PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Problem sa prstima kod ptica

Go down 
+7
Exotic
refa95
alann
Milan
diskus
lujo
kumca
11 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 21 Dec 2010, 04:11

Koliko sam shvatio čitajući forum dve stvari su uradjene koje bi mogle da budu uzrok.
1. Kupovina ptica na berzi ( napisao je da je uneo neke nove jedinke kupljene na berzi ptica. sve ptice na berzi su bez prateće dokumentacije i sumljivog zdravstvenog stanja, na žalost niko to ne kontroliše pa mnogi koriste situaciju i prodaju loše ili bolesne ptice )
2. Promena lokacije kaveza ( kavezi su sklonjeni sa mesta gde su bili, napolje, i unešeni su u neku prostoriju, ako ih je to ubilo za jedan dan po meni uzrok može da bude trovanje i sl. treba videti kakva je prostorija i da li je postojala mogućnost trovanja nečim)
Назад на врх Go down
marconi
Član
Član
marconi


Број порука : 79
Join date : 13.02.2010
Age : 49
Локација : jagodina

Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 21 Dec 2010, 04:19

Vrlo je moguce da je u pitanju neko trovanje obzirom da su mu za kratko vrame ptice uginule.Zato sam mu i predlozio da se uradi mikrobioloska i patohistoloska analiza da bi bio siguran sta se desava.Jedino tako sa sigurnoscu moze da zna sta se ustvari desilo.Sve ostalo su samo nagadjanja..mozda je ovo,mozda je ono...
Назад на врх Go down
alba
Član
Član



Број порука : 30
Join date : 26.07.2010

Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 21 Dec 2010, 05:00

Trovanje moze biti ali mi je tesko da poverujem da je neko otrovao ptice u kavezu. Sad

a ako je uneo neke nove ptice u skorije vreme, ima bolesti koje se bas tako manifestuju, sa smrtnim ishodom, a zbog brzine metabolizma kod ptica i bolest brzo napreduje ako se ne leci.
Isto tako, bolest se brzo i povlaci ako se da odmah prava tereapija.

p.s. da ne nagadjamo, ali moram da naglasim za Exotic da posebnu paznju posveti zivim pticama.
Necu da ga plasim , samo kao mera opreza i predostroznosti ako ne bude odneo na patolgiju i ostane sve u domenu nagadjanja.

Назад на врх Go down
alba
Član
Član



Број порука : 30
Join date : 26.07.2010

Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 21 Dec 2010, 05:09

marconi ::
Sta je sa prof.Milijanom.... Very Happy


ne znam... scratch Very Happy

hvala nebesima, duze nisam imala potrebu da nosim nesto na patologiju a volela bih da tako i ostane. Very Happy

daleko im lepa kuca... Very Happy

p.s. salim se naravno, pristalica sam toga da se zna zasto je bilo koja zivotinja uginula iznenada, pod cudnim ili naizgled nerazumljivim okolnostima itd..tako se stiti i zdravlje ljudi a i svih ostalih zivotinja.
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 EmptyTue 21 Dec 2010, 17:17

Evo me...
Vidim da ste dosta polemisali oko ovog čudnog slučaja, ali ja sam već juče sahranio ptice tako da ne mogu da ih nosim na ispitivanje (jedino da ih iskopam, a to već ne bih želeo da radim).

Цитат :
Koliko sam shvatio čitajući forum dve stvari su uradjene koje bi mogle da budu uzrok.
1. Kupovina ptica na berzi ( napisao je da je uneo neke nove jedinke kupljene na berzi ptica. sve ptice na berzi su bez prateće dokumentacije i sumljivog zdravstvenog stanja, na žalost niko to ne kontroliše pa mnogi koriste situaciju i prodaju loše ili bolesne ptice )
2. Promena lokacije kaveza ( kavezi su sklonjeni sa mesta gde su bili, napolje, i unešeni su u neku prostoriju, ako ih je to ubilo za jedan dan po meni uzrok može da bude trovanje i sl. treba videti kakva je prostorija i da li je postojala mogućnost trovanja nečim)

1. To može biti jedan od uzroka, ali za čudo jedna od tih ptica koja je bila zajedno sa ovima je preživela i izgleda mi sasvim zdravo.
2. Ptice su preseljene u jednu sobu u kući još prošlog utorka i do sada je bilo sve u redu, temperatura je oko 10-15 stepeni. Prošlu zimu su takođe tu prezimile. Preseljene su nakon što su nove ptice (3 komada) uginule a ja sam pretpostavio da je to od hladnoće pa sam ostale uneo unutra.

Javila mi se sumnja i na preparat ELAVITOL, to je neki vitaminski dodatak, koji sam im po preporuci jednog mog prijatelja ptičara i veterinara stavljao u vodu od kada sam doneo nove ptice. On to daje papagajima.

Pa onda sam posumnjao da nisu možda uginuli od gladi, poslednji put sam ih nahranio u nedelju ujutru i trebalo je da imaju dosta hrane do ponedeljka u podne kada se vraćam iz škole i ponovo ih hranim... Međutim, nisu me dočekale Crying or Very sad Tako sam radio cele godine i sve je bilo u redu.

Za druge uzroke zaista ne znam. U kavezu je bilo 8 ptica, uginulo je 5, a preostale tri među kojima je i ona nova su danas u najboljem redu, mužjaci pevaju, normalno uzimaju hranu, skakuću... mada su i oni juče bili malo nakostrešeni. Danas sve izgleda dobro. Takođe nije ništa ni amadinama koje su u kavezu pored. Nadam se da će preostalim pticama biti dobro Neutral
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
Sponsored content





Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa prstima kod ptica   Problem sa prstima kod ptica - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Problem sa prstima kod ptica
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Problem sa noktima kod ptica.
» Stiglic- problem
» Parenje i uzgoj štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: