PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Kokcidioza - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Kokcidioza - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Kokcidioza - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Kokcidioza - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Kokcidioza - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Kokcidioza - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Kokcidioza - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Kokcidioza - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Kokcidioza - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     Kokcidioza

    Go down 
    +32
    diskus
    laza76
    Ivica
    stiglic
    goran
    robin
    sale1977
    Gost
    pinka
    kima
    Timbrado
    lakigtb
    belobradi
    Бане
    cajzla
    gost1
    bogdanik
    misan
    Zika
    rtomek
    Danijelvr
    kumca
    sasaznas
    Laza
    Steva
    ticar
    pticar nis
    saso78
    Drle
    Luckyboy
    milos0205
    Milan
    36 posters
    Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
    АуторПорука
    belobradi
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    belobradi


    Број порука : 441
    Join date : 10.06.2009
    Age : 42
    Локација : Leskovac

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySat 31 Oct 2009, 21:56

    PTICAR NIS ::
    Zaboravio sam , skoro sam to cuo, a ne znam naziv , samo znam da ima, ja ga ne koristim pa sam zbog toga zaboravio......

    POZDRAV cheers cheers cheers cheers


    Pih bre šteta, pa kako si mogo da zaboraviš! Wink
    Назад на врх Go down
    pticar nis
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 718
    Join date : 24.04.2009

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySat 31 Oct 2009, 22:06

    Pa jbg, ja to ne koristim tako da me ne zanim a pa tako i otislo s uma...........

    POZDRAV cheers cheers cheers cheers
    Назад на врх Go down
    bogdanik
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 381
    Join date : 10.05.2009
    Age : 68

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySat 31 Oct 2009, 22:19

    Nije li cosomix 120 ta zamena ili tako nesto. Valjda je ista ta firma proizvodjac, ali je sastav slican esb u.
    Назад на врх Go down
    Danijelvr
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 391
    Join date : 17.08.2009

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySun 01 Nov 2009, 13:22

    Za lecenje kokcidioze od preparata se najcesce koriste sulfonamidi i to sulfamidin 16% ili sulfadimidin 16%(rastvor),nitrofurani i antibiotici(eritromicin,tilozin), zatim, eludron(bayer),suprona(Bayer),codrinal(Hoechst),socatyl(Siba),auromycin(Lederie).
    Odlicni rezultati se postizu sa solfadimidinom ali se tada moramo strogo drzati uputstva iz vise razloga.
    -Kod predoziranja pticu mozemo otrovati.Kako ovi preparati unistavaju vitamine i korisnu crevnu floru mozemo je do kraja iscrpeti i onesposobiti je da se oporavi.
    -Nijedan od spomenutih lekova ne unistava u potpunosti kokcidiju vec ih samo delimicno umrtvljuje i onemogucava ih da se razvijaju.Zato u multivitaminskim preparatima koji su obavezni sastavni deo terapije nesme biti vitamina B grupe jer oni pozitivno uticu, tj. rehabilituju osamucene izazivace.
    Upotrebljena sredstva uspesno deluju protiv mikroba samo u jednoj fazi njihovog razvoja pa se terapija moze ponoviti.
    Назад на врх Go down
    Danijelvr
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 391
    Join date : 17.08.2009

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySun 01 Nov 2009, 15:17

    Kod lecenja kokcidioze treba krenuti odmah, jer malo oklevanje pticu moze odvesti u smrt. Evo primera kako trebamo leciti ptice kad je u pitanju lek-sulfamidin 16%.
    Od 1.-3. dan* lek sulfamidin16%. Prvog dana stavljamo 25ml ovog leka na jedan litar vode za pice, a kasnije 12.5ml na jedan litar vode.Svakog dana pravimo svez rastvor.(Neprekidno se nesme davati duze od 5 dana).
    4. i 5. dan*pauza-pozeljno je davanje AD3-EC vitamina bez B kompleksa.
    6.-8.dan* lek-identicno predhodnom davanju.
    9.-15. dan* multivitaminski preparat sa B grupom.
    OBAVEZNO-svakodnevno menjanje kaveza .Stari u kom je bila ptica detaljno ocistimo i dezinfikujemo.Zalecenje je potrebno bar tri kaveza koji cirkulisu tako da ptica svaki dan dobija cisti kavez.Izlecene ptice trebamo drzati 4 nedelja u karantinu tj. odvojenu od drugih ptica, nakon cega ih mozemo spojiti.
    Назад на врх Go down
    cajzla
    Član
    Član



    Број порука : 132
    Join date : 30.09.2009
    Age : 54
    Локација : leskovac

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySun 01 Nov 2009, 16:04

    danijele ove lekovesto ste nabrojali dali spadaju u humane, za ljude ili veterinarski program i gde mogu da se nabave
    Назад на врх Go down
    Danijelvr
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 391
    Join date : 17.08.2009

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 02 Nov 2009, 19:32

    Ovo su lekovi za primenu u veterini i mogu se naci u veterinarskim apotekama pod tim imenima ili njihove zamene, a ja sam od njih koristio sulfamidin16% u apotekama ga mozes naci kao sulfatrim ili od antibiotika eritromicin ga mozes naci kao enrocin i td.
    Pozdrav...
    Назад на врх Go down
    cajzla
    Član
    Član



    Број порука : 132
    Join date : 30.09.2009
    Age : 54
    Локација : leskovac

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 02 Nov 2009, 19:42

    hvala druze
    Назад на врх Go down
    lakigtb
    Član
    Član
    lakigtb


    Број порука : 62
    Join date : 26.08.2009
    Age : 36
    Локација : makedonia-skoplje

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 02 Nov 2009, 21:51

    vaka kolko tezi kanarinac telesne tezine
    drugo kako se dae lek eb3 i zivomecin to me eiteresue
    Назад на врх Go down
    lakigtb
    Član
    Član
    lakigtb


    Број порука : 62
    Join date : 26.08.2009
    Age : 36
    Локација : makedonia-skoplje

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 02 Nov 2009, 21:52

    i kakav e taj lek prvpat cuem za bsykox za sta sluzi jel ga ima vo srbija
    Назад на врх Go down
    ticar
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    ticar


    Број порука : 683
    Join date : 13.03.2009
    Age : 39
    Локација : zadar

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyTue 03 Nov 2009, 19:21

    lakigtb ::
    i kakav e taj lek prvpat cuem za bsykox za sta sluzi jel ga ima vo srbija

    baykox je lijek za kokcidiozu,
    Назад на врх Go down
    Timbrado
    Član
    Član
    Timbrado


    Број порука : 114
    Join date : 08.11.2009
    Локација : Diseldorf-Sabac

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyMon 09 Nov 2009, 05:10

    Drle ::
    milos0205 ::
    Moram da dodam da sa furazolidolom nisam nikad uspeo da izlecim kokcidiozu taj lek je dobar za salmonelu, ESB je dobar kao preverntiva ali jedini lek sa kojim sam 100% lecio i izlecio ptice je chevikok. Sve o njemu mozete naci u temi lecenje i preparati tj. adresu na kojoj mozete sve procitati

    Pozdrav , mene bi interesovalo da li je neko probao preparat Bycox i da li ga ima nabaviti na nasem trzistu u Srbiji.Ovde gde ja zivim ( Nemacka) su svi snjime zadovoljni i kazu da snjime lece ptice 100% od kokozidoze, samo sto ovde ne moze se nabaviti u slobodnoj prodaji nego samo sa receptom veterinara i onda ima problema.Kako sam razgovarao sa pojedinim pticarima iz susedne Hrvatske tamo moze da se naruci ali samo litarska flasa sto je kolicinski za jednog pticara puno i kosta oko 115-120€.Ako ko zna da li ga ima kod nas nebi bilo lose da ovde kaze i gde moze da se nabavi

    Drle, ako ti treba Baycox javi se meni i ja zivim u Nemackoj a dobijam Baycox od jednog vlasnika prodavnice za ptice. Njegova adressa je www.birdsandmore.de
    Kod njega mozes sve naruciti sta ti treba, samo neznam da li salje Antibiotik i ostale lekove postom. Inace svakom uzgajivacu koga dobro zna daje bez problema. Flasica od 100ml kosta 18€.
    Назад на врх Go down
    http://www.timbradoespanol.12see.de
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 19 Nov 2009, 20:10

    Danas sam kupio kesicu ESB-a. Kada sam napravio dozu voda je postala mutna. Koliko se secam, ranije mi se nije mutila voda... scratch Kakva su vasa iskustva?
    Назад на врх Go down
    bogdanik
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 381
    Join date : 10.05.2009
    Age : 68

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 19 Nov 2009, 20:24

    To je taj novi Bugarski ESB.
    Salim se, mozda mu je isteko rok ili je pri kraju. Gde si ga kupio?
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 19 Nov 2009, 21:00

    Kupio ga u vet. apoteci, u roku je, nije istekao.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySat 28 Nov 2009, 16:09

    Danas sam opet kupio ESB 30, nije ga bilo dve nedelje i opet su nabavili. cena je 300 dinara sad mi već ništa nije jasno, ako se ne proizvodi više kako je moguće da se i dalje bez problema nabavlja.
    Назад на врх Go down
    kima
    Član
    Član
    kima


    Број порука : 177
    Join date : 26.10.2009
    Age : 42
    Локација : kragujevac

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptySun 29 Nov 2009, 01:17

    u kragujevcu nigde nema esb da se kupi kazu da nemaju licencu za prodaju leka
    Назад на врх Go down
    http://www.kanarinci.n.nu
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 02 Dec 2009, 11:09

    Uginula su mi dva mlada štiglića od ove godine, primetio sam na vreme simptome al nisam imao odgovarajući lek. Par dana dajem ESB i već se vidi razlika, ptice su opet kakve su bile. Inače nema nikakve razlike u ovom i ESB koji sam ranije davao, možda malo u imenu jer je ranije na kesici pisalo ESB 30 sad piše samo ESB isti je proizvodjač i licenca. Lek ne muti vodu kad se promeša tako da ne znam koji je taj što muti vodu, možda prodavac nešto muti Wink
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 02 Dec 2009, 12:00

    Koji je proizvodjac Milane?
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 02 Dec 2009, 13:49

    UPUSTVO NOVARTIS animal health
    ESB

    Sastav: 1 gr praška sadrži 300 mg sulfahlorpirazina
    DEJSTVO: sulfahlorpirazin je sulfanimid širokog spektra antimikrobnog delovanja. Veoma efikasno prekida razvoj brojnih kokcidija uzročnika kokcidioze kod živine. Pored toga deluje i na infekcije gastrointestinalnog trakta uzrokovane salmonelama. Dejstvo mu se zasniva na blokadi sinteze folne kiseline.
    INDIKACIJE: lečenje kokcidioze brojlera, kokoši i ćuraka uzrokovane sa Eimeria tenella, E. necatrix, E. acervulina,E. maxsima(kokoši), E. adencides. E. gaiopavonis, E. meleagridis(ćurke)
    KONTRAINDIKACIJE; Životinje preosetljive na sulfanamide, oštećenje bubrega i jetre, koke nosilje konzumnih jaja

    APLIKACIJE I DOZE: Preparat se primenjuje p.o u vodi za piće u dnevnoj količini, odnosno dozi koja iznosi : Kod infekcija uobičajene težine 1 g/l vode (0.03%) kod težkih infekcija 1,5-2 g/l vode. Terapiju kokcidioze je najbolje sprovoditi po šemi 3 dana terapije pa dva dana pauze. Ova procedura se sprovede 2 puta a potom se lek daje još dva tri dana. lek se može davati i kotiunirano 5-6 dana koliko traje terapijaprotiv salmoneloze.
    NEŽELJENA DEJSTVA: Samo kada se predozira sulfahlorpirazin kod tretirane živine može uzrokovato smanjenje uzimanja vode i hrane, slabije nošenje, manji procenat izleženosti i manju ležinu jaja.

    NAPOMENA: Prilikom primene leka voditi računa da isti ne dodje u dodiru sa kožom i očima, ukoliko do toga dodje odmah ih treba isprati vodom i sapunom

    KARENCA: za meso brojlera 1 dan, za meso kokoši i ćuraka 4 dana.
    NAČIN ČUVANJA: na suvom hladnom i tamnom mestu
    NAČIN IZDAVANJA: Izdaje se na recept
    rok upotrebe 3 godine
    PAKOVANJE: Kutija 10x20 grama uz pridat dozator (a 10 g), kutija 10 x 50 grama uz pridodat dozator (a 10 g) kutija 4x250 gr i burad od 25 kg.
    BROJ DOZVOLE 323-03-04460/2003-5 27,02,2004 god
    SERIJSKI BROJ050008/31 31.05.2012
    PROIZVODJAČ NOVARTIS animal health services, Bazal, Švajcarska
    NOSILAC DOZVOLE Novartis animal heart services Beograd
    UVOZNIK I DITRIBUTER KDSS group d.o.o Beograd.
    Назад на врх Go down
    pinka
    Član
    Član
    pinka


    Број порука : 125
    Join date : 05.11.2009
    Локација : holandija

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 02 Dec 2009, 14:09

    evo jos dva leka koja se dosta koriste pri uzgajanju ptica. Baytrill protiv svih infekcionih bolesti daje se u roku od 5 dana 2ml na litar vode
    Fungizione daje se pri pojavi megabakterije u roku trajanja od 21 dan. Takodje Oropharma produkti koji su mislim mnogo vise zastupljeni na trzistu u srbiji
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 16 Dec 2009, 19:47

    Ljudi jos jednom cu da napisem da sam ove godine sasvim slucajno kupio ``ZIVOCIN`` i davao ga pticama kad se naduju i ispadne ik grudna kost i od cetiri bolesne ptice sve cetiri su sada bolje nego sto su bile pre bolesti to je cudo jedno. ranije sam retko uspevao da spasim pticu.
    sada povremeno dajem i onako u vodu jer ne skodi nicemu a pun je vitamina i pospesuje varenje itd.
    ima ga u svim poljo apotekama pravljen je za male tovne pilice i kosta svega oko 80din.

    ko ga proba nece pogresiti.

    pozdrav
    Назад на врх Go down
    Gost
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Gost


    Број порука : 910
    Join date : 03.03.2009
    Age : 61
    Локација : KRALJEVO

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 16 Dec 2009, 20:40

    Pre neki dan sam kupio ovaj preparat i stvarno se pokazao odličan - bar za sad. Dve ptice su mi nešto malo kunjale i posle dva - tri dana korišćenja ovog leka one ko nove. Samo bih da ispravim Mikija, lek se zove ŽIVIMICIN.
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyWed 16 Dec 2009, 20:56

    SAŠA ::
    Pre neki dan sam kupio ovaj preparat i stvarno se pokazao odličan - bar za sad. Dve ptice su mi nešto malo kunjale i posle dva - tri dana korišćenja ovog leka one ko nove. Samo bih da ispravim Mikija, lek se zove ŽIVIMICIN.

    ne Sale nisam pogresio, zove se ``ZIVOCIN`` i proizvodi ga ``ZooV`` Beograd

    mozda je taj o kome ti pricas zamena ili nesto slicno i mozda je podjednako dobar ali ja govorim o Zivocinu.

    pozdrav
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 EmptyThu 17 Dec 2009, 10:13

    U pravu ste obojica, postoje i jedan i drugi lek. To je u stvari ista stvar, ali od razlicitih proizvodjaca.
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    Kokcidioza - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Kokcidioza   Kokcidioza - Page 4 Empty

    Назад на врх Go down
     
    Kokcidioza
    Назад на врх 
    Страна 4 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
     Similar topics
    -
    » Stiglic- problem

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
    Скочи на: