacna kome jednom pero udje pod kozu ostaje pticar do kraja zivota.Malo ili veliko pero svejedno ljubav prema pticama je nedeljiva.Sto se tice njegovog uspeha u parenju ubedjen sam da ce imati uspeha.Pored pticarstva velika moja ljubav je ribolov.Koliko puta mi se dogodilo da izlaskom na vodu dok ja pripremam mesto za pecanje po svim protokolima,biram,hranim,neko od rekreativaca koji je posao sa nama nazovi iskusnim ribolovcima u nekoj rupi ili budzaku zakaci ribu svog zivota a kako neznam uzevsi prvi stap sa gomile koju smo poneli.Pozdrav iz Sumadije.........
    Назад на врх Go down
    Бане
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Бане


    Број порука : 758
    Join date : 03.03.2009
    Age : 43
    Локација : Москва-Лозница

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyTue 28 Apr 2009, 00:40

    UUUU......PAETO VIDIS I MOJ MATORI OBOZAVA PECANJE NA DRINI....
    Назад на врх Go down
    Dax BG
    Član
    Član
    Dax BG


    Број порука : 86
    Join date : 29.04.2009
    Age : 54
    Локација : Beograd, Srbija

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Hanefla   Konopljar... - Page 2 EmptySun 03 May 2009, 13:39

    Zikooooooooooo careee!!!!
    Jedina ptica prvih 10-ak godina u mome zivotu je bila stiglic, dok mi te zime nije zajedno u jatu sa ostalima nije dosla ptica koju sam vidjao ranije , a nisam znao kako se zove. Stariji su mi rekli posle par dana da je to juris (tako u BL zovu haneflu). Imao je predivna narandzastocrvena prsa. Svakave savete za njegov opstanak sam dobijao ali nisam se nesto posebno obazirao na to. Zapevao je posle nekih dva meseca i nisam mogao cudom da se nacudim jer su mi svi rekli kako su divlji, tesko propevavaju i lako ugibaju. Nisam ih imao preterano mnogo, svi su mi fantasticno pevali i prvi put sam slucajno pokusao da ih parim 2005 u volijeri i uspeo da dobijem od jednog para iz dva gnezda 5 mladih. Volim ih strasno i iako mi je stiglic broj 1 po pesmi i izgledu, hanefla mi ne zaostaje gotovo nista za njim. Pozdrav svima
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 465
    Join date : 20.03.2009

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:24

    Moze li mi neko reci gde se gnezde ove ptice i kada ima mladih kod nas?
    i koji je najbrzi nacin za pripitomljavanje, mali kavez, veliki kavez.... volijera sa ostalim pticama
    Назад на врх Go down
    Luckyboy
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Luckyboy


    Број порука : 393
    Join date : 03.03.2009
    Age : 51
    Локација : Smed.Palanka

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:33

    Ja sam konopljare nalazio iskljucivo pored vode, i to cesce na rekama.
    Gnezda su do 2m visine,a ponekad i u samoj travi.Neverovatna ptica,kada se priblizis gnezdu na 15-ak metara odmah ga napusti,a kada nisi u blizini gnezda muzijaci malte ne ti slecu na glavu i pevaju.To mi se jako cesto desavalo u ribolovu,a kada se okrenes ka njima da bi ih i gledao dok pevaju ,momentalno hvataju sturu No
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 465
    Join date : 20.03.2009

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:37

    cekaj, znaci ima ih i kod nas? ja sam mislio da se oni gnezde negde na vecoj nardmorskoj visini?
    Назад на врх Go down
    Luckyboy
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Luckyboy


    Број порука : 393
    Join date : 03.03.2009
    Age : 51
    Локација : Smed.Palanka

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:39

    Ako ih ima na Moravi i na Jaseneici,zasto ih nebi bilo i na Resavi lol!
    Назад на врх Go down
    Laza
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 465
    Join date : 20.03.2009

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:42

    Tu je Morava i meni Smile samo sednem u camac i niz Resavu, salim se
    Kad god sam se setao pored Resave i to predelima gde znam da ni pecarosi ne idu, nailazio sam na slavuje najvise, nekako mi se cini da stiglici vise su negde tu u blizini bar neke civilizacije a aniflana nikad nisam video u prirodi. Cuo sam ga ponekad ali negde daleko i nemam pojma odakle
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 18 May 2009, 22:27

    Na delu gde sam pratio štigliće ima puno konopljara, interesantno je da nisam uočio ni jedno gnezdo.Iz knjiga znam da vole goleti sa malim žbunovima i da se gnezde slično kao štiglići ali iako ih ima milion tamo a vidjao sam pojedine i pred mrak nisam uočio ni jedno gnezdo.
    Назад на врх Go down
    Luckyboy
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Luckyboy


    Број порука : 393
    Join date : 03.03.2009
    Age : 51
    Локација : Smed.Palanka

    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 EmptyMon 18 May 2009, 22:55

    Gnezda sam nalazio samo pored vode(vise pored reka nego jezera)
    Gnezda su toliko dobro zakamuflirana da sam ih vidjao tek kad ptica dodje do gnezda,a ne primeti da sam ja u blizini.Nalaze se otprilike do metra visine od zemlje,
    mada sam nalazio i gnezda u travi Smile
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    Konopljar... - Page 2 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Konopljar...   Konopljar... - Page 2 Empty

    Назад на врх Go down
     
    Konopljar...
    Назад на врх 
    Страна 2 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -
    » BAYKOX....pomoc

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KONOPLJAR ( Carduelis cannabina)-
    Скочи на: